HCL.HR

HDD gubi puno praznog prostora

  • 4 Odgovora
  • 1895 Hitova
*

hoffa

  • **
  • 192
HDD gubi puno praznog prostora
« : 13. Lipanj, 2015., 07:32 »
Pozdrav!
Znači, primjetio sam ovaj problem prije par mjeseci, ali nisam mu u početku dao previše pažnje.
Dakle, računalo je staro oko 9 mjeseci (recimo, grafička i napajanje su stariji) i nemam niti jedan nelegalan program osim SolidWorksa. Čak nisam ni MS Office instalirao piratski što mi je navika već godinama, nego sam instalirao Open Office.
Uglavnom, računalo mi uglavnom služi za igranje i za rad. Osim SW-a imam AutoCAD gore, još par simulatora za CNC upravljanja, ništa veliko. Igre imam par komada na Originu i dosta na Steamu, common direktorij u SteamApps mi kaže oko 300GB. E sad, imam disk od terabajta, a slobodno 38GB! Znači ne radi se o par desetaka GB, nego prije par stotina i nemam pojma gdje su otišli. Do sad sam jedino instalirao CCleaner, ali on mi je očistio svega 4GB.
Trebam hitno pomoć s ovime jer mi je nelogično da mi toliko mjesta nedostaje. Možda nije mjerodavno, ali kad odem na properties na svaki direktorij na C disku, zbrojim jedva 500GB, ako i toliko.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: HDD gubi puno praznog prostora
« Odgovori #1 : 13. Lipanj, 2015., 08:55 »
Meni se nešto slično dešavalo i kada sam instalirao program koji mi očita na šta je otišlo zauzeće i ispostavilo se da je na fraps videe iz igara (valjda bila uključeno da se sa F10 snimi 30sec video a sa tim sam vadio screnshote) i tako se nakupili gigabajti videa dok sam ja skontao šta je u pitanju. Znači, skini neki od programa koji će ti izlistat čime je zauzet HD. Ovaj ja koristim:
http://www.jam-software.com/treesize_free/

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: HDD gubi puno praznog prostora
« Odgovori #2 : 13. Lipanj, 2015., 19:16 »

*

hoffa

  • **
  • 192
Odg: HDD gubi puno praznog prostora
« Odgovori #3 : 14. Lipanj, 2015., 05:21 »
Evo, skenirao sam s ovim SpaceSnifferom, znači 429.2GB mi je zauzeto, 40GB je slobodno, a 461.3 unaccesible?! Nisam nikad imao ovakav problem s HDD-om, dakle meni je skoro pola harda nedostupno? I koje bi sad bilo rješenje?

*

hoffa

  • **
  • 192
Odg: HDD gubi puno praznog prostora
« Odgovori #4 : 14. Lipanj, 2015., 10:52 »
Rješeno, system restore je bio podešen na 50% memorije. Može lock

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9