HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 545201 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #15 : 25. Kolovoz, 2015., 20:36 »
Ali eto, moje pitanje je zašto se nebi malo poigrao fleksom i uzeo za 100 kn skuplju grafu koja će imati i preko 30% bolje performanse od obične referentne?

Ipak je ta GTX 970 G1 kad se clockne na razini referentne GTX 980 što nije zanemarivo...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #16 : 25. Kolovoz, 2015., 20:39 »
Previše idealiziraš g1 modele, pa mogu se i druge maxwellice odlično OC-at. U grafu imaš samo g1 od nereferentnih pa to ne vidiš

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #17 : 25. Kolovoz, 2015., 20:44 »
hvala na savjetima. Točno je da mi fali mjesta, jer trenutna grafa mi je taman stala... ovo sa rezanjem prostora za hdd je i meni palo na pamet, zato i nisam navodio kućište. Uzeo sam ga kad i napajanje tak da mi ga i nije žao rezat ;) 

Što se tiče grafičke... nisam još imao nvidiu pa me zanima je ta razlika u cjeni u odnosu na radeon opravdana?

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #18 : 25. Kolovoz, 2015., 20:53 »
Možda ispada tako da ih idealiziram, ali to nije zato jer se meni tvrtka Gigabyte sviđa ili zato jer mi rođo tamo radi pa mi je poklonio grafičku.
To je zbog testova koji su pokazali da je dobra, bolja je od MSI Gaming, bolja je od ASUS STRIX, bolja je i od EVGA SuperClock verzije, i svih ostalih verzija u njezinom cjenovnom rangu. Čak joj je cijena sada i dodatno pala i za 3000 kn G1 je po meni najbolja GTX 970 uloženo-dobiveno odnos.

Pošto najviše posjećujem Guru3D i smatram njihove testove realnima, zato preporučam tu karticu.

Primjerice igra Crysis 3:






Iako ne vjerujem onim nezavisnim YouTuber tesretima, ali i oni se čak slažu s time...
Nezavisni YouTube tester

EDIT: ne znam zašto mi baca download slike, ali evo linkova na stranicu ovdje:

Guru3D GIGABYTE GTX 970 G1 - Crysis 3
Guru3D ASUS GTX 970 STRIX - Crysis 3
Guru3D MSI GTX 970 GAMING - Crysis 3
Guru3D PALIT GTX 970 JetStream - Crysis 3
« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz, 2015., 21:18 HackerMAG »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #19 : 25. Kolovoz, 2015., 21:11 »
hvala na savjetima. Točno je da mi fali mjesta, jer trenutna grafa mi je taman stala... ovo sa rezanjem prostora za hdd je i meni palo na pamet, zato i nisam navodio kućište. Uzeo sam ga kad i napajanje tak da mi ga i nije žao rezat ;) 

Što se tiče grafičke... nisam još imao nvidiu pa me zanima je ta razlika u cjeni u odnosu na radeon opravdana?

Eto netko tko je spreman zaprljati ruke :clap: :thumbs:

E sad, vrijedi li nVidia te novce ili ne, moraš ti sam prosuditi...

 - Game Ready driveri - po izlasku neke AAA igre na tržište, izbacuju se posebni driveri prilagođeni toj igri kako bi se izvukao maksimum iz grafičke kartice, bolja optimizacija itd...
 - Shadow Play - omogućuje snimanje gameplaya bez ikakvog utjecaja na performanse same igre, odvija se u pozadini i može prikazati sve što treba, ikonu/video sa web kamere u kutu, broj fps-a, indikator snimanja, sve to bez utjecaja na frameove, što je super ako misliš stavljat videee na YT
 - mnoge igre, ustvari gotovo sve, su puno bolje optimizirane za nVidia GPU čipove u odnosu na ATI, tj AMD
 - nVidia GameWorks je priča za sebe:

Call of Duty: Ghosts
http://youtu.be/3eYYZFyjOhw

Witcher III: Wild Hunt
http://youtu.be/Md4Hmgtl8q0

Far Cry 4 HairWorks
http://youtu.be/M8Nhe34sHJs

Far Cry 4 Features
http://youtu.be/xha5FLkXigc


Uz to, grafičke kartice su im poprilično kvalitetne kartice, nisu sklone pregrijavanju, brze su i imaju jako dobar Frame Experiance u odnosu na ATI, posebno u slučaju snimanja videa za vrijeme gameplaya. Ali na tebi je da izvažeš dali uzeti ili ne...

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #20 : 25. Kolovoz, 2015., 21:22 »
Moze mi neko u detalje objasnit ako mi je malo kuciste kako da mi stane graficka

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #21 : 25. Kolovoz, 2015., 21:48 »
Ivo,

Koraci po kojima trebaš definirati što i kako su slijedeći:

 - vidjeti gdje su limiti kučišta kod prihvata nove grafičke kartice, dali je to dužina, širina... najčešće je to dužina
 - ovisno o položaju utora za grafičku karticu, predvidjeti prostor koji će ona zauzeti i definirati dio koji smeta, npr, nosač diskova što je i najčešće
 - planirati izmještaj komponenti koje se nalaze na tom prostoru, to su ugl. HDD
 - izmještaj komponenti napraviti na način da one što je moguće manje smetaju kod hlađenja grafičke kartice, uzeti u obzir puhanje ventilatora grafičke kartice, smještaj izvora topline (HDD) što dalje od grafičke... nekad to može biti izmještaj u gornji dio kučišta, nekad u donji dio, sve ovisi. TO JE VRLO BITNO ZBOG HLAĐENJA !
 - kad se sve utvrdio, odluči se koji dio treba rezati i koliko, ovisno o broju komponenti koje su na nosaču, ovisno o prostoru za hlađenje, položaju izvora topline (HDD) itd itd...
 - nakon što sve pomno isplaniraš što i kako, alat u ruke i napraviš posao...

SLIKOVITO, takvo jedno razmišljanje izgleda ovako:


Primjerice kod gorenavedenog kučišta, ja bi možda najbolje išao na soluciju da si napravim mjesto za HDD iznad tog prostora, tamo gdje su predviđeni DODATNI optički čitači (koje nikad nećeš imati), tamo ima podosta mjesta. Odrezao bi nosače HDD od dolje, skratio bi ih te ih ugradio, tj zalemio / zavario za gornji dio gdje trebaju ići dodatni optički čitači. Time bi potpuno oslobodio prostor za novu grafičku karticu te se rješio topline koju proizvode HDD a ta toplina može naškoditi grafičkoj kartici !!!!!

Mogućnosti je jako puno, sve ovisi od kucista do kucista, nije svako isto, i naravno, rjesenje mora biti takvo da pogoduje svim komponentama i da sve moze neometano raditi. Treba malo truda i kreativnosti uloziti u ovakve pothvate, ali svejedno je zabavno i jako je dobar ''feeling'' kad napravis nesto poput toga, i sve radi savrseno. :thumbs:
« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz, 2015., 22:03 HackerMAG »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #22 : 01. Rujan, 2015., 06:10 »
Bok svima, trebam pomoc oko neke dobre grafe, 1000kn maximalno , da moze witcher 3 na medium 60 fps-a , a mislio sam uzet :
SAPPHIRE HD 7870 2GB GDDR5 , ali neznam jeli moze na ovo napajanje pa je to mali problem posto se nerazumijem u napajanja.

Znaci ovo mi je otprilike izbor sta mogu uzet :

Powercolor HD 6950 2GB GDDR5
Sapphire HD 7870 2GB GDDR5
Sapphire HD 6950 2GB GDDR5
HIS HD 6970 2GB GDDR5
Gainward GTX 750 2GB DDR5
XFX R7 360 2GB DDR5
Inno3D 750Ti 2GB GDDR5

a sada, hoce li one ici na ovo napajanje , bog im pomogao : Inwin Power Man IP-S400Q3-1 400W (iz 2009, bog mi pomogo sa tim)

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #23 : 01. Rujan, 2015., 07:52 »
Napajanje obavezno mijenjat, sta uopce imas od ostalih komponenata, napisi detaljnu konfiguraciju...

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #24 : 01. Rujan, 2015., 08:13 »
Core2Duo E7300 (Stize X4 860K i nova maticna FM2 uskoro i naravno cooler za oc)
2GB DDR2 RAMA (Stize mi 2x4GB DDR3 uskoro)
Inwin C538 ili C539 kuciste ovako ko na slici gore sta je ovaj tekst stavljo ima napajanje od 400w
Asus P5KPL-AM maticna
« Zadnja izmjena: 01. Rujan, 2015., 08:15 Neno678 »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #25 : 01. Rujan, 2015., 08:22 »
Napajanja koja dolaze uz kuciste nista nevaljaju, najbolje da si otvorio temu da ti slozimo racunalo za buđet koji imas

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #26 : 01. Rujan, 2015., 08:24 »
Nemislim uzimat odma novo , nego cu djelove sve nove pa onda, ajde preporuci neko dobro sto jeftinije moze napajanje da ide sa sapphire hd 7870 jer to sam odlucio kupit

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #27 : 01. Rujan, 2015., 08:50 »
Napajanje ovo XFX 450W

A graficke razmisli o ovome Gtx 760 sa preko 2 godine garancije, ili ovo HD 7850

EDIT:
Kolko trazi taj covjek za tu HD 7870, i jel mozes dat link, da nebi bilo da te neko oce nasamarit, posto ima svakakvih ljudi po njuškalu.
« Zadnja izmjena: 01. Rujan, 2015., 08:57 HighEnd »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #28 : 01. Rujan, 2015., 09:25 »
Aha, hmm mali problem, dao si mi linkove iz zagreba, sto bas i nije blizu ali cu jos vidit :)

Evo ti ovaj sto prodaje 7870 : http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-hd-7870-2gb-gddr5-oglas-16304590 - Daje kutiju i grafu, papire kodove i adapter DVI to VGA kaze da nema pa jos nekako se cudim, spustio mi je cjenu na 850kn :)
Trazim da je u Osijecko-Baranjskoj ili Vukovarsko-Srijemskoj zupaniji :)

EDIT : Jel bi ovo napajanje moglo 750Ti da uzmem (original 2gb u protisu) ? http://www.njuskalo.hr/kucista/enermax-liberty-elt400awt-400w-atx12v-modular-active-pfc-oglas-15757118
« Zadnja izmjena: 01. Rujan, 2015., 09:37 Neno678 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #29 : 01. Rujan, 2015., 11:51 »
Neno678 poslao sam ti na PM kontakt za lika sa jedne zatvorene tržnice za koju vjerojatno nemaš pristup. Ugl. prodaje ovu gpu za 1200kn primopredaja osijek/vinkovci

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9