HCL.HR

Ps4 pomoc nat type

  • 17 Odgovora
  • 20479 Hitova
Odg: Ps4 pomoc nat type
« Odgovori #15 : 06. Ožujak, 2018., 23:36 »
@VanjcaL ne znam kako je prije bilo i kako se prije moglo to namjestit ali znam da sam ja prije koji mjesec imao isti problem sa NAT Type 3 i da sam gledao po forumima i pokušavao sve metode ali bezuspješno te sam kontaktirao ISKON pošto imam njihov net te sam im objasni problem i rekli su mi da se to u nikakvim postavkama, nikakvim podešavanjima ne može to napravit već da sam morao bas njih kontaktirat pa su mi oni kroz nekih 20 tak minuta riješili sa type 3 na type 2 sad ne znam dali se i dali je moguće sam podešavati ali najbolje provjeri sa službom točnije tamo od koga ti je net da ti oni riješe
« Zadnja izmjena: 06. Ožujak, 2018., 23:40 Zlatni »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Ps4 pomoc nat type
« Odgovori #16 : 07. Ožujak, 2018., 06:39 »
Potrebno je radi sigurnosti napraviti više stvari.


1. Postaviti lokalnu statičku IP adresu ručno unoseći postavke u PS4. Naravno izbjegavati igranje na WiFi-u u svakom slučaju.
Dakle ako Vam router ima adresu npr. 192.168.1.1
Onda za PS4 stavite npr. 192.168.1.15
Subnet mask je 255.255.255.0
Default Gateway (je zapravo adresa Vašeg routera) 192.168.1.1


DNS stavite od googla 8.8.8.8
I DNS 2 8.8.4.4


2. Nakon toga je potrebno otvoriti portove koje Vam je kolega ToniJanjevac napisao, a imate ih ina službenoj PS4 stranici.
Ako niste sigurni i ne znate kako otvoriti portove onda ih zapišite i zovite službu za korisnike uz napomenu da Vam ih "povežu" sa statičnom lokalnom IP adresom koju ste unijeli u postavkama mreže svog PS4 (u ovom slučaju lokalna IP adrsa je 192.168.1.15)


3. Ako niste zvali službu za korisnike (zapravo tehničku podršku) onda ih sada nazovite i zatražite od njih da vam maknu/ugase CGNAT.


I to je to.




*

bOosT

  • n00b
  • 1
Odg: Ps4 pomoc nat type
« Odgovori #17 : 28. Ožujak, 2020., 07:17 »
Pozdrav!
Prešao sam sa optima mreznog na tcom mobilni ruter (gigabox) i imam problem sa nat type 3. I prosli ruter je bio na trojci ali mi nije stvaralo probleme.
Napravio sam staticnu ip adresu unutar ps4, otvorio portove u ruteru, upnp upaljen, dmz upaljen samo na ip od ps i nista, zvao tcomovu službu za korisnike 3-4 puta i pitao u vezi toga sa naglaskom na CGNAT i svaki put dobio isti odgovor da oni to nemaju, ne mogu i ne znaju sta je to. Stoga sam dosao tu  sa posljednjom trunkom nade da ce mi tu netko pomoci ako je to uoce moguce. Imam alcatel link hub hh70 ruter.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9