HCL.HR

Game Pass ostvario rekordan rast krajem 2024., ali uz pad Microsoftovih prihoda od gaminga

Zoran Žalac 30.01.2025.   •   4 komentara   •   Industrija videoigara


Iz Microsofta su se pohvalili kako je pretplatnička usluga Game Pass u zadnja tri mjeseca 2024. godine ostvarila svoj najveći rast pretplatnika u povijesti, zahvaljujući PC igračima.

Čini se kako se mnogo igrača ove jeseni pretplatilo na Game Pass kako bi zaigrali Call of Duty: Black Ops 6, Stalkera 2 i / ili Indianu Jonesa.

Iz Microsofta su se pohvalili kako su u periodu od 1. 10. do 31. 12. 2024. zabilježena rekordna primanja Game Pass usluge u jednom kvartalu. Tome ponajprije pripisuju nagli rast pretplatnika PC Game Passa – broj pretplatnika na PC-ju povećao se tijekom jeseni za čak 30% u odnosu na 2023.

Nažalost, nije otkriven konkretan broj pretplatnika Game Passa. Rečeno je samo kako je Indianu Jonesa zaigralo više od četiri milijuna igrača.

Premda se može činiti kako je Xbox uspio okrenuti ploču na bolje i sada plovi prema vedrijim danima, ovaj uspjeh zapravo je tek manji tračak u ne baš tako sjajnim vijestima. Prodaja Xbox konzola tradicionalno pada iz kvartala u kvartal, a u jesen 2024. bila je 29% slabija nego godinu ranije. Općenito su Microsoftovi prihodi u gamingu tijekom jesenskog perioda sveukupno bili 7% niži nego 2023., a ponovno su ih izvukle igre Activision Blizzarda (čitaj: Call of Duty) koje su ostvarile veći uspjeh nego je bilo predviđeno.

Komentari (4)

  • Benjamin Scrool

    30.01.2025 - 11:29

    Dok potrošiš 70 milijardi da i dalje budeš u gubitku.

  • Mrkvicaa

    30.01.2025 - 12:17

    Koliko je Luka sigurna ako se može uzeti mjesečna pretplata za igranje Stalkera 2 i Indiane, pa je zatim otkazati:) I ponovno to napraviti za 12 eura kada se pojave igre vrijedne igranja.Nije loše dok traje:)

    • edge12

      @Mrkvicaa, 30.01.2025 - 19:21

      To se i desilo. Uostalom, sigurno se uzela pretplata zbog CODa. Odigrali kampanju i bok. A kolko sam vidio na SteamDB, COD je zbilja izgubio velik broj igraca od izlaska.

      Prema Ampereu, broj korisnika GPa na PC je mali naspram onih koji ga koriste na Xboxu. 1/6 negdi. Ako je bio 30% rast, onda je negdi malo vise od 1 milju u 3 mj. na PC.

  • Dick Johnson

    30.01.2025 - 12:46

    Imali su najbolju konzolu, al izgleda da se taktika ne izdatavat ekskluzive iz poznatih fransiza godinama ipak nije isplatila.

Komentirati mogu samo prijavljeni korisnici
PRIJAVI SE ili REGISTRIRAJ i ostavi svoj komentar!

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?