HCL.HR

USB kao RAM memorija

  • 3 Odgovora
  • 6742 Hitova
*

rulle989

  • *
  • 35
  • Kazu da nas je malo al nas ima
USB kao RAM memorija
« : 09. Prosinac, 2015., 17:35 »
Negdje sam ovdje procitao da je moguce koristiti USB flesh kao RAM memoriju, pa sam nasao i tutorijale.
E sad me zanima ako neko zna,  da li to znaci ako je kod mene 3 GB ram pa ubacim USB od 4GB mogu bez problema da igram GTA V???
Procesor - i3 7th Generation Intel® Core
Memorija - 8 GB DDR4-2133 SDRAM
NVIDIA® GeForce® MX110 2 GB DDR5


Odg: USB kao RAM memorija
« Odgovori #1 : 09. Prosinac, 2015., 23:55 »
Ako pričaš o virtualnoj memoriji, nećeš osjetiti pomak u performansima. A drive će se puno brže trošiti kao bilo kakav 'ram', page file ili sistemski keš, upravo zbog limita write radnji na drive - koji inače traje dugo jer ga ne namjeravaš koristiti učestalo koliko se nešto upisuje u radnu memoriju - znači stalno. Ukratko uštedi malo i kupi sebi stick Rama.:chair: ( da ne pričam da ti neće Ram praviti kardinalnu razliku kod igrica - da rekao sam igrica :hiha2::hiha2:)
The blood of youth is bubbling back..

*

WinterTux

  • *
  • 43
  • <p>Ovo je paragraf :P</p>
Odg: USB kao RAM memorija
« Odgovori #2 : 21. Veljača, 2016., 21:59 »
ne, vram se ne može koristiti kao pravi ram, stoga nećeš moći igrati GTAV.
Vram je koristan jedino kod zahtevnih programa koje koriste gomilu instrukcija, pa ne mogu sve adrese "stati" u ram. Onda on adresira deo harddiska, ili bilo koje druge spoljne memorije. I onda kada program naiđe na adresu instrukcije koja nije upisana u ram, jedan blok iz ram memorije se čisti, i upisuju se potrebne adrese koje su bile na harddrajvu.
Na taj način ti funkcioniše vram, tako da, kao što već rekoh, nećeš moći.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: USB kao RAM memorija
« Odgovori #3 : 21. Veljača, 2016., 22:54 »
Pišeš u teme koje su već odavno završene i još barataš krivim skraćenicama i riječima.
VRAM je Video RAM odnosno memorija na grafičkoj kartici ili memorija koja se isključivo koristi za integriranu ili dediciranu grafičku karticu.
VRAM nije virtual RAM...  :fpalm:
Nemoj buniti ljude i sebe

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9