HCL.HR

Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode

  • 30 Odgovora
  • 2455 Hitova
Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« : 01. Siječanj, 2015., 23:11 »
Stiglo je i to vrijeme. Vrijeme koji svaki ljubitelj filma željno iščekuje, ne zbog dnevnih temperatura u minusu, snijega, leda, bljuzge i vjetra, već zbog raspravljanja o najboljim filmovima godine, slaganjea lista, naglašavanja anjdražih nam trešastih guilty pleasureova (Svi ih imaju, don't be shy) i burnim praćenjem dodjela kojekakvih nagrada koje imaju više ili manje kredibilnosti, ako uopće postoji takva stvar kad se govori u subjektivnom mediju kao takvom.


Počnimo sa onim konstantnim, službenim dijelom. Dvije daleko najpoznatije, i jedine televizijski prenošene filmske nagrade - Zlatni Globusi i Oscari održat će 11. siječnja i 22. veljače. Globuse ove godine predvode Tina i Amy (ofkors da će one... ko drugi?!), a nominacije pogledajte ispod. Iako im mnogi ne daju preveliku vjerodostojnost, često ih vrijedi pogledati (Ako ništa, onu HRT-ovu skraćenu reprizu ponedjeljkom popodne) jer se radi o daleko neformalnijoj ceremoniji od bilo kojih drugih nagrada - za to dakako treba zahvaliti dostupnosti alkohola - koja se svodi na jednogodišnju večeru na kojoj filmske i televizijske zvijeze trljaju ramena i  bacaju tabloide u trans sa informacijama tko se s kime druži (DiCaprio je fan Andyja Samberga!!!). Osim toga, lijepo znaju dati okvirnu sliku kako će izgledati presižniji Oscari (Kojih je ove godine host odlični Neil Patrick Harris) 6 tjedana kasnije. Naravno, to nikako ne znači da će lista nominacija i pobjednika biti identična jer uvijek će uletjeti koje kakvi biseri (često pogonjeni Harvey Weinstein naljepnicom na dnu postera) koji znaju "ukrasti" pažnju glavnim igračima, ili jednostavno Akademija ima drugačija mišljenja od Hollywood Foreign Press Associationa. Ovo zadnje je naravno sarkazam. Rekao bi Cam iz Modern Familija; "No, honey, you buy a Golden Globe, you win an Oscar".

Nominacije za ovogodišnje Globuse pogledajte OVDJE.
Isto tako, kada stignu nominacije za Oscare (15. siječnja), preporučam (naglasak na preporučam, ne diktiram) da se ovdje to zaljepi te da rasprava o tome, kao i o svemu ostalome bude fino ograničena na jednu višeobuhvatnu temu.

No, slobodno možete ignorirati sva sranja gore napisana, dapače, potičem vas da to učinite, jer ne postoji niti jedna nagrada koja može odrediti što će se vama svidjeti. Pogodit će se uvijek, kod nekih više, kod nekih manje, da se preklapa vaš osoban ukus sa onime što je ekipa "stručnjaka" rekla, no ne uzimajte to zdravo za gotovo. Nekome se sviđaju akcijski blockbusteri, nekima se sviđa prestižne drametine, nekima se sviđaju trećerazredni treš horori, no većina ljudi nažalost propuša očito - da su sve to filmovi i da oni postoje da probude osjećaje sreće, humora, empatije i straha u nama. To što različiti žanrovi postižu takve stvari kroz drugačije kanale ne znači apsolutno ništa, dok god potječu zdrave rasprave i tjeraju ljude na danonočno prepiranje. No i unutar pojedinog tipa filma, svačiji dojam je neizmjerno subjektivan, i ako netko voli ili ne voli nešto što vi volite ili ne volite, to je samo još jedan dokaz da se radi o subjektivnoj formi. Čak i da se dvoje ljudi složi i zajednički kažu "Da, taj film je odličan!", gotovo je zagarantirano da su ga svejedno doživjeli na potpuno drugačiji način, i da je u svakom od njih film izrodio mnoštvo različitih ideja od drugog.

Kada se cjeloukupni dojam filmske godine složi u nekakvu listu, sve to poprima još jaču dimenziju. Zato se nadam da će ova tema poslužiti ne kao sakupljalište uvredljivih i trolerskih postova, već nešto što može u nekome od vas pobuduti želju za raspravom ili najbolje od svega - kao mjesto preporuke i svojevrsna smjernica za otkrivanje novih filmova.

I nemojte da vas naslov ograničava na slaganje "Top 10" liste ili nečeg sličnog. Slobodno se raspišite! Kako vam se dojmila ova godina u cjelini, što vas je razočaral, što je ispunilo očekivanja, koji film vas je iznenadilo, čega je bilo previše, čega premalo?

Ja ću sa svojim izborm filmova nonšalantno ultiti malo kasnije, za dan, dva, kada upće smislim što će ići gore.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #1 : 02. Siječanj, 2015., 00:01 »
FILM GODINE: Interstellar

Dvaput sam ga išao gledat u kino, što sam napravio samo dvaput do tada u životu. Audivizualno putovanje za čistu desetku i najjače kino iskustvo ikada. Probudio u meni strahopoštovanje i cijeloga sam ga pogledao u polugrču i ekstazi. A najbolje dokazuje činjenica da mi to bilo brutalnije iskustvo od 4DX na kojeg sam svršavao kod oba zadnja Hobbita. 2013 je to bio Rush, ove, tj. 2014. Interstellar.

NAJBOLJI FILMOVI: The Hobbit: The Battle of the Five Armies, Predestination, Dawn of the Planet of the Apes, Edge of Tomorrow.

Tu četvorku izdvojio bih kao najbolje filmove poslije Interstellara. The Hobbit: The Battle of the Five Armies bio je epski završetak jedne odlične Hobbit sage koja se nažalost završila. Predestination je bio veliko iznenađenje i kao takav je postao jedan od omiljenih mi filmova. Zbog odličnog dialoga, odlično napisane i zanimljive priče te fenomenalne glume likova. Dawn of the Planet of the Apes me oduševio. Odlična drama i akcija, ali prije svega CGI majmuna je jebeno i perverzno savršen. Edge of Tomorrow je bio najveći konkurent Interstellaru i to mi je bio najveći propust što nisam išao gledati u kino.

NAJGORI FILM GODINE: 22 Jump Street

"Kod prvog filma sam pišao od smijeha te mi je bio jedan od boljih komedija koje sam gledao u zadnje vrijeme. Očekivao sam puno više od nastavka, pogotovo nakon jako dobrih recenzija i dojmova drugih ljudi o filmu. No totalno me smorio. Baš mi je sve over the top i nije me zabavio ni malo. Bile su točno dvije scene di sam umro, sve ostalo sam čekao da završi od lošosti, plus onaj kraj sa ostalim jumpovima, mi je preloš. Tugica malo."

RAZOČARENJE GODINE: The Expendables 3

"Očekivao spektakl, a dobio najlošiji u serijalu. Baš me neka tugica zato pere. Prva dva su mi bili over the top uživanje i mozak na pašu. Zadnji dio filma spašava sa svim ludim i besmislenim scenama koje rulaju nebesa. No prvi dio mi je baš užasan smor. Mel kao villain je čudan i to jako, kao da nezna glumit frajer više, uglavnom </3. Antonio aka Freestyler aka Bandić je luuuuud stari moj, kako frajer priča, a tek parkoura, baš rulaonica totalna <3. Da nisu tak dobra ekipica i da nema Forda, bio bi tragic, ovako ajde prolaz."

NAJBOLJE GLUMAČKO OSTVARENJE: Matthew McConaughey (Interstellar)

Savršen je. Gluma za zlatni kipić. Cooper je briljantan. Od naglaska, glume, emocije i humora kojeg je uvijerljivo prenio na veliko platno. Uvjeren sam da je imao popriličnu slobodu u interpretaciji svoga lika i jednostavno me ostavio bez teksta. Scena kada plače kada odlazi, kada gleda video, baš preemotivni trenuci gdje teško da nemožeš pustiti suzu. Bez njega, sigurno film nebi bio takav vrh, kakvim ga smatram.

NAJGORE GLUMAČKO OSTVARENJE: Megan Fox (Teenage Mutant Ninja Turtles)

Čak mi više nije takav jebob kao nekada u Transformerima. Ovdje je ostavila dojam potpuno užasne glumice. Iritantna i patetična u svakoj mogućoj sceni u kojoj se pojavljuje. Čak u onim ozbiljnim trenucima kada je wanna be novinarka u usponu, mi je najviše nepodnošljiva.

ANTAGONIST GODINE: Azog (The Hobbit: The Battle of the Five Armies)

Nisam sve do ovog trenutka znao da ga glumi Manu Bennett. Iako je potpomognut CGI-em, vrhunski napisan lik, izaziva strahopoštovanje. Izgledom i pojavom brutalan. Iako se proteže kroz sva tri nastavka, svojih "pet minuta slave" dobiva točno u The Battle of the Five Armies. Baš 10/10 villain.

FILM GODINE KOJI NIJE IZ 2014: Forrest Gump

Odlično je kada si rođen dosta prije nego izađe jedan od najboljih filmova ikad i ti ga ne pogledaš u sljedećih 20 godina. Eto u 2014. godini sam prvi put pogledao ovaj mega uradak i apsolutno savršenstvo. "Ta priča, taj način na koji je ispričana iako su neke stvari postavljene užasno naivno. Oduševljava taj šašavi način na koji se Forrest pojavljuje u toliko važnih povjesnih stvari za Ameriku i što ima kontakt sa toliko poznatih ličnosti. Da ostatak filma nije takav kakav je, to bi me užasno smetalo, ovako je baš feel good kao i cijeli film od početka do kraja. Iako mi nije ovo najbolja uloga Toma Hanksa ikad, maestralan je i lako se povezat sa njegovom posebnošću. Uz Hanksa, oduševio me i Gary Sinise, koji je u sceni kada Gump dođe u Vietnam apsolutno savršen. Razgalio mi je svu emociju i gotovo sam siguran da ću ga još pogledati nemali broj puta (iako sam u zadnjih par godina, možda pet filmova pogledao više od jednom). Film kojem se mora posvetiti svaka sekunda praćnja i zasluženi dobitnik čak 6 oskara."

U 2014. sam pogledao 74 filma. Od toga sam ih samo 5 ocjenio maksimalnom ocjenom. Nisam pogledao ni izbliza onoliko filmova koliko sam želio i mislio, no ove godine ću to debelo nadoknaditi. Zanimljivost je u tome, da ove godine nisam pogledao niti jedan film u žanru koji mi je dosta drag, a to su animirani filmovi. To je također nešto što ću ove godine promjeniti i nadoknaditi. Velika pohvala za uvodni post i ideju za isti. Molim sve ostale da nastave u sličnom tonu, jer klasične lajaonice prepirke su strogo zabranjene, hvala. :)

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #2 : 02. Siječanj, 2015., 09:37 »
Nisam još odgledao Interstellar a imam osjećaj da bi mi to bio najbolji film godine, uvažavajući tu konstataciju najbolji filmovi koje sam odgledao su: X-Men: Days of Future Past, The Hobbit: The Battle of the Five Armies, Edge of Tomorrow, Dawn of the Planet of the Apes, Captain America: The Winter Soldier, Guardians of the Galaxy... Akcijski SF mi je omiljeni žanr (ako izuzmeno sword-and-sandal) pa nije ni čudo što dominiraju filmovi upravo iz tog žanra. Bilo bi mi teško da ih sada rangiram pa ću samo reći da sve ove filmove jedva čekam da ih iznova odgledam. Za sve ove filmove sam imao velika očekivanja i nisu me iznenadili, međutim film koji me najviše iznenadio je Maleficent, jedini razlog što sam ga otišao gledati u kino je što te sedmice se ništa bolje nije prikazivalo a odmah po izlasku sam se htio vratiti da ga još jednom odgledam :mrgreen:, baš ono fin porodični film za sve. Također i Snowpiercer me pozitivno iznenadio, film bez greške.

Pored svih ovih bisera koje nam je ova godina podarila, odgledao sam i neke klasike koji su mi nekim čudom do sada promakle poput: The Shawshank Redemption ili Pulp Fiction.

Ove godine mi izlazi nastavak moje najdraže franšize Star Wars, tako da se već sad imam čemu radovati \:D/.
« Zadnja izmjena: 02. Siječanj, 2015., 09:49 Adam Jensen »

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #3 : 02. Siječanj, 2015., 09:45 »
Pogledao sam manje od 20 filmova iz 2014. tako da baš i ne mogu dati nekakav reprezentativan pregled, ali od toga su mi najbolji definitivno bili Edge of Tomorrow i 22 Jump Street.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

CROguys

  • *
  • 117
  • He is Keyser Sose!!!!
Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #4 : 02. Siječanj, 2015., 10:20 »
NAJBOLJI FILM GODINE:X-Men Days of Future Past
Film nije za Oscara,ali pošto superheroji vladaju kinematografijom u zadnje vrijeme dao sam mu ovu titulu.Marvelov film kakav treba biti.Akcijska zabava i kompleksne te mračne teme.Moguće i najbolji u serijalu.
Hobbit Batlle of Five Armies,Dawn of the Planet of the Apes,Godzilla,Guardians of the Galaxy,Interstellar.
NAJVEĆE RAZOČARENJE:Amazing Spider-Man 2
Nikad nisam volio ovaj reeboot.Ovaj film je to potvrdio.Scenarij je slab i cijeli film je prenatrpan pričama i likovima.Jamie Foxx je dao slabu inkarnaciju Elektra.Cijeli film je kao njegov prethodnik dosta užurban.
NAJGORI FILM GODINE:Annabelle
Conjuring je bio OK film.Annabelle je uništila ono malo vrijednosti u horror filmovima.Klišeja ima na bacanje.
NAJOČEKIVANIJI FILM 2015.:Star Wars
Daa-da-da-da-daaaaa-daa-da-da-da-daaaa-daa-da-da-da-daaaaaaa.
« Zadnja izmjena: 02. Siječanj, 2015., 10:23 CROguys »
GTA,Slender,Mgs 3-4,Walking Dead,Halo,Arkham...

Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #5 : 02. Siječanj, 2015., 10:31 »

Pogledao sveukupno 20 filmova ove godine :wildboy: I to nijedan nije bio iz 2014. :wildboy:

Moram se aktivirat po pitanju filmova malo :ementaler:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #6 : 02. Siječanj, 2015., 11:44 »
Vrh

1. Interstellar
2. Amazing Spider Man 2
3. Grand Budapest Hotel
4. Jack Ryan Shadow Recruit
5. Edge of Tommorow
6. 300 Rise of Empire
7. Draft Day

Malo manji vrh

8. Gone Girl
9. Calvary
10. Lucy
11. Horns
12. Pompeii
13. Fury

Rendom

14. Guardians of the Galaxy
15. November Man
16. Walk Among The Tombstones
17. Equalizer
18. 22 Jump Street
19. Need For Speed
20. John Wick
21. Dracula Untold
22. Seventh Son
23. Hercules
24. Non Stop
25. Nightcrawler
26. Good People
27. Walking on Sunshine

Skoro rendom al ipak generalno govno

28. Divergent
29. 3 Days to Kill
30. Hobbit Battle of Five Armies
31. Maze Runner
32. Transcendence
33. If I Stay
34. X Men Future Past
35. Captain America Winter Soldier
36. The Signal
37. Sabotage
38. Robocop
39. Kill The Messanger

Govno

40. Godzilla
41. Annabelle
42. Hundred Foot Journey
43. The Giver
44. TNMT
45. Monument Mem

Horidni Drlog

46. Ich Seh, Ich Seh
47. Legend of Hercules
48. Expendables 3
« Zadnja izmjena: 02. Siječanj, 2015., 11:56 [proGABBEing] Jadran »
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #7 : 06. Siječanj, 2015., 17:21 »
Interstellar  -  3 puta gleda u kinu ... sva tri puta nisan bia svjestan da gledan film .

Preporucavam ako niste gledali
- Whiplash
- Under the skin
- Nightcrawler
« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2015., 17:27 GoingBlink »

Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #8 : 06. Siječanj, 2015., 20:55 »
što uopće znači ovo za interstellar :hihi:

*

juli

  • **
  • 180
  • <3
Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #9 : 08. Siječanj, 2015., 13:01 »
najbolji: dracula untold
najgori: boyhood
COOL

Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #10 : 09. Siječanj, 2015., 19:43 »
Citat:
ANTAGONIST GODINE: Azog (The Hobbit: The Battle of the Five Armies)

Nisam sve do ovog trenutka znao da ga glumi Manu Bennett. Iako je potpomognut CGI-em, vrhunski napisan lik, izaziva strahopoštovanje. Izgledom i pojavom brutalan. Iako se proteže kroz sva tri nastavka, svojih "pet minuta slave" dobiva točno u The Battle of the Five Armies. Baš 10/10 villain.

Slažem se u potpunosti za antagonista godine samo kaj je to u potpunosti izmišljen lik kojeg uopće nema u knjigama :(

Najbolji film : Interspar al nije mi MM za kipića :hihi:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #11 : 09. Siječanj, 2015., 19:51 »
Najbolji film godine: True Detective S1

ne ček, to je serija xDDDDDD

sad ozbiljno, kao najbolji bih odabrao Grand Budapest Hotel (gledao 3x sve doma), a prate ga Gone Girl (gledao 2x u bioskopu oba puta), 22 Jump Street (gledao 1x) i Interstellar (gledao 1x).

Najgori: Noah i The Lego Movie

:hiha:

Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #12 : 12. Siječanj, 2015., 05:03 »
DOBITNICI ZLATIH GLOBUSA ZA 2014. GODINU

BEST MOTION PICTURE – DRAMA
BOYHOOD - IFC Productions and Detour Filmproduction; IFC Films
FOXCATCHER - Annapurna Pictures; Sony Pictures Classic
THE IMITATION GAME - Black Bear Pictures; The Weinstein Company
SELMA - Paramount Pictures and Pathé; Paramount Pictures
THE THEORY OF EVERYTHING Working Title Films; Focus Features

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE – DRAMA
JENNIFER ANISTON - CAKE
FELICITY JONES - THE THEORY OF EVERYTHING
JULIANNE MOORE - STILL ALICE
ROSAMUND PIKE - GONE GIRL
REESE WITHERSPOON - WILD

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE – DRAMA
STEVE CARELL - FOXCATCHER
BENEDICT CUMBERBATCH - THE IMITATION GAME
JAKE GYLLENHAAL - NIGHTCRAWLER
DAVID OYELOWO - SELMA
EDDIE REDMAYNE - THE THEORY OF EVERYTHING

BEST MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
BIRDMAN - Regency Enterprises and M Productions and Le Grisbi Productions; Fox Searchlight Pictures
THE GRAND BUDAPEST HOTEL - American Empirical Picture; Fox Searchlight Pictures
INTO THE WOODS - Disney; Walt Disney Studios Motion Pictures
PRIDE - Pathé Productions Limited, British Broadcasting Corporation, The British Film Institute and Calamity Films; CBS Films Inc.
ST. VINCENT - Chernin Entertainment; The Weinstein Company

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
AMY ADAMS - BIG EYES
EMILY BLUNT - INTO THE WOODS
HELEN MIRREN - THE HUNDRED-FOOT JOURNEY
JULIANNE MOORE - MAPS TO THE STARS
QUVENZHANÉ WALLIS - ANNIE

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
RALPH FIENNES - THE GRAND BUDAPEST HOTEL
MICHAEL KEATON - BIRDMAN
BILL MURRAY - ST. VINCENT
JOAQUIN PHOENIX - INHERENT VICE
CHRISTOPH WALTZ - BIG EYES

BEST ANIMATED FEATURE FILM
BIG HERO 6 - Walt Disney Animation Studios; Walt Disney Studios Motion Pictures
THE BOOK OF LIFE - Twentieth Century Fox and Reel FX Animation Studios; Twentieth Century Fox
THE BOXTROLLS - Laika; Focus Features
HOW TO TRAIN YOUR DRAGON 2 - DreamWorks Animation LLC; Twentieth Century Fox
THE LEGO MOVIE - Warner Bros. Pictures / Village Roadshow Pictures / RatPac-Dune Entertainment / Lego System A/S / Vertigo Entertainment/Lin Pictures; Warner Bros. Pictures

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM
FORCE MAJEURE TURIST (SWEDEN) - Coproduction Office; Magnolia Pictures
GETT: THE TRIAL OF VIVIANE (ISRAEL) - Arte France Cinéma; Music Box Films
IDA (POLAND/DENMARK) - Phoenix film investments; Music Box Films
LEVIATHAN (RUSSIA) - Non-Stop Production, Ministry of Culture of the Russian Federation of the Cinema Funds, RuArts Foundation; Sony Pictures Classics
TANGERINES MANDARIINID (ESTONIA) - Allfilm

BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE IN A MOTION PICTURE
PATRICIA ARQUETTE - BOYHOOD
JESSICA CHASTAIN -  A MOST VIOLENT YEAR
KEIRA KNIGHTLEY -  THE IMITATION GAME
EMMA STONE – BIRDMAN
MERYL STREEP - INTO THE WOODS

BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A MOTION PICTURE
ROBERT DUVALL - THE JUDGE
ETHAN HAWKE - BOYHOOD
EDWARD NORTON - BIRDMAN
MARK RUFFALO - FOXCATCHER
J.K. SIMMONS - WHIPLASH

BEST DIRECTOR – MOTION PICTURE
WES ANDERSON THE GRAND BUDAPEST HOTEL
AVA DUVERNAY - SELMA
DAVID FINCHER - GONE GIRL
ALEJANDRO GONZÁLEZIÑÁRRITU - BIRDMAN
RICHARD LINKLATER - BOYHOOD

BEST SCREENPLAY – MOTION PICTURE
WES ANDERSON - THE GRAND BUDAPEST HOTEL
GILLIAN FLYNN - GONE GIRL
ALEJANDRO GONZÁLEZIÑÁRRITU, NICOLÁS GIACOBONE, ALEXANDER DINELARIS, ARMANDO BO - BIRDMAN
RICHARD LINKLATER - BOYHOOD
GRAHAM MOORE  - THE IMITATION GAME

BEST ORIGINAL SCORE – MOTION PICTURE
ALEXANDRE DESPLAT -THE IMITATION GAME
JÓHANN JÓHANNSSON - THE THEORY OF EVERYTHING
TRENT REZNOR, ATTICUS ROSS - GONE GIRL
ANTONIO SANCHEZ – BIRDMAN
HANS ZIMMER - INTERSTELLAR

BEST ORIGINAL SONG – MOTION PICTURE
“BIG EYES” — BIG EYES - Music by: Lana Del Rey, Lyrics by: Lana Del Rey
“GLORY” — SELMA - Music by: John Legend, Common, Lyrics by: John Legend, Common
“MERCY IS” — NOAH - Music by: Patti Smith, Lenny Kaye, Lyrics by: Patti Smith, Lenny Kaye
“OPPORTUNITY” — ANNIE - Music by: Greg Kurstin, Sia Furler, Will Gluck, Lyrics by: Greg Kurstin, Sia Furler, Will Gluck
“YELLOW FLICKER BEAT” — THE HUNGER GAMES: MOCKINGJAY – PART 1 - Music by: Lorde, Lyrics by: Lorde

*TV kategorije nisu uključene u popis
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #13 : 15. Siječanj, 2015., 22:28 »
NOMINACIJE ZA OSCARE

BEST PICTURE
American Sniper
Birdman
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Selma
The Theory of Everything
Whiplash

BEST DIRECTOR
Wes Anderson – The Grand Budapest Hotel
Alejandro Gonzalez Inarritu – Birdman
Richard Linklater – Boyhood
Bennett Miller – Foxcatcher
Morten Tyldum – The Imitation Game

BEST ACTOR
Steve Carell – Foxcatcher
Bradley Cooper – American Sniper
Benedict Cumberbatch – The Imitation Game
Michael Keaton – Birdman
Eddie Redmayne – The Theory of Everything

BEST ACTRESS
Marion Cotillard – Two Days, One Night
Felicity Jones – The Theory of Everything
Julianne Moore – Still Alice
Rosamund Pike – Gone Girl
Reese Witherspoon – Wild

BEST SUPPORTING ACTOR
Robert Duvall – The Judge
Ethan Hawke – Boyhood
Edward Norton – Birdman
Mark Ruffalo – Foxcatcher
J.K. Simmons – Whiplash

BEST SUPPORTING ACTRESS
Patricia Arquette – Boyhood
Laura Dern – Wild
Keira Knightley – The Imitation Game
Emma Stone – Birdman
Meryl Streep – Into the Woods

BEST ADAPTED SCREENPLAY
American Sniper – Jason Hall
The Imitation Game – Graham Moore
Inherent Vice – Paul Thomas Anderson
The Theory of Everything – Anthony McCarten
Whiplash – Damien Chazelle

BEST ORIGINAL SCREENPLAY
Birdman – Alejandro Gonzalez Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo
Boyhood – Richard Linklater
Foxcatcher – E. Max Frye, Dan Futterman
The Grand Budapest Hotel – Wes Anderson, Hugo Guinness
Nightcrawler – Dan Gilroy

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM
Ida (Poland)
Leviathan (Russia)
Tangerines (Estonia)
Timbuktu (Mauritania)
Wild Tales (Argentina)

BEST DOCUMENTARY FEATURE
CITIZENFOUR
Finding Vivian Maier
Last Days in Vietnam
The Salt of the Earth
Virunga

BEST ANIMATED FEATURE FILM
Big Hero 6
The Boxtrolls
How to Train Your Dragon 2
Song of the Sea
The Tale of Princess Kaguya

Nezz, meni osobno vrlo razočaravajuć i bezvezan set nominacija. Ima koje ugodno iznenađenje tipa Inherent Vice i Nightcrawler za scenarije, kao i lijepa kolekcija za Wesa i njegov Grand Budapest, no osim toga sve više-manje očekivano i bezveze, pogotovo Best Picture. Dobro, neki tu apsolutno zaslužuju biti nominirani... ALI JEBENI AMERICAN SNIPER!? Nisam također ni za The Theory of Everything i Whiplash nikako... mogli su to puno adekvatnije popuniti. Tyldum za autopilot režiju je isto glupost. Gyllenhaal naravno pokraden na svim razinama, pogotovo kraj Coopera koji tu nema posla. Meryl... ajde dobro. Nije da je loša, ali zadnjih godina ju nominiraju samo zato što je ta koja je. I čudi me jako da nema Lego filma lol.

Al jebiga, gledat će se. Zbg NPH-a, ako ništa drugo
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2015., 22:33 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Najbolji filmovi 2014. godine + popratne zgode
« Odgovori #14 : 15. Siječanj, 2015., 23:05 »
Koje smeće godina lol
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9