ne znam, imate malo krivu predodžbu o tome kako točno zarađuju DIREKTORI i menadžeri.
siguran sam, ali gotovo siguran, da svaki direktor ili menađer neke velike korporacije nema sva jaja u jednoj košari. čisto sumnjam da je Steve Jobs ovisio samo o plaći u Appleu i da nije imao udjele i dionice u ostalih gazilijardu firmi i projekata u nekim sasvim random granama.
nemam ja ništa protiv da frajer koji vodi sedam firmi ili jednu multikorporaciju ima plaću 12 x broj firmi koje vodi veću od prosječnog radnika. i to bi mu dalo sasvim zanimljivu svotu dolara zbog koje bi i dalje bio apsolutno najbogatiji kralj na svijetu.
ono što mene boli u cijeloj priči su situacije di npr. firmi ide loše, dijele se otkazi, a frajeri menađeri si na kraju godine isplaćuju brutalne bonuse iako im je plaća već 250 puta veća od random radnika. to je nepošteno. to posebno ide za firme u državnom vlasništvu.