Battlefield Vietnam – ratovanje uz glazbu Deep Purplea i The Kinksa
Na današnji dan prije 19 godina igrao se Battlefield Vietnam – drugi dio slavnog serijala koji je online sukobe odveo na teritorij Azije u šezdesetim godinama.
Battlefield je svoj ratni put započeo u Drugom svjetskom ratu te je igrače poslao na fronte diljem svijeta. I dok se švedski studio DICE nakon toga pripremao za moderno ratovanje u Battlefieldu 2, njihov kanadski ogranak odlučio se još malo zadržati u povijesnim sukobima. I tako smo prije 19 godina dobili Battlefield Vietnam – drugu po redu Battlefield igru koja nas je ubacila u vrući sukob SAD-a, Sjevernog i Južnog Vijetnama.
Battlefield Vietnam je koristio modificirani engine prve igre te je donio nekoliko specifičnosti. Prvi put se tako moglo pucati iz vozila na suvozačevom mjestu, svaka je klasa imala po dva loadouta, a novost su tada bili i helikopteri. U vozilima se mogao koristiti radio na kojemu se moglo slušati licencirane pjesme iz ere šezdesetih, a među izvođačima su bili Jefferson Airplane, The Kings, Deep Purple i drugi. Također se moglo ubaciti i MP3 datoteke koje bi se onda reproducirale unutar igre.
Gameplay se svodio na zauzimanje kontrolnih točaka po mapi, a dva su zaraćena tima imala različitu opremu i vozila. Vizualno je tu bio napravljen napredak u odnosu na original te su se dvije strane lakše razlikovale.
Battlefield Vietnam je bio uspješan po izlasku te je u nepunih godinu dana došao do milijun PC igrača. Godinu dana kasnije stiglo je prošireno izdanje igre zvano Battlefield Vietnam: Redux s novim mapama i modom za Drugi svjetski rat. Igra je nastavila postojati sve do 2014. godine kad su joj ugašeni službeni serveri. Battlefield se prije toga još jednom vratio u Vijetnam kroz ekspanziju za Battlefield: Bad Company 2.
Marac Marko
14.03.2025 - 11:52Ohhh…. obožaval sam ovaj DLC 💖
Marac Marko
14.03.2025 - 11:53Mislim na ekspanziju za Battlefield: Bad Company 2.
ikskutija
14.03.2025 - 14:41to mi je za mp3 bilo odlicna stvar u ono vrime, pogotovo sta san to otkrija u gta sa, jos tamo ti se vrtu prije i posli pisama radio reklame, ma cuda, i nikad neznas koja ce ti biti pisma