HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 631191 Hitova
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2055 : 24. Srpanj, 2018., 15:52 »
a nista izgleda da mi ne gine 400 kuna onda.Morat cu bolje cuvat iduceg onda iako mi je ovaj trajao odkad sam kupio ps4 na launchu.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2056 : 30. Srpanj, 2018., 14:40 »
Pozdrav raja , prije svega ako je tema na pogresnom mjestu sorry. Pitanje ako se neko razumije , kako funkcijonise pre-order za ps4 , nikada prije nisam to radio. A sada bi zelio igricu da narucim. Pa da vidim je li to sigurno i kako ustvari to ide. Inace bi pre-order uradio na ps story. Hvala unaprijed za pomoc

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2057 : 30. Srpanj, 2018., 15:42 »
Pozdrav raja , prije svega ako je tema na pogresnom mjestu sorry. Pitanje ako se neko razumije , kako funkcijonise pre-order za ps4 , nikada prije nisam to radio. A sada bi zelio igricu da narucim. Pa da vidim je li to sigurno i kako ustvari to ide. Inace bi pre-order uradio na ps story. Hvala unaprijed za pomoc

Vrlo jednostavno, odeš u PS store, nadješ pod novo/najave/new već koji jezik koristiš, odabereš verziju (osnovnu, deluxe, gold) i platiš. Tamo ti piše kad se downloada, obično 2-3 dana prije tako da na dan izlaska odmah igraš, praktično u 0:01 sat.
Naravno ako nisi registriran karticom kao ja, onda moraš kupiti bonove koliko igra iznosi i ukucati.

*

IlijaB

  • n00b
  • 1
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2058 : 31. Srpanj, 2018., 15:19 »
Pozdrav gejmeri, dosao sam ovde po odgovor na veoma cesto pitanje.. S obzirom da je sad sredina 2018 godine zanima me sta se vise isplati, kupiti pc za 300-400 eura ili ps4 pro ili pak ps4 slim.. Treba mi cisto za snimanje gampleja.. Da li neki pc od 400 eura moze da snimi u fullhd 30 fps kao i ps4 pro igricu npr. Battlefield 1.. Ps4 slim snima 720p 30 fps a to je sad skoro nista ko bi gledo hd kad moze da nadje fullhd gejmplej..   :fpalm: :ave: :bonk:

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2059 : 31. Srpanj, 2018., 16:08 »
Pozdrav gejmeri, dosao sam ovde po odgovor na veoma cesto pitanje.. S obzirom da je sad sredina 2018 godine zanima me sta se vise isplati, kupiti pc za 300-400 eura ili ps4 pro ili pak ps4 slim.. Treba mi cisto za snimanje gampleja.. Da li neki pc od 400 eura moze da snimi u fullhd 30 fps kao i ps4 pro igricu npr. Battlefield 1.. Ps4 slim snima 720p 30 fps a to je sad skoro nista ko bi gledo hd kad moze da nadje fullhd gejmplej..   :fpalm: :ave: :bonk:

Licno, mislim da je Pro trenutno najisplativija opcija. Da li sa razmisljao o XBox One X, vidim da vec za tu cijenu se moze uzeti, a sigurno zbog snage moze puno toga?

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2060 : 01. Kolovoz, 2018., 18:32 »
Malo mi je ovo pitanje zbrda-zdola, pa ću pokušati odgovoriti najsmislenije što mogu.

Citat:
S obzirom da je sad sredina 2018 godine zanima me sta se vise isplati, kupiti pc za 300-400 eura ili ps4 pro ili pak ps4 slim..

Ako se misliš igrati na konzoli i imaš 4k HDR televiziju, da isplati se kupiti Ps4Pro ili Xbox One X. S bih, ako se odlučiš na Microsoft, preskočio. U slučaju Sonya,  ne bih uopće razmišljao o slim verziji čak i ako nemaš 4k televiziju. Pro konzola je jednostavno kvalitetnija i znatno moćnija. Primijeti li se to kod igranja? Ovisi od igre do igre. U svim novijim igrama, o da. Itekako se primijeti razlika u framerateu. Još ako upališ HDR... Mala napomena, HDR i strimanje/snimanje gameplaya se baš ne vole. Snimani sadržaj ima nešto drugačije boje kad ga gledaš na youtubeu ili twitchu... 

Citat:
  Treba mi cisto za snimanje gampleja..
Ok da li sam dobro razumio, treba ti konzola za snimanje gameplaya!? Znaš da sa konzolom možeš snimati samo i isključivo gameplay sa konzole? Ako se misliš baviti streamingom sa konzole onda samo konzola nije sretno rješenje. Ovo vrijedi za obje platforme. Nije capture sa konzola loš, ali ne možeš utjecati na apsolutno ništa. Ako želiš bolju kvalitetu snimljenog materijala, veću kontrolu nad onim što produciraš, uz konzolu bi trebalo imati poseban PC koji će odrađivati capture, montažu, miksanje zvuka, overleje, ukratko, trebao bi imati dodatni PC sa multi-monitor sistemom koji će odrađivati OBS dio priče. Uz sve to, trebao bi imati vrlo brzi internet koji u uploadu ima najmanje 15 mbita. HD ili 720p video nije toliko zahtjevan što se bandwitha tiče zato se još uvijek najviše koristi za snimanje i gledanje različitih sadržaja.   
       
Citat:
Da li neki pc od 400 eura moze da snimi u fullhd 30 fps kao i ps4 pro igricu npr. Battlefield 1.. Ps4 slim snima 720p 30 fps a to je sad skoro nista ko bi gledo hd kad moze da nadje fullhd gejmplej..   :fpalm: :ave: :bonk:
Slim konzola može strimati 720p u 60 FPS-a. To je maksimum. Kada koristiš strim u 60fps-ova, funkcionalnost automatskog snimanje gameplaya se isključuje. Uz konzolu, za 400 eura (jako nategnuto) možeš složiti PC  za snimanje i striming u FHD (1080p) 60 FPS-a. Tajna je u dodatnoj capture kartici koja odradi posao hvatanja video signala iz nekog izvora. Googlaj recimo Elgato proizvode, premda ima i jeftinijh rješenja. Googlaj Roxio Game Capture. Svi će  malo ozbiljniji capture uređaji dobrano probiti tvoj budžet od 400 eura. Nažalost, moraš imati malo konjskih snaga u PC-u jer proces enkodinga ipak traži sirovu snagu. Postoje i gotovi enkoderi ali isto nisu jeftini, recimo Ephipanov Webcaster.
   
Ako se istovremeno misliš igrati na PC-u, raditi capture u FHD-u na 60FPS-a i strimati na net u 1080p/60 , 400 eura neće biti dovoljno niti za grafičku karticu kamoli ostale komponente.  Dodaš li još jednu nulu na tih 400 eura, e onda možemo pričati o ozbiljnoj konfiguraciji sa kojom možeš svašta.

Možda sam ja malo krivo protumačio tvoje pitanje i tebe zapravo uopće ne zanima striming.  Rad u realnom vremenu traži ipak malo više pozadinskog hardvera koji i nije tako jeftin kako svi misle. Što je rezolucija hvatanja veća, to treba jači hardver. 4k uopće neću spominjati jer je sve vezano uz 4k čista perverzija. Post-produkcija, e to je nešto puno prihvatljivije. Ponovno, na konzolama imaš što imaš. "Sirovi" materijal sa konzola nije loš, dapače, odličan je. Hvatanje klipova izuzetno je jednostavno. Prebacivanje  snimljenog materijala na PC, ako na njemu radiš montažu, spada u kategoriju gubljenja vremena, ali nema nekog pametnijeg načina prebacivanja fajlica na PC osim korištenjem  USB diska. Ne kažem da se ne može lijepo montirati video na PS4 /Xboxu ali proces montaže je , barem meni, prilično dugotrajan, da ne kažem nespretan.
« Zadnja izmjena: 01. Kolovoz, 2018., 19:29 moordrak »

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2061 : 01. Kolovoz, 2018., 20:50 »
a nista izgleda da mi ne gine 400 kuna onda.Morat cu bolje cuvat iduceg onda iako mi je ovaj trajao odkad sam kupio ps4 na launchu.

A smijem pitati što ti je otišlo? Da  se kod kineza nabaviti svašta rezervno za malo para. Evo cijeli set plastika, dakle cijelo kućište sa svim tipkama, analozima, federima, onim silikonskim kontaktima, šrafcigerima, šerafima, čak neki nude i onu foliju koja se zna potrošiti za sve skupa 10 dolara. Pogledaj na Aliexpressu.  Može se nabaviti i baterija, motori, ona tiskana pločica sa konektorom za USB, main board, touch, ma sve za ništa para. Samo utvrdi koji model kontrolera imaš, ima ih nekoliko. Piše na naljepnici odostraga ili ako ti se izgulilo, kad rastaviš, na  pločici je napisan model...
« Zadnja izmjena: 01. Kolovoz, 2018., 20:53 moordrak »

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2062 : 31. Kolovoz, 2018., 15:19 »
E jbg ja vec kupio novo za 380 kuna ajde. Snow white verziju V2 dualshocka sam kupio.Nego ljudi da vas pitam kakva su vam iskustva s sancta domenica servisom ako je itko slao svoj ps4 na popravak tamo.Ja sam svoj poslao prije 10 dana i jos nemam odgovora kad ce doci na red moja konzola a kamoli kad ce biti popravljena.Zvao servis zaposlenik se javio i uljudno rekao da bi bilo bezveze da mi ista vremenski kaze jer im je stvarno guzva u servisu.Sad  da ocekujem da ce to trajati 3-4 tjedna ili cak i vise?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2063 : 31. Kolovoz, 2018., 15:28 »
Ne postoji stvaran vremenski rok, pa čak ni zakonom točno definiran. Odnosno zakon kaže u "razumnom roku". Taj razuman rok se danas razmatra maksimalno do 45 radnih dana (dakle sunbote, nedjelje i blagdani NE ulaze u to razdoblje).


Budeš vidio kakvo će biti stanje.

*

Nera_zdera

  • n00b
  • 1
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2064 : 01. Rujan, 2018., 11:28 »
Pitanje, imam ps account od godinu dana, traje mi do 10.mjeseca, znam da ga mogu produžiti  ranije i da će se početi računati sljedećih godinu dana tek sa istekom tog 10.mjeseca (neću biti zakinut za mjesec dana što sam ranije kupio). To pitam zbog akcije za netflix 3 mjeseca free, šta je sa time? Traje akcija još nekih tjedan dana. Da li meni kreće taj netflix odmah, tek kad mi istekne 10.mj.i počnu računati novih 12mj.pretplate, ili ostajem bez njega jer je akcija još tjedan dana?

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2065 : 04. Listopad, 2018., 15:42 »
Može li se provjerit nekako do kada mi traje ps plus? U nekim opcijama ili profilu?

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2066 : 04. Listopad, 2018., 16:53 »
Ak se ne varam kod produženja pretplate.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2067 : 04. Listopad, 2018., 16:57 »
Hvala

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2068 : 04. Listopad, 2018., 20:03 »
Pozdrav, planiram u skorije vrijeme da kupim PS4, dakle obični ne PRO verziju. Ovo mi je prva konzola u životu pa mi treba savjet na šta da obratim pažnju prilikom kupovine, npr. da li je bolja standardna verzija ili slim izdanje konzole i slično. Hvala

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2069 : 05. Listopad, 2018., 05:40 »
Dakle kod PS-a se pokazalo da su uvijek SLIM verzije bolje od originala iliti "FAT". Ne pregrijavaju se i nemaju tolikih problema.
No s druge strane slim ti npr. nema optički audio izlaz nego sve ide putem HDMI-a, ukoliko je to tvoj đir.


Osobno imam slim i jako sam zadovoljan. Ukoliko postoji slim verzija konzole, PS nas je naučio da je uvijek on taj koji je pouzdaniji od prve "fat" konzole.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9