HCL.HR

Obrada videa & vaši video uradci

  • 172 Odgovora
  • 27442 Hitova
*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #150 : 29. Travanj, 2012., 16:45 »
Mile jesi ti radio onaj neki kratki film s Matejem u glavnoj ulozi? To je rulalo  :hihi:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #151 : 29. Travanj, 2012., 17:45 »
Shut Down.  :hiha:

Ima i topik negdje oko cilog tog festivala kad sam hajpao hclovce da napravimo zajedniči muvi. Nije uspjelo nikad. Previše talenata odjednom, I guess.  :wildboy:


A ti dokići su bili svašta. Amaterski jer jbg, dosta toga sam sam radio, uglavnom o mjestima oko Zadra, ali s nekom deep story ka. Recimo bila je ta rupa di su partizani bacili tipa 100-injak ljudii onda po njima bombe na -60 metara. Doli sam se spuštao sa GSS-om, u mraku, dolje ono kosturi, lubanje n šit. BIlo je zanimljivo razgovarati s ljudima koji su to preživjeli, ono, ekipa prepričava kako su doslovno klali ljude nad rupom koji nisu htjeli pasti dolje s noževima preko vrata, kako su s leđa strijeljali žene, bilo je i dice tipa 16-17 godina koje su baili doli, svi povezani bodljikavom žicom, ko u konc. logorima.

Ima dosta duga priča oko toga, neki ljudi su nakon tog incidenta postali dosta jaki na političkim pozicijama i završili na nekim visokim mjestima u tadašjnoj državi. Ma ono, materijala ko u priči, al ja sam se orijentirao samo na mjesto, ljude, običaje i tako te neke događaje.

Onda ta Škarda, jedini napušteni otok u Jadranu. Kuiš, tamo je do 60-ih bilo ono, normalno naseljeno ko i na svim drugim otocima ali nisu im mogli uvesti struju niti im nisu izgradili mul za pristajanje brodova (obećavali im to još od Austro-Ugarske). Enivej, otok je ostao napušten sa dva stanovnika koji su umrli negdje 80-ih, najzadnji su ostali na otoku bez struje i vode.
Danas su te parcele pokupovali bogatuni sa susjednih otoka, i otok je pravi mali raj na zemlji. Nema nikoga, cijelo jedno napušteno selo, ono ko gradić duhova, ništa nije sređeno, većinom propada...neki frajer je zakupio mali zamak tamo i obnovio ga pa planirao kao napraviti Zrće 2 nešto. Underground partiji usred ničega nešto. Ne znam u kojoj je fazi sad to, al mislim da je preko lita jedino on tamo u tom zamku kojeg obnavlja laganini s okolicom.

Priče ljudi otamo su isto bile jebene. Mislim, otok je propao i depopularizirao, jedini u nas, i oko toga nije nikad dignuta fama. Ista sudbina se predviđa za još x otoka (Srakane, Unije itd) kroz nekih 10-ak godina, čak i manje. Možda to ne zvuči strašno kao OTOK BUHU, al realno to izgleda tako lipo i netaknuto da je nevjerojatno da ćemo to samo tek tako predati u ruke bogatim Švabama.

Bio sam i na svjetioniku di živi/radi frajer, sam ko Pale. Otok ima tipa 100 m kvadratnih, hrpu kunića i guštera jer nemaju prirodnih neprijatelja. Njegov život je zanimljiv, ono, ko pustinjak jer realno nema mob, TV, internet, ništa, samo more i vezu sa ovima iz Splita zbog vremenskih promjena tralala.

U tim dokićima radio sam i rekonstrukciju (!) života u malim mistima otprije 30-ak godina. Bilo je fun za snimati, ništa sad EKSTRA, al ono život bez tehnologije i trgovina, ručno pravljenje kruha, klanje beštija, MISTERIJI VJEŠTICA na brdu, bla. U ovom jednom mistu bilo je dosta tih povijesnih podataka (Novigrad) koje je trebalo iskopati. Malo je to bilo teško jer moraš čitati povijesne knjige, kopati po arhivu i starim novinskim člancima, tražiti ljude do kojih je realno nemoguće doći i blabla. Jbg, nema sve na internetu, pogotovo kod tih manjih sredina već je većina toga u spisima nekog povijesnog frika koji sve drži u podrumu.

Zbog Jasenica smo išli po Velebitu svugdje, to je isto jako kul. Mislim, sve ovo možda nije toliko napeto kad ideš ovako rendom, al kad tražiš informacije o nekim mjestima, ljudima i događajima onda sve ima neku veću važnost jer eto, treba to predstaviti ljudima na neki kvazi zanimljiv način.

Ma ima toga gro. Emisija o moru di ŠOKANTNO, moraš putovati uokolo po mistima i otocima, onda rubrika u dobro jutro Posebni ljudi di eto, moraš raditi priče o zanimljivim i neobičnim ljudima itd itd. Je da je dosta toga bilo amaterski i sve, ali je bilo jako zanimljivo i kul. :]

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #152 : 29. Travanj, 2012., 17:57 »
ma super je sve to moram priznat. upravo su te priče o čudnim, zanimljivim ljudima najbolje ikad.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #153 : 30. Travanj, 2012., 13:21 »
E, imam pitanje ak zna netko od vas.

Jel imate kakve dobre rendering postavke za HD videe, da ne izgube na kvaliteti nakon renderanja?
Evo npr, snimio sam cover jedne pjesme mobitelom u HD kvaliteti, ima 350MB, niš strašno.
Ali sam u Sony Vegasu morao dodati audio koji sam snimao posebno, i morao sam sinkronizirati video i audio.
I sad kad idem renderat kao .avi, video ima skoro 1GB, a to mi je muka za upload.
Tak da sam sad zadnji cover renderao kao. mp4, imao je 30-40MB, ali kvaliteta je: Red Hot Chili Peppers - Scar Tissue (cover)

Jel postoje onda neke dobre postavke, da ima bar 200-300MB, ili se moram pomirit s uploadom koji će trajat osamsto stoljeća?

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #154 : 30. Travanj, 2012., 16:56 »
Ne znam baš Vegas al vidi imaš li Quick Time za export, *.mov jel, ako imaš onda stavi codec h.264, ovo ostalo na max i voila.

Osim toga možeš i jednostavno u *.wmv exportirat, samo namjesti bitrate na 5000, CBR, quality max. Al kažem, nisam nikad Vegas upalio pa samo nabadam.  :wildboy:

*

Rogue

  • **
  • 176
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #155 : 02. Svibanj, 2012., 19:04 »
Ne znam dali postam na pravom mjestu ali morate vidit ovo remek-djelo.. DubWars: First Strike

« Zadnja izmjena: 02. Svibanj, 2012., 19:06 Rogue »

Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #156 : 02. Svibanj, 2012., 23:20 »
Poprilično užasno.  :wildboy:

*

Rogue

  • **
  • 176
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #157 : 03. Svibanj, 2012., 12:00 »
 :fpalm:

*

Hans Gvatemala

  • *
  • 46
  • Savior of humanity
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #158 : 05. Studeni, 2012., 18:21 »
Brugal Zagreb Excellente

Kratki video koji sam radio za promociju novog ruma na HR tržištu. A s obzirom da je nekak tema zamrla, možda potakne ostale da postaju što rade. Neka razmjena ideja/iskustva nezz.  :solidus:
TV and the Internet are good because they keep stupid people from spending too much time out in public

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #159 : 05. Studeni, 2012., 18:33 »
To je ovako freelance il radiš u nekoj produkciji?
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Hans Gvatemala

  • *
  • 46
  • Savior of humanity
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #160 : 05. Studeni, 2012., 18:39 »
To je ovako freelance il radiš u nekoj produkciji?

Freelance isključivo. Radio bi ja u nekoj produkciji da HR produkcijske kuće plaćaju (ili barem plaćaju na vrijeme)
TV and the Internet are good because they keep stupid people from spending too much time out in public

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #161 : 05. Studeni, 2012., 18:59 »
Kakvu opremu koristiš? Za snimanje i montažu
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Hans Gvatemala

  • *
  • 46
  • Savior of humanity
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #162 : 05. Studeni, 2012., 19:08 »
Za snimanje većinom ili Panasonic GH2/Canon 5D/550D, JVC GY-HM150U + Steadicam/slider što već

Obrada je FCP 7.x ili ako je baš potrebno, bilo što od ostalih video editora
TV and the Internet are good because they keep stupid people from spending too much time out in public

Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #163 : 05. Studeni, 2012., 19:15 »
Okej je. =)

*

Hans Gvatemala

  • *
  • 46
  • Savior of humanity
Odg: Obrada videa & vaši video uradci
« Odgovori #164 : 05. Studeni, 2012., 19:23 »
TV and the Internet are good because they keep stupid people from spending too much time out in public

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9