HCL.HR

The Hobbit

  • 109 Odgovora
  • 16943 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
The Hobbit
« : 23. Kolovoz, 2012., 16:48 »
Mislim da je konačno vrijeme da i prequel jednoj od najboljih trilogija ikad dobije svoju temu i na našem forumu.



Dakle, mislim da osnove svi znate. Radnja se događa kronološki prije LOTR-a i prati avanture mladog Biloboa Bagginsa te nam objašnjava kako je on uopće dobio prsten. Za one koji ne znaju, J.R.R. Tolkien je zapravo prvo napisao Hobbita, a tek poslije toga LOTR. Redatelj je i dalje slavni Peter Jackson, dok je glavnu ulogu preuzeo Martin Freeman (Sherlock). Dakako, vraćaju nam se i od prije poznati glumci kao što su Ian McKellen kao Gandalf, Orlando Bloom kao Legolas, Elijah Wood kao Frodo, Cate Blanchett kao Galadriel i još mnogi drugi.

THE HOBBIT Trailer HD
Film je originalno trebao biti u 2 djela, no pošto su imali jako puno materijala Jackson je odlučio i Hobbita pretvoriti u trilogiju, te je potvrđeno da Part 3 izlazi 2014. godine. Mnogima se ovo čini kao loša idea jer je originalno zamišljen kao dvodjelna pustolovina, no samo ću reći jednu od najpopularnijih rečenica vezanih za temu: In Jackson, I have trust! Film je također sniman u famoznom 3D-u, a i dolazi nam i u IMAX formuatu, iako se aspect ratio neće mijenjati kao kod Nolanovih filmova jer nije sniman IMAX kamerama. No, sniman je sa revolucionarnih 48 FPSa, što je prvi put da film ima više od klasičnih 24. Zbog 3D-a, brojka se udvostručuje i na kraju dobijemo ukupno 96 FPSa. No ne želim još dublje ulaziti u tehno spike.

Sve u svemu, ovo je svakako jedan od naj očekivanijih filmova ove godine, i ima težak zadatak - zadovoljiti milijune i milijune nestrpljivih LOTR fanova.
To neće biti lako, no to će se vjerojatno i dogoditi. Release date filmova:
  • The Hobbit: An Unexpected Journey - 14.12.2012
  • The Hobbit: Part 2 - 13.12.2013
  • The Hobbit: Part 3 - 2014.

Odg: The Hobbit
« Odgovori #1 : 23. Kolovoz, 2012., 16:55 »
Izgledat će mnogo čudno u 48 FPS-a.

Što se TRILOGIJA ideje tiče, nije mi baš jasno.
Mislim, to su odlučili već nakon što je snimanje Hobita bilo gotovo (ili barem pri kraju).
To mi nema previše smisla. ;(

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: The Hobbit
« Odgovori #2 : 23. Kolovoz, 2012., 17:25 »
Rulat če! :D
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: The Hobbit
« Odgovori #3 : 23. Kolovoz, 2012., 17:30 »
Jedva čekam, čisto zato što ću ponovno vidjet taj lotr svijet i prisjetit se lijepih vremena.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: The Hobbit
« Odgovori #4 : 23. Kolovoz, 2012., 17:31 »
@Ikai - pa nije da piše.  :hiha2:

Film je originalno trebao biti u 2 djela, no pošto su imali jako puno materijala Jackson je odlučio i Hobbita pretvoriti u trilogiju, te je potvrđeno da

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: The Hobbit
« Odgovori #5 : 23. Kolovoz, 2012., 17:33 »
ta knjiga ima 233 stranice.  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: The Hobbit
« Odgovori #6 : 23. Kolovoz, 2012., 17:37 »
Ne bereš, Cole.
Što se radi PRIJE samog snimanja?
Jedna od stvari je, ono... pisanje scenarija, jel.

Ako su krenuli s idejom da će snimiti dva filma, pretpostavljam da su tako i napisali scenarij.
Štoćereć da se dio knjige koji su ostavili za drugi dio sad opet dijeli na dva dijela? ;(

Imao je JAKO PUNO MATERIJALA i za LOTR.
Pa je opet editirao neka smeća van i ostavio ih za DVD i BR izdanja.

Kao što rekoh, nisam čitao knjigu pa nez, možda je stvarno moguće napravit tri smislena filma od toga, al ono.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: The Hobbit
« Odgovori #7 : 23. Kolovoz, 2012., 17:38 »
Berem te sad da.
Neznam valjda znaju šta rade, osobno želim 3 fantastična filma, baš kao LOTR trilogiju.

Odg: The Hobbit
« Odgovori #8 : 23. Kolovoz, 2012., 19:35 »
Ne želim ni pomišljati na išta osim savršena tri filma. :ave:
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: The Hobbit
« Odgovori #9 : 23. Kolovoz, 2012., 21:45 »
ko će sve to dočekat  :hiha2: :hiha2:

Odg: The Hobbit
« Odgovori #10 : 24. Kolovoz, 2012., 19:11 »
Jooooooj spavat cu ispred kina :)

Odg: The Hobbit
« Odgovori #11 : 28. Kolovoz, 2012., 14:18 »
Ne želim ni pomišljati na išta osim savršena tri filma. :ave:

X

Ako bude nekih glupih djelova kojih nema u knjizi, zaklaću se tako mi pasa jarca
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

Odg: The Hobbit
« Odgovori #12 : 03. Listopad, 2012., 19:45 »
Jedva čekam =)

Odg: The Hobbit
« Odgovori #13 : 14. Listopad, 2012., 18:32 »

Odg: The Hobbit
« Odgovori #14 : 27. Listopad, 2012., 15:52 »
Film će trajati oko 2 sata i 40 minuta. No, i pored toga je najkraći iz "Middle-earth" serijala. A što se tiče sadržaja filma naspram knjige, već je poznato da će biti uvršteni i neki događaji koji nisu opisani u samoj knjizi, ali su se odvijali u vrijeme Bilbove avanture. Spominju se u prilozima treće knjige LOTR-a.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9