HCL.HR

Valkyria Chronicles

  • 14 Odgovora
  • 5905 Hitova
*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Valkyria Chronicles
« : 15. Rujan, 2008., 18:19 »
evo jedne igre koja me totalno zainteresirala, nije klasični srpg poput disgaea 3 il takve neke igre, uglavnom evo malo više info

http://www.4colorrebellion.com/archives/2008/09/13/pax-hands-on-valkyria-chronicles/

http://www.gametrailers.com/game/5515.html

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #1 : 15. Rujan, 2008., 23:52 »
evo jedne igre koja me totalno zainteresirala, nije klasični srpg poput disgaea 3 il takve neke igre, uglavnom evo malo više info

Disgaea nije klasična. Posebna je.  :approve

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #2 : 16. Rujan, 2008., 09:03 »
znam da je posebna, al tu sam mislio da kretanje po kockicama na bojnom polju, dok u vc nema tih kockica

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #3 : 16. Rujan, 2008., 09:13 »
Ovo je nešto kao kombinacija TBS-a i RT-a.
Po načinu igre mi najbliže legendardnom HoW-u, ali koliko sam primjetio neprijatelji pucaju po vama dok se krećete i ne uđete u "shoot mod".
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #4 : 16. Rujan, 2008., 14:19 »
znam da je posebna, al tu sam mislio da kretanje po kockicama na bojnom polju, dok u vc nema tih kockica

A što ćeš, zadrti fanataik pa moram reagirati.  \:D/

Fora izgleda VC, mislio sam da je Valkyrie Profile na prvu.

''Gallia, a neutral country described as a cross between Switzerland and Saudi Arabia, becomes a battleground because of its rich supply of Ragnite.''

Što su onda izbrisali ostale države? Ili ih stisnuli nekako ako je ova 'cross', znači povezuje ih.
Oću mapu.  :geek:


*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #5 : 16. Rujan, 2008., 14:22 »
Možda su pod "cross" mislili da je zemlja po izgledu/uređenju nalik na mišung Švicarske i SA?
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #6 : 16. Rujan, 2008., 15:08 »
?

Vid stvarno.

Ne znam ništa o Saudijskoj Arabiji, znam samo da je Švicarska skupa do neba i natrag s gradovima do 350 000 stanovnika (cca I guess), i izgleda ko raj kažu.

Al na šta onda to liči? Ta Gallia? :wildboy:

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #7 : 16. Rujan, 2008., 15:12 »
''Gallia, neutralna zemlja/država opisana kao mišung Švicarske i Austrije, postaje bojišnica zbog svoje bogate zalihe Ragnitea."

Dakle, tako nešto bi bilo u prijevodu.
Znači, ovo neutralna se odnosi na vanjsku politiku Švicarske, a bogate zalihe Ragnitea (nafta?) na Saudijsku Arabiju.
Bar sam ja dobio takav dojam.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #8 : 01. Listopad, 2008., 21:45 »

*

sheep

  • ***
  • 687
  • Why so serious???
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #9 : 02. Listopad, 2008., 07:48 »
pa ovo se cini poprilicno zanimljivo

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #10 : 10. Listopad, 2008., 10:23 »
jučer došao demo na uk store, samo ću reć odlično i definitivino kupujem igru, trenutačno mi se neda pisat nešt više, možd kasnije

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #11 : 14. Studeni, 2008., 19:46 »
Igra pwna isusa, nabavio pred 3 dana.
Steta sto je samo premalo reklamirana u raznim medijima, jer definitivno je bolja od 90% ostalih razvikanijih naslova koji izlaze u ovoj zimskoj sezoni.
Pravi underdog dragulj.


Inace, igra je sve sto su obecavali, pa i vise. Predivan miks turn based i real time strategije sa upravljanjem svojim jedinicama iz treceg lica.
Sustav je klasicno realiziran sto se tice turn-based osnova. Faza u kojoj vi pomicete vase likove, pa enemy phase u kojem protivnik mice svoje.
Sustav borbe se bazira na command points.
Recimo, iskoristite jedan command point na jednog lika.
Tijekom tog turna, taj lik moze jednom napasti nekoga i micati se dok god ima AP-a.
Mozete znaci iskoristiti po jedan command point za svakog lika.
Ili iskoristite sve pointove na samo jednog lika i blitzajte protivnika brzim prodorom kroz njegove redove.
Tradeoff je u tome sto ce taj lik imati sve manje AP-a za kretanje sto cesce ga koristite tako, ali cete zauzvrat s tim likom moci napasti neprijatelja 4 puta u svojoj fazi. :)
Inace, dok se micete, sve je real time. Neprijatelji pucaju po vama i zbilja morate paziti kako i gdje se krecete da vas netko ne izreseta strojnicom ili ne dobijete tenkovsku granatu u bulju.
A poginuti ovdje je vrlo lako, pogotovo od spomenutih strojnica i granata.
Ako vasi likovi padnu u borbi imate jedan(max 2) turna da ih dosegnete i prizovete medica da ih izvuce sa mape, inace umiru i gubite ih trajno.
E da. Kad ciljate, onda sve staje i nitko ne puca po vama. Headshotovi su preporuceni. :)
Preporuceno je da koristite zaklon(sandbags) da i vama netko ne smjesti headshot.


Vizualno je igra predivna, sve animacije su u in-game engineu(da, cak i ona pocetna, gdje se svi likovi i objekti na sceni naizgled prvo crtaju na papiru, vrlo zgodan efekt), glazbena podloga je klasika, a atmosfera zbog kombinacije svega navedenog izvrsna.

Uglavnom, igra na koju cete utrositi brdo sati ako ju imate priliku zaigrati.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Valkyria Chronicles
« Odgovori #12 : 14. Studeni, 2008., 20:13 »
Bio sam u pravu. :approve
Eto samo to sam htio reć.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Valkyria Chronicles
« Odgovori #13 : 28. Listopad, 2014., 15:29 »
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Valkyria Chronicles
« Odgovori #14 : 30. Listopad, 2014., 19:53 »
Nema, nego objavljen datum izlaska. 11. studeni, 19.99 eura.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9