HCL.HR

Grand Theft Auto 5

  • 3111 Odgovora
  • 939740 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #600 : 11. Srpanj, 2013., 10:40 »
zato što GTA5 za next-gen nije još u planu, trenutno se radi samo za konzole ove generacije

I da, potvrđeno je da je gameplay snimljen PS3 verzije inače.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #601 : 11. Srpanj, 2013., 12:46 »
GameInformer & CVG Info

- Overhaul of gun play to open up new styles of shooting while playing
- In addition to left and right aiming and triggering, there is run and shoot
- When engaged in combat, character's default speed switches to combat jog for improved mobility
- Each character's personality is reflected in their movements and use of weapons: Trevor's aggressiveness, Franklin's swagger and Michael's efficiency
- Gun play still GTA-based at core, but have used other studios to bring aspects of RDR and MP3 over
- Overhaul of aiming system to make game more immersive, split into 3 modes with hard lock removed: assisted, traditional and free aim
- Car can be used as cover by getting out and staying low to avoid exposure
- Wide range of weapon modifications available in Ammunation such as clips, grips, tints and other attachments
- Some missions request you to customise vehicles in a certain way, the rest is up for experimentation
- Vehicle customisation taken a lot further than in GTA SA
- Pay & Spray not in game - replaced by Los Santos Customs stores that are located throughout the map
- More than 1000 vehicle modifications available, both cosmetic and performance
- You can take a photo of your finished vehicle and upload it to Social Club
- "Over 1,000 car customization options" (Bulletproof tires, armor, etc.)
- Car will turn up in an impound if left in the street. Must pay a fine to retrieve it
- You can't directly "weaponize" your car, but there are a lot of little options. (Car leaking petrol and light em up, sticky bombs)
- Guns will be with you throughout the whole game
- Customized guns will broaden range of options during missions. (Stealthy vs. loud, Scope, etc.)
- Moved from static fights to free focus. Quickly switch your focus to other enemies. No longer need to lock on to enemies, although you can lock on if you wish
- "Hits are much more satisfying"
- Each character has different animation. Strength stat has a bearing on melee capability
- Expect really cool destruction/carnage/damage
- Combat AI much more advance with more knowledge of environment
- Enemies will behave different by who they are (SWAT is organized, gang members are more "gung ho")
- 3 protag will feel natural and will not feel like a balancing act, allowing the game to feel more natural. (if Franklin and Michael are in a car, you can drive as Michael, switch to Franklin, and Michael will continue driving)
- Shooting stat will affect steadiness of aim, amount of ammo you can carry, aim stability, etc. (You can go to the shooting range to increase stat. Also goes up if you kill an enemy. You are rewarded for better kills like head shots)
- Car horns can be customized

« Zadnja izmjena: 11. Srpanj, 2013., 12:56 SuperSaiyan86 »

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #602 : 24. Srpanj, 2013., 01:47 »
Isprike na double-postu, al niko vec duze vrijeme nije nis pisao a nakon onolike opširne najave u vijesti dobio sam neki nagon da jos malo istrazujem neke zanimljivosti vezane uz igru posto nam se izlazak opasno priblizava (54 dana točno :))... Eto tako naletio sam na jedan zanimljiv primjerak fan-made mape sastavljene na temelju svih slika i videa dosad, pa me zanima sto vi mislite, kako vam se cini? Koliko bi zapravo slika mogla biti autentična u usporedbi sa pravom mapom...? Znam, glupo pitanje jer jos nitko nije vidio mapu, al ono, cisto nagađanje neko, meni djeluje prilično uvjerljivo... I na kraju krajeva da li vam se uopce sviđa i da li bi ista mijenjali? :)



*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #603 : 24. Srpanj, 2013., 10:03 »
Nema razloga da boldaš svoj tekst, iovako je čitljiv. :thumbs:

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #604 : 24. Srpanj, 2013., 10:15 »
Mapa je dobro zamišljena, potrudili se ljudi - malo previše "praznog prostora", ali da - mogu zamisliti da će biti nešto slično tome.

Nego, da postavim i ovdje našu jučer objavljenu video najavu igre, ima puno detalja koji su vam možda promakli - pogotovo u tekstualnom dijelu.

http://youtu.be/liQVvnCpLaI

OPŠIRNIJA TEKSTUALNA NAJAVA: Grand Theft Auto 5

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #605 : 24. Srpanj, 2013., 14:06 »
Nema razloga da boldaš svoj tekst, iovako je čitljiv. :thumbs:
Sry nemoj mi zamjeriti, pisao sam to negdje oko 2-3 sata ujutro žmireći na jedno oko pa sam jedva vidio sta pisem :) (da ne govorim da sam tekst ispravljao po nekoliko puta jer mi je falila polovica slova u riječima) a i slika je ispala ogromna pa da fokus ne ode previse na nju :mrgreen:

Mapa je dobro zamišljena, potrudili se ljudi - malo previše "praznog prostora", ali da - mogu zamisliti da će biti nešto slično tome.
Slažem se sa ovim da ima previše praznog prostora al to je "ugrubo" napravljeno, jasno da fali puno detalja ali sigurno ce se nadopunjivat s vremenom, kako god imat ce se jako puno toga tu za istraživat :)

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #606 : 28. Srpanj, 2013., 07:57 »
Mapa je dobro zamišljena, potrudili se ljudi - malo previše "praznog prostora", ali da - mogu zamisliti da će biti nešto slično tome.
Slažem se sa ovim da ima previše praznog prostora al to je "ugrubo" napravljeno, jasno da fali puno detalja ali sigurno ce se nadopunjivat s vremenom, kako god imat ce se jako puno toga tu za istraživat :)

Ma naravno, dok ne vidimo pravu mapu ne znamo ništa... ali ova mi se čini kao dobro zamišljena.

I da, ako se sjećaš, San Andreas je imao dosta praznog hoda između većih dijelova mape - rekao bi čovjek da će to pokušati riješiti ovdje u petici... i vjerojatno će pokušati, ali imam neki osjećaj da će upravo dosadni, prazni hodovi između zanimljivijih dijelova mape biti jedan od onih problema za koje će se kritičari hvatati (i spustiti zbog toga ocjenu igri sa 100/100 na 95/100 olol). I baziram to mišljenje praktički samo na tome da je hardver konzola slab, a oni obećavaju (pre)ogroman svijet i puno stvari za raditi u njemu. Mislim, bitno je iz nekoliko razloga da oni kao developeri mogu reći da je svijet u novoj GTA igri najveći do sada, pri čemu je marketing jedan od njih, a pri čemu ne moraju (ne mogu?) taj svijet napuniti zanimljivim sadržajem na svakom koraku.

Uglavnom, u San Andreasu mi se nisu sviđale te dosadne, duge, monotone vožnje preko mape koje si par puta morao raditi (mislim da i za neke misije), a čini mi se nekako da bit takvih stvari moglo biti i ovdje.

EDIT:

VIJEST: Strateški vodič za GTA 5 u pretprodaji
« Zadnja izmjena: 28. Srpanj, 2013., 08:08 Ementaler »

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #607 : 28. Srpanj, 2013., 09:55 »
Zato mi je četvorka rulala sa svojom manjom mapom - nisi imao osjećaj da imaš praznog hoda budući da si na svakom komadiću mape imao što za raditi. Vjerojatno jedan od razloga zašto je to jedini GTA koji sam odigrao do kraja.
Al da, ovdje je marketing dosta važan - takvi "factovi" na podsvjesnoj razini prodaju igru.
The greatest teacher, failure is.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #608 : 28. Srpanj, 2013., 13:29 »
Zato mi je četvorka rulala sa svojom manjom mapom - nisi imao osjećaj da imaš praznog hoda budući da si na svakom komadiću mape imao što za raditi. Vjerojatno jedan od razloga zašto je to jedini GTA koji sam odigrao do kraja.

Ne znam baš... Grad je bio suviše monoton i naporan s prelaskom preko mostova gdje se uvijek stvori prometni čep. Kad god je trebalo putovati u drugi dio grada samo sam taxi ganjao. A grad sam po sebi je bio dosta isprazan, jedan jedini restoran u čitavom kvartu i takve stvari... Sleeping Dogs je taj segment recimo odradio kudikamo bolje, tamo je baš na svakom koraku bilo nešto za raditi.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #609 : 28. Srpanj, 2013., 14:15 »
da su bar postojala nekakva vozila koja idu po zraku velikim brzinama?! :bonk:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #610 : 28. Srpanj, 2013., 15:03 »
Zato mi je četvorka rulala sa svojom manjom mapom - nisi imao osjećaj da imaš praznog hoda budući da si na svakom komadiću mape imao što za raditi. Vjerojatno jedan od razloga zašto je to jedini GTA koji sam odigrao do kraja.

Ne znam baš... Grad je bio suviše monoton i naporan s prelaskom preko mostova gdje se uvijek stvori prometni čep. Kad god je trebalo putovati u drugi dio grada samo sam taxi ganjao. A grad sam po sebi je bio dosta isprazan, jedan jedini restoran u čitavom kvartu i takve stvari... Sleeping Dogs je taj segment recimo odradio kudikamo bolje, tamo je baš na svakom koraku bilo nešto za raditi.

Biljar, pikado, kuglanje, utrkivanje, sporedne misije od ekipe s "friend" liste, misije s policijskog računala, random vožnje gliserom ili helikopterom, kasnije assassination misije...Nisam baš stekao dojam da nemaš što raditi u nekom kvartu. Istina-bog, nije na razini Red Dead Redemption sporedne zabave, al uzevši u obzir kako se dosta vremena utrošilo na razvoj Rage enginea, nije začuđujuće.
Prometni čepovi se elegantno riješe vožnjom motora.
The greatest teacher, failure is.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #611 : 28. Srpanj, 2013., 15:17 »
Sve navedeno s tim da je to pola sporednih stvari koje možeš raditi.
A ranije spomenuti Sleeping Dogs je neusporediv baš u tom segmentu sa GTA IV, pogotovo kada se zna da je u njemu vozni model bio tragičan, dok je u GTA IV remek dijelo.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #612 : 28. Srpanj, 2013., 17:21 »
Zbilja moras smanjit s tim epitetima i podsjetit se da si sklon pretjerivanju.

Vozni model u GTAIV je bio meh. Funkcionalan, ali realno kao da si vozio po staklu.
Motore da ne spominjem. U Lost & Damned su to malo popravili, ali sve u svemu i dalje meh.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #613 : 28. Srpanj, 2013., 17:35 »
Svaki auto je imao drugačije karakteristike, viziku koja je naginjala realnosti, realno u ovakvom tipu igara, di si ti vidio bolji vozni model?

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #614 : 28. Srpanj, 2013., 17:37 »
Remek djelo. :wildboy:

Za IV sam imao osjećaj da sam na ledu cijelo vrijeme. Govorim o PS3 verziji.
Nego, jel itko radio već preoder pa da napiše gdje je najpovoljnije uzet?
URED
Meni SA

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9