HCL.HR

Problem s napajanjem

  • 7 Odgovora
  • 3103 Hitova
Problem s napajanjem
« : 15. Rujan, 2015., 22:54 »
Pozdrav. Imam napajanje Corsair CX500 te dok mi je računalo ugašeno napajanje pišti. Kada isključim napajanje na sklopku taj piskutavi zvuk nestane. Zanima me da li je to neki kvar do napajanja ili "normalna" pojava? Hvala :)

Odg: Problem s napajanjem
« Odgovori #1 : 16. Rujan, 2015., 06:14 »
Pisti ili cvrci? Ako ti nije problem snimi pa stavi da cujemo o cemu se tocno radi. Koji je ostatak konfiguracije?

Odg: Problem s napajanjem
« Odgovori #2 : 16. Rujan, 2015., 17:32 »
Od ostale konf.imam amd fx 6300 3.50 GHz, matičnu gigabyte 970A-DS3P, grafičku xfx radeon HD 6850, 2x4gb rama kingston, hard od 500 gb western digital greenpower. Kad sam uključio komp zvuka tog nema, te sam ga ponovno nakon nekog vremena isključio al tog pištanja više nema, pa sada ne mogu snimiti. No vratit će se to pištanje jer to mi se već dešavalo, nekad pišti nekad ne. Uglavnom zvuk je baš piskutav, konstantan, znači pišti stalno, na nekoj višljoj frekvenciji rekao bi. Nije glasno, ali ubije bubnjiće kad pokušavam zaspat :D

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Problem s napajanjem
« Odgovori #3 : 16. Rujan, 2015., 17:56 »
Imas coil whine, odnosno cvrcanje zavojnice od ventilatora, to mozes rijesiti da promjenis vent od napajanja.
Jel to ovakav zvuk samo da potvrdis? klik klik 2 klik 3
« Zadnja izmjena: 16. Rujan, 2015., 17:58 HighEnd »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem s napajanjem
« Odgovori #4 : 16. Rujan, 2015., 17:59 »
Čovjek kaže da se cviljenje dešava dok je napajanje ugašeno, prema tome nije coil whine od ventilatora.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Problem s napajanjem
« Odgovori #5 : 16. Rujan, 2015., 18:01 »
Aha, da nisam to "ubrao" onda mozda ima problema sa elektricnim instalacijama u stanu, pogledaj zadnji komentar na prvom linku sta sam stavio.

Odg: Problem s napajanjem
« Odgovori #6 : 16. Rujan, 2015., 19:18 »
Pozdrav. Imam napajanje Corsair CX500 te dok mi je računalo ugašeno napajanje pišti. Kada isključim napajanje na sklopku taj piskutavi zvuk nestane. Zanima me da li je to neki kvar do napajanja ili "normalna" pojava? Hvala :)

To ti najvjerojatnije kondenzator pišti, tj. cvili.Najvjerojatnije se napuhno ili nije kvalitetan, treba to obavezno mjenjati da nebi probio nabon,Ne znam, što bi bilo drugo.

EDIT: Najbolje ti je otvoriti napajanje i poslikati ga, ako nije pod garancijom.Da vidimo ako su kondenzatori napuhnuti..
« Zadnja izmjena: 16. Rujan, 2015., 20:01 Age of Empires »

Odg: Problem s napajanjem
« Odgovori #7 : 16. Rujan, 2015., 20:43 »
Sutra ću otvoriti napajanje pa ću poslikat. Moguće da je do instalacija u stanu jer sam se nedavno preselio a to mi se nije dešavalo u prošlom stanu. No ponekad i osjetim čudan miris iz napajanja, koda je nešto pregorilo pa je moguća opcija i s kondenzatorima. Uglavnom sutra javim detalji kad otvorim napajanje. Hvala svima

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9