HCL.HR

Donkey Kong Country Returns

  • 7 Odgovora
  • 4831 Hitova
Donkey Kong Country Returns
« : 10. Studeni, 2012., 13:00 »


Proizvođač: Retro Studios
Izdavač: Nintendo
Datum izlaska:
USA: 21.11.2010.
Europe: 03.12.2010.
Japan: 09.12.2010.

Donkey Kong Country Returns je side-scrolling 2.5D platformer kreiran od Retro Studiosa, a objavljen od Nintenda. To je prvi tradicionalni nastavak za kućne konzole nakon Donkey Kong Jungle Beat (2005), a sveukupno petnaesti nastavak u serijalu.
Priča igre se fokusira na grupu zlih bića zvanih Tikis iz plemena Tiki Tak Tribe koji su došli na Donkey Kong Island, te hipnotizirali životinje na otoku da ukradu banane. To prisiljava Donkey Konga da krene u akciju spašavanja zajedno sa prijateljem Diddy Kongom.
Igrač upravlja primarno Donkey Kongom, a u nekim situacijama i Diddyjem, a prisutni su mnogi tradicionalni elementi serijala, kao što su mine cart nivoi, mogućnost njihanja između lijana i skupljanja banana, te dijelovi „KONG“ zagonetke. Novi elementi igre uključuju nivoe u kojima se likovi i okoliš pojavljuju kao siluete. U single-player modu igrač kontrolira samo Donkey Konga, iako se Diddy nalazi na njegovim leđima, a Donkey može koristiti njegov jetpack za veće skokove. U multiplayer modu drugi igrač kontrolira Diddyja.
Igra se može igrati uobičajenom kombinacijom wiimote + nunchuk, ali i koristeći samo wiimote. Igra sadrži i Time Attack mod, a i „Super Guide“ u stilu igara New Super Mario Bros. Wii i Super Mario Galaxy 2, koji, u slučaju gubitka 8 života unutar nivoa, nudi prelazak nivoa za igrača, no bez traženja skrivenih stvari i ikakvih nagrada.
Igra je pozitivno prihvaćena od kritičara i igrača, a prodala se u oko 5 milijuna primjeraka.




« Zadnja izmjena: 10. Studeni, 2012., 13:22 Densetsu »

*

Zael

  • *
  • 25
Odg: Donkey Kong Country Returns
« Odgovori #1 : 22. Siječanj, 2013., 09:53 »
steta sto je ovdje pustinja al evo moja 2 centa, vjerojatno u top 5 igara na wiiju, najbolji 2d platformer (2,5), peglam evo vec 3 tjedna i save je sada zaokruzen na 200% nakon svih mirrora, time triali su mi previse hardcore, mozda jednog dana :)
Balancing on the edge of a knife.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Donkey Kong Country Returns
« Odgovori #2 : 22. Siječanj, 2013., 10:52 »
Definitivno omiljeni mi moderniji 2D platformer. Savršeno izazovan, savršeno atraktivan s level dizajnom, sadržaja savršeno dovoljno... baš ima sve. Iritiralo me jedino treaskanje WiiMotea koje je potrebno nekad - radije takve stvari radim normalnim tipkama, ali eto. Prešao ga cijeloga u co-opu inače - strašno zabavno. New Super Mario Bros. igre mi nikad nisu tako dobro sjele kao ovo primjerice, pogotovo ne u co-opu.

Odg: Donkey Kong Country Returns
« Odgovori #3 : 22. Siječanj, 2013., 13:15 »
Donkey Kong Country Returns i Rayman Origins su mi najdraži 2D platformeri u ovom desetljeću.

*

Zael

  • *
  • 25
Odg: Donkey Kong Country Returns
« Odgovori #4 : 22. Siječanj, 2013., 17:43 »
nikad nisam igrao na wiimote+nunchuck način. mislim da onda nema treskanja nikakvog (???) i tako je lakše prelazit time trialove... jer je za speedrun potrebno konstantno roll-anje
Balancing on the edge of a knife.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Donkey Kong Country Returns
« Odgovori #5 : 22. Siječanj, 2013., 20:05 »
Vidiš, nisam ni znao da se uopće može igrati na wiimote+nunchuck način... uvijek sam u co-opu igrao i uvijek samo s Wiimoteima.

*

Njec

  • *
  • 109
  • Do a burrito roll! :P
Odg: Donkey Kong Country Returns
« Odgovori #6 : 10. Srpanj, 2013., 08:15 »
Meni je ovo najbolji 2.5D platformer ikad!

Odg: Donkey Kong Country Returns
« Odgovori #7 : 26. Lipanj, 2014., 14:04 »
najbolja wii igra 2010

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9