HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 631335 Hitova
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #600 : 01. Studeni, 2013., 12:13 »
Ovi iz santa domenice mi je reka da su ljudi dosta ljuti,pogotovo ko je prednarucio. mislijo je jos na 12. mjesec da ce izac,govori da nezna sta ce jos bit ako bude za u 1. mjesec koliko ima prituzbi!Morat ce dat nesto zauzvrat da smiri narod! :mrgreen:

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #601 : 01. Studeni, 2013., 12:16 »
Uskoro najava novih PS4 igri:
https://twitter.com/geoffkeighley/status/396109466300477440

Bit će i livestreama.

Nadam se da će među njima biti i nova igra iz Naughty Doga, da vidimo što to kuhaju velemajstori.
Screw you guys, I`m going home!

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #602 : 01. Studeni, 2013., 20:26 »

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #603 : 07. Studeni, 2013., 14:18 »
ma bit ce odlicno!!!vrhunska stvar

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #604 : 07. Studeni, 2013., 15:27 »
Wired objavio članak u kojem možemo zaviriti što se nalazi u unutrašnjosti PS4, ima i video. Evo i par slika:



Kliknite za veću sliku, ovdje jasno možete vidjeti bluray pogon (gore pri samom vrhu) 23-dijelni ventilator pokraj njega, tvrdi disk, matičnu ploču, unutarnje napajanje, kablove od Wifi-a i bluetootha, željezni pokrov s ogromnim blokom za hlađenje te plastike



Veliki čip na desnoj strani slike je procesor, oko kojeg se nalazi 8 512 MB DDR5 čipova, dok se ostalih 8 nalazi s druge strane. Ovaj čip na kojem piše SECI je drugi procesor s malom potrošnjom koji služi za download nadogradnji za vrijeme stand by moda konzole i slično.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #605 : 07. Studeni, 2013., 22:16 »
zanimljivo

*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #606 : 09. Studeni, 2013., 12:58 »
Mene zanima samo koliko ce disk od 500 gb biti dovoljan, to jest, koliko ce zauzimati mjesta instalacija igara, ako se ne varam ne znamo jos ni koliko PS4 OS mjesta koristi?
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #607 : 09. Studeni, 2013., 13:04 »
Ne sjećam se za PS4 OS, ali mislim da je negdje spomenuto koliko će zapravo prostora biti dostupno za igre.

A same igre bi mogle zauzimati i do 50-ak GB; mislim na AAA naslove naravno. Primjerice, Xbox One verzija CoD: Ghostsa treba 39GB (leakalo je jučer), a šanse su da će neke ambicioznije igre u budućnosti trebati i do 50-60 GB.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #608 : 09. Studeni, 2013., 13:05 »
Koliko sam čitao, same instalacije prilikom igranja će biti spremljene u cache momoriju, dakle nećeš morati stalno imati instaliranu igru, nego će igra po potrebi vući podatke s bluraya na disk, kada odlučimo nešto drugo igrati ta memorija će biti samo prepisana.

Evo link s više detalja

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #609 : 09. Studeni, 2013., 13:12 »
Ma dobro, tako bi trebalo i na PS3 raditi... instalacije, ako imaš disk verziju igre, nisu obvezne. Ali govorimo o digitalnim verzijama igara.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #610 : 09. Studeni, 2013., 13:16 »
Ne, instalacije su mandatory, dakle svaka igra, bez obzira nalazi li se na blurayu ili je skinuta mora biti instalirana. Normalno, igru ćemo moći odmah pokrenuti, dok će se u backgroundu podatci prebacivati na disk. Ista stvar i kod Xbox One. Sve igre na bluray diskovima će se morati instalirati

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #611 : 09. Studeni, 2013., 13:44 »
When playing disc-based games on PS4, do I need to install data to the hard drive?

Yes, all PS4 Blu-ray Disc games must be cached to the hard drive to ensure a smooth gaming experience. However, certain titles may not require you to wait for the game data to be fully cached before starting gameplay. In order to start playing disc-based games, users will need to insert the game disc into PS4 just like on the PS3 system.

To je s nedavnog FAQ-a.

Način pisanja, pogotovo "cached" izraz, nekako govori da to neće biti nekakve potpune instalacije, tj. da će BluRay disk i dalje biti potreban. Evo, primjerice na Wii U svaka retail igra zauzima i ponešto mjesta na sistemskoj memoriji - oko 50-200 MB recimo, dio memorije se mora rezervirati za igru, naravno - ali to nije "obvezna instalacija".

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #612 : 09. Studeni, 2013., 13:53 »
Pa da, to sam gore i rekao, igra se privremeno sprema na disk, tzv. cache memorija. Ali se to opet razlikuje od trenutnog PS3, gdje sustav nije preuzimao nikakve podatke na disk ako korisnih nije želio instalirati igru. Mislim da je lahvos mislio na pitanje vezano za retail igre, nek me ispravi ako sam u krivu. Inače, od samog početka se mislilo da se svaka bluray igra morala instalirati, tek nedavno je otkriveno cache spremanje.

*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #613 : 09. Studeni, 2013., 17:30 »
Da, mislio sam na retail, iako sa ps4 planiram uzeti i playstation plus, tako da cu morati i gledati na velicinu digitalnih izdanja....
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #614 : 09. Studeni, 2013., 19:52 »
When playing disc-based games on PS4, do I need to install data to the hard drive?

Yes, all PS4 Blu-ray Disc games must be cached to the hard drive to ensure a smooth gaming experience. However, certain titles may not require you to wait for the game data to be fully cached before starting gameplay. In order to start playing disc-based games, users will need to insert the game disc into PS4 just like on the PS3 system.

To je s nedavnog FAQ-a.

Način pisanja, pogotovo "cached" izraz, nekako govori da to neće biti nekakve potpune instalacije, tj. da će BluRay disk i dalje biti potreban. Evo, primjerice na Wii U svaka retail igra zauzima i ponešto mjesta na sistemskoj memoriji - oko 50-200 MB recimo, dio memorije se mora rezervirati za igru, naravno - ali to nije "obvezna instalacija".

OT: kad vec spominjes Wii U, negdje sam citao da su dosta lose rijesili to s instalacijom igara sa diska na HDD. Odnosno toga uopce nema, pa vele da se npr texture dosta sporije ucitavaju pa da to ruzno izgleda (mislim da je primjer bio Blacklist...).

A sto se tice PS4, pa sto se mene tice bolje da se igre moraju instalirat na HDD, tako ce se sve ucitavat puno brze, pa na PC-u je odavno tako :thumbs:
Jedino mi se cini da je ovih 500gb, ekvivalent 40gb na ps3 ili cak i manje... :(
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9