HCL.HR

Preporuke za kupovinu televizora

  • 51 Odgovora
  • 48131 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #30 : 06. Srpanj, 2018., 18:58 »
Pozdrav svima,

 

Trebao bih savjet oko kupnje Tv-a. Korstio bi se uglavnom za gaming te gledanje filmova. Zanima me veličina 65".
Cijena max oko nekih 10000 kn.

Postoji opcija da se po Tv ide i van do Austrije di su cijene značajno manje tako da i neki skuplji modeli kod nas ulaze u igru.

 

Hvala unaprijed.
Veni, vidi, vici

*

Anthony22

  • *
  • 70
  • Šta piješ Koki ?
Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #31 : 30. Svibanj, 2019., 09:06 »
Pozdrav,

Vidim da tema nije aktivna već duže vrijeme,ali da probamo.
Interesira me mišljenje za telku malo veće dijagonale : https://www.samsung.com/hr/tvs/uhdtv-nu7092/UE65NU7092UXXH/

Dali se isplati uzeti,zna se naći na popustu.?Model iz 2017g.

Prvenstveno uzimam radi HDR-a i PS4 pro.

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #32 : 14. Kolovoz, 2019., 10:06 »
Ekipa prije je sve napisala. Bitne su tri stvari:  budžet, budžet i budžet.  Ovo je jedan od onih panela koji niti smrdi niti miriše.  Moraš ga jednostavno vidjeti uživo, u radu da bi dobio pravi dojam o njemu. Pretpostavljam da si u međuvremenu već nešto kupio tako da ovaj moj post debelo kasni. Ja bi možda radije išao na neki drugi, noviji tip panela  čak po cijenu manje inča. 

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #33 : 20. Siječanj, 2020., 11:54 »
 Da li da kupim SONY Televizor KD-55XF7005BAEP ili ima nesto bolje u tom cenovnom rangu? Uglavnom namena za gaming.

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #34 : 20. Siječanj, 2020., 14:06 »
SONY Televizor KD-55XF7005BAEP ...Uglavnom namena za gaming.
XF70 je najpovoljnija serija TV panela iz Sony porodice za 2018. godinu zato nemoj očekivati previše od dizajna i funkcionalnosti.  Nudi li se ovaj model  po povoljnoj cijeni (400-500€), nećeš pogriješiti. Koliko me sjećanje služi, ovo bi trebala biti novija serija sa IPS ekranom e sad, točnih specki se više ne sjećam.  Uglavnom, nema android i ima osnovni HDR. 4k  prikaz je solidan (koliko sam vidio po dućanima).

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #35 : 20. Siječanj, 2020., 22:49 »
Uh ips panele nikako ne volim, deluju poprilicno losije od va. Mislio sam da Sony ima va panel  :(

*

Bembo

  • *
  • 96
Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #36 : 09. Rujan, 2020., 16:41 »
Pozdrav. Koliko je pametno uzeti izlozbeni tv. Radi se o samsungu 43q60 iz svijet medija. Popust ukljucen i garancija

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #37 : 07. Veljača, 2021., 15:06 »
Pozdrav ekipa!

Sredio sam si prostor za druzenje sa ekipom i igranje igrica i gledanje filmova (netflix, hbo, filmovi sa HDDa, maxtva..) trebao bi TV 4k/uhd rezolucije od 50", od konzola bi koristio ps4 pro dok mi ne dode ps5, tako da mi pozeljno nesto sto bolje.. budzet mi je 4000 do 5000kn po mogucnosti u Santa Domenici.. Lp :)

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #38 : 08. Veljača, 2021., 15:09 »
pozeljno nesto sto bolje.. budzet mi je 4000 do 5000kn po mogucnosti u Santa Domenici.. Lp :)

 Ne želim ispasti bezobrazan, ali suma od 5000kn je iznos za prosječnu telku  bilo koje robne marke.
Neću posebno hvaliti niti jednog proizvođača jer u tom cjenovnom rangu svi uglavnom nude vrlo sličnu kvalitetu. Koliko znam, trenutno je suša sa tehnikom u SD-u tako da sretno sa nabavom. :)

Ako već kupuješ novu telku, razmišljao bih o mrvicu većem panelu. Mislim da  nekoliko inča više ne igra neku ulogu cjenovno, jedino ako je problem u prostoru pa se ne može "ugurati" veći panel.. Veće je UVIJEK bolje :)
Recimo da za te pare možeš dobiti 55" (140 cm).

Iako sam rekao da neću nikoga posebno hvaliti, ja bih recimo razmišljao u smjeru ove dvije igračke jerbo su na dobrom popustu i odgovaraju tvojim inicijalnim zahtjevima. 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe50q60ta-2020-uhd.html
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue55tu8502-uhd.html
 

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #39 : 08. Veljača, 2021., 23:22 »
Ma znam ali meni nema potrebe imat 2 skupa TVa u kuci, ovaj mi je vise sekundarni. Hvala na prijedlogu, lp

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #40 : 12. Lipanj, 2021., 21:02 »
sad sam se sjetio da bi mogao uzeti i neki android tv box ili nesta sto bi u kombinaciji sa jeftinijim TV opet bilo dobro ili bolje da uzmem neki puno bolji TV koji kosta i vise od 2000kn ili je do 2000kn sasvim pristojan TV? Ili ipak da uzmem nesta do 2000kn + taj android tv box? Kakve su vam preporuke, sto raditi?

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #41 : 14. Lipanj, 2021., 11:59 »
sad sam se sjetio da bi mogao uzeti i neki android tv box ili nesta sto bi u kombinaciji sa jeftinijim TV opet bilo dobro ili bolje da uzmem neki puno bolji TV koji kosta i vise od 2000kn ili je do 2000kn sasvim pristojan TV? Ili ipak da uzmem nesta do 2000kn + taj android tv box? Kakve su vam preporuke, sto raditi?

Android box je interesantan kao multimedijski uređaj, ali i ne samo to, interesantan je kao računalo sa kojim se može štošta. Naravno, "iz kutije" ne radi ništa. Potrebno je dosta podešavanja. Reći ću samo da su određeni pluginovi za Kodi kao igra  mačke i miša, a što se OS-a tiče, poprilično si ograničen nekakvim custom rješenjima proizvođača boxa i Googlovom milošću. Onda odjednom google bez najave šibne neki novi update i sve se razleti u 333 p.m.

TV. Danas je prektički nemoguće pronaći TV bez smart funkcionalnosti. Gotovo svi brandovi nude neki vid smart funkcija čak i na budget uređajima. Ne treba li ti više od Youtuba, Netflixa i ugrađenog browsera, ne trebaš puno tražiti.
Osobno, radije bih dao tih 500-600kn više za bolji TV nego što bih išao kupavati android box. Takav uređaj je samo šlag na tortu, ako me razumiješ.
 
Kreneš li ipak putem dodatnog boxa, postoji jedna simpatična stvarčica imena Raspberry Pi. Dogurali su do verzije 4. To ti je pravo malo džepno računalo sa 4k izlazom za TV. Što na njega možeš staviti? Recimo, instaliraš rapsbian, gurneš Transmission sa web sučeljem i  dobiješ torrent box. Instaliraš Kodi. Možeš napucati koji god hoćeš, puni web browser.  Možeš si instalirati CouchPotato. SickRage. Sonarr. Pi Music Box. Ima toga. Naravno, to je DIY način. Poanta je što Raspberry PI možeš konfati kako ti srce želi. Radi se o prilično moćnom komadu hardvera koji možeš uposliti za 100 drugih poslova ne samo kao sviralicu multimedije.
« Zadnja izmjena: 14. Lipanj, 2021., 12:13 moordrak »

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #42 : 14. Lipanj, 2021., 18:51 »
sad sam se sjetio da bi mogao uzeti i neki android tv box ili nesta sto bi u kombinaciji sa jeftinijim TV opet bilo dobro ili bolje da uzmem neki puno bolji TV koji kosta i vise od 2000kn ili je do 2000kn sasvim pristojan TV? Ili ipak da uzmem nesta do 2000kn + taj android tv box? Kakve su vam preporuke, sto raditi?

Android box je interesantan kao multimedijski uređaj, ali i ne samo to, interesantan je kao računalo sa kojim se može štošta. Naravno, "iz kutije" ne radi ništa. Potrebno je dosta podešavanja. Reći ću samo da su određeni pluginovi za Kodi kao igra  mačke i miša, a što se OS-a tiče, poprilično si ograničen nekakvim custom rješenjima proizvođača boxa i Googlovom milošću. Onda odjednom google bez najave šibne neki novi update i sve se razleti u 333 p.m.

TV. Danas je prektički nemoguće pronaći TV bez smart funkcionalnosti. Gotovo svi brandovi nude neki vid smart funkcija čak i na budget uređajima. Ne treba li ti više od Youtuba, Netflixa i ugrađenog browsera, ne trebaš puno tražiti.
Osobno, radije bih dao tih 500-600kn više za bolji TV nego što bih išao kupavati android box. Takav uređaj je samo šlag na tortu, ako me razumiješ.
 
Kreneš li ipak putem dodatnog boxa, postoji jedna simpatična stvarčica imena Raspberry Pi. Dogurali su do verzije 4. To ti je pravo malo džepno računalo sa 4k izlazom za TV. Što na njega možeš staviti? Recimo, instaliraš rapsbian, gurneš Transmission sa web sučeljem i  dobiješ torrent box. Instaliraš Kodi. Možeš napucati koji god hoćeš, puni web browser.  Možeš si instalirati CouchPotato. SickRage. Sonarr. Pi Music Box. Ima toga. Naravno, to je DIY način. Poanta je što Raspberry PI možeš konfati kako ti srce želi. Radi se o prilično moćnom komadu hardvera koji možeš uposliti za 100 drugih poslova ne samo kao sviralicu multimedije.

Znam sta je Raspberry Pi, ali iskreno nemam vremena ni ti mi se da puno zezati, zato sam i napisao sta je bolje uzeti. TV s buđetom do 3000kn ili TV do 2000-2500kn pa plus jos neki dodatni box od 500-1000kn. Osim nasih "nacionalnih" kanala volio bih gledati i ostale kanale, imam MAXTV to go i HBOGo, također bi razmislio i o pretplati na Netflix ili neki drugi servis ili bi sa boxom pronalazio druge izvore za gledanje kanala, filmova, serija itd...

neznam koliko su Smart TVs fleksibilni odnosno njihovi OS po pitanju instaliranja aplikacija i toga svega odnosno da li imam potrebe za boxom ili ne. Neznam sta mi je najbolje raditi, u svakom slucaju jos sam mislio i kupiti neki eksterni ili portabili HDD pa sa komp na TV :D

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #43 : 15. Lipanj, 2021., 07:45 »
Citat:
Znam sta je Raspberry Pi, ali iskreno nemam vremena ni ti mi se da puno zezati,
A nećeš ništa bolje proći niti sa android boxom. Imao sam ih nekoliko do sada. Isto zajebancije na kvadrat  dok sve podesiš.

Citat:
Osim nasih "nacionalnih" kanala volio bih gledati i ostale kanale
Free usluge, zaboravi. "Divlji" strimovi su nestablni, loše kvalitete slike, lede,  pucaju.  Moraš konstantno pratiti playliste. Muka živa. Osobno mislim da  je to previše zajebancije oko ničega, ali probaj ako mi ne vjeruješ. Jedno vrijeme mi je bio zanimljiv američki SciFi pa sam se trudio pratiti ga. Više vremena sam proveo u traženju linkova nego u gledanju kanala :)   Ekipi su obično važni sportski kanali. Meni nije toliko važno zamuca li slika na nekoj seriji, ali dok gledaš utakmicu, poludiš... Osobno, nisam bio zadovoljan. Imao sam i kombinaciju sa satelitom. Ugl, što više podižeš kvalitetu, to su prekidi učestaliji. Kombinirao sam nešto sa cardsharingom  ali i to moraš  platiti desetak petnaest eura za pouzdanu "uslugu". Kome plaćaš - neznaš,  kome si dao podatke kreditne kartice - pojma nemaš, stvar danas radi,  za tri mjeseca ne itd. Žaliti se možeš upravi vodovoda ako nešto ne štima.  Može se, ne kažem, ali moraš uložiti dosta vremena u to i u konačnici, ono što valja, dugoročno, nije besplatno.  Takva su barem moja iskustva. Sada, možda ti imaš neki "pouzdaniji" izvor :) Molim sheraj u private :)

Citat:
imam MAXTV to go i HBOGo, također bi razmislio i o pretplati na Netflix ili neki drugi servis ili bi sa boxom pronalazio druge izvore za gledanje kanala, filmova, serija itd...
Uglavnom smart tv-ovi imaju aplikacije za Netflix, Hulu, Disney, AmazonPrime, Youtube, Spotify, HBO. MaXTV to go je naša izmišljotina, u google storu je, no problem (naravno, ako je na tv-u android).  Uz HBO, uzmeš recimo Netflix i AmazonPrime i nećeš više nikada ukopčati TV programe osim za neke sportske evente. :piva:

Citat:
neznam koliko su Smart TVs fleksibilni odnosno njihovi OS po pitanju instaliranja aplikacija i toga svega
Radi li se o punokrvnom androidu sa oficijelnom google licencom, nemaš problema. Andoid TV zna malo kakiti sa instalacijama "čudnih" aplikacija ali imaš browser pa skineš .apk direktno :)  Instalacija razno-raznih programa će ti biti interesantna prvih nekoliko dana. Već nakon prvog mjeseca druženja sa novim TV-om, neće ti pasti napamet drkenjati po bilo čemu.  :kava:

Citat:
jos sam mislio i kupiti neki eksterni ili portabili HDD pa sa komp na TV
Vanjski disk je must have. Kvalitetno ripani filmovi zauzimaju masu prostora kojeg TV ili android box nemaju. Ako je "smart" TV sa Androidom, pukneš VLC na njega, uštekaš USB HDD/SSD  ili USBstick u TV i gledaš - a doslovno sve što je na tom disku od multimedije.
Imaš foru sa recimo plexom. Plex je media server. Većina smart televizija podržava media servere putem DLNA funkcionalnosti. Znači, digneš Plex na kompu, dodaš u Plexov library multimedijalne sadržaje, a na TV-u preko web browsera ili direktno, preko ugrađenog DLNA izbornika biraš filmove koje želiš gledati. Fora stvar. Sve ide preko lokalnog LAN-a. Proguglaj malo ako te zanima više detalja. Plex je  vrlo fleksibilan komad softvera.   
« Zadnja izmjena: 15. Lipanj, 2021., 08:31 moordrak »

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #44 : 15. Lipanj, 2021., 08:31 »
Hvala na informacijama. DA li mi mozes preporuciti koji TV model npr do 2000, pa do 25000, pa do 3000kn. Bar tri modela ili vise. Naravno sto bolja slika ,sto se tice velicine predpostavljam manje od 100cm ne uzimati,u biti ni neznam sta je bitno.gledati kada se kupuje tv

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9