HCL.HR

Legend of Grimrock 2

  • 12 Odgovora
  • 3912 Hitova
*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Legend of Grimrock 2
« : 24. Travanj, 2013., 11:17 »
Najavljen uz za sada samo jedan screenshot, koji pokazuje da ćemo u nastavku osim tamnica boravit i u prirodi.



“As today’s meeting proved, we still have a lot of ideas we’d like to explore, lots and lots of new content already done (originally made for a DLC/expansion), and a big engine update in the works. Simply put, a DLC would have limited too much what we can do. With a full-blown sequel, we can raise Grimrock to the next level.”

"In an earlier blog post, the team discuss some ideas for the sequel that were ultimately given the chop, including roguelike elements and a world map dotted with “towns, villages and adventuring locations.”


Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #1 : 09. Svibanj, 2013., 16:41 »
Ovoj igri se full veselim. Prvi dio mi je bio veliki gušt odigrati. Ne znam znače li u dvojci ovi vanjski prostori da će i sama logika dizajna levela biti drugačija (otvorenija) ili će se raditi o outdoor hodnicima, kako je to bio slučaj dosta često u Lands of lore ili Dungeon masteru. Ako se odluče na otvoreniji dizajn levela, to može biti dvosjekli mač. Vidjeti ćemo.

Inače, 2013/2014 će biti prava poslastica za ljubitelje RPGa. Grimrock 2, Shadowrun returns, Wasteland 2, Project eternity, Chaos cronicles, Torment: numenera, Expeditions: conquistador... nikada nisam mislio da će ponovno doći doba RPGova.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #2 : 19. Siječanj, 2014., 14:03 »
Konačno novi info, opet mrvice ali barem znamo da ovaj projekt nije umro. Odnosi se na redizajnirani skill tree

"Every character level gained should feel special," Legend of Grimrock developer Almost Human has said, explaining that the sequel brings a "major redesign" of its retro dungeon crawler's skill system. No longer will heroes need to pump points into just a few skills, as each individual point now does something actually useful.

Each class has its own skill tree, though some skills may be shared between classes, and each playable race also has its own tree with skills and perks.

The original game's skill system "resulted in a situation where optimal strategy is to pump all skill points into very few skills," Almost Human explained. "Especially with magic skills, this resulted in mages specializing in one or two schools of spells, which resulted in fewer spells to be available to mage. Fewer spells = less fun to the player."


Sve je detaljnije objašnjeno ovdje




Ne vidim čemu taj "major redesign", ali ajde, vjerovat ću im na riječ da će bit bolje makar stari sistem nije bio toliko loš da bi trebao dobit neke ozbiljnije preinake. Bio je dosta dobar zapravo.

I još jedan novi screen, opet prikazuje otvoreno područje



Projekt se može podržati i putem Kickstartera

Još uvijek nema ni naznaka datumu izlaska

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #3 : 19. Siječanj, 2014., 14:14 »
Ova KS kampanja je za seriju po istoimenoj igri, ne za nastavak.
O kojem dosta često dobivamo informacije, dva puta mjesečno zapravo.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #4 : 19. Siječanj, 2014., 14:24 »
Jep, za seriju je ovo, čorav sam :wildboy:

Daj linkaj taj izvor informacija pls. Osim ako nije ovaj blog, gdje su u zadnjih godinu dana postali dve i pol bitne stvari. Na stranu to što sma ga tek danas uspio otkrit :hiha:

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #5 : 19. Travanj, 2014., 15:15 »
Par relativno novih slikica







Predivno izgleda svijet, jedva čekam


*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #6 : 11. Kolovoz, 2014., 18:27 »
Igra je nedavno ušla u alphu

Alpha in our case means that the game can be completely played from beginning to the very end and that all the planned features exist. The last missing piece from the alpha we had was the ending of the game but now that we got that done, the deal is sealed. :) Of course at alpha, there are still features and content that lack polish and refinement, and balance and progression of the game is not complete, but in a sense the game is now “whole”! To celebrate the milestone, we have a new screenshot for you… The herders are back!



A i glazba će biti na razini ponovno

www.youtube.com/watch?v=ZbrSLXVJsoA

We are getting nearer to the finish line and one of the remaining things on our todo list for Grimrock 2 is music production. Like in Grimrock 1, in-game audio will only consists of ambient sounds and sound effects. This is a deliberate design choice and we think it really helps immerse you as the player to the world we have created. In Grimrock 1 we only had the Grimrock theme playing in the main menu, but this time we also have intro and outro cinematic videos and for those we need a cinematic score.

Sad se samo čeka neki video

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #7 : 22. Listopad, 2014., 13:23 »
Po Metacriticu, igra kupi odlične ocjene. Nego, budući da nisam nikad igrao ovakav tip igara, jel to nešt komplicirano ili? Pročitao sam jedan komentar da je veoma lagano napraviti nefunkcionalnu grupu.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #8 : 22. Listopad, 2014., 13:50 »
ti ćeš se snaći :hiha:

pa prvi dio je vukao neku ustaljenu RPG logiku i rulao pri tome. ja kao kežualni RPG igrač apruvam ovaj serijal. :ementaler:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #9 : 22. Listopad, 2014., 14:08 »
Što se tiče mehanika ili borbe stvarno nije komplicirano, jedino što uvijek treba taktizirati par koraka unaprijed. Ne očekujem ni da će zagonetke biti nešto prekomplicirane, pošto su najavili da će otprilike biti iste "težine" kao u jedinici, znači baš ono taman da rješenje nije preočito a niti da je potrebno neko posebno mozganje ili kopanje po wiki stranicama.

Napraviti funkcionalnu grupu je zapravo jedna od bitnijih stvari u igri. Jer ako npr imaš grupu od 4 magea nemaš šanse jer si premekan, ako imaš grupu od 4 tenka opet nema smisla jer više od pola stvari u igri neće biti iskoristivo. Možda je najbolja kombinacija igrati sa dva debela naprijed, koji će djeliti većinu dmg i 2 magea iza koji će bacati spellove buffove i to.

Već neko vrijeme dolazim u napast skinut s torrenta, ali onda se sjetim koliko je odličnih levela bilo u workshopu za jednicu pa mislim da ću se ipak strpit do zimske rasprodaje.

Mislim da bi se tebi igra mogla jako svidjeti :)

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #10 : 24. Listopad, 2014., 22:42 »
Krenuo s igranjem i uzeo premade ekipicu, pobijedio prvog bossa i malo istraživao šumu te došao do nekog zmaja na tornju. Tamo sam se samo okrenuo i nastavio hodati šumarkom. Nego, što podrazumjevaš pod taktiziranje nekoliko koraka unaprijed? Borba mi nije za sada jača strana jer uglavnom stojim i udaram, čak i kada se probam maknuti u stranu opet dobijem udarac.

Isto tako me zanima kako riješiti ozljedu tijela? Minotaur mi sada ima obje ruke ozljeđene i ne mogu udarat što mi nije baš napeta situacija. Jel potreban neki poseban potion za to ili je dovoljan i običan? Rest naravno ne pomaže jer to napuni hp. Ono, ok mi je igra za sada iako sam prošao samo jedan level ololololol. Lokacije su lijepe, ima tajni za otkrivati i zabavno je.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #11 : 25. Listopad, 2014., 11:59 »
Nego, što podrazumjevaš pod taktiziranje nekoliko koraka unaprijed? Borba mi nije za sada jača strana jer uglavnom stojim i udaram, čak i kada se probam maknuti u stranu opet dobijem udarac.

Baš to sam i mislio :) kako se ne dovesti u takvu situaciju, nego uvijek imati prostora za kretanje da što manje udaraca primiš. Pogotovo u uskim koridorima sa više neprijatelja, ako te okruže gotov si. Iako dvojka mi se čini malo prostranija nego jedinica ovako po slikama i videima.

Isto tako me zanima kako riješiti ozljedu tijela? Minotaur mi sada ima obje ruke ozljeđene i ne mogu udarat što mi nije baš napeta situacija. Jel potreban neki poseban potion za to ili je dovoljan i običan? Rest naravno ne pomaže jer to napuni hp

Neki healing potion ili spell? U jedinici su bila i neka mjesta (izgledala su ko kristali ili zrake svjetla) di se cijeli parti instantno izlječio, neznam jel tog tu ima.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Legend of Grimrock 2
« Odgovori #12 : 25. Listopad, 2014., 12:31 »
Za sada nemam nikakav spell za heal, a potion nisam probao jer sam ih sve odmorio. Izgleda da ću se morati vratiti do kristala onda.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9