HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

• 2199 Odgovora
  • 350462 Hitova
*

c0bra123

• 1317
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2160 : 24. Travanj, 2019., 07:45 »
Nemamo temu za Days Gone, ja na poslu ajd da netko na brzaka izblefa nesto.

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

« Odgovori #2161 : 08. Svibanj, 2019., 18:24 »
Pozdrav, uzeo bi si PS 4 za igranje. Zanima me dali imate kakav savjet... koji uzeti, slim, pro, 1tb itd... sto znaci ono E ili F... nikad nisam imao plejku...

Mozda ipak nebi kupovao gaming laptop, vec plejku... ili da cekam PS 5?

Molim vas pomoć.

Hvala

« Odgovori #2162 : 08. Svibanj, 2019., 19:53 »
Citat:
... koji uzeti, slim, pro, 1tb itd... sto znaci ono E ili F... nikad nisam imao plejku...
Mozda ipak nebi kupovao gaming laptop, vec plejku... ili da cekam PS 5?

Previše pitanja :)

Sve što trebaš znati, F chasis je najnovija šasija za PS4 SLIM.  Ne opterećuj se slovima. Ona označavaju modele i  promjene hardvera koji su se kroz godine mijenjali tipa novija verzija BT-a, više USB3 konekotra, 5.4ghz WiFI, drugačiji položaj tipaka za paljenje-eject, optički izlaz itd.
Bitniji su brojevi.  CUH-11XX označava prvu, originalnu "FAT" verziju plejke (B šasija),CUH-12XX je novija revizija(C šasija)
CUH-20XX, CUH-21XX, CUH-22XX   je SLIM verzija ( F šasija) i na kraju CUH-70xx, CUH-71xx, CUH-72xx označava PRO konzolu (G šasija). Ima još modela ali ovi navedeni  pokrivaju većinu.   

Ako kupuješ novo, imaš dvije  opcije: SLIM i PRO. Razlika je u konfiguraciji hardvera. PRO verzija ima bolje performanse što znači brži procesor, poboljšane grafičke sposobnosti, 4k izlaz, dodatni RAM, i 4.2 TFLOP-a "matematike" i 1 TB diska.  Ako misliš strimati dok se igraš, PRO verzija nudi veću rezoluciju capturinga.   Ako imaš 4k TV sa HDR-om, onda je PRO verzija definitivno za tebe. U svakom drugom slučaju, nećeš vidjeti posebnu razliku i onda je za tebe SLIM verzija.
Po oglasima se još uvijek može naći "FAT" verzija što će ga reći starija verzija PS4. Ona ima oznaku CUH-1116A  npr. Isto nećeš ništa pogriješiti kupiš li je. 

Imaš li vanjski USB disk većeg kapaciteta, možeš ga uredno koristiti na bilo kojoj plejki  kao dodatno mjesto za instalaciju igara.  Plejke dolaze sa 500gb (u slim verziji) i 1TB (u PRO verziji i nekim SLIM verzijama ).   Određene specijalne verzije se mogu pronaći i sa 2 TB diskom. 

Kupuješ li polovno, što god uzmeš, nećeš pogriješiti. Za 1.500 Kn cca, možeš naći dobre strojeve (govorim za slim odnosno "običnu" verziju). PRO verzija je oko 2.000 Kn. Kupuješ li novo, dodaj tisuću kuna (i još malo ovisno o paketu) na ove vrijednosti.
Gaming laptopi tek kreću na 5.000 kn, dok su malo ozbiljniji strojevi preko 12.000 Kn. Isplati li se čekati ps5? Isplati, ali ako još nemaš ništa od konzola, kupovina polovne plejke dobar je način za  utvrđivanje sviđa li ti se uopće igranje na njoj.  Sa plejkom nećeš izgubiti previše love preprodaš li je dalje ako ti se ne sviđa, pa  će ostati koja pinkica za laptop :)
« Zadnja izmjena: 08. Svibanj, 2019., 20:37 moordrak »

« Odgovori #2163 : 08. Svibanj, 2019., 20:31 »
Puno hvala za ovako opširan odgovor!!!!

*

siblyx

• *
  • 112
« Odgovori #2164 : 09. Svibanj, 2019., 23:17 »
Samo pazi koju verziju Pro verzije kupuješ ako ćeš ići s tom verzijom. Razlog je cooler, jer se dosta razlikuje po verzijama. Tipa ako misliš baš novo kupovati ciljaj na RDR2 bundle ili iznad (ako ima). Ako ces rabljeno, jako, jako pazi sto kupujes. Tipa izbjegavaj Fifa 19 edicije Pro konzola i sve prije toga jer realno ne valjaju u odnosu na novije revizije (u većini slučajeva su full glasne).

« Odgovori #2165 : 09. Svibanj, 2019., 23:49 »
Samo pazi koju verziju Pro verzije kupuješ ako ćeš ići s tom verzijom. Razlog je cooler, jer se dosta razlikuje po verzijama. Tipa ako misliš baš novo kupovati ciljaj na RDR2 bundle ili iznad (ako ima). Ako ces rabljeno, jako, jako pazi sto kupujes. Tipa izbjegavaj Fifa 19 edicije Pro konzola i sve prije toga jer realno ne valjaju u odnosu na novije revizije (u većini slučajeva su full glasne).

Ovaj sam mislio uzet?
https://www.sancta-domenica.hr/playstation-4-pro-1tb-g-chassis-black.html

« Odgovori #2166 : 10. Svibanj, 2019., 11:21 »
Je to ok? Isao bo uzet danas iza posla.

Hvala

« Odgovori #2167 : 10. Svibanj, 2019., 12:24 »
jel to do onih utora znam dali je novija verzija ps4 pro-a, da imao kao i slim verzija? ili bas mora bit u bundleu? zvao sam jedan ducan u rekao je da oni uzimaju sa stocka plejke, a bundle rade sami...
pa sad neznam, kako mogu znat dali je novija verzija plejke, ta kojoj se manje čuju ventilatori... volio bi onda uzet takvu...

jel to to?  https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-playstation-4-pro-cuh-7200-review

Edit: eto kupljeno cuh-7216b

« Zadnja izmjena: 10. Svibanj, 2019., 17:55 ytsyash »

*

miroRI

• n00b
  • 3
« Odgovori #2168 : 11. Svibanj, 2019., 08:57 »
Također i ja jučer kupio PS4 Pro 1TB (v.CUH-7216), plus dodatni kontroler alpine green, pretplatu na PS plus 1 godina, produženo jamstvo na 3 god i PES 2019. !! Uz tv koji već imam Sony Braviu 49" 4K HDR, igre definitivno mogu početi !! :)

« Odgovori #2169 : 11. Svibanj, 2019., 16:47 »
Kako produljit jamstvo?

« Odgovori #2170 : 11. Svibanj, 2019., 20:04 »
Čestitam ekipa! Dobro došli  u svijet PlayStationa    :piva:

Citat:
Kako produljit jamstvo?

Koliko znam, standardno jamstvo traje godinu dana. Neki dućani prodaju opciju produljenog jamstva odnosno dodatne dvije godine pa ukupno imaš tri godine jamstva (u Sancti recimo) . Produljenje košta nekih 350 kn i obično se kupuje odmah. Moja pretpostavka je da se dodatno jamstvo može kupiti naknadno pod uvjetom da originalno jamstvo nije isteklo.  Za točne detalje, informiraj se  u dućanu u kojem si kupio konzolu.

Glede ventilatora i buke, ja imam CUH-7116b verziju . Plejka stoji uspravno, kraj TV-a i ne čuje se. Najveću buku stvara medij kada se igra instalira na disk.  Inače, sve konzole nije pametno zbuksati u nekakav  zatvoreni prostor ispod televizije ili u kakvu staklenu vitrinu bez cirkulacije zraka. U tom slučaju, koji god model bio u pitanju, ventilator će raditi na najjače i biti će izrazito glasan. U nekakvim noćnim satima, ovo može biti problem, preko dana, uz dobro ozvučenje, ne čuje se baš ništa  :hihi:  Moja prva , obična ps4 je bila glasna k'o avion dok joj nisam promijenio pastu na cooleru i ispuhao nakupljenu prašinu.  :thumbs:

Čisto info ako ti ikada bude zatrebalo za koju godinu, gornji poklopac na ps4 pro nije zavidan šerafima nego je samo uhvaćen za ostatak kućišta plastikama. Uz malo sile, lako se skine pa je pristup ventilatoru vrlo jednostavan. Nakupljenu prašinu možeš očistiti uz pomoć pinela (kista) i usisavača. Ovakvim zahvatom ne gubiš garanciju :)   

« Zadnja izmjena: 11. Svibanj, 2019., 20:24 moordrak »

« Odgovori #2171 : 12. Svibanj, 2019., 00:42 »
Zahvaljujem @moordrak
Imaš pivu :piva:

« Odgovori #2172 : 12. Svibanj, 2019., 12:09 »
imam jos jedno pitanje... mis i tpikovnica za ps4... gdje kako... nemrem nikak ja igrat apex legends i pubg sa kontrolerom... googlao sam i vidio da postoji HORI Tactical Assault Commander Pro... jel to jedina opcija? dali itko posjeduje to i dali se isplati uzet...

edit:

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.10934c4dpKHN8d&orderId=101999551634771&productId=32975819938

uzeo sam ovo, pa da probamo.. jeftinija verzija... inace bi uzeo xim apex...
« Zadnja izmjena: 12. Svibanj, 2019., 21:50 ytsyash »

« Odgovori #2173 : 23. Svibanj, 2019., 17:24 »
Imao sam priliku probat mis i tipkovnicu na ps4, tipkovnica super, mis smece, ostaju postavke od joysticka koje nemozes promijenit kao sto je akceleracija, i nikako nije isplativo jer su igre radene za kontroler npr. vibracija, 1 tipka radi 5 akcija itd....

« Odgovori #2174 : 25. Svibanj, 2019., 01:39 »
Probao sam neko kinesko smece za 20$ ali od miša 0 bodova. Nema ništa nego uzet apex xim, ali to je preskupo. Znaci ucit aiming na dualshocku i to je to.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21