HCL.HR

Next-gen Xbox? Xbox 720?

  • 75 Odgovora
  • 27801 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #45 : 09. Travanj, 2013., 12:22 »
Kako nema smisla? Pa zar nisi već vidio na gro stranica da će novi Xbox biti kao Entertaimnent sistem, dakle kao središte multimedije unutar dnevne sobe, od igranja videoigri, tv programa, skidanja glazbe pa sve do nekih mjesečnih pretplata koje će bit omogućene uz kupovinu konzole, a vjerovatno će nalikovati ps+. E pa sad računaj koliko će nama, xy zemljama, biti omogućeno korištenje tih usluga i koliko će se nama isplatiti kupovina nepotpune konzole?

što ti više treba od igranja igara i pristupa online servisu? o kakvim uslugama pričaš tu, a da dodaju ikakvu realnu vrijednost konzoli, tj. zbog čega bi se ti trebao osjećati oštećenim jer nemaš pristup istima?



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #46 : 09. Travanj, 2013., 12:31 »
pa da, konzola je primarno namjenjena za igranje, no nez, platio sam nešto toliko novca, želim da mi to i radi kako je zamišljeno. Nez, to mi je apsurd poput toga da kupiš auto sa klimom, cd playerom i start-stop sistemom, no to nemožeš koristit u svojoj zemlji, no hej, auto si ionako kupio da se odvezeš  negdje, jebo klimu, stare kazete i veću potrošnju :fpalm:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #47 : 09. Travanj, 2013., 12:38 »
:(  Fulao si fudbal.

Uostalom, nigdje nije rečeno da su usluge poput netflixa i drugih sranja uključene u pretplatu na Xbox Live (Gold). I premda on nije službeno podržan kod nas, može mu se pristupati.

Prema tome, čemu onda histerija?

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #48 : 09. Travanj, 2013., 12:44 »
zato što očekivam, prema navedenim tekstovima do sada, da će microsoft uvesti svojevrsne pretplatne ugovore, poput mobilnih operatera (to se već spominje kod jeftinije verzije konzole gdje potpisuješ ugovor na određeno vrijeme), a nisam uvjeren da će to tek tako proći na našim krajevima.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #49 : 09. Travanj, 2013., 12:51 »
Da, i? Nitko ti ne nameće taj pretplatni ugovor. Platiš uređaj po tržišnoj cijeni i po potrebi koristiš bonove / xbox live gold ako želiš.

Bilo i bit će. Nisi valjda mislio da će Microsoft maknit pretplatu na Xbox Live s novom konzolom kad ima bazu pretplatnika od nekoliko desetaka miljuna ljudi?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #50 : 09. Travanj, 2013., 12:53 »
kao i uvijek, najbolju poruku ćeš ostaviti tako da kupiš nešto drugo. vrlo jednostavno...

s tim da uzmi u obzir da ništa još nije službeno od svega toga. i 360 je trebao dolaziti s nekim pretplatama pred kraj ciklusa pa ništa - bitna stvar je da te nitko ne tjera na to, kao ni na mobitele s pretplatom.

 mislim, ne bi me čudilo i da bude tako jer su ameri dosta kriploidni što se toga tiče


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #51 : 09. Travanj, 2013., 12:57 »
nitko ne govori da neće, no zar neće biti microsoftu u ciljju skupiti što veći broj pretplatnika koji će im redovito svaki mjesec uplaćivati xy $. Samim time se povlači pitanje da li će Microsoft određene usluge staviti samo pod pretplatu da privuče što veći broj korisnika da prijeđu na taj oblik. nez, ja bih volio da ne bude tako, no baš sam čitao slične stvari po neogafu i dobar dio communitya iz "trećih zemalja" se pribojava ovog scenarija

@drag: ma znam da me nitko ne sili, ionako kupujem ps4, no ovo govorim čisto rasprave radi

Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #52 : 09. Travanj, 2013., 12:58 »
Rekao sam da tvoj post nema smisla jer je već i 360 zamišljen kao entertainment centar u kući.
Kojem je tržištu Xbox bio okrenut dosad, kralju? :hiha:
Netflix, Hulu, ESPN, MTV, VH1, Comedy Central, CBS, "videoteka" filmova, Music servis, Last.fm... sve je to trenutno na 360-ici. I većini toga ne možeš pristupiti iz Hrvatske.
Tak da ne vidim u čemu je razlika.
Uostalom, nema smisla žaliti se na to kad to nije u Microsoftovim rukama, ono. Kakve veze oni imaju s dostupnošću Netflixa? Netflix nije dostupan kod nas, gledao ga ti na Xboxu, Playstationu, Wii U, PC-ju ili kako god je još moguće.

Jedino što zasad postoje glasine o nekom always on sustavu i modelu pretplate. Ali to nema veze s Amerikom durrr.
I tamo postoji baš jako negativna reakcija na to. Oboje, jel.

Nekakva pretplata bi se mogla dogoditi, ali dok god je opcionalno, svejedno mi je.
Za always on ne vjerujem dok ne čujem iz njihovih usta. Čisto sumnjam da će to forsirat.
Iz istog razloga iz kojeg neće blokirati second hand igre - jer Playstation 4 to neće napraviti.

U slučaju da to naprave, 720 bi mogao postati novi Dreamcast. xDDD

Mene više zanima kako će Live izgledati.
U početku je imalo smisla plaćanje Livea jer je Microsoft hostao sve servere i sve je radilo dobro. Plus, u to vrijeme online na konzolama nije baš bio standard, pa ono.
Ali sad Microsoft više ne hosta ništa, ne dobiješ nikakve pogodnosti (osim online igranja, koji ne bi trebao biti posebna pogodnost više) i natrpaju ekrane reklamama.
Za razliku od Playstationa koji ima besplatan online, uz Plus koji košta jednako kao Live Gold, a rula puno više.

Nez.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #53 : 09. Travanj, 2013., 13:03 »
a nez ixy, svi govore o tom allways on, nema second hand i nema BC, nez zašto ti misliš da će microsoft odlučiti nekako drugačije? jer im je stalo do korisnika? nez, da je to sad slučaj, unutar win8 bi imali mogućnost da se pri startu pojavi desktop sučelje, a dolje u uglu postoji start tipka. No hej, oni to nisu napravili, oni uvijek furaju svoju teoriju bez obzira na glas communitya

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #54 : 09. Travanj, 2013., 13:08 »
nije baš ista bitnost tih stvari. :wildboy: durr :hiha:

hajmo sačekati službeno nešto. :mrgreen:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #55 : 09. Travanj, 2013., 13:11 »
ma znam da je ovo sve out-off-the-box i kao gamer bih volio da nije ovako, budući da dobra konkurencija čuda čini za nas gamere, no ako stvari ostanu sada kakve jesu moj izbor je definitivno PS4. No nikad se ne zna, možda Microsoft skriva virtualnu realnost/3D gaming/hologram u rukavu :hiha:

Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #56 : 09. Travanj, 2013., 13:15 »
Svi = rendom ljudi po forumima. I par nepotvrđenih glasina.
To je tebi dovoljno da je to po difoltu istina?
Nez. :hihi:

Na stranu ovo W8, jer je to skroz druga stvar u kojoj si skroz u krivu, mislim da Microsoft neće uvesti always on ne jer ih boli kurac za korisnike nego jer ih boli kurac za novac.
Odi na bilo koji gejming sajt iz bilo koje države svijeta i nađi neki članak koji spominje stalnu konekciju na novom Xboxu. I onda pogledaj komentare.
Sumnjam da ćeš igdje naći komentar koji neće apsolutno popljuvati ideju.
Nakon Diabla III, Sim Cityja i sranjeoluje zadnjih par dana oko ovih glasina, Microsoft ne može ne biti svjestan da bi im uvođenje takvog fičra uvelike smanjilo prodaju konzole.

U financijskom interesu im je ne uvesti stalnu konekciju.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #57 : 10. Travanj, 2013., 14:47 »
Ameri isto imaju usran internet realno. Brzine im jesu vece(20 Mbit down, 2 Mbit up je prosjek kod njih), ali i dalje je 90% svega na bakru kao i kod nas.
Time Warner, Comcast, AT&T i jos par net providera drze cijelo trziste.
Kad malo razmislis koliko je USA zapravo povrsinom velika drzava, 3-4 tvrtke koje drze takav teritorij su ekvivalent nasem domacem T-Com monopolu.

Uglavnom, Google je odnedavno tek krenuo sa uvodenjem svojih usluga, Google Fiber.
To je napokon potaknulo neke firme da isto pocnu uvoditi optiku(AT&T u Austin, Texas, kao direktna konkurencija Google Fiber koji isto uvodi u taj grad).

Al' ae. Cak i ako je brzi net dostupan na vecem podrucju, tu opet ostaje pouzdanost Microsoftovih servisa.
Vidjeli smo koliko je sve to skupa "dobro" ispalo za Diablo 3, SimCity, Ubisoftov Uplay DRM itd.
A tu se generalno radilo samo o servisima za autenticiranje i cloud saving.
Microsoft zeli cijeli multimedijalni sustav kao online-only. Nema teorije da nece bit pizdarija tijekom rada.

tl;dr

Ameri imaju jednako "pouzdan" net kao i mi ovdje. Ni oni nisu zadovoljni glasinama/izjavama da bi novi Xbox mogao bili online-only.

Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #58 : 10. Travanj, 2013., 16:29 »
Ja sma čuo da se novi xbox zove NEXTBOX ... ??
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Next-gen Xbox? Xbox 720?
« Odgovori #59 : 10. Travanj, 2013., 16:33 »
koliko sam uhvatio iz priča, pojam nextbox je nastao unutar novinarskog kruga, baš poput naziva xbox720, budući da je jednostavnije ga nazvati nekako nego stalno pisati "nova generacija xbox-a"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9