HCL.HR

Garancije i prava kupaca u RH

• 153 Odgovora
  • 133864 Hitova
*

Hrv4tin4

• Moderator
  • 5796
  • Bez predrasuda
    • Steam
Odg: Garancije i prava kupaca u RH
« Odgovori #150 : 03. Prosinac, 2017., 18:40 »
Racun ti je fiskalni, samo je format A4.
Mozes zahtjevati da ti ispune garantne listove no u HR je racun dokaz za garanciju. Recimo da imas ispunjenu garanciju a nemas racun nisu duzni priznati garanciju u servisu.
A ako doneses samo racun - on je zakonom obvezujuc i biti ce priznat.

« Odgovori #151 : 07. Prosinac, 2017., 13:48 »
Nije vezano za komp, već za mobitel, ali tema je garancija, a znam da hrv4tin4 ima to u malom prstu
Odnesao sam mob u tcom, još je pod garancijom, ekran- sinoć crna crta, danas skroz crn, kaže frajer u tcomu da nemoram to spadati pod garanciju, ako je kao pao
Mob je kao novi, stalno u kaljenom staklu i futroli, doslovno nema jedne crtice na sebi, tražio sam da napiše, još je i poslikati
Da li ima kakva mogućnost da ako oni kažu da je od pada, da moram platiti popravak, da se nešto poduzme, ili je njihova zadnja

*

Hrv4tin4

• Moderator
  • 5796
  • Bez predrasuda
    • Steam
« Odgovori #152 : 07. Prosinac, 2017., 14:18 »
Ma ovo je tema za sve o garancijama, no pošto su najčešći upiti baš o komponentama onda je tema ovdje.

Naravno da imaš pravo se žaliti. Isto tako problem ti bude u tome što ti objasniš hrpu topga službeniku na šalteru, a on tvoju primku ne ispuni cijelu ili uopće ne napiše što si ti njemu rekao... Tako da ako te to brine možeš nazvati i servis i provjeriti kakvo je stanje, a nakon servisa moraš dobiti i servisnu primku od samog servisa.

E sad servisi... Nažalost jedan od najgorih servisa radi skoro sve, a to je MMM Agramservis.... Imao sam hrpu problema s njima jer nije da su baš detaljni, a zadnji puta sam im uređaj nosio čak 3 puta natrag i dok nisam dobio šefa nisam želio otići... No ima tu i pozitivnih iskustava, barem tako vjerujem.

Ako je uređaj pao onda je to oštećenje sigurno i vidljivo. Možda se zgrebao prilikom pada, možda se unutra nešto poremetilo, itd.
Da, istina je da mehanički kvarovi uzrokovani nepravilnim korištenjem ne spadaju pod garanciju, a tu ti ide i pad mobitela, naslanjanje na njega, gnječenje, itd.

Ti imaš dokaze i slike kako si i sam rekao te ćeš, ukoliko dođe do problema, na iste se i pozvati. To je tvoj argument za žalbu. No idemo polako, nadajmo se da će sve biti bez problema, no ako se nešto i dogodi loše budemo to probali srediti.

« Odgovori #153 : 07. Prosinac, 2017., 14:32 »
👍

A gle to je ženin mob, a bebač ga stalno navlači
Ali mob na sebi nema ni jednu crticu, ko nov
Ali kao što si rekao, čekanje
« Zadnja izmjena: 07. Prosinac, 2017., 14:35 doktordoc »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21