HCL.HR

Preporuka 4K HDR TV-a za PS4 Pro

• 33 Odgovora
  • 1779 Hitova
Odg: Preporuka 4K HDR TV-a za PS4 Pro
« Odgovori #15 : 15. Studeni, 2018., 22:05 »
Citat:
U meduvremenu bas malo proucavam Sony Braviu i skuzim da ih ima mali milijon modela, od 600 do 4000€.. e sad na koju ja moram ciljat, ova gore mi se cini zanimljiva i isplativa, al ko ce ga znat kad ih toliko ima..

Ja sam si odredio limit kod kupovine(5.5 kkn +/- 500kn). Rekao sam sam sebi:  Što u ovom trenutnku mogu dobiti najbolje za 5.5 kkn. Tada (cca malo više od pola godine, a i sada koliko vidim ) to je još uvijek ovaj 55XF8096 kojeg sam i ja na kraju kupio. Telke od 4k€ su zvijeri ali toliko para bi dao samo za 100" i više.  Kvaliteta prikaza nije upitna no onda si postaviš pitanje: imaš li uopće sadržaja pogodnih za gledanje na takvom vrhunskom panelu? Odgovor je nemam. Nemam uopće. Recimo jedan 4k HDR film od 2 sata  u dolby visionu i 7,1sorroundu zauzima laganih 70 gigi. Nećeš to baš skidati sa neta onako, casual.
TV program u nas ide u SD-u, tu i tamo poneki u HD-u, a UHD možeš gledati samo preko satelita. Ako želiš gledati 4k preko neta,  ispod 30mbita brzine cucle zaboravi. Yuoutube potegne i 50. Netflix  u prosjeku guta nekih 20-25 mbita . 

Dakle, više-manje govorimo o HD rezolucijama kao primarnom izvoru materijala za gledanje (da ne bude zabune, mislim na 1080p) i takvi sadržaji na ovim televizijama izgledaju fenomenalno dobro.  E sad, ako ću pretežno gledati "lošiji" sadržaj pa ne treba mi telka od 30kkn.  :) Cinjenica je da su 4k paneli kvalitetniji po nizu parametara od istog tipa panela manje rezolucije.  Ovo je  po meni jedini opravdani razlog nabave 4k telke. Mislim da je novija tehnologija općenito dovoljno dobar razlog za nabavu bilo kojeg komada tehnike. Drugi razlog je isto potpuno opravdan: imaš PS4 Pro :P

BTW,  po čemu se točno razlikuje prošlogodišnji model vrhunskog tv-a  od ovogodišnjeg,  istog proizvođača, malo će ti trgovaca znati reći. U praksi, razlike u performansama su vrlo suptilne, da ne kažem zanemarive, dok su razlike u cijeni značajne. Zato je uvijek dobro istražiti  što se krije ispod haube  :)

« Odgovori #16 : 16. Studeni, 2018., 03:37 »
Hmm najbolje bi mi onda bilo uzet ovog Sonya, samo sto se sad dvoumim izmedu ovog 8096 i 9005 modela... Razlika u cijenu je dosta zamjetna (3600kn), ali investicija u tv je "dugorocna" investicija tako da ako se tih 3600 kuna vise zaista, al zaista isplati onda mi nece bit zao iskesirat.. Otisao sam na onu stranicu koju si mi gore linkao i stavio sam ih na usporedbu i vidim da ima nekih razlika al jedina koju sam ja primjetio (koju razumijem) je da ovaj 9005 ima Dolby Vision... Bas sam u nedoumici sad, koje su tvoje preporuke? E da i  u vezi onog HEVC signala kojeg si gore naveo da provjerim kod kupovine, imaju li ga ta dva modela?

« Odgovori #17 : 16. Studeni, 2018., 03:42 »
Pomirim se da cu  uzet Sonya i onda naletim na ovo... https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe49q6f-flat.aspx
Valja li ovo išta?

« Odgovori #18 : 18. Studeni, 2018., 00:49 »
Citat:
samo sto se sad dvoumim izmedu ovog 8096 i 9005 modela... 
razlika je kao prvo u panelu. 8096 je IPS  , ima 60Hz osvježavanje i ima dosta dobar pixel density. Crna je "iz kutije" malo bljedunjava pa je treba ručno dotjerati i onda je OK, IPS je više za dnevnu uporabu nego noćnu ali ponovno, uz malo osnovnog štelanja, sve se može fino podesiti .  9005 ima VA panel, 120hz, softversku interpolaciju više razine ("glumi" 1000hz) , ima 600 kandela/m2 svjetline što je super, a Dollby Vision je HDR u Dolby standardu :)  Moj odabir bi bio 9005 bez rasprave.

Samo da malo pojasnim ovu softversku interpolaciju i gdje je ona bitna odnosno kada je treba iskopčati. Kada imaš neke brze scene, recimo u nogometu pratiš loptu po terenu, ova tehnologija omogućava vrlo čistu i oštru sliku što je poželjno.Kod brzih pokreta, ako nema dovoljno sličica po sekundi, dobijemo zamuljanu sliku.  Drugim riječima, na umjetan način se povećava framerate pa slika izgleda možda čak i malo previše prirodno jer televizija "pogađa" sadržaj između dva frame-a . Neki to zovu "soap opera effect" i obično se savjetuje da se ta funkcionalnost iskopča kod gledanja filmova/serija jer mijenja doživljaj gledanog. Neznam, sjećam se recimo jedne scene iz filma 2012. snimane u potpalublju kada galvna ekipa prolazi korz štive koje se rapidno pune vodom. To je recimo bilo snimano u 60hz što se jako vidjelo jer je svaka kapljica vode da tako kažem, bila jasno vidljiva. Filmaši vrlo rijetko koriste visoki framerate.  U nekim drugim slučajevima, kod sporta kojeg sam već spomenuo i igranja igara, ovo uopće nije loše jer su pokreti "glađi" odnosno vrlo oštri, bez motion blura. 
Pomirim se da cu  uzet Sonya i onda naletim na ovo... https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe49q6f-flat.aspx
Valja li ovo išta?
Vrijedi ali toga od 49" frende više nemaju na lageru koliko vidim. Ovi bez oznake N na kraju su prošlogodišnji modeli. Samsung je krenuo u borbu za tržište tako da im ta prošlogodišnja serija 6 Oleda nije loša. Ovogodišnja serija 6 je napredovala, recimo QE55Q6FN  i još je bolji jer to više nije Oled nego Qled.  Nema se tu što previše reći. Ovome su baš dropali cijenu u Sancti skoro 50% pa ih pitaj malo što je s tim. Nije baš uobičajen popust :)  Super TV za odličnu cijenu. Ima žestoko mali input lag 15ms (super za gejming) , prihvatljivu svjetlinu 500 kandela/m2 i kako reko Qled je (dubok crna, svijetle bijele, raskošne boje, odlični kontrast, bolji HDR efekt ). 120 hz panel, bluetooth, Tizen 4.0 OS. Kako radi sa plejkom, neznam. Znam da je bilo nekih gluposti i prepucavanja na relaciji Sony- Visio-Samsung tko je kriv što automatika ne radi, ali rješenje problema je bila ručna promjena vrste siganala kojeg plejka šalje tv-u. Ne RGB nego neka druga opcija. Zaboravio sam detalje.   Uglavnom, isto jako dobar odabir. Ako lova nije problem, ovaj Samsung je odličan izbor!

« Zadnja izmjena: 18. Studeni, 2018., 01:38 moordrak »

« Odgovori #19 : 18. Studeni, 2018., 09:42 »
Hmm dakle u prvoj bitci je pobjednik 9005 naspram 8096.. e sad sto se samsunga tice poslao sam im poruku kad ce i oce li uopce ponovno bit dostupan po toj cijeni.. e sad s obzirom na ovu cijenu Samsunga (a mozemo i zanemarit da je 2500 kuna jeftiniji od Sonyevog 9005), koji je po tebi bolji izbor?

« Odgovori #20 : 18. Studeni, 2018., 09:47 »
Evo upravo nasao istog tog Samsunga, al ovaj put 55” i samo 200 kuna skuplji (6700) nego ovaj od 49” u Sancti

« Odgovori #21 : 18. Studeni, 2018., 20:27 »
Dobio sam jutros info iz Sancte, imaju neku akciju od 16. 11 do 31.12 ako kupiš Samsunga Qled serije q7 na dalje, dobiješ gratis XboxOneS i par igara. Ne loša ponuda :)

*

Alnor

• *
  • 76
« Odgovori #22 : 18. Studeni, 2018., 22:27 »
Dobio sam jutros info iz Sancte, imaju neku akciju od 16. 11 do 31.12 ako kupiš Samsunga Qled serije q7 na dalje, dobiješ gratis XboxOneS i par igara. Ne loša ponuda :)
mislim da si krivo skužio, dobi se igra (do 3 igre, ovisno o modelu samsunga), a za xbox ulazis u nagradnu igru  :mrgreen:
ili sam ja krivo skužio?

EDIT: Mislim da sam ja krivo skužio, dosta je nejasno napisano na stranici njihovoj - uglavnom, odlicna ponuda ako je tako!  :mrgreen: :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 18. Studeni, 2018., 22:30 Alnor »
PSN: Alnor_96

*

Anthony22

• *
  • 55
  • Šta piješ Koki ?
« Odgovori #23 : 19. Studeni, 2018., 14:19 »
Ekipa,

Šta mislite na ove dvije telke?
Mislim da će i biti nešto povoljnije za crni petak.

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65nu7172-uhd.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xf7005-4k.aspx

« Odgovori #24 : 20. Studeni, 2018., 08:47 »
Ekipa,

Šta mislite na ove dvije telke?
Mislim da će i biti nešto povoljnije za crni petak.

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65nu7172-uhd.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xf7005-4k.aspx

pozz,
evo vidim da te zanima samsung tv..prošle sam godine kupila na akciji sa 5g garancije 50MU6172. Čini mi se da je ovaj tvoj navedeni model isti samo iz 2018g. 65NU7172 .. neznam koje su razlike..
Moj Tv je super, sve super radi. Spajam ga sa Ps4pro, 5.1. Pioneer, i raspbery.. Sa slikom sam više nego zadovoljna, HDR ovisi šta gledaš..igra ili film..ugl. ponekad, osobno mi je bolje bez njega..moraš dodatno u postavkama namjestit da to bude savršeno..
Ono što inače navode kao problem kod Samsunga jest što nije android, već Tizien, pa si s time ograničen sa aplikacijama..no meni to ne predstavlja problem, ima sve šta mi treba, ionako koristim druge izvore za filmove itd.. Daljinski je super, ima mogućnost Voice navigacije, što ubrzava pretragu npr. na Youtube.
Sve u svemu, izuzetno sam zadovoljna Tv-om.. Slika u 4K je nevjerojatna..iako i HD izgleda totalno super..
e sad, za ovu Sony tv neznam niš pametnog reći..
lp

*

bhlazio

• 611
  • Forza Lazio
« Odgovori #25 : 20. Studeni, 2018., 22:32 »
Ja koristim 65" LG premium model u kombinaciji sa PS4 Pro i LG 3D Home Cinema  i mogu reći da nakon njega ne mogu igrati ni na čemu drugome, apsolutno nemam gusta. HDR je perfekcija, opcija slike na bacanje, veličina idealna da mogu igrati sa kauča, zvuk me dodatno uvlači unutra, prije kupovine sam provjerio input lag jer su me odgovarali zbog veličine ekrana i sa tim nema problema apsolutno ... Mislim da je ovaj TV izvukao apsolutno maksimum iz PS4 Pro, jer gledao sam razne setupe kod drugih i nije to na nivou kao kod mene, iako zvuči malo neskromno :)

« Odgovori #26 : 20. Studeni, 2018., 23:51 »
Ja koristim 65" LG premium model u kombinaciji sa PS4 Pro i LG 3D Home Cinema  i mogu reći da nakon njega ne mogu igrati ni na čemu drugome, apsolutno nemam gusta. HDR je perfekcija, opcija slike na bacanje, veličina idealna da mogu igrati sa kauča, zvuk me dodatno uvlači unutra, prije kupovine sam provjerio input lag jer su me odgovarali zbog veličine ekrana i sa tim nema problema apsolutno ... Mislim da je ovaj TV izvukao apsolutno maksimum iz PS4 Pro, jer gledao sam razne setupe kod drugih i nije to na nivou kao kod mene, iako zvuči malo neskromno :)
koji model, daj link

*

bhlazio

• 611
  • Forza Lazio
« Odgovori #27 : 21. Studeni, 2018., 01:15 »
Model je UH8507 iz 2016. godine i mislim da trenutno nema za kupiti, ali vjerujem da ima sličan iz nove serije 8 LG-a.
Siguran sam da je i cijena sada puno prihvatljivija jer moj je koštao tada preko 2 500 eura.

*

Anthony22

• *
  • 55
  • Šta piješ Koki ?
« Odgovori #28 : 21. Studeni, 2018., 11:42 »
Hvala na odgovorima!

Može li također mišljenje za ovaj LG
https://www.sancta-domenica.eu/led-tv-lg-65uk6300.html

Dali se isplati kupnja istog?
Zanima me 65inch,4K.

Poštom im se ponuda često mijenja pa tako i cijene.
Ovaj im je na malom sniženju.

« Odgovori #29 : 24. Studeni, 2018., 20:41 »
Hvala na odgovorima!

Može li također mišljenje za ovaj LG
https://www.sancta-domenica.eu/led-tv-lg-65uk6300.html

Dali se isplati kupnja istog?
Zanima me 65inch,4K.

Da ti pravo velim, nisam oduševljen ovim LG-om. Osim niskog input laga i IPS ekrana, sve ostalo je  ispod prosjeka.  Brightnes  kao i kontrast su dosta niski što će ga reć, HDR je tu za ukras.  Na par mjesta sam našao da ima borbe sa 4k sadržajem. Obzirom da se radi o ogromnoj dijagonali, cijena je OK. Ne očekuj čuda. Ovo bi bilo nešto što bih prije kupovine želio vidjeti kako izgleda u živo.   

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23