HCL.HR

PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu

  • 229 Odgovora
  • 125840 Hitova
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #210 : 03. Kolovoz, 2018., 20:20 »
Sorry, nije mi baš jasno o čemu pričaš, nemoj se ljutiti. 5.1 zvuk je 5.1 zvuk nema tu nikakve mudrosti. Centralni kanal, prednji, zadnji, plus jedan za efekte, u ovom slučaju subwoofer.  Samo je stvar prenosi li televizija kodirani zvuk odnosno sve kanale ili samo stereo. Na svim televizijama koje sam imao do sada nikada nisam imao problema sa tim. Televizija je uvijek bila samo passtrough uređaj. Koristio sam žičane i optičke digitalne izlaze bez ikakve razlike i degradacije zvuka.  Dolby digital dekoder valjda ima svako ozbiljnije pojačalo unatrag deset godina. Kakav crni softverski 3d zvuk? Možeš mi to malo pojasniti? Čisto me zanima. Pretpostavljam da misliš na nekakvu emulaciju koja bi radila sama televizija. Da, to ova moja sadašnja TV ima ali radi li sa sorroundom, mislim da ne. Ona samo proširuje i obrađuje stereo signal. Nema dekoder u sebi.  Mislim, ne želim zvučati bezobrazno ali zaintrigirao si me jer sorround je ionako još jedan gimick audio-vizualne industrije. Relano, jedino što ti je potrebno je kvalitetan 2.1 sustav za odličan doživljaj onoga što gledaš. Ajde možda u igrama ima smisla ali za recimo gledanje filmova, potpuno nepotrebno.  Ponovno, ako imaš imalo pristojne slušalice, sorround je totalno besmislen. Nažalost, nasjeo sam davno na tu priču sorrounda pa mi je malo bed priznati da sam doslovno bacio pare na čistu glupost.   
« Zadnja izmjena: 03. Kolovoz, 2018., 20:57 moordrak »

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #211 : 03. Kolovoz, 2018., 20:34 »
Kod mene je sve spojeno na hdmi: PS4, pojacalo i satelitski/kablovski resiver. Svako paljenje TV-a pali i pojacalo jer inace ne bih imao zvuka, a ako upalim PS4 pale se i TV i pojacalo. Probao sam spojiti i optickim kabelom pojacalo, ali kao sto @Hrv4tin4 rece to nije to, nisam strucnjak ali preko HDMI je zvuk daleko sadrzajniji i bolji.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #212 : 03. Kolovoz, 2018., 21:04 »
Kao audiofil moram ti reć da se ne slažem s tobom i ako pratiš imalo standarde znao bi da više nije dovoljan optički kabel + ne prenosi dobro sirovi PCM zvuk kao takav. Imam i dobre slušalice i za gaming imam 5.1 sustav i kad to dvoje usporediš puno je bolje pojačati zvučnike i pravi 3d surround a ne ono što npr slušalice emuliraju ili npr Logitech sa svojim Z906 kada pretvara stereo u 3d zvuk.
Ako nisi iskusio, onda ne znaš što propuštaš. Bio sam isti kao i ti dok nisam probao...


Ne možeš gledati rip nekog filma s AC3 i pričati o 5.1 kanalnom zvuku. Filmovi i serije koji su isključivo snimani kao 5.1 i pravim kodekom su užitak i milina za gledat, a o igrama da ne pričam...
Slušalice su kada ne mogu pojačati i ne želim smetati okolini, a za sve ostalo su tu zvučnici. Jedino na PCu zvučnike koristim kao 4.1 (neda mi se 5. spajati), no za PC gaming nemam mjesta za još jedan pošteno raspoređen 5.1 sustav u istoj sobi gdje mi je i konzola, previše zvučnika na jednom mjestu...
Za PC i ozbiljniju virtualizaciju zvuka onda koristim HyperX Cloud Revolver S...

Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #213 : 03. Kolovoz, 2018., 21:29 »
preko HDMI je zvuk daleko sadrzajniji i bolji.

Vjerovati ću vam na riječ da ima nekakve razlike. Kod sebe nisam osjetio nikakvu promjenu u kvaliteti koji god digitalni ulaz koristio. Kvaliteta zvuka je uvijek ista, jednako dobra. Neznam. Valjda imam takvu kombinaciju opreme. 

Citat:
Ako nisi iskusio, onda ne znaš što propuštaš. Bio sam isti kao i ti dok nisam probao...

Nisam audiofil i nemam audiofilsku opremu niti živim u takvom prostoru kojeg mogu prilagoditi nekakvom vrhunskom audio sustavu, premda nemam ni zadnje smeće. Probao sam svašta i imao sam svašta od opreme, a bome i čuo sam svašta. Nisam spreman uložiti toliko love u nešto što ću rijetko ili nikako koristiti u potpunosti. Gledam relativno puno serija i filmova, većinom preko različitih streaming servisa tipa Netflix, AmazonPrime, HBOGo itd... a svi znamo da to nije neka sreća od audio-video kvalitete. Evo, ima nešto 4k sadržaja ali sve je to mršavo.  Medije kupujem rijetko, da ne kažem nikako. Imam nešto filmova i audio cd-ova u kolekciji ali za to malo jada i slušanje playlista sa youtuba ne treba mi nekakav audio-video sustav od 100k kn :)  Ne kažem da  ne bi bilo lijepo imati takve igračke.  :piva:   
« Zadnja izmjena: 03. Kolovoz, 2018., 22:01 moordrak »

Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #214 : 16. Listopad, 2018., 18:29 »
Potrebna mi je pomoć, osjećam se stvarno zbunjeno ne znam sta da radim.

Kupio sam 4K TV koji podrzava HDR, i povezao sam svoj PS4 PRO na njega i čim sam ga upalio javilo mi je da je dostupna viša rezolucija dostupna, u postavkama sam stavio na 2160p YUV, i slika tokom pregleda interfejsa konzole je u toj kvaliteti no međutim kad uđem u igru automatski pada na 1080p stereo.
Ne shvatam zašto, igra podržava 4K i prije ulaska mi je pisalo da podržava 4K ali ce biti prikazano u 2K dok nisam namjestio u postavkama. Imate li vi savjet kako da igra radi u 4K?

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #215 : 18. Listopad, 2018., 14:09 »
Koja je igra u pitanju?



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #216 : 21. Listopad, 2018., 12:16 »
Potrebna mi je pomoć, osjećam se stvarno zbunjeno ne znam sta da radim.

Kupio sam 4K TV koji podrzava HDR, i povezao sam svoj PS4 PRO na njega i čim sam ga upalio javilo mi je da je dostupna viša rezolucija dostupna, u postavkama sam stavio na 2160p YUV, i slika tokom pregleda interfejsa konzole je u toj kvaliteti no međutim kad uđem u igru automatski pada na 1080p stereo.
Ne shvatam zašto, igra podržava 4K i prije ulaska mi je pisalo da podržava 4K ali ce biti prikazano u 2K dok nisam namjestio u postavkama. Imate li vi savjet kako da igra radi u 4K?

Da li si na TV-u odabra deep color ili kako se vec zove zavisno od proizvođača? Da li imaš odgovarajuci hdmi kabal? Npr. imao sam iskustvo da sa nekim lošijim kablovima sve radi ok dok ne udjem u Battlefield I onda mi stalno pali i gasi HDR uz nestajanje slike.

*

miroRI

  • n00b
  • 3
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #217 : 15. Prosinac, 2018., 11:18 »
Pozdrav svima,

Imam namjeru ovih dana kupiti PS4 pro konzolu sa dva joystica kao i godišnju pretplatu na PS store, pa me zanima preporuka za najpovoljniju kupnju. Inače, novoga ljubimca bi upario sa Sony Tv XE8096 49" kojeg imam par mjeseci!
Unaprijed hvala na odgovoru!
« Zadnja izmjena: 15. Prosinac, 2018., 11:21 miroRI »

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #218 : 15. Prosinac, 2018., 18:32 »
Najpovoljnije ti je na Njuškalu i na forumim. Sad hoćeš li nabasat sa garancijom ili, ne a sa dobrom cijenom, ehh to ti nebi znao.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #219 : 16. Prosinac, 2018., 17:26 »
Na Njuškalu je najbolji izbor, a taj Sony će definitivno odlično pristajati uz PRO.

*

miroRI

  • n00b
  • 3
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #220 : 17. Prosinac, 2018., 11:07 »
Na Njuškalu je najbolji izbor, a taj Sony će definitivno odlično pristajati uz PRO.

Ok, tnx stvar je riješena sada se čeka dostava !! :clap:
« Zadnja izmjena: 17. Prosinac, 2018., 14:22 Hrv4tin4 »

Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #221 : 21. Rujan, 2019., 06:08 »
E ajde da neotvaram bezveze novu temu trebam pomoć.. Ovako imam ps4pro sve radilo super normalno do nekidan kad sam htio upalit sony ucitta se onaj logo os psa i bude taman ekran i to je to.. Gledo sam po Yt razne videje i napravio sam par stvari preko safe moda i uvijek se to ponovi kad opet upalim nakon par sati sony... Preko safe moda sam ga vratio na default settings pa je radilo dok ga nisam opet upalio nakon par sati.. Isto tako sam probo i rebuildat datebase i initialize.. I uvijek radi dok ga opet neupalim.. Nekontam majke mi.. Aj pliz ak je imo ko slican problem ili zna riješenje pliz.. Fifa izlazi kroz koji dan aloo hahaha 😁

 

Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #222 : 21. Rujan, 2019., 07:43 »
Rekapitulacija:
upališ plejku, radi neko vrijeme, zagasiš je, upališ je ponovno i na ekranu nema ničega.

Titra li kontrolno svjetlo na plejci i pišti li nešto kada na tv-.u nema ničega ili konstantno svijetli kao da je upaljena i ne pušta nikakve tonove?  To te pitam jer postoji interni sustav dijagnostike, a plejka ako nešto nije uredu sa njom, daje zvučne signale. Ako signalna ledica normalno svijetli, nema nikakvih tonova, onda se nešto događa sa TV-om.

Najblesavija stvar, probaj ištekat-uštekat HDMI. Osobno, nisam imao problema sa originalnim koje je došao sa PRO.  Inače, rekao bih da uopće nije problem sa plejkom nego sa TV-om.

Si probao iskopčati telku iz struje,  ne je samo gasiti preko daljinskog nego na strujnoj letvi li na prekidaču? Vvećinom sve telke imaju fizički prekidač. Televizija zapravo nije zagašena kada je gasiš daljinskim nego je u nekakvom hibridnom standby modu . Malo je pustiti iskopčanu i ponovno je ukopčaj nazad u struju, upali je, odaberi ulaz pa vidi ima li slike.  Zna se nekada dogoditi da elektronika na televiziji jednostavno ne prepoznaje digitalni signal plejke, rekli bi , zblesi se. Puno toga danas trpaju u TV panele , a računalo je računalo. Sa vremena na vrijeme treba cold restart :)
« Zadnja izmjena: 21. Rujan, 2019., 08:00 moordrak »

*

Pozitivan

  • n00b
  • 1
Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #223 : 03. Listopad, 2020., 09:45 »
Ljudi pozdrav svima,dosao sam kod Vas za savjet dok jos nije kasno.
Konzola ps4 pro model(cuh-7216b), kupljena je od osobe kod kojeg je je jos pod garancijom 15 mjeseci,a koriscena je 10 mjeseci. Kad sam je donio kuci zagrejala se i pokazalo se plavo obavjestenje da je to hot. Izgasila se. Naravno prije toga to je praceno sa jacim radom kulera.
E sada mene se kupuje konzola jer je okej covjek , a i ima garanciju .
Ona je sada ostavljena u servis gdje je garancija,ja cekam da me zovnu da mi kazu sta je ,ako ne bude nesto ozbiljno mislim da cu je uzeti, a ako bude, rekao sam mu da mi vrati pare.
Ja sam se ovdje javio da bih i od Vas cuo komentare i savjete, sta Vi mislite itd.
Vec sam od nekih dobio sugestije da je rijec o necemu, ali to cu ostaviti za sad za sebe da bih cuo Vase komentare.

Odg: PlayStation 4 PRO - službena tema za raspravu
« Odgovori #224 : 03. Listopad, 2020., 21:45 »
u biti se konzole ne popravljaju ako je nekakav ozbiljniji kvar, tako da ce vjerovatno zamjenit dijelove. no ja bi jednostavno uzeo novce ako mozes i zavrsio pricu sa time

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9