HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

• 2155 Odgovora
  • 325725 Hitova
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2145 : 10. Veljača, 2019., 20:45 »
Vidim da ljudi u vecini kupuju fizicke kopije igara a da samo poneku imaju na psn-u.Pa sad ne znam gdje se mogu naci tako dobre cijene, jer je po meni ps store uvijek nekako bio povoljniji (pogotovo kad dodju oni popusti).U ovim mojim lokalnim prodavnicama sve igre koje su malo popularnije kostaju preko 80KM (300kn) evo na primjer GTA V jos uvijek kosta 100KM (380kn).To su sve po meni sulude cijene ali valjda ovi koji kupuju fizicke kopije kupuju u inostranstvu ili sta vec.

Ja sam 90% digitala. Meni isto više digitalne igre pašu, doduše nisam sve pokrenuo i neke su dio PS+ no došao sam do cca 190+ digitalnih i jedno 9 fizičkih igara.
Sve fitičke igre koje uzmem su iz oglasnika pa su zato jeftinije i naravno to su sve stariji naslovi za 100njak kn kao što je The Last of Us, Heavy Rain, Until Dawn, itd.

de mi prodaj Until Dawn
Lista odigranih:2014,2015,2016,2017

*

Hrv4tin4

• 5737
  • Bez predrasuda
    • Steam
« Odgovori #2146 : 10. Veljača, 2019., 20:47 »
Neću! Ja svoje igre NE prodajem  :hihi:

A i trenutno je kod Coleta na posudbi...  :hiha:

« Odgovori #2147 : 15. Veljača, 2019., 20:14 »
Danas sam razmišljao i došao do zaključka da je PS4 nužno na kraju ciklusa. Osobno imam običan PS4 i primjetio sam već na nekoliko igara da je doslovno izvučen do kraja, AC Oddisey - duga učitavanja, a ventilatori se ne gase, Metro Exodus - ventilatori ko da žena radi kolače, povremeni trzaji. RDR 2 ista stvar, s tim da je to dosadna igra pa sam još više primjetio. Čak i običan Sniper elite 4 ventilira ko lud.

U stvari moje pitanje glasi - da li je tako i na vašim (običnim, ne PRO) PS4 konzolama na navedenim igrama?

*

Hrv4tin4

• 5737
  • Bez predrasuda
    • Steam
« Odgovori #2148 : 15. Veljača, 2019., 21:14 »
Danas sam razmišljao i došao do zaključka da je PS4 nužno na kraju ciklusa. Osobno imam običan PS4 i primjetio sam već na nekoliko igara da je doslovno izvučen do kraja, AC Oddisey - duga učitavanja, a ventilatori se ne gase, Metro Exodus - ventilatori ko da žena radi kolače, povremeni trzaji. RDR 2 ista stvar, s tim da je to dosadna igra pa sam još više primjetio. Čak i običan Sniper elite 4 ventilira ko lud.

U stvari moje pitanje glasi - da li je tako i na vašim (običnim, ne PRO) PS4 konzolama na navedenim igrama?

Koliko često čistiš konzolu i jesi li mijenjao termalnu pastu?!?

Dakle ja kad god je PS skroz ugašen - pokriven je da ne pada prašina. Isto tako barem jednom tjedno ide uspsiavanje i komprimirani zrak da se sve očisti.
I naravno bilo bi dobro i pastu promijeniti ako ga imaš par godina...
Ja sa svojim Slimom nemam nikakvih problema za sada.

« Odgovori #2149 : 15. Veljača, 2019., 23:16 »
Hrvatina kralju nije Mercedes da toliko brigu o njemu vodim,ps pro imam,5 kat prašine kao u priči brat bratu ako sam konzolu za dvije godine 3 puta usisavacem očistio :-) radi ko singerica :-)

*

Hrv4tin4

• 5737
  • Bez predrasuda
    • Steam
« Odgovori #2150 : 15. Veljača, 2019., 23:22 »
Hrvatina kralju nije Mercedes da toliko brigu o njemu vodim,ps pro imam,5 kat prašine kao u priči brat bratu ako sam konzolu za dvije godine 3 puta usisavacem očistio :-) radi ko singerica :-)

Ja ti svu svoju elektroniku i periferiju tako čuvam. Svaki gamepad (4 ih imam) ima svoju kutiju, miš i tipkovnica se pokrivaju kada računalo radi, a nisi za njim. Kada se računalo gasi - pokriva se i kućište i monitor.
Sve se tako radi još do 1993... I do sada nikada niti jedan gamepad, tipkovnica, miš, konzola - ništa nije imalo problema, dok kod mnogih drugih susjeda i prijatelja je...
Fućkaš mercedes ionako ne volim automobile, radije ja čuvam svoju elektroniku, a mercedese i druga vozila prepuštam drugima. Ovo su moji "mercedesi".  :ementaler:

« Odgovori #2151 : 15. Veljača, 2019., 23:50 »
Razumijem te i u pravu si sto posto ali ono ja sam takav :-)

« Odgovori #2152 : 16. Veljača, 2019., 17:39 »

[/quote]
Koliko često čistiš konzolu i jesi li mijenjao termalnu pastu?!?

Dakle ja kad god je PS skroz ugašen - pokriven je da ne pada prašina. Isto tako barem jednom tjedno ide uspsiavanje i komprimirani zrak da se sve očisti.
I naravno bilo bi dobro i pastu promijeniti ako ga imaš par godina...
Ja sa svojim Slimom nemam nikakvih problema za sada.
[/quote]

Usisavam redovito jednom tjedno, a za termalnu pastu nemam pojma-kako se to uopće mijenja ili tko to mijenja?
BTW moja konzola je prva, stara preko 4,5 god

*

Hrv4tin4

• 5737
  • Bez predrasuda
    • Steam
« Odgovori #2153 : 16. Veljača, 2019., 18:00 »

Usisavam redovito jednom tjedno, a za termalnu pastu nemam pojma-kako se to uopće mijenja ili tko to mijenja?
BTW moja konzola je prva, stara preko 4,5 god

Dakle zamijeni termalnu pastu. Upiši u YouTube i naći ćeš hrpu video tutoriala po modelu konzole.
Ako nisi siguran, ovisno gdje se nalaziš - postoje servisi, a jedini ovlašteni ti je od SanctaDomenice koji ti i nije potreban jer garanciju ionako nemaš.

« Odgovori #2154 : 16. Veljača, 2019., 21:00 »
Ja niti jednu svoju konzolu (a bilo ih je u ovih 20-tak godine 12, ako sam dobro brojio) nikad nisam čistio (osim površinu), otvarao da bi bilo što prčkao po njoj a kamoli čistio i propuhivao bilo što i nikad nisam imao problema niti sa jednom jedinom. Prosječno vrijeme imanja konzola je bilo oko 3 godine (imao sam ih više u isto vrijeme), nikad nisam imao kvar niti problema sa zvukom. Zadnji PS4 sam imao malo manje od 3 godine, tiha konzola koju sam prodao da kupim pro koji mi je također nečujan i ne mislim ga čistiti - s ničim i nikada (osim pogledom). Shvaćam da neki imaju opsesivno-kompulzivne probleme pa ih kontroliraju na različite načine ali moj je savjet - ako ne radiš u pilani i ne igraš tamo, konzolu ne treba čistiti. Nikad. I to doista mislim - nikad.

« Odgovori #2155 : 17. Veljača, 2019., 23:16 »
da li je tako i na vašim (običnim, ne PRO) PS4 konzolama na navedenim igrama?

Nešto mi se danas izrušila plejka par puta na ACOdyssey. Igre podivljaju nakon petnaestak  sati igranja (imam neku blesavu naviku ne gasiti plejku nego držim  na pauzi). Nije to prvi put i nije AC Odyssey jedina igra koja se zblesi. Je znam, sejvat pa izać i ugasit stroj. Ebat ga. Stisnem PS dugme i ostavim na izborniku :)

Ventiliranje? 0 bodova. Niti na AC Odyssey niti na RDR2. Metro još nisam igaro.  Do sada nisam čuo svoju PS4PRO kako ozbiljno ventilira. Obična četvorka je bila k'o mlazni motor bez obzira na redovito ispuhavanje i zamjenu paste. Pro je tiha da tiša ne može biti.  Jedino je glasna ona dodatna VR jedinica, zato sam je iskopčao.
Učitavanje  ove dvije velike (RDR2 i ACO) je poprilično kilavo, ali opet, valjda su tako složili igre. Učitavaju se velike mape :P
Kaže ekipa koja je ubacila SSD da su učitavanja nešto brža u tom slučaju. Iskreno, neda mi se kupovati SSD za plejku. Potrpiti ću tih ekstra 15 sekundi...

@perisimus
Baš ti zavidim. SVU opemu koja usisava zrak zbog hlađenja moram najmanje jedom godišnje dobro ispuhati jer se nabere lijepi sloj fine prašine. Do sada sam živio na nekoliko različitih lokacija i uvijek sam imao loša iskustva sa prašinom :) Neznam. Moji PC-evi rade 24/7 i posve mi je normalno periodično ih počistiti. Konzole isto tako.
« Zadnja izmjena: 17. Veljača, 2019., 23:20 moordrak »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23