HCL.HR

Zašto volim iOS više nego Android...

  • 22 Odgovora
  • 44332 Hitova
*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Zašto volim iOS više nego Android...
« Odgovori #15 : 31. Ožujak, 2016., 21:43 »
Ja se jos nisam odvazio prijeci na Android premda sam bio razmisjlao, uzeo 6S pred koji mj tako da sam bar 2 godine sada na iOS-u.
Inace sam jako zadovoljan zasada, imao sam prvo 3GS, pa sam presao na obicni 5 kada je izasao i sada 6s, svaki sam koristio cca 3 godine.
Plus sam imao ipad 1 i ipad 4, a i ipod nano, ugl jako zadovoljan jabukama :D

EDIT: I nema tu koji je bolji od ova dva OS-a, bolji je onaj koji ti vise pase. A i stvar navike ocito...

Ja sada razmišljam po prvi put u životu prijeći na iOS baš iz razloga jer su dugotrajniji.
Frendu mi je iPhone 4S trajao dugi niz godina,a moji Androidi i jefitniji i skuplji traju godinu i pol dok ne počmu problemi,ionako čuvam mobitele kao oči glavi.
iPhone-ovi se nikada ne usporavaju,a Androidi rade super prvih godinu dana i onda kad prestanu izlatiti updateovi sve ode do vraga,toliko mogu reći iz vlastitog iskustva.Primjer mi je Xperia X10 Mini,kupio sam je kada je tek izašla i stvarno mobitel je dobivao updateove,bila je na XDA dobra zajednica za custom rom-ove i imao sam ga poprilično dugo vremena,ali svi noviji mobiteli koje sam imao (Android 4.0+) ostavljaju dojam loše kvalitete neovisno o cjenovnome rangu i proizvođaču.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

rulle989

  • *
  • 35
  • Kazu da nas je malo al nas ima
Odg: Zašto volim iOS više nego Android...
« Odgovori #16 : 02. Ožujak, 2018., 14:24 »
Iphone je po meni kvalitetniji, organizovaniji i orginalniji. Ima taj neki svoj zatvoreni svijet (cloud,muzika, igre ) koji funkcionise bez kocenja.
Medjutim ja koristim android i nikad ne bih uzeo Iphone zbog tog zatvorenog svijeta.
Android se da uredjivati i svašta dodavati. A posebno jer ja podrzavam pirateriju. Za mene je piraterija borba malog covjeka protiv velikih korporacija, i jer nemam para.
Procesor - i3 7th Generation Intel® Core
Memorija - 8 GB DDR4-2133 SDRAM
NVIDIA® GeForce® MX110 2 GB DDR5


Odg: Zašto volim iOS više nego Android...
« Odgovori #17 : 02. Ožujak, 2018., 18:54 »
Ok to sa velikim korporacijama, ali tebi kao developeru svakako ne bi bilo drago da neko piratizira tvoje igre i aplikacije.

*

vavery

  • Gost
Odg: Zašto volim iOS više nego Android...
« Odgovori #18 : 18. Travanj, 2018., 09:55 »
As an iPhone user , The standard answer is that iPhone operates better than android.

Odg: Zašto volim iOS više nego Android...
« Odgovori #19 : 04. Svibanj, 2018., 11:57 »

iOS je po meni najbolji mobilni OS na svijetu. Niti jedan OS nije tako dobro iskorišten i fluidan kao iOS. iPhone-i uvijek potuku konkurenciju sa (na papiru) slabijim specifikacijama. Ima veliku bazu raznih aplikacija za svačiji ukus i stvarno sve se može naći na App storeu. A dizajn, to je jednostavno prekrasno. Što priznaju i svi ostali proizvođači jer se trude iskopirati barem dio dizajna iPhonea.



Samo da se nadovezem na ovu cinjenicu, nije problem optimizirati sustav za jedan uredaj, problem je napraviti sustav koji radi i na samsungu i na nekom genericnom hrvatskom poluproizvodu sklapanom u kini :)

Evo vec skoro godinu dana koristim P9 lite 2017, mobitel srednje klase, no za nesto manje od 2000kn on radi kao prvi dan. Aplikacija se nikad nije crashala, sve radi brzo i fluidno! EMUI radi kao iphone (pojednostavljeno sucelje), a androidovo srce sa svim prednostima.

Odg: Zašto volim iOS više nego Android...
« Odgovori #20 : 11. Svibanj, 2018., 09:14 »

iOS je po meni najbolji mobilni OS na svijetu. Niti jedan OS nije tako dobro iskorišten i fluidan kao iOS. iPhone-i uvijek potuku konkurenciju sa (na papiru) slabijim specifikacijama. Ima veliku bazu raznih aplikacija za svačiji ukus i stvarno sve se može naći na App storeu. A dizajn, to je jednostavno prekrasno. Što priznaju i svi ostali proizvođači jer se trude iskopirati barem dio dizajna iPhonea.



Samo da se nadovezem na ovu cinjenicu, nije problem optimizirati sustav za jedan uredaj, problem je napraviti sustav koji radi i na samsungu i na nekom genericnom hrvatskom poluproizvodu sklapanom u kini :)

Evo vec skoro godinu dana koristim P9 lite 2017, mobitel srednje klase, no za nesto manje od 2000kn on radi kao prvi dan. Aplikacija se nikad nije crashala, sve radi brzo i fluidno! EMUI radi kao iphone (pojednostavljeno sucelje), a androidovo srce sa svim prednostima.

To je vise manje besmislena teza. Sta to koci samsung-a ili huawei-a da optimiziraju i ispoliraju sustav do savrsenstva.
Nisam Apple fanboy, ali je fascinantno da oni s 3 modela godisnje pokriju trziste kao ostali s dvoznamekastim brojem modela.

Odg: Zašto volim iOS više nego Android...
« Odgovori #21 : 01. Kolovoz, 2018., 21:39 »
Većina njih se neće složiti sa ovime no mislim da ću ovim odgovorom objasniti detaljno zašto je IOS bolji sistem:

iOS je oduvijek bio i ostao fluidniji i brzi od Androida. Stari modeli poput 5s i dan danas imaju podrsku za zadnju verziju iOS-a i dan danas rade i vise nego pristojno. Dok modeli poput S7 cekaju mjesecima da dobiju update i puni su bloatware-a i puno brze se clogg up-aju i usporavaju. To sto tepete da je iOS ogranicen sustav, zatvoren i slicno, a na svome androidu niste nista vise radili nego instalirali 5 i pol klasicnih aplikacija je sramota.. a toliko hvalite android i njegovu otvorenost a ne znate ni sta je .rom i kako instalirati custom made, kako uci u bootloader itd itd.. Tko ima novaca, nece pozalit za iOS-om
"Ako možeš sanjati možeš i ostvariti"

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Zašto volim iOS više nego Android...
« Odgovori #22 : 16. Kolovoz, 2018., 13:34 »
Ne kužim nikada kako netko može tvrditi na osnovi par stvari da je jedan soft bolji od drugoga.
Onda po tome i ja i svi drugi korisnici androida mogu natuči ovdje 100 prednosti nasuprot iOs-a.

Koristim android stalno zadnje 3 godine, a prije toga sam koristio i iOS i WP.

WP sam imao na nokiji 920 - e ljudi moji to je onda bio mobitel, stroj koji se nije opterečivao brojkama u snazi procesora, grafičke, kamere itd - nego je koristio prednosti WP-a i bio odličan mobitel!

Ali ga je WP uništio, u takvu nokiu sad staviti android - kupio bih odmah.
Isto kao što je u to vrijeme nekolicina forumaša na drugom forumu stalno govorila kako je WP bolji nego android samo radi nekih prednosti.

Nije, jednostavno nije. A sve govori samo brojke koliko ljudi koji sustav koristi, i to je dosta.

Sječam se te nokije, kamera neopterečena pikselima nego kvalitetom leće -  imam doma slike gdje sam u mrklom mraku bez bliza na osnovu ekpozicije ili kako se već zove - dobivao slike kao da je dan bez šuma.

Po meni iOS koriste oni koju su navikli na njega i ne zamjeram baš ništa tim ljudima.

Sve ostalo su ljudi koji favoriziraju nešto što drugi nemaju  - a košta dobre pare.

Tako eto, zvuči smješno ali od troje ljudi sa kojima se družim da imaju iOS - svi redom voze golfove cijeli život, neznam od kuda ta veza ali smješno.
I drugo poznam mentalitet takvih :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9