Ivo,
Koraci po kojima trebaš definirati što i kako su slijedeći:
- vidjeti gdje su limiti kučišta kod prihvata nove grafičke kartice, dali je to dužina, širina... najčešće je to dužina
- ovisno o položaju utora za grafičku karticu, predvidjeti prostor koji će ona zauzeti i definirati dio koji smeta, npr, nosač diskova što je i najčešće
- planirati izmještaj komponenti koje se nalaze na tom prostoru, to su ugl. HDD
- izmještaj komponenti napraviti na način da one što je moguće manje smetaju kod hlađenja grafičke kartice, uzeti u obzir puhanje ventilatora grafičke kartice, smještaj izvora topline (HDD) što dalje od grafičke... nekad to može biti izmještaj u gornji dio kučišta, nekad u donji dio, sve ovisi. TO JE VRLO BITNO ZBOG HLAĐENJA !
- kad se sve utvrdio, odluči se koji dio treba rezati i koliko, ovisno o broju komponenti koje su na nosaču, ovisno o prostoru za hlađenje, položaju izvora topline (HDD) itd itd...
- nakon što sve pomno isplaniraš što i kako, alat u ruke i napraviš posao...
SLIKOVITO, takvo jedno razmišljanje izgleda ovako:

Primjerice kod gorenavedenog kučišta, ja bi možda najbolje išao na soluciju da si napravim mjesto za HDD iznad tog prostora, tamo gdje su predviđeni DODATNI optički čitači (koje nikad nećeš imati), tamo ima podosta mjesta. Odrezao bi nosače HDD od dolje, skratio bi ih te ih ugradio, tj zalemio / zavario za gornji dio gdje trebaju ići dodatni optički čitači. Time bi potpuno oslobodio prostor za novu grafičku karticu te se rješio topline koju proizvode HDD a ta toplina može naškoditi grafičkoj kartici !!!!!
Mogućnosti je jako puno, sve ovisi od kucista do kucista, nije svako isto, i naravno, rjesenje mora biti takvo da pogoduje svim komponentama i da sve moze neometano raditi. Treba malo truda i kreativnosti uloziti u ovakve pothvate, ali svejedno je zabavno i jako je dobar ''feeling'' kad napravis nesto poput toga, i sve radi savrseno.
