HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1690906 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18795 : 01. Prosinac, 2019., 14:37 »
Chappie (2015)

R | 2h | Action, Crime, Drama | 5 March 2015 (Croatia)

In the near future, crime is patrolled by a mechanized police force. When one police droid, Chappie, is stolen and given new programming, he becomes the first robot with the ability to think and feel for himself.



★★★★½

Joj kako je ovo zapravo genijalan film i pravi dragulj, kojeg mnogi izbjegavaju pogledati. Na prvu likovi izgledaju smećasti, no Chappie je genijalan film i toliko je ostavio prostora za nastavak, kojeg na moju veliku žalost očito neće biti. Kraj je sve <3

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18796 : 03. Prosinac, 2019., 20:56 »
RED (2010)

PG-13 | 1h 51min | Action, Comedy, Crime | 25 November 2010 (Croatia)

When his peaceful life is threatened by a high-tech assassin, former black-ops Agent Frank Moses (Bruce Willis) reassembles his old team in a last ditch effort to survive and uncover his assailants.



★★★★

A full mi je genijalan u toj svojoj šašavosti i predobro mu stoji over the top akcija. Ova Helen glumi bolje od pola holywooda valjda. No nekako mi je daleko najdrađi John Malkovich, kako je lik prelud ej, svaka scena je njegova. Doslovce neznam kako ovo ikome može biti loš film ili osrednji ili da ga bar ne zabavi. Neznam, mogao bih ga gledat over and over. Plus jesam to samo ja ili je Mary-Louise Parker toliko brutalno jbzvna.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18797 : 04. Prosinac, 2019., 13:02 »
RED 2 (2013)

PG-13 | 1h 56min | Action, Comedy, Crime | 18 July 2013 (Croatia)

Retired C.I.A. Agent Frank Moses (Bruce Willis) reunites his unlikely team of elite operatives for a global quest to track down a missing portable nuclear device.



★★★½

A ono, humor vrhunski, no nešto lošiji nastavak, makar sam siguran da sam se ovome više smijao. I dalje se nemogu pomirit da ova Helen toliko jebeno vrhunski glumi, baš je pojava. Moram što prije pogledat sve kaj se nudi s Malkovichem, jer taj lik ubija. Ništa, čeka se RED 3.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18798 : 04. Prosinac, 2019., 17:15 »


R | 2h 16min | Drama, Music, Romance | 4 October 2018 (Croatia)

A musician helps a young singer find fame as age and alcoholism send his own career into a downward spiral.



★★★★★

Neznam koje mi je ovo već put da gledam, četvrti ili peti i svakim putom mi je sve bolji i bolji. Čudesan film u cijelosti Bradley Coopera i Gaga koja se snašla kao riba u vodi s glumom. Fantastični su zajedno. Originalna glazba je genijalna i često ju znam preslušavati.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18799 : 04. Prosinac, 2019., 20:18 »
Ad Astra (2019)

PG-13 | 2h 3min | Adventure, Drama, Mystery | 19 September 2019 (Croatia)

Astronaut Roy McBride undertakes a mission across an unforgiving solar system to uncover the truth about his missing father and his doomed expedition that now, 30 years later, threatens the universe.



★★★

Dobar no jako mi je falila emotivna strana filma koja mi je nekako jako sirova i surova. Pitt se snašao u ulozi i dobro je to deliverao no nije mi prenio emociju koju je trebao, tj. nije ni njegova krivica, ali su mi totalno promašene osobnosti oba McBridea. Čak mi se dosta elemenata Gravitya svidjelo. Glazbom nekad podsjeća na meni najdraži svih vremena Interstellar, no naravno ne tolikom kavlitetom i intenzitetom. No svejedno mi se nekako svidio. Neke stvari su mi bile onako dosta nedorečene i potencijal samog filma je bio puno veći i u dosta scena mi je bio pretjeran. Ali tko voli filmove ovog tipa, slobodno pogledat.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18800 : 06. Prosinac, 2019., 00:52 »
Ford v Ferrari (2019)

PG-13 | 2h 32min | Action, Biography, Drama | 13 November 2019 (France)

American car designer Carroll Shelby and driver Ken Miles battle corporate interference, the laws of physics and their own personal demons to build a revolutionary race car for Ford and challenge Ferrari at the 24 Hours of Le Mans in 1966.



★★★★★

Cinestar IMAX. Filmčina. Cinestar IMAX. FIlmčina. Tim redosljedom. Rush mi je bil dosada najbolje racing ostvarenje koje sam gledao, no ovo je jako slično u konceptu, a izvedba bitno drugačija. Definitivno bih rekao da je manje sladunjav (što mi je izrazito pasalo doduše kod Rusha) te je zasigurno lišen bilo kakve patetike i emotivnog forsiranja pogotovo u zadnjoj dionici filma i rekao bih da je snimljen bez greške. Bale je ponovno nadmašio sebe i uskočio u svoje stare čizme u kojima je među najboljim glumcima današnjice. Uživao sam svake sekunde u njegovoj pojavi. Bojao sam se da se Matt neće snaći u ovakvoj ulozi, no i on je rasturio. A Josh Lucas čestitam ti, postao si još jedna ljigavčina koju sam prezirao čitav film; baš je nepodnošljivo govno i dapače dobro odglumljen "negativac". Prekrasan vizualno kao i Rush, no zvučno oba filma su zvučna perverzija. Tu na scenu stupa IMAX ozvučenje i vibracije te pakleni racing zvuci oktanskog cirkusa izmamile su osmijeh na lice, dlake u zraku i srce na 7000 okretaja. Šta reć, nego bravo James Mangold, filmčina samo takva.

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18801 : 06. Prosinac, 2019., 17:00 »
Slažem se, vrhunski film kojeg treba gledati u propisnom ozvučenju.

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18802 : 06. Prosinac, 2019., 20:05 »
Uhvatio sam se opet Hobbit filmova, ono što je zanimljivo je da sam trilogiju Gospodara Prstenova koja mi je valjda najdraža stvar ikada, pogledao sto puta, a Hobbita sam s razlogom uvijek zanemarivao zbog svojih nedostataka.

Tek mi je prije godinu dana sinulo, da ustvari nisam nikada pogledao produženu verziju Hobbita pa se već čitav taj period "tjeram" da ga odgledam, no svaki put odustanem i rađe se bacim na LOTR, kojeg planiram pogledati još bar toliko puta koliko sam do sada.

Razlog zašto Hobbita gledam opet, jer pored toga što me zanima šta je u Extended verziji, također mi je zanimljivo kako neke stvari koje su mi prije bile fuš, sad su mi totalno okej, i obratno.

Također, pročitao sam knjigu i gledam usput "Appendices" sa sva tri filma(Ovo bi preporučio svakome tko voli filmove, da pogleda koliko ustvari treba truda, i rada da se uradi ovakav filmski projekat, a još više bi preporučio LOTR Appendices).


Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18803 : 07. Prosinac, 2019., 22:34 »
Selma (2014)
Odmah smo bačeni u radnju, šteta što nije uvoda više bilo. I ranijih Lutherovih prosvjeda s autobusima, itd. Ali super je film i ovako. :)
7.5/10

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18804 : 12. Prosinac, 2019., 20:35 »
Pogledao dva kratka fan filma iz LotR univerzuma i mogu vam reć da sam baš pozitivno iznenađen kvalitetom obzirom da nikakav budžet. Oba filma veoma profesionalno odrađena, dobri glumci, čak su i efekti dosta pristojni. Fanovi ne bi smjeli preskočit:


Vremenski je tik pred početak radnje "Prstenove družine", traje svega 38 min i prati Aragorna u lovu na Golluma.


Ovaj traje preko 1h i priča nam o Aragornovom porijeklu, glavni lik je njegov otac Arathorn.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18805 : 12. Prosinac, 2019., 23:30 »
Daj nemoj me klat, pa to kao da je osmi b napravio film. :hihi:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18806 : 13. Prosinac, 2019., 02:44 »
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)

PG | 2h 11min | Action, Adventure, Fantasy | 25 May 1983 (USA)

After a daring mission to rescue Han Solo from Jabba the Hutt, the Rebels dispatch to Endor to destroy the second Death Star. Meanwhile, Luke struggles to help Darth Vader back from the dark side without falling into the Emperor's trap.



★★★

Iako možda jednom postanem fan SW filmova i općenito tog univerzuma, mislim da će mi uvijek neke stvari barem što se tiče ove prve trilogije biti OFF, ne uvjerljive i jednostavno loše. Prvo; ne podnosim Jabbu the Hutta izgled i pojava je ridikulozna, kao i još mnogih likova i da znam da je zub vremena tu kriv, no ima hrpetina stvari koje su mi totalno predobre i uvuku te u taj univerzum. Dosta hejtam i glupu facu Harrison Forda za kojeg se nadam da će biti kasnije bolji lik, nego što li je do sad u ovoj trilogiji bio. Iako cijeli svijet Mark Hamilla zna kao mladog Luke Skywalkera, ja sam ga prvo upoznao kroz neke druge uloge i kao mladi glumac mi također još uvijek ne sjeda najbolje. Dosta dobar dio filma mi fenomenalno izgleda, doduše teže remasteriziran u odnosu na original. Oni šašavi krzneni "medvjedići" su mi bili super i prekjut. No sami početak filma sam stvarno hejtao. Iako sam ga dosta htio mrziti, na kraju je fino zaokružen ipak pozitivno. Možda ću se jednom u budućnosti smijati, kako sam ovo bezveze hejtao, no sada na prvo gledanje eto; trojka od mogućit pet.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18807 : 13. Prosinac, 2019., 18:56 »
Daj nemoj me klat, pa to kao da je osmi b napravio film. :hihi:
Za budžet od svega 3000 GBP ovo je jebeno remek djelo i napravljeno je od fanova za fanove. Radije bih ovakve filmiće pogledao nego pola Hollywoodskih ispljuvaka na koje se silni milioni stuku a nemaju ni zrno emocije u sebi.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18808 : 13. Prosinac, 2019., 22:11 »
Ok.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18809 : 15. Prosinac, 2019., 18:02 »
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)


PG | 2h 16min | Action, Adventure, Fantasy | 23 September 1999 (Croatia)

Two Jedi escape a hostile blockade to find allies and come across a young boy who may bring balance to the Force, but the long dormant Sith resurface to claim their old glory.



★★★★½

Znači prvi SW film kojim sam oduševljen! Originalna trilogija je jedino sa petom epizodom bila blizu tome. Sve u ovom filmu mi je nekako tako dobro sjelo da ni sam ne vjerujem iako se radi o malo dječjem pristupu kako humoru, tako i općenito načinu kako je sniman, sve je nekako light i taj pristup mi je jako sjeo. Nije me toliko emotivno pogodila sudbina Qui-Gon Jinna, koliko mi je Liam Neeson svojom pojavom ovdje ubio. Stvarno mu paše i ta uloga i vizualno baš izvrsno sjeda u ulogu Jedi Knighta. Ewan McGregor kao mladi Obi-Wan Kenobi mi je plah i nisam se povezao nekako s njime na željenoj razini; ali vjerujem da kasnijim filmovima dobije njegova uloga na snazi. Zasada ni blizu starijem Kenobiju iz originalne trilogije.

Natalie Portman mi je u biti jedina negativna strana filma, ali ne nužno da je katastrofalno odglumila, nego nekako bezokusno i bezbojno totalno. Kako sam Ewana ocjenio kao plahog, Natalie je preplaha s ovom ulogom i ničime ne plijeni; pa čak je i izgledom još uvijek curica, prije nego žena. Ali zato mi Jar Jar Bingz ukrao show i bio mi je cijelo vrijeme genijalan. I tek s ovim filmom sam zavolio R2-D2 te C-3PO koji su ovdje genijalni. S ovim filmom polako počinjem biti fan serijala. Super film i fenomenalne su mi utrke bile one. Isto tako mali Anakin Skywalker je genijalan; super su mi bile sve scene s njime. Jako me sada zanima kako dalje ide priča oko njega. Kao još jednu negativnost, tj. više što me zasmetalo jest što je prelako riješen Darth Maul koji mi vizualno bio odličan lik, no prelako je došao njegov kraj.
« Zadnja izmjena: 15. Prosinac, 2019., 18:04 Cole »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9