HCL.HR

Rabljene igre teško za prodaju

  • 31 Odgovora
  • 13439 Hitova
Rabljene igre teško za prodaju
« : 06. Veljača, 2017., 18:27 »
Zanima me da li je moje iskustvo dijele i ostali, ali u zadnje vrijeme sam primjetio da se rabljene igre teško i sporo prodaju.
Ja sam od onih koji kupi igru bez problema kad me zanima, a kasnije prodam i pri tome sam pomiren sa gubitkom vrijednosti.
U zadnje vrijeme čak dvije i to novije igre prodajem po povoljnoj cijeni i nitko me ne zove?
Također primjećujem veliki pad cijena, gdje se samo mjesec dana stara igra i to nova u celofanu može kupiti za 50-40% vrijednosti.
Ako se tako nastavi više ne kupujem ništa dok ne bude na bagateli, jer gubitak 50--100 kn mi je prihvatljiv, čak i 200 ako preordam, ali da ja dam 500 kn, a onda je za mjesec dana ne mogu prodati za 200  neće ići.
Da li i ostali imaju ta iskustva?

Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #1 : 06. Veljača, 2017., 18:45 »
Svaka roba ima svog kupca. I ja bih prodao igru prvi dan, ali ne ide to tako. Ovisi kad tko gleda, kome šta treba, itd...

Gubitak na igri uvijek postoji, što duže držiš igru kod sebe, manje ćeš para dobiti za nju.

Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #2 : 06. Veljača, 2017., 18:51 »
Pa naravno da puno gubiš kad kupuješ novo.
Ja kupim rabljenu igru za 200-300kn mjesec dana nakon izlaska (igra se taman zakrpa) i prodam ju za isto toliko ili par kuna manje.

WD2, The last guardian, cod, bf1 su dosta nove igre, a prodaju se za oko 200kn.
A i njuškalo je pretrpano igrama, svaki dan se nakupi nekoliko stranica novih igara.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #3 : 06. Veljača, 2017., 18:53 »
Kod mene je prije uvjek tako bilo, kupim igru i redovito izgubim barem 100kn na njoj, u 2 mjeseca to ti je 1000kn sta sam izgubio kupujuci/prodavajuci igre, al ajde taj sam guibtak prihvatio i nije mi uopce bilo bitno.

Cjene igara su pale totalno, nakon mjesec dana nova igra se moze nac za 300kn, a ponekad i za 250. Evo vec imas Resident Evil za 300, 350kn na Njuskalu. Novi DOOM, Uncharted4, Infinite Warfare i brdo igara sve za 150- 250kn sta je bagatela. Ja sam odlucio ne prodavat vise igre i kupovat samo ono sta znam da cu odigrat do kraja.

Nemogu se pozalit, za 500kn mozes kupit 3 prakticki nove igre.

Par dobrih igara kojih ima malo drze cjenu 300, 350, a to su jedino Battlefield 1 i Overwatch sta sam ja vidio do sada, sve ostale su ispod 250kn.

Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #4 : 06. Veljača, 2017., 20:28 »
Ma kod mene svakakvih debila ima u Osječkoj županiji. Lik prodaje WD2 za 400 kn, ovaj ispod njega za 250  :fpalm:

Onda lik napiše da za Order 1886 traži 2 manje atraktivne igre. Order je totalno atraktivan jbt  :loludara:

Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #5 : 07. Veljača, 2017., 07:05 »
Cjene igara su pale totalno, nakon mjesec dana nova igra se moze nac za 300kn, a ponekad i za 250. Evo vec imas Resident Evil za 300, 350kn na Njuskalu. Novi DOOM, Uncharted4, Infinite Warfare i brdo igara sve za 150- 250kn sta je bagatela. Ja sam odlucio ne prodavat vise igre i kupovat samo ono sta znam da cu odigrat do kraja

Upravo o tome i ja pričam, osobno više ne kupujem igru za više od 200 kn, a nove neka im kupuje ne znam tko.

Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #6 : 07. Veljača, 2017., 18:45 »
Skupa zajebancija,posebno za vas par koji doslovno jedete igre,meni je takav ritam da mi jedan naslov moze potrajat i oko 2 mjeseca jer nemam previse vremena igrat.

Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #7 : 07. Veljača, 2017., 19:52 »
Ako možeš jednog Tomb radiera (uzo prvo što sam se sjetio  :loludara:) prelaziti 2 mjeseca, skidam ti kapu onda.  :mrgreen:

Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #8 : 07. Veljača, 2017., 20:11 »
Ako možeš jednog Tomb radiera (uzo prvo što sam se sjetio  :loludara:) prelaziti 2 mjeseca, skidam ti kapu onda.  :mrgreen:

Posao,zivim sam,radim u smjenama,idem u skolu,kad sam nocna i druga nemam vremena upalit igre,jedino kad sam prva imam dnevno 3 sata za igranje.Vikend koristim za druge stvari.
Vecina vas ne radi,zivi sa starcima i boli vas uvo imate vremena na pretek,ja nemam.

Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #9 : 07. Veljača, 2017., 20:33 »
da definitivno se vise ne isplati kupovat nove igre odmah kad izadju tipa Uncharted 4, mafia i slicno koje sam ja osobno kupio sad mi je malo zao sto nisam pricekao koji mjesec pa kupio za 200kn jeftinije, jer budu i na akcijama nove u trgovinama po 300kn, zato i drugi prodaju jos nize

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #10 : 07. Veljača, 2017., 20:39 »
Evo mene tanta da narucim Uncharted 4 Libertalia Edition, ima ga na Njuskalu za 600kn sa dostavom.. To je doslovno duplu manja cjena nego kad je izasao.

Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #11 : 07. Veljača, 2017., 20:58 »
Evo mene tanta da narucim Uncharted 4 Libertalia Edition, ima ga na Njuskalu za 600kn sa dostavom.. To je doslovno duplu manja cjena nego kad je izasao.

Gdje ces davat toliku lovu za nesto sto si vec prekucao,ili nisi ?
Kako god previse je to novaca za jednu igru.

*

Grimm

  • *
  • 86
Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #12 : 07. Veljača, 2017., 21:00 »
I ja sam primjetio da unatrag godine dana igrama jako pada cijena, sjećam se kada je izašao Fallout 4. To je bilo u 11 mj.2015 igru sam rabljenu kupio nakon mjesec dana i platio je 400 kn igrao je otprilike mjesec dana i prodao je za isto toliko a danas je to neizvedivo. Jer ekipi brzo dosadi, neki je brzo prođu i stave na prodaju ili kaj!!??

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #13 : 07. Veljača, 2017., 21:08 »
Evo mene tanta da narucim Uncharted 4 Libertalia Edition, ima ga na Njuskalu za 600kn sa dostavom.. To je doslovno duplu manja cjena nego kad je izasao.

Gdje ces davat toliku lovu za nesto sto si vec prekucao,ili nisi ?
Kako god previse je to novaca za jednu igru.


Ma to je ovo kolekcionarsko izdanje sa kipicem, to je dzabe cjena za takvu stvar.



I ja sam primjetio da unatrag godine dana igrama jako pada cijena, sjećam se kada je izašao Fallout 4. To je bilo u 11 mj.2015 igru sam rabljenu kupio nakon mjesec dana i platio je 400 kn igrao je otprilike mjesec dana i prodao je za isto toliko a danas je to neizvedivo. Jer ekipi brzo dosadi, neki je brzo prođu i stave na prodaju ili kaj!!??

Imas danas dosta oglasa koji prodaju novu, zapakiranu verziju igre za 400kn cim izade, valjda to narucuju iz druge zemlje ili nesto, nezz. Al ono, svaka nova igra koja je dobra i trazena ce drzat cjenu prvih par mjeseci, evo npr. Battlefield 1 nemozes nac ispod 300-350kn nigdje, dok neke igre koje su manje trazene mozes nac nove i zapakirane za 200-250kn poput CoD Infinite Warfare. Tako da najvise ovisi koliko je igra trazena, ako nije trazena i puno ih se prodaje svi ce spustat cjenu da je prodaju sta prije, a ako je igra trazena i proda se odma, cjena ce joj bit veca.
« Zadnja izmjena: 07. Veljača, 2017., 21:14 bartul_9 »

Odg: Rabljene igre teško za prodaju
« Odgovori #14 : 07. Veljača, 2017., 22:26 »
I ja sam primjetio da unatrag godine dana igrama jako pada cijena, sjećam se kada je izašao Fallout 4. To je bilo u 11 mj.2015 igru sam rabljenu kupio nakon mjesec dana i platio je 400 kn igrao je otprilike mjesec dana i prodao je za isto toliko a danas je to neizvedivo. Jer ekipi brzo dosadi, neki je brzo prođu i stave na prodaju ili kaj!!??
Točno sam i ja imao isti slučaj, preordao Fallout 4 za 420 kn, za mjesec dana mjenjao za AC syndikate + 100 kn, pa da ja tih 100kn i AC za Just Cause 3, pa njega mjenjao za FC Primal kojeg prodao za 250 kn. Ukupno 4 igre sa gubitkom 170 kn u skoro 6 mjeseci. Danas šta god kupiš novo-gubiš odmah 250 kn, ako za mjesec netko hoće kupiti igru uopće. Naravno u tom slučaju ne kupujem više ništa novo, čekam i ja mjesec dana i dajem 150 kn, ali pitam se tko će onda uopće kupovati te nove igre da bi meni dao u bescjenje ili to sami trgovci na crno prodaju? Jer radi Sonyeve politike ne smiju ispod 499 kn?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9