HCL.HR

R.U.S.E.

  • 19 Odgovora
  • 5459 Hitova
*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
R.U.S.E.
« : 19. Svibanj, 2009., 20:03 »


Nakon nedavnog "pada" HCL-a, između ostalih, nestao je i ovaj topik.  :(


No onaj, igra se čini veoma impresivnom, a još što izlazi ove godine...
Riječ je RTS-u na kojem radi Eugen Systems pod izdavačkom palicom Ubisofta, a izlazi za PC, X360 i PS3 ove godine ( TBA ). Najbolje je da pogledate trailere prije nego što išta kažete. Meni izgleda impresivno i kul, pogotovo što su ove mape u igri jako velike i dobro urađene.


Traileri:


R.U.S.E - GDC 09: Gameplay Demo Pt.
http://www.gametrailers.com/video/gdc-09-r-u-s-e/47228

R.U.S.E - GDC 09: Gameplay Demo Part 2
http://www.gametrailers.com/video/gdc-09-r-u-s-e/47232

R.U.S.E - Walkthrough Part II: Deciphering

http://www.gametrailers.com/video/walkthrough-part-r-u-s-e/48790


Šta velite?  :ementaler:
« Zadnja izmjena: 19. Svibanj, 2009., 20:06 Seengeer »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: R.U.S.E.
« Odgovori #1 : 24. Svibanj, 2009., 12:35 »
Sviđa mi se kako izgleda da će kontrola kamere bit odlična, i ova fora sa uzdizanjem kamere iznad oblaka i to. Inače nisam fan baš ovakvih strategijam više sam old skul RTS tip.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Re: R.U.S.E.
« Odgovori #2 : 29. Svibanj, 2009., 14:09 »
mene jedino muci sto ova igra dolazi i na konzole. Naime, opce je poznato da strateske igre na konzolama dosta tesko prolaze, i zadnji takav pokusaj(citaj EndWar) je ispao doslovce katastrofa. S druge strane, nema potrebe odmah odbacit igru. Radi je developer koji stoji iza odlicnog rts-a Act of War Director's Edition i svakako mozemo se nadati jednom dobrom uratku. Ja osobno drzim palceve da ovaj projekt uspije jer bi mogao onda u buducnosti biti odskocna daska za sve buduce rts-ove na konzolama. Da, sad ce si neki misliti sta ovaj trabunja(strategije na konzolama, yeah right :solidus:), ali moram reci da podrzavam multiplatform igre i nema vise smisla raditi nekakve ekskluzive.  Osobno, volio bih odigrati nekakvu dobru strategiju na 100 cm plazmi :D
The greatest teacher, failure is.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: R.U.S.E.
« Odgovori #3 : 29. Svibanj, 2009., 14:28 »
 :tired: Ja igrao warcraft na ps1. To šta pričaš nema nikakve veze. Isto kao i FPS-ovi.

Šta si jučer čuo za strategije na konzolama?

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Re: R.U.S.E.
« Odgovori #4 : 29. Svibanj, 2009., 14:38 »
pricam o modernim i malo kompliciranijim rts-ovima. Zapravo, htio sam reci da bi htio vidjeti jednakokvalitetne strategije na konzolama kao sto su trenutno i na pc-u. Zato kazem da bi ovaj naslov mogao biti odskocna daska. Naravno, bilo je strategija prije na konzolama, ali kvaliteta i nije bas nesto.

P.s.
I kakav warcraft na PS1? :solidus: Koliko ja znam, Blizzard ne radi niti je radio igre za konzole(osim eventualno onaj projekt Starcraft Ghost). Ispravi me ako grijesim...
The greatest teacher, failure is.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: R.U.S.E.
« Odgovori #5 : 29. Svibanj, 2009., 14:47 »
Igrao sam Warcraft 2 na PS1. Dobro se sjećam.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: R.U.S.E.
« Odgovori #6 : 30. Studeni, 2009., 17:56 »
Da dignem temu iz mrtvih pošto sam u betu upao. Za sada u beti je dostupan samo multiplayer između 1vs1, iako piše da je moguće i 2vs2 meni nije dao tu opciju. Odigrao sam tri runde, jedna izgubljena, dvije dobijene.

Gameplay je klasika, moraju se resursi skupljati i graditi građevine za proizvodnju jedinica. Resursi se dobivaju tako da zauzmete opskrbno skladište, dok vam i glavna građevina daje po jedan dolar cijelo vrijeme. Gradnja nije ograničena na početku kao niti proizvodnja jedinica, odnosno mogu se svi tipovi zgrada i jedinica odmah graditi. Istraživački centar postoji i on sadrži najjače jedinice, ali nije obavezan za gradnju. Vojska se dijeli na pješaštvo, tenkove, artiljeriju i zračne snage. Iako se ovdje može raditi tank rush nije baš poželjan zbog poveće mape, kao što nije ni dobro gomilati isti tip jedinica. Za sada nisam koristio puno pješadiju pa ne znam jel oni mogu raditi zasjede iz šume, u gradu itd. Za ostvarivanje pobijede ima dva načina. Možete dobiti neprijatelja tako da imate više bodova kada vrijeme istekne (25 min runda traje ako ne griješim) i njegovim kompletnim uništenjem. Bodovi se skupljaju tako da uništavate ne prijatelja pa ovdje nije poželjno gubiti jedinice. Nisam gledao da li postoji mogućnost popravljanja jedinica. Nakon svake pobijede dobivate exp i povečavate levele, iako nisam vidio jel postoji kakav matchmaking sustav za igranje igrača između istog levela.

Ono što razlikuje igru od ostalih jedinica to su varke. Ima ih jedno 8 il 9 ak se ne varam i treba ih često koristiti. Njih dobivate kroz određeno vrijeme. Varke su poput: pokaži zapovijedi od neprijatelja, pokaži ne indetificirane jedinice, ubrzaj jedinice, natjeraj neprijateljske jedinice na povlačenje, naredi vlastitim jedinicama da se bore do smrti, sakrij jedinice, sakrij građevine, pozovi lažnu vojsku na teren i stvori lažnu građevinu. To su valjda sve. Ako se želi lakše pobijediti varke se moraju koristiti jer predviđanje neprijateljskih poteza je nužno.

Tehnički dio igre izveden je jako dobro. Ja sam mislio da će meni igra štekat totalno jer se najvaljuje da je najbolje igrati sa i7 procesorom, ali meni ide jako glatko. Zašteka tu i tamo i to uglavnom kada zoom in-zoom out nekoliko puta zaredom. Kada se kamera spusti na zemlju igra poprilično detaljno izgleda. Preglednost je odlična kada je kamera potpuno odzumirana jer vidite skoro pa cijelo bojno polje i jedinice su uvečane tako da nema potrebe za zumiranje da vidite koju ste jedinicu odabrali.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: R.U.S.E.
« Odgovori #7 : 30. Studeni, 2009., 21:35 »
Daj ako mozes napravi neke screense pa pokazi ovdje. Please :ementaler:
The greatest teacher, failure is.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: R.U.S.E.
« Odgovori #8 : 01. Prosinac, 2009., 12:11 »













*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: R.U.S.E.
« Odgovori #9 : 09. Ožujak, 2010., 13:24 »
Za kojih 6 sati bit će dostupna open beta, a već sada možete prelodati igru na steamu

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: R.U.S.E.
« Odgovori #10 : 29. Ožujak, 2010., 13:02 »
Inače, Cikapaja, jedan novi forumaš, pitao je ako tko igra open betu RUSE-a, pa da javim da i ja povremeno upalim igru. Prilično dobar koncept, iako nisam neki fan "drugačijih" strategija, ovo mi prilično zanimjivo. Igrao protiv AI-a, ali rado bih nabacio i koju partiju online, Steam nick je isti kao i ovdje, pa se vidimo online  :ementaler:

Odg: R.U.S.E.
« Odgovori #11 : 29. Ožujak, 2010., 15:53 »
Da nisam vidio da je tema o ovoj igri vec otvorena, Ementaler, budem te ja stavio na Steam pa cemo da deremo.

Igra je u otvorenoj beti, traje jos nekoliko dana, pa probajte, nista vas ne kosta, ugodno cete se iznenaditi.

Volio bih kad bi napravili recenziju ove igre, mislim da je igra dobra i i da zaslužuje vecu paznju.
« Zadnja izmjena: 29. Ožujak, 2010., 15:57 Cikapaja »

*

hebrej

  • *
  • 134
  • [XBox 360]
    • XBox 360 - Helpdesk
Odg: R.U.S.E.
« Odgovori #12 : 10. Travanj, 2010., 20:12 »
Baš me zanima kako će ovo proći na konzolama. Igra je inače dobra.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: R.U.S.E.
« Odgovori #13 : 11. Svibanj, 2010., 18:32 »
ima još dosta vremena do izlaska igre, pa do tad stignete pročitat našu najavu, te ostavit ocjenu i komentar.

R.U.S.E. najava

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: R.U.S.E.
« Odgovori #14 : 16. Rujan, 2010., 13:23 »
Iako vidim da ovdje nije prevelik interes stvorila ova odlična strateška igra, vjerujem da će mnogi od vas promijeniti mišljenje i probati nabaviti ovu igru kad vide našu recenziju. A kako i ne bi  :ementaler:

VIDEO RECENZIJA: R.U.S.E

Kako vam se čini? Ostavite koji komentar u recenziji  :piva:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9