HCL.HR

Legend of Grimrock

  • 12 Odgovora
  • 3217 Hitova
*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Legend of Grimrock
« : 15. Travanj, 2012., 21:39 »
Legend of Grimrock
Izdaje: Almost Human Ltd.
Release date: 11.4.2012
System req:   Intel Core 2 Duo 2 Ghz
                              RAM: 2 GB
                              1 GB free disk space
                              512 MB Graphics Memory

"Legend of Grimrock is a dungeon crawling role playing game with an oldschool heart but a modern execution. A group of prisoners are sentenced to certain death by exiling them to the secluded Mount Grimrock for vile crimes they may or may not have committed."

"The game brings back the oldschool challenge with highly tactical real-time combat and grid-based movement, devious hidden switches and secrets as well as deadly traps and horrible monsters."


Baš sam mislio odigrat neki old skul RPG tipa Gothic prvi, Diablo ili Lionhart, i onda sam naletio na ovo. Ogroman broj ljudi hvali ovo po internetima a košta mizernih 9,9 € na steamu. Posebno mi je ovo zapelo za oko "Legend of Grimrock puts an emphasis on puzzles and exploration and the wits and perception of the player are more important tools than even the sharpest of swords could be."

Savršen mi je dizajn, baš baca na rpgove s početka milenija.


Igra netko, misli netko odigrat? Stvarno padam u napast uzet ovo, dajte feedback neki tu  :ementaler:
                             

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #1 : 16. Travanj, 2012., 13:26 »
Da, vidio igru, dugo nisam igrao neki dungeon crawling naslov, ovo bi mogao probati, a i ovako neam ništa za igrati.
Jedino mi kretanje izgleda previše ukočeno.
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #2 : 16. Travanj, 2012., 18:16 »
Probao i preporuka samo za one koji vole ove odlskul igre ili su igrali ovaj tip igre prije

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #3 : 20. Travanj, 2012., 14:53 »
Odigrao nekih pola sata i dosta dobro je ispalo to.

Priča je ta da vodite party od četiri lika (bradati macho snagator, onda minotaur lookalike, seksi ženska i nerdy čarobnjak) koji su ubačeni u tu planinu Grimrock jer su se pobunili protiv kralja. Huh.
Kretanje je dosta tromo i sporo. Možete se KRETATI naprijed, natrag, lijevo i desno, ali se morate OKRETATI tako da držite desnu tipku miša i miš okrećete ulijevo/udesno. Grafika je dosta dobra, vjerovatno bi neki prigovorili hej monotonost levela, ali ovo je dunegon crawler, ne znam očekuje li itko zelene livade obasjane dugom na planini-tamnici?
Fajt je dosta dobro odrađen, samo prednja dva lika mogu napast melee attackom, dok zadnja dva (seksi ženska i nerd magician) mobu bacat dalekometna oružja poput kamenja i noževa. Dosad sam pobio par gigantskih puževa, bude fora dok se čeka da da se napuni snaga likovima dok su udarili a veliko sluzavo đubre oduzima health minotauru. Samo njemu. Uglavnom, dosta zabavno, navečer nastavljam igrat =)
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #4 : 20. Travanj, 2012., 19:45 »
Odlično  :hug

Hvaljena je igra sa svih strana, user score na metacriticu je 8.8 a metascore 8.2, više manje na svim sajtovima se vrti oko 80-85. Enivej, kad stigne plata uzimam ovo, treba dat podršku developerima koji  rade ovakva mala remek djela, a i achivementsi na steamu su, navodno, jako zabavni :)

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #5 : 20. Travanj, 2012., 19:53 »
Ne znam iskreno za ačivmente na Steamu, jer huh, igram piratsku Good Old Games verziju.
Ali stvarno bi trebao izdvojiti euriće za podršku developerima. Bit će i za to vrijeme. :hug
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #6 : 24. Travanj, 2012., 16:31 »
Ja sam čitala o ovoj igri u časopisu i čula sam da je teška.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #7 : 25. Travanj, 2012., 16:26 »
Pa ono, zahtijeva da promisliš na nekim dijelovima, npr. naći tajni ključ, otvoriti skirevni prolaz i slično. Ali zabavno bude.
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #8 : 26. Travanj, 2012., 08:57 »
Teška je ako igraš igre od prekjučer. :wildboy:

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #9 : 26. Travanj, 2012., 20:05 »
sozz što nisam hardcore >>>retro gamer<<< kao i ti :hiha2:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #10 : 21. Srpanj, 2012., 17:17 »
Oduševljen igrom, ispunila sva očekivanja i više od toga. Ima se stvarno pregršt toga za raditi u tamnici, ali samo istraživanje je najzabavnije i uvijek nagradi. Rekao bi da po levelu ima 10-15 zagonetki koje se mogu naći na razne načine, ili kliknuti na zid di je switch, ili pronaći simbol rune na zidu pa se čuje da su se neka vrata otvorila tamo negdje, ili maknuti baklju i premjestit je na neki drugi stalak, kliknuti ručke u pravilnom redosljedu, nalaze se poruke koje daju tragove/tlocrte, itd...

Borba je vrlo dobra, real-time priroda joj daje dozu konstantne napetosti jer se nema vremena za stat i razmislit o sljedećem potezu,. Može se pronaći velik broj različitih oružja, a oni koji vole istraživati sigurno će doći u prostoriju gdje će biti daleko najjače oružje za određenu klasu. Takvih je prostorija ukupno pet i povezane su sa vjerojatno isto toliko najtežih zagonetki. Igrao sam sa party sastavljen od human-warrior, minotaur-unarmed, human-ranged i lizardman-mage.

Mage je najposebniji jer ga krasi unikatni sistem borbe u kojem se izabire između devet raličitih magija te kombinacija između njih. Naravno za svaku jaču treba imat i bolji skill tj više skill pointsa u toj kategoriji.

Grafički izgleda odlično, velika količina detalja krasi zvijeri i samu tamnicu, a efekti osvjetljenja daju jedan poseban štih. Npr kad je baklja pri kraju svijetlost se priguši i zvuk se prebaci na mod jezivo. Zvuk pogođen u potpunosti, većinu vremena suptilno prati atmosferu.

Igra ima ogroman replay value zbog toga jer je sa drukčijom konfiguracijom partyja neke zagonetke nemoguće riješiti, neka oružja nemoguće koristiti, vrata nemoguće otvoriti i slično. Isto tako, ako ste bili vrijedni iskupili svih 16 "Toorum's Notes" sljedeći puta kada krenete new game imate Tooruma, bivšeg kolegu osuđenika, na raspolaganju za party :)

Svi oni kojima je dosta izlizanih šutera i tps-ova moraju ovo probat.
« Zadnja izmjena: 21. Srpanj, 2012., 17:19 Mzehn »

Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #11 : 22. Srpanj, 2012., 03:53 »
Borba je zapravo daleko najlošiji dio igre. Ne postoji nikakva taktika, a bome niti brzo razmišljanje.  Treba se samo vrtit u krug i gerilski udarat.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Legend of Grimrock
« Odgovori #12 : 22. Srpanj, 2012., 07:42 »
A i nije baš, tak je samo kad si 1 na 1, kad ih je više i kad te okruže ili stisnu u kut umire se u 99% slučajeva, pogotovo na kasnijim levelima.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9