HCL.HR

gitara 'n' shit

  • 741 Odgovora
  • 100673 Hitova
*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #435 : 13. Srpanj, 2009., 16:44 »
hah :loludara:

 :( kaj te onda boli k. za sound.

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #436 : 13. Srpanj, 2009., 16:55 »
Ovak, može mala pomoć, jer sam njubčuga oko poštelavanja pojačala :mrgreen:


----------------------------------------
----------------------------------------
------------3---------------------------
------------5-------------3--------------
--------------------------5-------------
----------------------------------------

Uglavnom, kako da mi ova dva gore hvata zvuče relativno pristojno, ali distorzirano? To su molske terce inače, kao pomaže :( Potrebuejm da bude distorzisano za potrebe pjesme. Također, za te više tonove, kako bi trebalo poštelat pojačalo i magnete? Kakvu ulogu imaju bas potenciometri na gitari u tome itd? Šturo za sad, ako treba još štogod informacija, pitajte :(


URED: I da, zezao sam se malo sam sa zvukom, al nikako dobit sound koji paše :(

Te terce s distorzijom nikad ne bu savršeno zvučale, jedino kvinte dobro zvuče, a da bi ti ovo relativno dobro zvučalo probaj smanjit gain il nešto, uglavnom manje distorzije.

A kaj se tiče boje tonova to ovisi čisto o tvom ukusu.

bog!

neznam kako to, ugl. idem svirat neku pismu bezze na distorziji i ono nije je teško svirati, ali sjebano mi zvuči kad je neka stanka sekund-dva, pa kad minjam pozicije pa se čuje škripanje distorzije prstima na poljiman.
ili općenito kad sviram na distorziji se tako čuje.

e kako da mi se to škripanje ne čuje, kako da utišam?

A nema baš nekog posebnog načina, neki s desnom rukom malo prekriju žice i tako, al samo sviraj bu ti to došlo samo od sebe.

*

Điz

  • *****
  • 2370
  • On je svugdje
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #437 : 13. Srpanj, 2009., 17:59 »
Te terce s distorzijom nikad ne bu savršeno zvučale, jedino kvinte dobro zvuče, a da bi ti ovo relativno dobro zvučalo probaj smanjit gain il nešto, uglavnom manje distorzije.

Dobro, hvala :(


Da pitam onda još, ima li koji drugi način da se naglasi da su to molovi onda? Osim terce.
« Zadnja izmjena: 13. Srpanj, 2009., 18:26 Điz »
Hej, daj vagine mala
Ne ovo nije šala ;D
Skidaj gaće droljo
Ti znaš da ja nisam šoljo ;D
Moj penis će te poderati
Toliko se nisi trebala dotjerati
Ostavit ću te svu u šoku
Bit će kao da si uzela koku ;D
Samo to bijelo na nosu neće biti droga
Već muško mlijeko penisa moga;D

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #438 : 13. Srpanj, 2009., 18:46 »
Pa s hrpom distorzije baš i ne...

Mislim ne znam točno kaj bi htio postić, al ni ne treba ti baš na nekom akordu bit naglašeno dal je dur il mol, to dal će pjesma bit tužna il vesela više ovisi o samoj progresiji akorada nego o tome dal je neki akord dur il mol.

Ne znam...

*

Điz

  • *****
  • 2370
  • On je svugdje
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #439 : 13. Srpanj, 2009., 18:49 »
A ma pitam jer ovoga, počinje ka akustični dio iz mola, pa ono, da probam i distorzisani dio naglasit ( isti akordi jel ). No ako neide, neide! :hiha: Niš, hvala.
Hej, daj vagine mala
Ne ovo nije šala ;D
Skidaj gaće droljo
Ti znaš da ja nisam šoljo ;D
Moj penis će te poderati
Toliko se nisi trebala dotjerati
Ostavit ću te svu u šoku
Bit će kao da si uzela koku ;D
Samo to bijelo na nosu neće biti droga
Već muško mlijeko penisa moga;D

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #440 : 13. Srpanj, 2009., 18:59 »
Pa sviraj iste te akorde samo ne cijele neg prva tri tona, ono, umjesto cijelog G, G5 ili umjesto Dm, D5 il tak neš...

*

Điz

  • *****
  • 2370
  • On je svugdje
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #441 : 13. Srpanj, 2009., 19:01 »
Ma probao sam i nije mi se isuviše svidjelo. Budem još poradio na tome  :tired:
Hej, daj vagine mala
Ne ovo nije šala ;D
Skidaj gaće droljo
Ti znaš da ja nisam šoljo ;D
Moj penis će te poderati
Toliko se nisi trebala dotjerati
Ostavit ću te svu u šoku
Bit će kao da si uzela koku ;D
Samo to bijelo na nosu neće biti droga
Već muško mlijeko penisa moga;D

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #442 : 13. Srpanj, 2009., 19:05 »
A npr. to ide na Pucku Od Živog Blata.

C              G        Dm              Am
Mene zovu Pucko, što po blatu gaca

Sviraju su power chordovi, al se skuži isto da su D5 i A5 ustvari molovi.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Điz

  • *****
  • 2370
  • On je svugdje
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #443 : 13. Srpanj, 2009., 19:07 »
D5 i A5 nemože bit nikako mrtvi mol jer mol ili dur određuje, SUPRIES, terca  :hiha:

A ovo što si ti naveo je ono što je calaverica rekao ka, da više ovisi o progresiji akorada nego o tome jesu li mol ili dur x]
Hej, daj vagine mala
Ne ovo nije šala ;D
Skidaj gaće droljo
Ti znaš da ja nisam šoljo ;D
Moj penis će te poderati
Toliko se nisi trebala dotjerati
Ostavit ću te svu u šoku
Bit će kao da si uzela koku ;D
Samo to bijelo na nosu neće biti droga
Već muško mlijeko penisa moga;D

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #444 : 13. Srpanj, 2009., 19:24 »
Pa ak niš drugo čovjek je vidim naučio koga na ovom forumu valja citirat. :approve :piva:

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #445 : 13. Srpanj, 2009., 19:25 »
kako ne?

pa evo d mol

---1---------          
---3---------
---2---------
---0---------
-------------
-------------

i D5
-------------          
---3---------
---2---------
---0---------
-------------
-------------

moš svirati D5 jer je dio D mola, tj. nije cijeli d mol ali može biti. skuži se iz pisme pucko, u pismi se sviraju power chordovi umisto molova, a kad ideš pucka svirat na clean npr. sa cijelim akordima, onda ćeš ga svirati sa molom.


Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Điz

  • *****
  • 2370
  • On je svugdje
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #446 : 13. Srpanj, 2009., 19:28 »
Ma, Presveta poni princezice, D5 je dio d-mola, ali je isto tako i dio D-dura. Konkretnu razliku između dura i mola čini terca, koja je u molu snižena. D5 označava da se svira prvi ton ( tonika ) i peti ton ( kvinta ). Da bi akord bio potpun on mora imati najmanje 3 tona - prvi, treći i peti. Nakon toga se dodaje sedmi, pa deveti itd, ali već od devet pa nadalje smo zabrazdili u jazzerske vode :hiha:

D5 i slično su dvoglasi jelte. Mislmi možeš ih i akordi zvat, ali u pravilu trebaju 3 tona za akord
« Zadnja izmjena: 13. Srpanj, 2009., 19:31 Điz »
Hej, daj vagine mala
Ne ovo nije šala ;D
Skidaj gaće droljo
Ti znaš da ja nisam šoljo ;D
Moj penis će te poderati
Toliko se nisi trebala dotjerati
Ostavit ću te svu u šoku
Bit će kao da si uzela koku ;D
Samo to bijelo na nosu neće biti droga
Već muško mlijeko penisa moga;D

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #447 : 13. Srpanj, 2009., 19:33 »
Ma, Presveta poni princezice, D5 je dio d-mola, ali je isto tako i dio D-dura. Konkretnu razliku između dura i mola čini terca, koja je u molu snižena. D5 označava da se svira prvi ton ( tonika ) i peti ton ( kvinta ). Da bi akord bio potpun on mora imati najmanje 3 tona - prvi, treći i peti. Nakon toga se dodaje sedmi, pa deveti itd, ali već od devet pa nadalje smo zabrazdili u jazzerske vode :hiha:
savršen post :hihi: :ave:
« Zadnja izmjena: 13. Srpanj, 2009., 20:12 Mr.T »

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #448 : 13. Srpanj, 2009., 19:38 »
Pa e, kažem d5 je dio d mola, znam da je i dio d dura. i sad s tim možeš odsvirati i dur i mol, a jeli dur ili je mol skontaš iz pisme.
te terce nisam nikad koristio, no svejedno možeš i petice koristiti za molove.
primjer ti je pucko, odsviraj ga sa akordima, mislim na ove "normalne" akorde, pa ćeš vidjet da ide kako sam i napisao, sa d molom i a molom.

C              G        Dm           Am
Mene zovu Pucko, što po blatu gaca

tu se koristi d5 i a5.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Điz

  • *****
  • 2370
  • On je svugdje
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #449 : 13. Srpanj, 2009., 20:08 »
Ma, Presveta poni princezice, D5 je dio d-mola, ali je isto tako i dio D-dura. Konkretnu razliku između dura i mola čini terca, koja je u molu snižena. D5 označava da se svira prvi ton ( tonika ) i peti ton ( kvinta ). Da bi akord bio potpun on mora imati najmanje 3 tona - prvi, treći i peti. Nakon toga se dodaje sedmi, pa deveti itd, ali već od devet pa nadalje smo zabrazdili u jazzerske vode :hiha:

D5 i slično su dvoglasi jelte. Mislmi možeš ih i akordi zvat, ali u pravilu trebaju 3 tona za akord
Ma, Presveta poni princezice, D5 je dio d-mola, ali je isto tako i dio D-dura. Konkretnu razliku između dura i mola čini terca, koja je u molu snižena. D5 označava da se svira prvi ton ( tonika ) i peti ton ( kvinta ). Da bi akord bio potpun on mora imati najmanje 3 tona - prvi, treći i peti. Nakon toga se dodaje sedmi, pa deveti itd, ali već od devet pa nadalje smo zabrazdili u jazzerske vode :hiha:
savršen post :hihi: :ave:

Jel ti to mene vrijeđaš, princezice? :hiha2:
Hej, daj vagine mala
Ne ovo nije šala ;D
Skidaj gaće droljo
Ti znaš da ja nisam šoljo ;D
Moj penis će te poderati
Toliko se nisi trebala dotjerati
Ostavit ću te svu u šoku
Bit će kao da si uzela koku ;D
Samo to bijelo na nosu neće biti droga
Već muško mlijeko penisa moga;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9