HCL.HR

Fiskultura i rekreacija

  • 4054 Odgovora
  • 325263 Hitova
*

9mlg9

  • Gost
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4035 : 09. Svibanj, 2018., 07:44 »
Ekipa koja ide u teretanu, otkud inspiracija za treninge? Neki konkretni webovi ili samo radite što vam se da/koja sprava je slobodna?

Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4036 : 09. Svibanj, 2018., 08:08 »
-
« Zadnja izmjena: 30. Kolovoz, 2020., 06:32 Bert_Raccoon »

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4037 : 09. Svibanj, 2018., 19:49 »
Hahahaha :D Ne baš!
Idem u Gyms4You, uglavnom oko 23 sata pa do 1 ujutro, tako da su sprave više-manje uvijek slobodne. Trenirao sam plivanje 17 godina, uz to smo naravno imali i teretanu, ali mi je taj program, po kojem i trenutno vježbam, dosadio pa sada tražim nešto novo nešto divlje :D

Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4038 : 09. Svibanj, 2018., 21:45 »
Šteta što takvih teretana nema u Rijeci. To bi mi odlično leglo, 6-7 ujutro taman pred posao da se uništim  :bonk:

Što se treninga tiče, ja osobno radim klasične split treninge tipa prsa/triceps, leđa/biceps, ramena/podlaktica i noge.
Svaki trening promijenim neku vježbu da ne upadnem baš u rutinu, ali uvijek ostavim bench, deadlift i čučanj ( iako nisam fan ) kao bazu.
Najčešće vrtim po guglu i jubitou neke vježbe koje su mi relativno nepoznate.
I to je to ukratko.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4039 : 09. Svibanj, 2018., 23:38 »
S obizorm na tvoje mogućnosti, pretpostavljam da full body vježbe ne možeš raditi?

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4040 : 10. Svibanj, 2018., 09:18 »
@mili1985 možda otvore uskoro, u najavi je novi centar. Zasad su u Zagrebu 4 i po 1 u Šibeniku, Zadru i Osijeku. Rijeka mi je logičan sljedeći korak.

@seengeer - ovisi što. npr radim trbušnjake, leđnjake, izdržaje, dipseve i to bez problema, a i trčim po traci. Problem "samo" postoji ako moram savijati koljena :D Ali da, fokusiran sam na ruke, prsa, leđa, ramena, uglavnom gornji dio tijela.

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4041 : 10. Svibanj, 2018., 19:38 »
A otkud inspiracija za treninge?

Vidim niste mu odg a i mene zanima. :)



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4042 : 10. Svibanj, 2018., 20:25 »
Mislim da je trenutno najgore valjda pratiti ove instagram trenerčiće kojih ima na bacanje. Neki stvarno rade idiotarije za koje čak i ja, bez kineziološkog fakulteta samo s iskustvom profi plivača, znam da nemaju smisla i da će kad-tad rezultirati ozljedom.
Crossfit da ne spominjem...  :fpalm:

Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4043 : 10. Svibanj, 2018., 23:09 »
Ja sam prvo krenuo sam uz frenda koji je krenuo sa trenerom, i shvatio sam da ne znam nista sto sam mislio da znam od gledanja vide-a. Tak da sam i ja za pocetak uzeo trenera. Tak da sam inspiraciju pokupio od njegovih planova i stalno ubacujem nesto novo, pa radim drukcije verzije vjezba kako mislim da mi bolje pogada...
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4044 : 12. Svibanj, 2018., 12:22 »
@9mlg9

Iskreno, ja bih na tvoj mjestu radio intuitivne treninge, što znači bez ikakvog skoro plana. Znači, po osjećaju radi i nek je zabavno, ako to išta sad znači.

Što se tiče preporuke nekih vježbi koje su meni top, izdvojio bih:
dips (triceps, ramena, prsa rade),
military press (ramena, a malo i triceps i prsa rade),
benč (prsa, trica i ramena rade),
zgibovi (leđa, podlaktica i biceps rade),


Mislim da sve ove vježbe možeš raditi bez problema jer nema nikakvog savijanja koljena. Ovo su i "industrijske vježbe" - dobro funkcioniraju, masa ljudi ih radi i nemoš fulit s njima nikako. Imaš dosta i varijacija svih navedenih vježbi pa možeš sebi prilagoditi varijantu koja ti najviše paše ili izmjenjivat po želji. Osim ovih vježbi, ubacivaj sebi šta god ti paše za ruke/trubšne/leđa... Također, samo pazi da leđa i prsa radiš balansirano, u smislu da ne pretjeruješ na jednom jer ti to može počet stvarat bolove u dužem roku.

Nek ti trening ima neku svrhu, tipa postavi sebi neke ciljeve kao npr. "želim 15 zgibova u komadu moći raditi", "hoću ruku od 40cm xD", "želim uraditi pecto milijardi zgibova u godinu dana" i sl. pizdarije  :hiha:
« Zadnja izmjena: 12. Svibanj, 2018., 12:24 Seengeer »

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4045 : 12. Svibanj, 2018., 12:44 »
I obavezno se zapitaj, zašto to radiš... da li zbog neke osobne satisfakcije, zbog zdravlja, zbog forme, itd.
Nemoj da ti šepurenje bude motiv.

Ja sam recimo počeo sa Karateom tamo negdje 1987, naravno- da bi se naučio tući.
Kasnije sam prešao na TKD pa na RA, no isto tako se i promijenilo samo shvatanje smisla, odnosno poenta treniranja. Sreća pa je tako, jer i danas, nakon 30 godina idem sa istim žarom na treninge kao i kada sam počeo.
 :kava:

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4046 : 12. Svibanj, 2018., 19:51 »
@seengeer

ma da, to sve sada i radim. mislio sam nešto detaljnije, poput piramida, obrnutih piramida, nešto da mi začini te sprave koje i sada koristim :D trenutno radim (npr triceps) 3x20 sa 12.5 kila, 3x15 sa 15 kila, 3x10 sa 20 kila, benč 3x20 sa 40 kila, 3x15 sa 50 kila, 3x8 sa 60 kila i tak :D

a kaj se tiče cilja - trenutno je samo cilj ponovno se izdefinirati i smršaviti. zgibove sam u još donedavno radio 30 u komadu, 100 sklekova u komadu itd. ne treba mi to više za dokazivanje, sebi ili ikome drugome :D znam da mogu pa mi to više nije fora.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4047 : 12. Svibanj, 2018., 23:30 »
Pa eto, dobar si, samo guraj dalje. Znaš onda i sam, nesto skentraj. Vidi na netu šta ti je zanimljivo pa primijeni u svom treningu. Mada, imam osjećaj da previeš volumena radiš, probaj malo povećat kilaže (veći intezitet) pa vidi kuda to ide.

Ja ne radim takve treninge jer radim skoro isključivo full body 1 do 2 puta tjedno pa ti ne mogu ništa sugerirati. Meni je osim full bodya sve već odavno dosadilo, a tu se rade stvari koje tebi ne odgovaraju.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4048 : 13. Svibanj, 2018., 18:46 »
Ma velim, nakon prestanka plivanja sam si uzeo skoro 3 godine zajebavanja i ne treniranja. Sada kada sam mala prasica radim polako opet na sebi. Max u benču kada sam plivao je bilo 80 kila, računam da ću to kroz 2-3 mjeseca opet sustići.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Fiskultura i rekreacija
« Odgovori #4049 : 13. Svibanj, 2018., 19:25 »
Možeš 80 kila max nabit za mjesec dana ako si imalo prije benčao. Samo povećaj intezitet (što znači veće kilaže, a manje ponavljanja) i za 2-3 tjedna si već na 80kg milijardu posto. Za maxa ti nema previše smisla raditi puno ponavljanja s manjim kilažama, osim ako nemaš neku linearnu progresiju u planu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9