HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 634346 Hitova
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1875 : 03. Kolovoz, 2017., 21:33 »
Razlike ima,ponajvise u framerateu,nakon slima presao na pro,grafika je manje vise ista al framerate nije.
Mislim da ce to biti jos vise izrazeno u naslovima koji dolaze.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1876 : 04. Kolovoz, 2017., 15:01 »
Ja sam imao sličan problem i pitanje u januaru, kada sam se odlučio da kupim svoju prvu konzolu, i bez obzira što su mi u veleprodaji radnje, u kojoj sam kupio PS4pro rekli da je PS4 i PS4pro ista stvar, ja sam ipak uzeo PS4pro (išavši prvo logikom da je nešto što je novije i skuplje bolje, a i zbog specifikacija samog hardwera, GPU-a, kao i dodatnog 1GB RAM-a za pozadinske poslove i funkcije) i imao sam tada SONY FULL HD TV, a tek posle nekoliko meseci, sad skoro, sam kupio LG 4K HDR PRO TV (model 49UH610V), i ima razlike u oštrini, boji i samoj slici, grafici, odzivu - svakako, ali to nije neka prevelika razlika u odnosu na FULL HD (možda zato što je taj FULL HD stvarno odličan model i bio je jako skup kada sam ga kupio 2013. godine, negde oko 900e, a ovaj 4K me je izneo jeftinije, tačnije negde oko 650e), ali prvi je SONY model KDL-49W755B, a drugi je LG, pa msm da i to ima veze, mnogo više opcija za podešavanje imam na SONY TV.
U svakom slučaju, ja kao laik za konzole  :fpalm:, svima koji kupuju prvu svoju konzolu ili koji prvi put uzimaju PS4, savetujem svakako da je najbolje da uzmu PS4 pro, a i cena u Srbiji mu je neznatno veća od običnog PS4 slim modela, a da ne govorim o uvoznicima iz Mađarske na KP sajtu kod kojih je mnogo manja razlika u ceni između ta dva modela... U maloprodaji PS4pro sa dva DS4 VER2 kontrolera na akciji je 60000.00rsd, što mu dođe cirka 500e iliti 3700 kuna, dok je na KP cena niža ia za 100e!!!

*

BONZO

  • *
  • 25
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1877 : 04. Kolovoz, 2017., 18:38 »
"...ima razlike u oštrini, boji i samoj slici, grafici, odzivu - svakako, ali to nije neka prevelika razlika u odnosu na FULL HD..."

Ne razumijem kako na osnovu napisanoga preporučaš PS4 Pro? Jer upravo zbog toga što je razlika u cijeni oko 1000kn, me zanima je li vrijedno tih novaca. Također sam laik, i mišljenja da nema prevelike razlike, pa se mislim hoće li me netko razuvjeriti...

*

Necto

  • **
  • 151
  • -//-
    • Airguns-HR
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1878 : 05. Kolovoz, 2017., 10:02 »
Ja na Pro verziji osjetim fps dropove u odredjenim igrama a ne mogu zamisliti kako je to tek kod standardne verzije i ovih jacih naslova.
=/
Pro all the way \m/
asdf

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1879 : 05. Kolovoz, 2017., 14:01 »
Imam PS4 Slim te dok igram Horizon Zero Dawn (fizičku verziju), konzola zna biti dosta bučna.
Pošto mi je ovo prva igra na slim verziji, nadam se da konzola ima "problem" samo sa njom :)

*

BONZO

  • *
  • 25
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1880 : 05. Kolovoz, 2017., 18:03 »
"Imam PS4 Slim te dok igram Horizon Zero Dawn (fizičku verziju), konzola zna biti dosta bučna..."

Ma lako za buku, samo volume raspališ i sve dobro :D
Ne znam, mislim da je najbolje uzeti slim verziju, isto tako mislim da fps varirati na jednoj i drugoj konzoli. Radije bi dao 1000kn manje što je cijena za 2,3 igre...
(Ispravak napisanog)
« Zadnja izmjena: 05. Kolovoz, 2017., 20:14 BONZO »

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1881 : 05. Kolovoz, 2017., 19:13 »
Imam PS4 Slim te dok igram Horizon Zero Dawn (fizičku verziju), konzola zna biti dosta bučna.
Pošto mi je ovo prva igra na slim verziji, nadam se da konzola ima "problem" samo sa njom :)
 

Ja također igram istu igru (fizičku verziju) na istoj konzoli i jedva da se išta čuje. Koji god disc da ubacim i igram konzola je vrlo tiha ali imam klimatiziranu prostoriju pa možda zbog toga. Najviše je bučna bila kada sam igrao digitalnu verziju Uncharted 4. Vjerujem da ti je konzola ispravna i zato pojačaj zvuk i udri jer igra je remek djelo.
Btw naručio sam sa ebaya vertikalni stalak za nekih 5 dolara i mislim da to pospješuje hlađenje same konzole.
« Zadnja izmjena: 05. Kolovoz, 2017., 19:20 ffranz13 »

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1882 : 05. Kolovoz, 2017., 21:22 »
Pročitao sam na više mjesta da Horizon Zero Dawn (fizička verzija) stvara buku kod PS4 slim.
Rješenje nije pojačati zvuk jer je buka stvarno jaka, ali nije konstantna pa me ne dira previše.
Vjerojatno i vrućina ima utjecaja iako mi je stan klimatiziran, ali ne i soba u kojoj igram direktno.
Ako se i desi nedaj Bože neko sr***, imam 3 godine jamstva na konzolu.
Sve u svemu, bitno da uživam u igri, šta je tu je :)

P.S. zašto mi se ne promjeni potpis (gamecard)?
Probao sam više njih, ali i dalje mi stoji najstariji - ovaj od xboxa....  :bonk:

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1883 : 07. Kolovoz, 2017., 02:24 »
"Imam PS4 Slim te dok igram Horizon Zero Dawn (fizičku verziju), konzola zna biti dosta bučna..."

Ma lako za buku, samo volume raspališ i sve dobro :D
Ne znam, mislim da je najbolje uzeti slim verziju, isto tako mislim da fps varirati na jednoj i drugoj konzoli. Radije bi dao 1000kn manje što je cijena za 2,3 igre...
(Ispravak napisanog)

evo ja sam prije mjesec dana nabavio PS4 Slim, a prije nego sam ga uzeo, isto sam razmatrao i Pro verziju.
Moji zaključci su bili sljedeći:
Pro se isplati uzimati isključivo ako ga planiraš igrati na 4K TV-u i ako ti je ok što se tiče dimenzija. Osim toga, naravno da je malo i glasniji i malo više troši od Slim verzije.
Ovdje su manjeviše svi prekaljeni gameri pa će ti vjerojatno preporučivati Pro, ali na kraju krajeva poslušaj samog sebe i što ti najbolje odgovara, znači ako misliš žestoko gejmati na 4K TV-u i imaš novaca za sve to, onda Pro, ako ne, onda je Slim sigurno bolja opcija.
Što se tiče buke koju konzola zna ponekad proizvoditi, da, i ja sam se malo iznenadio jer zvuk podsjeća na onaj što ga komp proizvodi kad mu je grafička malo opterećenija (dok npr. zvuk koji proizvodi PS3 je dosta drukčiji i stabilniji, ajmo reći - "konzolaškiji"). 
Ali srećom ventilatori se nakon nekog vremena umire i sve radi fino i tiho. Buku ventilatora možeš očekivati nešto češće po ovim vrućinama, ako se PS4 ne nalazi u dobro klimatiziranoj prostoriji. Ali dobra stvar je što PS4 kontroler ima izlaz za slušalice tako da okolne zvukove nećeš baš ni primjećivati..

*

BONZO

  • *
  • 25
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1884 : 07. Kolovoz, 2017., 08:40 »

"evo ja sam prije mjesec dana nabavio PS4 Slim, a prije nego sam ga uzeo, isto sam razmatrao i Pro verziju.
Moji zaključci su bili sljedeći:
Pro se isplati uzimati isključivo ako ga planiraš igrati na 4K TV-u i ako ti je ok što se tiče dimenzija. Osim toga, naravno da je malo i glasniji i malo više troši od Slim verzije.
Ovdje su manjeviše svi prekaljeni gameri pa će ti vjerojatno preporučivati Pro, ali na kraju krajeva poslušaj samog sebe i što ti najbolje odgovara, znači ako misliš žestoko gejmati na 4K TV-u i imaš novaca za sve to, onda Pro, ako ne, onda je Slim sigurno bolja opcija..."

E pa baš to sam i ja mislio. Slim it is.
Zahvaljujem na odgovoru.
« Zadnja izmjena: 07. Kolovoz, 2017., 08:42 BONZO »

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1885 : 07. Kolovoz, 2017., 19:45 »
I ja sam ipak kupio Slim naspram PRO jer sam još uvijek na 48" FHD tv-u.
Tome dodam i cijenu od 1700kn u SD, tako da nije bilo dvojbe :)
Žao mi je samo šta nisam još jednu po toj cijeni kupio jer mi je plan djeci jedan PS4 instalirat u njihovoj sobi :)

*

BONZO

  • *
  • 25
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1886 : 07. Kolovoz, 2017., 20:57 »
virty gdje si kupio Slim za 1700kn? Ili sam ja to nešto krivo skužio, ako nisam može li link?

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1887 : 07. Kolovoz, 2017., 22:17 »
to je bila akcija u Sancta Domenici ali mislim da je trajalo samo prošli tjedan ili do kraja 7. mjeseca, tako nešto..   možda ponove tako nešto, nikad ne znaš

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1888 : 08. Kolovoz, 2017., 08:27 »
virty gdje si kupio Slim za 1700kn? Ili sam ja to nešto krivo skužio, ako nisam može li link?
Kao šta je kolega l)oolvl napisao, bila je akcija u Sancta Domenici.
Uzeo sam bijelog + dodatnu opremu :)
Baš sam prije par dana bio u Sancta Domenici te pitao djelatnika kad će opet akcija, ali kaže da zasad neće biti takvih prigoda.
Damn, rado bih još jedan PS4 po toj cijeni :)

*

BONZO

  • *
  • 25
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1889 : 09. Kolovoz, 2017., 09:03 »
Da... Vidio sam na ekupi isto je bija za 1700kn, ali sam zakasnio sa kupnjom (čekala se plaća haha).
 Ako kojim slučajem vidite negdje, eto bija bih zahvalan da me se sjetite i obavijestite :D. Stvarno će biti budućih vrhunskih naslova tipa: God of War, Spider man, The Last of Us 2, Death Stranding, Hellblade, RDR2... to se mora odigrati :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9