HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 635945 Hitova
*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #510 : 03. Rujan, 2013., 17:45 »
Ovo zvuci zanimljivo, za occulus rift sam za sada cuo samo pohvale i to od ljudi koji su inace skepticni sto se tice novih gimmicky stvari, ako cijena ne bi bila previsoka moglo bi postati popularno. Nego otkud je ova slika , dali je to nekakav fan concept ili nesto procurilo od sonya?
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #511 : 03. Rujan, 2013., 19:04 »
Nego otkud je ova slika , dali je to nekakav fan concept ili nesto procurilo od sonya?
U pitanju je Sonyjev uređaj koji služi za 3D pregled objekata. Inače, CVG javlja da će VR headset biti predstavljen na Tokyo Game Showu. Prvotno je trebao biti najavljen na Gamescomu, no ipak je, prema riječima CVG-a pribačeno na TGS.


*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #512 : 03. Rujan, 2013., 19:11 »
Super, vec razmisljam o spajanju ps4 u struju blizu kreveta, vr na glavu, slusalice, kontroler u ruke i gustam :clap: Ono do sad sam morao sjediti dok igram, ovak mogu lezati :mrgreen:

Nego dali je netko od ekipe sa HCL-a koja je bila na Gamescomu isprobao Occulus Rift?
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #513 : 04. Rujan, 2013., 09:27 »
Jup, isprobao sam Rift gore. Bile su dvije stanice za isprobavanje - jedna u kojoj možeš zaigrati Hawken s Riftom i druga u kojoj možeš samo gledati (vrtjeti glavu i promatrati stazu i kokpit) utrku u nekoj racing simulaciji... zaboravio sam ime igre. Išao sam na tu racing simulaciju - čisto me zanimao Oculus, a red za Hawken je bio znatno duži i nekako mi se nije dalo flashati press iskaznicu pred takvim redom - ubili bi me ljudi ej :)

Uglavnom, mogu reći da je stvar odlična - nema laga nikakvog - kako okrećeš glavu tako se miče i pogled u igri - jako, jako imerzivno. Čak do te razine da ti bude neugodno malo kad auto ide prebrzo i vidiš da će izletjeti iz staze i slično... barem u početku - brzo se navikneš. Ako zamišljate da vam ekran u potpunosti prekrije vidni krug - nije baš tako. Velika većina tog vidokruga je pokrivena i skoro sve što se vidi je sama igra... to je ono što je u fokusu jel, ali ipak - u perifernom vidu se vide i ti crni ovali koji ti vode oči do samog ekrana.. kao da gledate kroz masku za ronjenje recimo. Nije mi osobno to neki problem, čisto spominjem da vam bolje dočaram kako to izgleda kad stavite stvar na glavu.

Jedino me razočaralo što je ekran zapravo dosta niske rezolucije. Baš se primijete pikseli. Naravno, trebala bi biti valjda 4K rezolucija na ekranima da se pikseli ne primijete kad gledaš na ekran iz takve blizine, ali ipak - ovo što sam vidio je baš dosta niska rezolucija, definitivno nešto što odmah primijetiš. Uglavnom, dobio strašnu želju odigrat Half Life 2 s ovime nakon isprobavanja :/ Planiram nabaviti kad se neđe malo više slobodnog vremena. :hiha:

*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #514 : 04. Rujan, 2013., 18:32 »
Gledao sam bas sad koji dan na youtubeu dojmove TotalBuiscuita koji je jedan od boljih kanala za gaming stvari, on je na Pax Primeu isprobao Oculus Rift HD, sad ne pratim to toliko no mozda je to verzija sa vecom rezolucijom? Po onome sto sam vidio prvo dok je isprobavao je morao sjesti jer kao dok se to stavi na glavu moze poremetiti osjecaj ravnoteze jer je poprilicno imerzivno, takodjer je bilo pitanje sto sa ljudima koji nose naocale,  pa je lik koji je prezentirao oculus rekao da bi zavrsni proizvod trebao imati opciju testa ociju i mogucnosti podesavanja dioptrije...  Sve u svemu izgleda odlicno, mozda cemo zbilja doci do konzola za koje nece biti potreban tv, nego samo vr naocale.  Zanima me i primjena toga i u drugim stvarima, npr. za gledanje filmova, ono kino na glavi :)
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #515 : 04. Rujan, 2013., 19:01 »
Na ovima koje sam ja probao pisali je HD prototype... svejedno ako pod HD misle ono što bi to trebalo značiti (720p), to je očito premala rezolucija. Mislim, barem po mom mišljenju. Daleko od toga da iskustvo i dalje nije odlično - ali da se podosta primjete pikseli - to svakako.


Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #516 : 04. Rujan, 2013., 19:09 »
Je, 720p su ekrani zasad na svim modelima. Modelu. Nešto.

Na E3-ju su pokazali prototip 1080p verzije, ali koliko znam, zasad ne potoji plan da to uđe u neku produkciju.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #517 : 08. Rujan, 2013., 13:53 »


Večeras u 20 sati (ok, vjerovatno par minuta kasnije, Sony naprosto obožava kasniti :hiha: ) počinje konferencija japanskog ogranka Sonyja. Vjerovatno će biti otkriveni datum izlaska i cijena PS4 za njihovo tržište, no zanimljivo da se prenosi konferencija i s engleskim prijevodima, možda nas Sony s nečim iznenadi.

Evo linka:

Ustream (engleski prijevod)

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #518 : 08. Rujan, 2013., 18:40 »
Mislim da je ovo sutra ujutro u 8 sati, a ne veceras  :mrgreen:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #519 : 09. Rujan, 2013., 01:39 »
Da, moja greška :fpalm:
ugl čujemo se sutra :thumbs:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #520 : 09. Rujan, 2013., 10:32 »
Suma sumarum prikazano nam je par interesantnih naslova, ponešto vijesti koje su vezane za Vitu (o tome u Vita temi) te datum izlaska i cijena za japansko tržište: 22. veljače 2014. Cijena je 38,980 jena (oko 300€), dok će verzija s PS Eye kamerom koštati 43,980 jena (335€). Uz svaku konzolu na izlasku doći će i besplatna digitalna verzija Knacka.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #521 : 13. Rujan, 2013., 13:41 »
Edge o velikoj razlici snaga između PS4 i Xbox One

Edge izvještava da veliki broj developera javlja o ogromnoj razlici između nadolazeće dvije konzole. Prema riječima jednog od developera, ta razlika iznosi 50% u korist PS4. Jedan izvještaj iznosi da njihova neoptimizirana igra za obe konzole na PS4 se vrti 30FPS u 1920×1080 rezoluciji, dok je kod Xbox Onea 20-tak FPS-a u 1600x900 :bonk:

Ono što također Edge tvrdi da će mnogi multiplatform naslovi biti "kastrirani" na PS4 da obe verzije izgledaju jednako :(

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #522 : 13. Rujan, 2013., 14:15 »
:wildboy:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #523 : 13. Rujan, 2013., 14:29 »
Baš zvuči kao nešto što se uvijek čuje prije izlaska svake nove generacije konzola.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #524 : 13. Rujan, 2013., 14:35 »
Da, ali to što ti govoriš su većinom bile glasine, ovo je baš tragično... :hiha2:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9