HCL.HR

Zlatni Dabar 2017 - komentari, upiti, čestitke i pozdravi

• 60 Odgovora
  • 8740 Hitova
*

wyzard

• Administrator
  • 15414
    • HCL.hr
Želite nas pohvaliti ili pokuditi za organizaciju Zlatnog Dabra 2017? Nije vam jasno kako se sudjeluje u nagradnoj igri ili s koji je smisao života?

Svi komentari i upiti vezano uz gore navedeno idu u ovu temu. Osim smisla života, to je 42.

Uživajte u glasovanju!  :piva:

Odg: Zlatni Dabar 2017 - komentari, upiti, čestitke i pozdravi
« Odgovori #1 : 11. Prosinac, 2017., 18:21 »
Nije da kudim ali došlo je do male jedva primjetne gotovo mikroskopske greške u temi najbolji akcijski RPG.

Umjesto Shadow of Mordor ide Shadow of War

*

wyzard

• Administrator
  • 15414
    • HCL.hr
« Odgovori #2 : 11. Prosinac, 2017., 18:25 »
Ispravljeno, zakazali beta testeri  :D

*

jukaa

• *
  • 32
« Odgovori #3 : 11. Prosinac, 2017., 19:02 »
Ja bi čestitao HCL portalu zbog jedne male sitnice koja mi je zapela za oko i jako mi se svidjela:nakon odabira igre koja nam je najbolja u određenoj kategoriji,iskoči mala poruka tipa "Nadamo se da niste glasali za Rabbidse... Dabrovi i zečevi su smrtni neprijatelji!"Stvarno super detalj,svaka čast. :)

« Odgovori #4 : 11. Prosinac, 2017., 19:55 »
Kako je moguce da nema Splatoon-a 2 u najboljim pucacinama 2017 godine?  :bonk:
Za sve ostalo imam samo reci hvala, a bilo bi lepo da ispravite tu nepravdu jer se stvarno radi o kvalitetnoj igri.

« Odgovori #5 : 11. Prosinac, 2017., 21:17 »
Sramota da ste jednu nedovršenu igru/igru u razvoju kao što je PUBG uvrstili u skoro pa svaku kategoriju. Zašto Wolfenstein II The Colossus demo (PS4) nije isto tako na popisu (ovo je sarkazam, budite pametni pa me nemojte citirati)? Stalno komentirate i baratate riječima da ste drugačiji i niste vodljivi poput mainstream medija. Poklonici, čitatelji i posjetitelji HCL-a hvale Zlatnog Dabra i nagrade koje se dodijeljuju igrama koje to zaista zaslužuju. Branite je u svakoj kategoriji zašto je PUBG ovdje ili ondje. Od deset novih vijesti na portalu, PUBG ih sam ima pet. Zašto nitko od vas nije promislio da je riječ o early access igri koja bi trebala izaći kao 1.0 verzija tek 20. prosinca, a glasovanje već traje, a izbacili ste je iz kategorije "Igre u razvoju"? Po čemu je PUBG toliko dobra/inovativna/neviđena igra (osim što je najigranija igra na Steamu) da je zaslužila skok iz demo/early/polugotove verzije rame uz rame za gotovim proizvodima i IP-ovima? S takvom igrom, što je i TGA'17 dokazao, samo se otvaraju vrata još više tvrtkama da svoje neostvarene ciljeve bacaju na tržišta i ponašaju se kao da je to gotov proizvod, a onda se igrači tj. konzumenti krive što ima previše early i smeća od igara na Steamu, za mikrotransakcije i day-one DLC-eve. Šteta što ste ovo baš izveli onako "mainstream". Novinari su ti koji kroje javno mnijenje, a vi ste ovom nominacijom PUBG-a stvorili mnijenje da je u redu stavljati nedovršene igre rame uz rame sa gotovim, indie i AAA igrama, te ih kao takve tretirate apsolutno jednakima. Ovo je tužan dan za gaming zajednicu, a kad ćete se žaliti zašto više nema gotovih igara, kao što ih danas ima, ja ću samo šutjeti. Svaka čast Bethesdi na TGA'17 "Save singleplayer games", jer s ovakvim događajima, nešto će uskoro zatruliti u državi Danskoj.

*

wyzard

• Administrator
  • 15414
    • HCL.hr
« Odgovori #6 : 11. Prosinac, 2017., 21:59 »
Zašto nitko od vas nije promislio da je riječ o early access igri koja bi trebala izaći kao 1.0 verzija tek 20. prosinca, a glasovanje već traje

I do kraja glasanja u Dabru PUBG će duže biti u punoj verziji negoli u beti.

*

_Someone_

• n00b
  • 1
« Odgovori #7 : 11. Prosinac, 2017., 22:15 »
Kako je moguce da nema Splatoon-a 2 u najboljim pucacinama 2017 godine?  :bonk:
Za sve ostalo imam samo reci hvala, a bilo bi lepo da ispravite tu nepravdu jer se stvarno radi o kvalitetnoj igri.

Nekad mi malo zasmeta tvoj nintendo fanboyizam, ali sada si potpuno u pravu. PUBG nema ovdje što tražiti, a Splatoon 2 je definitivno zaslužio nominaciju.

« Odgovori #8 : 11. Prosinac, 2017., 22:16 »
Ja bi htio pozdraviti mamu, tatu, babu, hugu, hugolinu i male hugiće, Igora, ostale u redakciji i zlatnog dabra koji glođe namještaj za ikeu 😁😁😁
Zašto igrati dosadne igre?
-Egoista 2k17

*

ipe77

• *
  • 71
    • Desert Operations (Regrutacija)
« Odgovori #9 : 11. Prosinac, 2017., 22:31 »
Igra godine Divinity - Original Sin II
>> CroArmy <<

« Odgovori #10 : 11. Prosinac, 2017., 22:54 »
Zašto nitko od vas nije promislio da je riječ o early access igri koja bi trebala izaći kao 1.0 verzija tek 20. prosinca, a glasovanje već traje

Dulje je bila u beti nego će trajati glasanje za Zlatnog dabra i još je uvijek u beti za vrijeme trajanja glasovanja. Igra ima službeni datum izlaska 20. 12. 2017. i zbog toga se nije smijela naći u nijednoj konkurenciji osim one "u razvoju" jer vi ste trebali uzeti u izbor igre koje su izašle do određenog datuma prije negoli su službene nominacije počele, a kamoli tek glasovanje. Mogli ste je eventualno sljedeće godine staviti u neku ili neke konkurekcije, ali sljedeće 2018. tko zna gdje će biti PUBG, kao što je danas ARK. Gdje je ta igra uopće? PUBG vam je propust.

« Odgovori #11 : 11. Prosinac, 2017., 23:05 »
Jake li mi pucačine Star Wars Battlefront 2   :bonk:

Ok šalu na stranu, ali kako to da niti jedna igra iz  kategorije snipera, ajde nazovimo sad to tako nije na ovoj listi ( Sniper Ghost Warrior 3, Ghost Reacon Wildlands i Sniper Elite 4 ) koje su također sve solidne igre

p.s. otkad je to Prey horor avantura ?

Prey spada u FPS survival

*

Ementaler

• Administrator
  • 39805
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
« Odgovori #12 : 12. Prosinac, 2017., 09:06 »

Dulje je bila u beti nego će trajati glasanje za Zlatnog dabra i još je uvijek u beti za vrijeme trajanja glasovanja. Igra ima službeni datum izlaska 20. 12. 2017. i zbog toga se nije smijela naći u nijednoj konkurenciji osim one "u razvoju" jer vi ste trebali uzeti u izbor igre koje su izašle do određenog datuma prije negoli su službene nominacije počele, a kamoli tek glasovanje. Mogli ste je eventualno sljedeće godine staviti u neku ili neke konkurekcije, ali sljedeće 2018. tko zna gdje će biti PUBG, kao što je danas ARK. Gdje je ta igra uopće? PUBG vam je propust.

PUBG ima službeni datum izlaska pune verzije u ovoj godini, pred sam kraj. Ove godine je i napravio boom na tržištu, gotovo neviđenih razmjera u gaming industriji, pa bi bilo samo logično da smo ga uključili u ovogodišnji izbor, a ne izbor sljedeće godine... jer sljedeće godine... a možda će biti aktualan još i tada, možda neće, ali u svakom slučaju učinili bismo mu veliku nepravdu da smo ga prebacili na sljedeću godinu kada će hrpa aktualnijih, drugih igara puniti ovakve ankete, a PUBG će djelovat kao da ne pripada tamo jer je već stari djedica na tržištu. Ove godine ima datum izlaska full verzije, ove godine smo ga igrali, ove godine je napravio boom, ove godine je zarazio milijune igrača i ove godine je i u Zlatnom Dabru.

Jake li mi pucačine Star Wars Battlefront 2   :bonk:

Ok šalu na stranu, ali kako to da niti jedna igra iz  kategorije snipera, ajde nazovimo sad to tako nije na ovoj listi ( Sniper Ghost Warrior 3, Ghost Reacon Wildlands i Sniper Elite 4 ) koje su također sve solidne igre

p.s. otkad je to Prey horor avantura ?

Prey spada u FPS survival

Sve tri "sniper" igre koje si naveo nisu baš igre kakve ulaze u Zlatnog Dabra, mislim - ocjene će ti sve reći. Sniper Ghost Warrior 3 je dapače jedna od najgorih igara izašlih ove godine, a da se radi o nekom naslovu više produkcije. Ghost Recon Wildlands isto nije baš bajno prošao, a Sniper Elite 4 je stvarno sasvim dobra igra (doduše isto nema neke sjajne ocjene), ali opet - ni posebna ni ambiciozna nije po ničemu.

Imaj na umu da ovdje sagledavamo stvarno hrpetinu igara izašlih cijele ove godine, a nominiramo za glasanje svega njih šačicu u svakoj kategoriji - tu nema mjesta za prolazne, solidne igre.

Što se žanrova tiče, Prey je horor avantura, FPS survival i simulacija ubijanja mimika ako to želiš tako nazvati. Mi smo poznavajući terminologiju i žanrove u gamingu grupirali određene igre pod Horor avanture.

« Odgovori #13 : 12. Prosinac, 2017., 11:08 »
Prey je točno FPS survival horor ali prvenstveno FPS.  To je isto da kažemo da je Metro horor avantura.  Mislim je na neki način ali spada u FPS kategoriju.

Ok nema veze kako je tako je. Sve 5 :kava:

p.s. sad vidim da je Ghost Reacon Wildlands u kategoriji najneugodnije razočarenje  :D

*

wyzard

• Administrator
  • 15414
    • HCL.hr
« Odgovori #14 : 12. Prosinac, 2017., 11:33 »
Što se žanrovske opredjeljenosti tiče, kategorije se slažu i s time na umu da što više igara dobije pravednu šansu za mogućnost pobjede. Zbog toga imamo horor kategoriju i dvije RPG kategorije, da što više različitih igara ima svoju priliku. Plus, onome kome je stalo do Preya trebalo bi biti draže što je smješten tu gdje je, jer je ovako ravnopravnija bitka nego da je smješten pored Call of Dutyja, PUBG-a i sl.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23