HCL.HR

Najave filmova

  • 1010 Odgovora
  • 119132 Hitova
*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Najave filmova
« Odgovori #105 : 07. Listopad, 2010., 16:05 »
DH1 stavljam u rang odiseje, šunda, leonea itd. Znači u vrhunske dosege filmske umjetnosti.

DH1 vrhunski doseg filmske umjetnosti   :hihi: :ave:

Pa je. Čisto žanrovski gledano pogotovo.
Tvrdit suprotno je banaliziranje.
I ono, vizualno je kurac? Lol jebo te.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Najave filmova
« Odgovori #106 : 07. Listopad, 2010., 16:30 »
Dobro pa izvlačiš stvari iz konteksta kralju gg. Ne možeš smatrat film umjetnošću i onda stavit DH1 na prvo mjesto...jednostavno ne možeš. Vizualno je kurac, scenarij je kurac (ima kul kečfrejza ae), sve je kurac osim činjenice da je Bruce prekul da makneš pogled s njega. Zamisli nekog drugog u ulozi meklejna - pada ocjena tisuću.

Loš si jebote, izvlačit Machinista kod kojeg prvih 5 stranica scenarija ima 10x zanimljiviju premisu od "New York cop John McClane gives terrorists a dose of their own medicine as they hold hostages in an LA office building.". A tek vizualna strana filma (kad već uvlačiš "filmsku umjetnost" u to)....buncaš.

Ako išta onda bi za Fountain rekao da je (za mene) "vrhunac dosega filmske umjetnosti". Pa ako već karikiraš i pokušavaš ispast smiješan onda bar ispravno predvidi.

aha, sad postoje i točne karakteristike nečega da bi se to zvalo umjetnost?  Mora biti nekonvencionalno, pretenciozno i vizualno nesvakidašnje...dobro, onda možemo odjebat sve filmove sergia leonea, bilo koji akcijski film , sve od kubricka osim odiseje itd...jer mislim, pretencioznost, vizualna ekstravaganza i ostala sranja nisu loša, ali daleko od toga da oni sami po sebi znače UMJETNOST :wildboy:

To je jednostavno laičko viđenje umjetnosti. Zato postoji nešto što se zove "ART FILM"..mislim potpuna glupost, sad je to art, a predator i terminator nisu...jer eto, nemaju skrivene poruke, čudne kuteve snimanja i široke planove polja i drveća..serem se na to. Umjetnost je bilo kakav slučaj nesvakidašnje izvrsnosti u bilo kojem polju. Die Hard je izvrstan u svakom svojem pogledu. I spada u vrh akcijskog žanra, jednog od 4 najveća i najčešća žanra u povijesti filma. U Poslijednih 10 godina, niti jedan akcijski film nije mu se niti približio.Mislim da vrh nečega, neke grane filmske umjetnosti se može smatrati umjetnošću.

Govoriš o premisama...znači li premisa išta? Premisa je samo početna točka, canešto iz čega umjetnik izrezbari svoje viđenje te premise...Premisa Reservoir Dogsa su par likova koji pljačkaju banku i svađaju se poslije...VAU. Govnar od redatelja od toga bi napravio najveće smeće, tarantino je pretvorio u zlato i jedan od kultnih filmova 90-ih. 

Ok, pređimo na Die Hard.
"Zamisli nekog drugog u ulozi meklejna - pada ocjena tisuću."
 :D :D kaj fakat?  :tired: hej zamislimo chevya chasea u ulozi Yoyimba...da, siguran sam da bi film bio smeće. Zamislimo Mirka Fodora u ulozi Nea u matrixu. ono. Zamislimo da Ruđer Hauer na kraju nije rekao "time to die" nego "time to lick little vaginas"...sve te sitnice dodaju 10000 na kulnost filma. i da makneš svaku od njih svaki film bi bio smeće. Ali baš zbog njih filmovi rulaju. argumentus debilius.  :wildboy:

tvoj drugi dio posta - govoriš vizualno - umjetnost. to je u rangu sa djecom koja dođu kraj Picassa/Murtića i kažu "LOL SMEČE ŠTA JE OVO". Ne možeš konkretizirati umjetnost, to je užasno gej. Film nije samo vizualni medij. nit je die hard vizualno loš, dapače.  :wildboy:
« Zadnja izmjena: 07. Listopad, 2010., 17:41 Jadran »
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Najave filmova
« Odgovori #107 : 07. Listopad, 2010., 17:02 »
gosp. TVRDIUS je dao obrazloženje za svoje mišljenje. jebote!


inače, dajem virtualnu besu, DOBRO SROČEN post.

arnofsky je govno, poserem se na PI, fountain još nisam gleda al poserem se i nato.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Najave filmova
« Odgovori #108 : 07. Listopad, 2010., 17:07 »
Buhuhu, akcijski filmovi, jebote bog.....

http://www.imdb.com/title/tt0104684/
http://www.imdb.com/title/tt0092263/
http://www.imdb.com/title/tt0057115/
http://www.imdb.com/title/tt0065207/

....nabrojat ću ih još 158 i svaki će biti predobar.

aha, sad postoje i točne karakteristike nečega da bi se to zvalo umjetnost?

Šta nisi ti studirao filozofiju ili tako nešto? "Art is the product or process of deliberately arranging symbolic elements in a way that influences and affects the senses, emotions, and/or intellect." - što bi se laički dalo prevest u "sve je umjetnost ovisno o percepciji/interpretaciji promatrača".

Mora biti nekonvencionalno, pretenciozno i vizualno nesvakidašnje...

Ne, ne, ne....

tvoj zadnji dio posta - ako gledaš filmove zbog priče - pročitaj knjigu. Jebote bog nema ti logike post ali uživaj u pivi.

@Facaa
 :wildboy:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Najave filmova
« Odgovori #109 : 07. Listopad, 2010., 17:13 »
Pae, on je počeo sa "vrh filmske umjetnosti kurac palac". Općenito mi se gadi apstrakcija pojma "umjetnost" i ljudi koji ga koriste.

Da nebi bilo zabune, DH1 mi je predobar film i gledao sam ga 20-ak puta. I igrao sve moguće DH igre na svim random konzolama.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Najave filmova
« Odgovori #110 : 07. Listopad, 2010., 17:20 »
20ak puta :hihi: :ave:

Jebote :wildboy:


Doduše, sitija sam se i Grievera koji je FF8 prešao 100tinjak puta.. a to je bilo prije dvi godine :( do sad ga je preša bar još toliko puta. :(
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Najave filmova
« Odgovori #111 : 07. Listopad, 2010., 17:25 »
Šta ti je 20 puta jebote?  :(

Imali smo ga na kazeti kao klinci pa smo ga gledali stalno. Bolje da ne znaš koliko sam puta gledao U zmajevom gnijezdu onda  :wildboy:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Najave filmova
« Odgovori #112 : 07. Listopad, 2010., 17:51 »


tvoj zadnji dio posta - ako gledaš filmove zbog priče - pročitaj knjigu. Jebote bog nema ti logike post ali uživaj u pivi.

@Facaa
 :wildboy:

doi sam ja spomenuo priču damire. DAMIRE. :wildboy:

ono šta sam ja reko je da je dh dobar jel je savršeno složen. kompaktan . nula praznog hoda. nema nijednu manu. I zašto se npr jedan takav gilm, koji je uživancija na svaki mogući način, ne bi mogao zvati umjetnosti. jednostavno je glupo gledati jednu po jednu karakteristiku...ne bi ja ništa izvadio posebno iz dh-a, ništa nije najbolje ikada, ali film je tako složen da je on sam najbolji ikada. neznam.  :wildboy:

i ono. onda. ako se kaže da je film SEDMA UMJETNOST, logično, jedan od najboljih predstavnika akcijskog žanra (jednog od najstarijih i najviše iskorištenih žanrova te umjetnosti) ja mislim da se može zvati UMJETNOŠĆU. sad to jest metafizika i apstrakcija, ali ako se već među ljudskim rodom uvriježila riječ umjetnost koja podrazumijeva nekakvu kreaciju i maštu, die hard je, u najmanju ruku dobar primjer filmske umjetnosti.

to kažem.  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Najave filmova
« Odgovori #113 : 07. Listopad, 2010., 18:24 »
Cek, sto tocno nije umjetnost u DH? Jer onak, sve je umjetnost. Sve.

A inace, sve se moze izanalizirat tako da ispadne glupo. Zapravo, nakon analize u biti i uglavnom ispadne glupo.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Najave filmova
« Odgovori #114 : 08. Listopad, 2010., 00:36 »
Restrepo

Film je sniman po knjizi Sebastiana Jungera pa bi kao
bilo dobro pročitat je prije neg odgledate film. Čini se da bi moglo biti dobro.
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Najave filmova
« Odgovori #115 : 08. Listopad, 2010., 08:30 »
@Facaa
 :wildboy:

Znm, znam, premalo sati rada uloženo u fotošop filma pa nije umetnost.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Najave filmova
« Odgovori #116 : 08. Listopad, 2010., 09:11 »
 :hihi:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Najave filmova
« Odgovori #117 : 08. Listopad, 2010., 11:53 »
 :hihi:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Najave filmova
« Odgovori #118 : 19. Listopad, 2010., 12:11 »
Ne znam, zbunjuju me dva topika. Ovaj i Filmske vijesti.  :wildboy:
Tu ću stavit.

Roman Polanski snima God of Carnage i megalajkam glumačku postavu.
John C. Reilly, Jodie Foster, Kate Winslet i Christoph Waltz.

Priča mi se čini malo derp, al vidjet ćemo.

Fan fekt!
"Although the film is set in Brooklyn, Polanski’s legal troubles mean that he has to shoot in France. The Academy Award-winning director cannot enter the US due to allegations against him for unlawful sexual conduct with a minor in 1977."
 :hiha:


EDIT:
E da, kad već postam, jedva čekam Biutiful. Rulaće krista sigurno.
Javier Bardem <3
« Zadnja izmjena: 19. Listopad, 2010., 12:15 Ixy »

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Najave filmova
« Odgovori #119 : 19. Listopad, 2010., 21:50 »
noob. to svi znaju lol.

i neznam zašto bi trebalo izdvajat filmove od polanskog. prije svega ima dara za dosadan film.  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9