HCL.HR

Šta se trenutno emulira?

  • 200 Odgovora
  • 142509 Hitova
*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #120 : 19. Veljača, 2014., 23:46 »
Hvala obojici! :thumbs:
Zahvaljujući vama,sada se mogu i u djetinjstvo vratit. :piva:
EDIT:Da rođen sam u eri Playstation 1,ali moj brat je bio Retro Gamer,pa me takve igre u djetinjstvo vrate.Neki dan sam zaigrao Super Mario 64,pa sam suzu pustio. :D
« Zadnja izmjena: 19. Veljača, 2014., 23:48 manjamax »

Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #121 : 19. Veljača, 2014., 23:55 »
Javi na PM ako ti trebaju BIOS-i za pSX

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #122 : 20. Veljača, 2014., 00:04 »
Hoću,sutra ću sve poskidati,pa namještati.Ako mi bude trebala pomoć,javim.
Mislio sam da emulatore neću nikada skidati,jer,mislio sam da neće biti nostalgije,ali neki dan vidim sliku MGS-a i odjednom....
A Zelda,zato što smo ja i moj brat to igrali kao ludi.A i jedna od najboljih franšiza ikada.
Sjećam se kao jučer da mi je u kuću "uletio" N64.Najčudniji Joystick ikada mi je to bio.Imao sam 6 godina,a proveo sam sate za N64.
Sve što mi je sada ostalo od starih konzola je Sega 16-bita,sa pokidanim priključkom i Sonic igrom.... :wildboy:
Jedva čekam da sve to namjestim i da se u djetinjstvo vratim,kada su sve igre bile jedinstvene,a ne iste (I da pod tim većinom mislim da je većina novih igara FPS i da većina postaje "CoD" Clone).
Hvala vam ljudi na pomoći! :piva:

*

Armox

  • *
  • 77
  • "I need scissors 61!!"
Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #123 : 20. Veljača, 2014., 11:02 »
Ma, meni je bitno da to mogu igrati na PC-u. Nije baš da moram maksimum iskoristiti.
Sve PS2 igre u emulatoru igram na 3x Native rezi - izgleda odlično. :thumbs:



Inače, trenutno se emulira Fate/EXTRA. PSP igra, nekakav visual novel & RPG mješanac. Da iskren budem, sviđa mi se. Mnogo.

Vraga neće izgledat odlično :mrgreen: Bolje tako igrat, nego kupovat (u nekim slučajevima jako loše napravljene) HD Collectione.

Btw, zna li netko kakva je kompatibilnost Dragon Quest VIIIice na ovom najnovijem SVNu? Zadnji put sam je igrao na 0.9.9 verziji i štekalo je užasno. Ne da mi se hebat oko konfiguracije i ponovno rippat DVD, ako ne radi kako spada u emulatoru :hiha:

Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #124 : 20. Veljača, 2014., 12:33 »
Nije neki pretjerano korisni savjet, ali eto...


Što se PS2 emulatora tiče, ja koristim samo PCSX2 (to i je najbolji PS2 emulator, zar ne?) i to verziju 1.0.0. (r5350)
Sad, možda je u međuvremenu neka nova verzija izašla, ja neznam niti sam provjeravao, a i neda mi se. Znalo se događati kod nekih emulatora da je novija verzija smeće (VisualBoy Advance 1.7.2 >>>>>>>>>>> 1.8.0, anyone?)
Prešao ju jesam na ovoj (1.0.0) verziji, ali nije prošlo najbolje. Mislim OK, nikakvih ''rušenja'' nisam imao, borba se odvija normalno, ali usporava na world mapu i to gadno te kod istraživanja gradova ili bilo kakvih većih lokacija gdje se ''vidi u daljinu''. Rješenje je bilo, koliko god to šugavu zvučalo, da kameru okreneš prema heroju (znači, direktno u facu) i tako hodaš... jer onda nemaš toliko detalja na ekranu, pa valjda zato ne usporava. Što se dungeona tiče, ne sjećam se da mi je tu usporavalo. Igrao sam na 2x Native rezi.

U svakom slučaju, jedno ne-baš-ugodno iskustvo.


...ali čuj, to ti je samo motiv da (opet) igraš peticu. :mrgreen:

Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #125 : 20. Veljača, 2014., 12:46 »
DQVIII radi normalno, ali radio je normalno i na 0.9.9. Mislim da nema velikih poboljšanja u izvođenju s najnovijom verzijom (nisam probao, samo prenosim što sam vidio po forumima.
Tak da ili imaš slab kompjuter lol ili trebaš koristiti drugačije postavke. =)

KAJAZNAM, DQVIII je GPU zahtjevan pa ono... kakvu grafičku imaš?

Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #126 : 20. Veljača, 2014., 12:49 »
Postavke su u redu; bar mislim.

Ono, Xenoblade mi se bolje ''vrti'' od DQ osmice. :bonk:

*

Armox

  • *
  • 77
  • "I need scissors 61!!"
Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #127 : 20. Veljača, 2014., 12:53 »
DQVIII radi normalno, ali radio je normalno i na 0.9.9. Mislim da nema velikih poboljšanja u izvođenju s najnovijom verzijom (nisam probao, samo prenosim što sam vidio po forumima.
Tak da ili imaš slab kompjuter lol ili trebaš koristiti drugačije postavke. =)

KAJAZNAM, DQVIII je GPU zahtjevan pa ono... kakvu grafičku imaš?
Nije do konfe sigurno, imam Gainward GTS 450 clockanu na 1200 MHz GPU clock speed i 2100 Memory Clock speed. Može bit do proca? Pošto imam AMDovo A8 3870k @3.5 GHz,a emulator, barem koliko sam čuo, za AMD CPUe podržava samo plugine sa SSE2 koji obično stvaraju pad performansi za oko 20% u usporedbi sa SSE4 ili SSSE 3 :wildboy:


Nije neki pretjerano korisni savjet, ali eto...


Što se PS2 emulatora tiče, ja koristim samo PCSX2 (to i je najbolji PS2 emulator, zar ne?) i to verziju 1.0.0. (r5350)
Sad, možda je u međuvremenu neka nova verzija izašla, ja neznam niti sam provjeravao, a i neda mi se. Znalo se događati kod nekih emulatora da je novija verzija smeće (VisualBoy Advance 1.7.2 >>>>>>>>>>> 1.8.0, anyone?)
Prešao ju jesam na ovoj (1.0.0) verziji, ali nije prošlo najbolje. Mislim OK, nikakvih ''rušenja'' nisam imao, borba se odvija normalno, ali usporava na world mapu i to gadno te kod istraživanja gradova ili bilo kakvih većih lokacija gdje se ''vidi u daljinu''. Rješenje je bilo, koliko god to šugavu zvučalo, da kameru okreneš prema heroju (znači, direktno u facu) i tako hodaš... jer onda nemaš toliko detalja na ekranu, pa valjda zato ne usporava. Što se dungeona tiče, ne sjećam se da mi je tu usporavalo. Igrao sam na 2x Native rezi.

U svakom slučaju, jedno ne-baš-ugodno iskustvo.


...ali čuj, to ti je samo motiv da (opet) igraš peticu. :mrgreen:

Mein gott im himmel :hihi:

PCSX2 je i jedini emulator za PS2 koji se stalno nadograđuje. Imaš na njihovim stranicama, pod download-->development SVNe koji su zabravo portabilne verzije emulatore koje korisnici sami optimiziraju i dodavaju novije verzije plugina. Trenutno ti je vani verzija 1.3 (r5904) tako da...imaš malčice stariju verziju :mrgreen:. Preporučujem ti da si skineš pošto se osjeti velika razlika u FPSima (u nekim igrama i do 20% povećanje na istoj konfiguraciji) al su nadodali barem dvadesetak igara koje su igrive,koje prije nisi ni mogo pokrenut.

Šta se tiče DQa, upravo se rippa sa DVDa :hihi: nadam se da neće toliko štekat inače se vraćam na DBZ :mrgreen:

Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #128 : 20. Veljača, 2014., 13:07 »
Moguće da je i do procesora. AMD-ova arhitektura lol.

Igra je def zahtjevna, ali ne toliko zahtjevna da je ne bi mogao uopće igrati na takvoj konfiguraciji.
Nezzzz, probaj razne konfiguracije. Isključi MSAA i slične stvari, a i mislim da ćeš moći igrati na max 2x (eventualno 3x) rezoluciji.

Def enableaj MTVU, mVU, pokušaj isključiti 8-bitne teksture (čudno, ali kažu ljudi da im je povećalo frejmrejt)... KAJAZNAM lol.

Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #129 : 20. Veljača, 2014., 13:16 »
@Armox
Budem baš skinuo kasnije tu noviju verziju. Iako, kažem, kod nekih igri starije su verzije bolje (koliko to god čudno zvučalo). Jel' vjeruješ da imam 2 verzije Dolphin emulatora - jedna je uvijek novija, a druga mi je samo za igranje Tales of Symphonia. :hihi:
Doduše, ova igra sad izlazi i za PS3 krajem mjeseca (preorder urađen), ali ipak...

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #130 : 20. Veljača, 2014., 13:30 »
Evo upravo igrao Legend of Zelda:Ocarina of Time....Prejebenica. :D

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #131 : 20. Veljača, 2014., 13:44 »
Ace Combat 2 \:D/

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #132 : 20. Veljača, 2014., 14:03 »
Evo sad i Super Mario 64.... :D

*

Armox

  • *
  • 77
  • "I need scissors 61!!"
Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #133 : 20. Veljača, 2014., 19:39 »
@Armox
Budem baš skinuo kasnije tu noviju verziju. Iako, kažem, kod nekih igri starije su verzije bolje (koliko to god čudno zvučalo). Jel' vjeruješ da imam 2 verzije Dolphin emulatora - jedna je uvijek novija, a druga mi je samo za igranje Tales of Symphonia. :hihi:
Doduše, ova igra sad izlazi i za PS3 krajem mjeseca (preorder urađen), ali ipak...

Haha vjerujem, često se zna dogodit da ovi koji prčkaju po emulatoru, poprave jednu stvar a zajebu skroz neku drugu :mrgreen:

Moguće da je i do procesora. AMD-ova arhitektura lol.

Igra je def zahtjevna, ali ne toliko zahtjevna da je ne bi mogao uopće igrati na takvoj konfiguraciji.
Nezzzz, probaj razne konfiguracije. Isključi MSAA i slične stvari, a i mislim da ćeš moći igrati na max 2x (eventualno 3x) rezoluciji.

Def enableaj MTVU, mVU, pokušaj isključiti 8-bitne teksture (čudno, ali kažu ljudi da im je povećalo frejmrejt)... KAJAZNAM lol.

Eto upravo odgirao sat i kusur i radi na 60 FPSa bez ijednog framedropa na 3x native i uključenim MSAA :mrgreen: A što se tiče ovih 8-bitnih tekstura to definitivno ovisi od igre do igre.
« Zadnja izmjena: 20. Veljača, 2014., 19:42 Armox »

Odg: Šta se trenutno emulira?
« Odgovori #134 : 20. Veljača, 2014., 21:04 »
Emuliram Pokemon Firered, naravno igram nuzlocke :D .

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9