HCL.HR

Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.

  • 23 Odgovora
  • 17260 Hitova
Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« : 04. Siječanj, 2014., 18:24 »
Naime kako je konzola poprilicno blizu podloge predlazem malu doradu u vidu podizanja konzole za cca. 1-1,5cm od podloge. Lijepo kupite okrugle crne podloske od filca za stolice i nalijepite tri komada jedan na drugi pa na konzolu u sva cetiri coska te u sredinu. Nakon toga konzola se znatno bolje hladi... Takoder preporucam odlazak u servis te zamjenu termalne paste na procu za neku znatno kvalitetniju posto je tvornicka skoro pa suha! Cijena servisa sitnica s obzirom na dobrobit za konzolu... LP :thumbs:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #1 : 04. Siječanj, 2014., 18:26 »
i ostane ti garancija nakon mijenjanja termalne? :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #2 : 04. Siječanj, 2014., 18:28 »
i ostane ti garancija nakon mijenjanja termalne? :wildboy:

Naravno posto se obavlja u sluzbenom servisu :approve  Nije neka zafrkancija za izvesti kod kuce no garancija pa pa onda...

Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #3 : 04. Siječanj, 2014., 18:31 »
Zaboravih napisati zasto filc... On naime dobro upija vibracije pa nema raznoraznih zvukova kada se konzola pokrene. Trosak od desetak kuna u Bauhasu.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #4 : 04. Siječanj, 2014., 21:08 »
Zaboravih napisati zasto filc... On naime dobro upija vibracije pa nema raznoraznih zvukova kada se konzola pokrene. Trosak od desetak kuna u Bauhasu.

Ja ih imam polijepljene na kucistu od kompa :ementaler: :thumbs:

A ovo za termalnu pastu sam vec procitao na X mjesta po netu, navodno je uzasno losa ova tvornicka!
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #5 : 04. Siječanj, 2014., 23:17 »
Zaboravih napisati zasto filc... On naime dobro upija vibracije pa nema raznoraznih zvukova kada se konzola pokrene. Trosak od desetak kuna u Bauhasu.

Ja ih imam polijepljene na kucistu od kompa :ementaler: :thumbs:

A ovo za termalnu pastu sam vec procitao na X mjesta po netu, navodno je uzasno losa ova tvornicka!

Kad mi je mladic u servisu dao grumen (previse paste) u ruku kao da sam primio zvaku ispod stola iz birca staru par godina... Jadno. Tocno da izdrzi garanciju a onda tko te hobla :tired:
« Zadnja izmjena: 04. Siječanj, 2014., 23:19 delfin-zg »

Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #6 : 04. Siječanj, 2014., 23:23 »
Komplet trosak 259kn za zamjenu termalne uz zadrzavanje garancije. Naravno da sam poslao mail Sony-u za povrat sredstava zbog polu proizvoda. Cekam odgovor glavonja.... :kava:

Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #7 : 05. Siječanj, 2014., 19:46 »
Komplet trosak 259kn za zamjenu termalne uz zadrzavanje garancije. Naravno da sam poslao mail Sony-u za povrat sredstava zbog polu proizvoda. Cekam odgovor glavonja.... :kava:

259kn? gdje...? Ovlašteni SONY servis, ili? Moja je užasno glasna, vertikalno, horizontalno, podignuto, odmaknuto, nema pomoći... hoće se razletit! Ne da mi se nositi u Italiju i reklamirati već planiram ili sam zamjeniti pastu ili odnesti nekome na servis ovdje... Kako bi sony servis reagirao da im donesem PS4 prije službenog početka prodaje i kažem, promjenite mi pastu... :geek:

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #8 : 06. Siječanj, 2014., 07:09 »
Pa ocito isto kao i kod delfina...uzeli bi ti 259kn za 2min posla :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #9 : 06. Siječanj, 2014., 07:26 »
Pa ocito isto kao i kod delfina...uzeli bi ti 259kn za 2min posla :thumbs:

Ima li tko broj tog ovlaštenog PlayStation servisa? Mozda adresu gdje se nalaze? :kava:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #10 : 06. Siječanj, 2014., 07:59 »
jeste li vi prisebni? :wildboy: trčite plaćati 260 kn za očito Sonyevu glupost, ne znam.


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #11 : 06. Siječanj, 2014., 09:48 »
jeste li vi prisebni? :wildboy: trčite plaćati 260 kn za očito Sonyevu glupost, ne znam.

Da sam priseban neću tvrditi \:D/ ali, kad sam već išao u italiju po ps4 i kad već imam očit problem s pastom, radije ću dati tu rukama profesionalca da mi očuva garanciju i promjeni to u dan ili dva, za 260 kn, nego da idem nazad u Italiju, pokušavam im objasniti što je, da mi uzmu PS4 k sebi da istraže, (jer novi teško da ću dobiti), pa da se za dan dva moram vraćati po njega i sve skupa dati 500 kn za gorivo ili više... Mislim da je 260 verzija jednostavnije i jeftinije rješenje. Druga je stvar da mi se PS4 gasi, resetira, da bluray ne radi, disk riknuo ili napajanje, ali termalnu pastu nije problem zamjeniti, nekome tko ima alat i kvalitetnu pastu in the first place. Ja nemam pastu doma, a koliko vidim Artic Silver 5 je 199,99 kn u linksu, + morao bi posuditi ili kupiti kvalitetnu opremu za otvaranje... dođe mi do toga da radije pošteno platim nekome da mi to naprave, ovdje. Eh i... koliko čitam, Sony neće više samo tako uzeti PS4 koji je "glasan" i zamjeniti ga drugim ili uopće servisirati ako se ne gasi i pokazuje crveno svjetlo da se pregrijao. Meni se to ni jednom nije dogodilo, ali jednostavno želim, ako je to moguće tiši uređaj, dakle, moja odluka je da nešto nije u redu. Možda kad zamjenim pastu ispadne da sam ja htio malo previše od PC komponenata i da on mora biti glasan kako je sada :piva:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #12 : 06. Siječanj, 2014., 10:06 »
ako je tebi to u redu onda dobro. to što PS4 huči ne mora značiti ništa, moguće je i da su zeznuli termoregulaciju u softveru pa da se jednostavno počne buniti na preniskoj temperaturi

uzimajući u obzir veličinu konzole i činjenicu da je unutra i napajanje, čudo je da se ne pregrijava, ali koliko sam vidio, PS4 je jako dobro dizajniran što se tiče izbacivanja te topline van. To što ventilator puše vruć zrak ili osjetiš toplinu negdje odiza je dobar znak jer to jednostavno znači da rashladni sustav obavlja svoj posao...

bolje bi vam bilo promjeniti termalnu pastu (ako je to baš kritično) nešto kasnije jer će se i ova nova stvrdnuti unutar nekoliko mjeseci...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #13 : 06. Siječanj, 2014., 10:24 »
ako je tebi to u redu onda dobro. to što PS4 huči ne mora značiti ništa,

Točno to. Radi, baca van vruć zrak, ne gasi se, zato i odugovlačim s mjenjanjem paste. Btw pokrenuo sam temu:

http://www.hcl.hr/forum/playstation-4/ps4-glasnoca-odnosno-buka-ventilatora/

...par dana nakon što sam nabavio ps4 i od tada dosta eksperimentirao sa položajem konzole. Moji zaključci su sljedeći. Konzoli je definitivno bolje vertikalno, na originalnom SONY stalku. Možda će biti čudno jer većina po netu ili youtube komentarima videa koji sam stavio govore doslovno: "Idijote pa stavi ga horizontalno". Ne. Ako stavim horizontalno, događa se još jedan dodatan efekt, a to je da kada se ugrije, konzoli treba dosta više vremena da se smiri, odnosno utiša, dok vertikalno, doslovno par sec nakon opterećenja, ona je utišana. Očito je da vertikalno, konzola radi hladnije. Na netu sam čak i našao neke snimke termalnom kamerom koje to dokazuju. Primjer, killzone, udaraš u nekom nivou, glasan je kao usisavač, krene cut scene, odmah se utiša, ne i horizontalno, valjda zbog blizine podloge, treba mu i par minuta da se utiša. Pokušao sam ga odići od podloge, stavio na gumene stalke 3 cm svaki, ista stvar! Vertikalno jednostavno lakše i brže ohladi unutrašnjost. One fore sa "blokirao si jedan ulaz za hlađenje" su sranje, jer stalak je fino dizajniran da pušta zrak i s te strane.

Da sumiram, evo još jedan mali trofejćić do Platinuma u Resogunu, igri koja ga (iako to tako ne izgleda), isto prilično optereti, posebno na većim težinama i pri kraju nivoa kada se milijuni stvari događaju na ekranu, konzola radi stabilno, 100% u Contrastu, skoro završio Escape Plan, igrao fifa demo, NFS rivals, Flower, 100% Playroom, Killzone prošao... što hoćem reći, bar 50ak sati ili više, a on se niti jednom nije pregrijao da se ugasi - taman da i je pasta loša i APU slabije prenosi temp na hladnjak zbog čega se podiže temp. unutrašnjosti, ovo je samo dokaz koliko je genijalan posao hardwareski odrađen da on i dalje radi stabilno, pitanje je samo do kada.

Ubija me samo što sam nedavno imao i Xbox One doma i... MS je stvarno odradio bolji posao u svakom pogledu od Sonya (fluidnost OSa, aplikacije, usluge, kontroler, glasnovne komande itd.) ali i hlađenje je puno sigurnije, odustali su svjesno od vertikalnog položaja da bi zrak velikom površinom odlazio gore van. Sigurnije, tiše, bolje i pametnije on the long run - vidjet ćemo...

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Hladenje PS4 u horizontalnom polozaju.
« Odgovori #14 : 06. Siječanj, 2014., 21:29 »
@dragster: Nece mu se stvrdnut nova pasta (koju je sam stavio), ona koja je original je tvrda vec u startu a nakon x mjeseci se doslovno skameni (to je ono rozo govno, mi smo to zvali ''zvaka''), a ja stavljama bijelu pastu koju sam dobio sa zalmanovim kulerima, starijim od isusa (neke su iz 2005e :mrgreen:) i nijedna se nije stvrdnula ni nakon par godina (u pitanju laptopi, desktopi a evo imam doma jos Bartona (Athlon XP) na NF7-S i sve radi savrseno).

Ovaj arctic silver koji spominje i koji moze bit bolji za 2-3 stupnja od vulgaris paste (koja je 100 puta bolja od tvornicke zvake; a pogotovo kad ju sam pravilno nanes) je debelo neisplativ za upotrebu u necemu sto ne mislis OC-at....
« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2014., 21:31 Disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9