HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 629552 Hitova
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2205 : 13. Kolovoz, 2020., 11:19 »
Citat:
kako funkcionise prodaja profila
Nikako.-  Službeno, takvo što ne bi smio raditi jer direktno kršiš pravila EULA-e .

Neslužbeno, nije previše komplicirano. Račun ilitiga account na plejki je vezan za  PSN ID.  Onome kome prodaješ plejku, daš pristupne podatke od PSN.a  (korisničko ime i šifru). Prije nego to napraviš, trebao bi maknuti svoj mail, podatke o kreditnoj kartici (ako si je dodao) i isključiti dvostupanjsku provjeru (ako si je uključio, to ti je ono kada ti šalju pin putem SMS-a na mob  kada se pokušavaš prijaviti na PSN). Nakon što se novi korisnik prijavi, tj preuzme tvoj account,  (lik kojem si ga prodao), može promijeniti šifru, nick, ponovo uključiti dvostupanjsku provjeru i dodati svoju karticu. Hoće li taj lik imati problema radi svega ovoga?  Neće.
 
Citat:
kako funkcionise primarni sekundarni i offline
Primarni account je vezan za određeni uređaj, dakle na tom accountu prijavljuješ plejku kao primarni uređaj za igranje. Primarni račun veže PSN ID , library digitalno kupljenih igara i PS+ pretplatu na jedan, fizički PS uređaj.

Sekundarni račun se obično koristi kada imaš još nekoga u kući tko želi koristiti plejku. Ideja je da ta druga osoba koristi vlastite podatke o igrama, prijelazima, svoju listu prijatelja, svoje preference itd.
Kupiš li na primarnom računu neku igru, svi korisnici  plejke mogu tu igru igrati i pokretati bez problema.

Možeš igru čak i prijatelju posuditi pod uvjetom da je digitalna kopija instalirana na vanjski (prenosivi) disk. Sve što trebaš napraviti je prijaviti se na njegovoj plejci sa svojim korisničkim imenom (PSN ID-om) i upiknuti disk u njegov PS4.

Što se multiplayera tiče, na jednoj plejki je dovoljan jedan PSplus račun ako si prije pod opcijama uključio opciju Activate as your primary PS4.


Svaki račun je offline račun ako plejka nema neta :)  Pod offline račun pretpostavljam, misliš na račun bez PSN-ID-a, moram priznati nisam nikada probao tu opciju. Koliko znam, kada se odlogiraš sa svih accounta na plejci, biti će ti ponuđen izbor. Možeš se prijaviti kao već postojeći korisnik ili možeš kreirati novog korisnika. Odabereš novi korisnik i onda imaš Play as guest ili create user. Odabereš Play as guest. Ne bi te trebao pitati da se prijaviš na PSN. Nije mi plejka trenutno dostupna pa ne mogu provjeriti, editirati ću post naknadno ako je što drugačije. 

E sad, malo komplikacije :)
Imaš frenda sa kojim želiš šerati digitalne igre. I taj frend ima neke igre koje ti nemaš.  Prvi korak:  ti se kod njega prijaviš sa svojim PSNID-om, Drugi korak: on se kod tebe prijavi sa svojim PSN ID-om. Dakle na obje plejke imate kreirana dva korisnika, tebe i njega.
 Na njegovoj plejci pod tvojim accountom stavite da je njegova plejka primarni uređaj, a na tvojoj plejci staviš pod njegovim accountom da je tvoja plejka njemu primarni uređaj.  Sada  si lijepo zašerate sve što želite :) Sve shvatio? Super!
Ako digitalne igre kupuje samo jedan od vas, recimo ti, bitno je da onaj drugi koji igre samo koristi, pod tvojim accountom na svojoj plejci ima postavljenu opciju  primarnog uređaja. To je to. 

pozz...
« Zadnja izmjena: 13. Kolovoz, 2020., 11:27 moordrak »

*

ranakton

  • n00b
  • 1
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2206 : 14. Kolovoz, 2020., 13:29 »
Mislim da je Ps4 prilično dobar i bio je jedna od najboljih predstava, ali Ps5 će imati:
CPU: AMD Zen 2 8-jezgreni 3.5 GHz (varijabilna frekvencija)
GPU: RDNA 2 sa 10,28 TFLOP-a, 36 CU na 2,23 GHz.
RAM memorija: 16 GB GDDR6 / 256-bit.
Optički pogon: 4K UHD Blu-ray.
Unutarnja pohrana: SSD čvrsti disk od 825 GB.
Vanjska memorija: NVMe SSD utor.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2207 : 05. Prosinac, 2020., 19:42 »
Ekipa koji headset koristite na plejci? Planiram si kupiti Razer Kraken x Console, dali ima netko? Dali je dobar? Mislio sam kupiti HyperX Cloud II ali mi se ne svida to sto nema mute, volume up & down kada se koristi 3.5mm umjesto usb-a.. moze neka preporuka uz taj kraken? Ugl mi bitno da ima volume down i up i mute kada je na 3.5mm jer mi se neda imat usb kabal kroz pol sobe i boravka.. hvala

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2208 : 06. Prosinac, 2020., 12:49 »
Ekipa koji headset koristite na plejci? Planiram si kupiti Razer Kraken x Console, dali ima netko? Dali je dobar? Mislio sam kupiti HyperX Cloud II ali mi se ne svida to sto nema mute, volume up & down kada se koristi 3.5mm umjesto usb-a.. moze neka preporuka uz taj kraken? Ugl mi bitno da ima volume down i up i mute kada je na 3.5mm jer mi se neda imat usb kabal kroz pol sobe i boravka.. hvala

Pozdrav,
Ja koristim HyperX Cloud već nekoliko godina, baš za PS4 i prezadovoljan sam. Spajam se s kabelom direktno na kontroler, 3.5mm i imam i mute i volumen up/down. Kabel je kratak, taman za kontroler dužina, tako da se ne saplićem oko njega. Ima i dodatni produžetak za spajanje na PC. Slušalice jako udobne i kod dužeg nošenja. Mikrofon se može odvojiti ako ti ne treba.
Prije sam koristio gold headset od Playstationa, preko usb-a i iako dobre, plastika je jako brzo pukla. Imao sam onu raniju verziju golda.
Tako, preporuke od mene za HyperX  :thumbs:

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2209 : 06. Prosinac, 2020., 16:12 »
Ekipa koji headset koristite na plejci? Planiram si kupiti Razer Kraken x Console, dali ima netko? Dali je dobar? Mislio sam kupiti HyperX Cloud II ali mi se ne svida to sto nema mute, volume up & down kada se koristi 3.5mm umjesto usb-a.. moze neka preporuka uz taj kraken? Ugl mi bitno da ima volume down i up i mute kada je na 3.5mm jer mi se neda imat usb kabal kroz pol sobe i boravka.. hvala

Pozdrav,
Ja koristim HyperX Cloud već nekoliko godina, baš za PS4 i prezadovoljan sam. Spajam se s kabelom direktno na kontroler, 3.5mm i imam i mute i volumen up/down. Kabel je kratak, taman za kontroler dužina, tako da se ne saplićem oko njega. Ima i dodatni produžetak za spajanje na PC. Slušalice jako udobne i kod dužeg nošenja. Mikrofon se može odvojiti ako ti ne treba.
Prije sam koristio gold headset od Playstationa, preko usb-a i iako dobre, plastika je jako brzo pukla. Imao sam onu raniju verziju golda.
Tako, preporuke od mene za HyperX  :thumbs:

Hvala na odgovoru frende, narucio sam Razer Kraken, vjerujem i nadam se da ce biti dobar i sluziti svrsi. Bio sam jako zagrijan za Cloud 2, ali izgleda da je Cloud imao za stisavanje i mute ali Cloud 2 nema, a to mi je jako bitno. Hvala jos jednom! Pozz ;)

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2210 : 06. Prosinac, 2020., 17:26 »
Nema na čemu. Uživaj!  :D

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2211 : 06. Prosinac, 2020., 20:21 »
Bok ljudi.
Kako funkcionira PS Now iz Hrvatske? Imam već račun u Hrv pa ne znam trebam li se snalazit sa stranim računima i to... Uglavnom, kako koristit PS Now za streamanje igara iz Hrvatske?
Izvinite ako već ima postova na ovu temu, novi sam.

PS: Ima li naznaka da će Sony uvoditi PS Now i u Hrv?

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2212 : 07. Prosinac, 2020., 17:06 »
Bok ljudi.
Kako funkcionira PS Now iz Hrvatske? Imam već račun u Hrv pa ne znam trebam li se snalazit sa stranim računima i to... Uglavnom, kako koristit PS Now za streamanje igara iz Hrvatske?
Izvinite ako već ima postova na ovu temu, novi sam.

PS: Ima li naznaka da će Sony uvoditi PS Now i u Hrv?

Pozdrav,
Koliko znam Hrv ne podržava Ps now, te ćeš morati napraviti račun u zemlji koja ga podržava. USA ili UK možda najbolje. Igre možeš igrati na tom drugom računu, ali isto tako i na svojem primarnom računu preko share accounta, ako ti je do trofeja.
Za naznake Ps now u Hrv nemam pojma..

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2213 : 15. Prosinac, 2020., 13:33 »
Bok ljudi.
Kako funkcionira PS Now iz Hrvatske? Imam već račun u Hrv pa ne znam trebam li se snalazit sa stranim računima i to... Uglavnom, kako koristit PS Now za streamanje igara iz Hrvatske?
Izvinite ako već ima postova na ovu temu, novi sam.

PS: Ima li naznaka da će Sony uvoditi PS Now i u Hrv?

Pozdrav,
Koliko znam Hrv ne podržava Ps now, te ćeš morati napraviti račun u zemlji koja ga podržava. USA ili UK možda najbolje. Igre možeš igrati na tom drugom računu, ali isto tako i na svojem primarnom računu preko share accounta, ako ti je do trofeja.
Za naznake Ps now u Hrv nemam pojma..

Hvala na odgovoru!
Samo još da pitam: Je li to dozvoljeno uopće raditi, može li Sony banat taj "strani" račun? A i hoće li banat u tom slučaju i hrvatski? Koju adresu bi trebao staviti npr u UK? Prihvaća li UK store paypal karticu iz Hrvatske?

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2214 : 20. Prosinac, 2020., 23:22 »
Bok ljudi.
Kako funkcionira PS Now iz Hrvatske? Imam već račun u Hrv pa ne znam trebam li se snalazit sa stranim računima i to... Uglavnom, kako koristit PS Now za streamanje igara iz Hrvatske?
Izvinite ako već ima postova na ovu temu, novi sam.

PS: Ima li naznaka da će Sony uvoditi PS Now i u Hrv?

Pozdrav,
Koliko znam Hrv ne podržava Ps now, te ćeš morati napraviti račun u zemlji koja ga podržava. USA ili UK možda najbolje. Igre možeš igrati na tom drugom računu, ali isto tako i na svojem primarnom računu preko share accounta, ako ti je do trofeja.
Za naznake Ps now u Hrv nemam pojma..

Hvala na odgovoru!
Samo još da pitam: Je li to dozvoljeno uopće raditi, može li Sony banat taj "strani" račun? A i hoće li banat u tom slučaju i hrvatski? Koju adresu bi trebao staviti npr u UK? Prihvaća li UK store paypal karticu iz Hrvatske?
No problem!
Sve je legit. Ljudi imaju po masu računa, za lov na trofeje ili baš za streaming. Sony odobrava to, koliko znam.
Što se tiče paypala, nisam siguran kako funkcionira? Znam da možeš kupiti PSN kartice iz raznoraznih regija pa tako uplaćivati. Tu malo proguglaj.

*

inoT

  • n00b
  • 1
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2215 : 29. Prosinac, 2020., 18:40 »
Zna li netko sto moram napraviti da bih mogao iskoristiti 14 dana free ps plusa. Ta ponuda mi stoji u PS Storu ali kad je zelim iskorisiti i kao ono "kupiti" izbaci mi (error WS-43689-0)

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2216 : 30. Prosinac, 2020., 18:15 »


Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2218 : 08. Travanj, 2021., 07:31 »
Bok ekipa
Brzopotezno, koji od ovih diskova se može koristiti kao eksterni disk u PS4, ili PS5 ako može oboje?

Alo brzopotezni, ne rade ti linkovi (tri točkice u linku nebu delale)  :) :) :)

Ovo sve je 4Tb i USB 3.0. Jedino je ovaj prvi nešto noviji. Išao bih na njega.

Za ove diskove koje si naveo neću 100% tvrditi rade li uopće na PS5, no moj stari Verbatim  My passport uredno radi na PS5 pa ne vidim razloga zašto bilo koji od ovih novih diskova ne bi radio na petači.

 Inače, možeš uvaliti  četvorci bilo koji vanjski disk, nebitno. Probao sam ih more. Ono što je bitno je USB 3.0, kapacitet do 8 Tb. Koliko znam, do danas, još uvijek nisu povećali  limit adresiranja pa ograničenje kapaciteta od 8 Tb  vrijedi za obje generacije PS konzola.

*

mew

  • n00b
  • 2
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #2219 : 08. Siječanj, 2022., 14:07 »
Bok, ljudi.

Prodao bih svoj PlayStation 4 PRO. Ne igram, ne da mi se. Možda bih novac uložio u novi PC.

Fizičke kopije igara nemam. A od digitalnih: Crash N. Sane Trilogy, Divison 2, Uncharted: The Nathan Drake Collection, The Last of Us, Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX, Horizon Zero Dawn Complete Edition, LEGO Marvel Super Heroes, House Flipper, God of War, Battlefield V i Watch Dogs.

Da malo podebljam prodajnu cijenu, mogu li potencijalnom kupcu bez problema dati i digitalne igre, odnosno svoj PS račun? Kako ide postupak restartanja konzole itd.

Ako je moguće, dajte procjene koliko bih kuna mogao dobiti, pa da vidim isplati li mi se uopće prodavati ili ću ga ostaviti neka stoji. :D

Hvala!


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9