HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1707945 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15345 : 24. Studeni, 2013., 00:44 »
Prisoners (2013)

Odličan film, iako mi teško padaju ovako teške drame, pogotovo zbog trajanja od 153 minute, ovo je jako dobro. Hugh Jackman kakvog do sada nikad nisam vidio; sjajna izvedba. Jake Gyllenhaal također odlično odigrao. Sviđa mi se jako što film ne slijedi logičan i klišejizirani pattern kod ovakvog tipa filma, nego nudi posve novi dodir. Ne trudi se zakomplicirati radnju, sa nekakvim neočekivanim obratima i zbog toga mi se jako sviđa. Iako je malo predug, preporučio bi ga svima koji vole drame ovakvog tipa. Moram priznati da sam ga pogledao s popriličnim grčem u želucu.



8.0

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15346 : 24. Studeni, 2013., 02:36 »
Hunger Games 2- 2 i po sata besmislene dosade, najgori film koji sam u zivotu pogledao u kinu, izbjegavat u sirokom luku. 0/10

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15347 : 24. Studeni, 2013., 08:39 »
Prisoners (2013)

Odličan film, iako mi teško padaju ovako teške drame, pogotovo zbog trajanja od 153 minute, ovo je jako dobro. Hugh Jackman kakvog do sada nikad nisam vidio; sjajna izvedba. Jake Gyllenhaal također odlično odigrao. Sviđa mi se jako što film ne slijedi logičan i klišejizirani pattern kod ovakvog tipa filma, nego nudi posve novi dodir. Ne trudi se zakomplicirati radnju, sa nekakvim neočekivanim obratima i zbog toga mi se jako sviđa. Iako je malo predug, preporučio bi ga svima koji vole drame ovakvog tipa. Moram priznati da sam ga pogledao s popriličnim grčem u želucu.

(Klikni za pregled slike.)

8.0

+1
I mene su obojica iznenadili, a i tih 2 i pol sata su prakticki proletila, odlican film :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15348 : 24. Studeni, 2013., 08:57 »
zadnje sam gledao Prison Break 2 sezonu cijelu :D najbolja serija po meni

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15349 : 24. Studeni, 2013., 10:13 »
Hunger Games 2- 2 i po sata besmislene dosade, najgori film koji sam u zivotu pogledao u kinu, izbjegavat u sirokom luku. 0/10
Trebaš se truditi biti malo objektivniji prilikom ocjenjivanja, mislim ono kada daš nekom filmu ocjenu 0 tada te niko ne shvata ozbiljno, veći bi efekat izazvao da si mu dao ocjenu npr. 5/10.
Inače, ne vjerujem da je loš film. Prvi dio mi je bio odličan, a dvica na imdb-u ima čak i veću ocjenu pa valjda nije mnogo lošija.

The Mortal Instruments: City of Bones (2013)



Solidan film ali me nije pretjerano oduševio. Nezz nema nekih posebnih mana, ono standardan tinejdžerski film koji cilja samo da zabavi gledatelja bez neke dubine. Obzirom da je imao dobru podlogu u knjizi mogao je biti mnogo bolji i možda predstavljati prvi dio u nekoj trilogiji, a ovako nemam želju gledati nastavke. Tematika je zanimljiva (demoni, poluanđeli, limbo tj. alternativna verzija našeg svijeta, plus ostala underground bića: vukodlaci, vampiri i sl.), akcija je također dobra, ali priča je malo zbrzana vjerovatno jer su se trudili da ubace što više iz knjige (nisam je čitao pa ne mogu uporediti), glumci mi se baš i nisu svidjeli (inače nisam ljubitelj filmova u kojima su neki cool tinejdžeri glavni heroji, odmah takve filmove ne shvaćam ozbiljno jer znam na što ciljaju s tim), također i dijalozi su plitki, pogotovo kada su se trudili biti humoristični. Film će se svidjeti ženskom dijelu publike (sestri se svidio), a ostali, ukoliko nemaju neke kvalitetnije alternative, bi se mogli solidno zabaviti uz ovaj film.

7

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15350 : 24. Studeni, 2013., 13:23 »
The Hunger Games: Catching Fire (2013)

Prvi dio nisam ni gledao jer mi je izgledao užasno rendom i fegetski, ali traileri za Catching Fire su bili dosta dobri a i poprilično visoka ocjena na IMDb-u tako da ono, dosta sam bio uzbuđen prije filma. Frendovi su mi ukratko prepričali radnju prvog dijela, tako da sam više manje razumio cijeli film.

Ne bi se nikako složio da je film 2 i po sata čiste dosade. Radnja je dosta zanimljiva, ima taj neki kao sociološki aspekt, ali ne pretjerano. Dosta je dobro balansiran film. Prva polovica je manje više uvod u akcijsku drugu polovicu filma i treći nastavak filma. Likovi su odlični, mislim stvarno je odlična glumačka ekipa (čak ni Lenny Kravitz kao modni stilist nije iritantan), Jennifer Lawrence rula kao i Josh Hutcherson <3

Sve u svemu, jako zadovoljan sam izašao iz kina. Savršena radnja i likovi, nijednom u 2 i po sata trajanja filma mi nije bilo dosadno. Na kraju filma je cliffhanger koji ostavlja Katniss sa Haywickom i onim igrotvorcom i zapravo su cijele 75. Igre bile unaprijed isplanirane kako bi se došlo do revolucije protiv Kapitola, i tu ostavljaju mjesta za treći nastavak :=)

10/10
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15351 : 24. Studeni, 2013., 13:34 »
The Hunger Games: Catching Fire - Bolji od prethodnika samo tako. Novi redatelj, Francis Lawrence, je eliminirao sam shaky cama. Štoviše, neke scene su baš odlično snimljene, kadriranje i ta sranja + prelijepa tamno plava paleta boja. Pogotovo jedna scena na početku odmah koja je apsolutno savršena i najbolja u filmu. Full ozbiljna i šokantna prilično po meni. A i cijeli film ima dosta ozbiljniji ton, no daleko sam najviše uživao u događanjima izvan samih igara. Znači početak revolucije, pobune, neredi u okruzima i slično. Nezz, pročitao sam da će u nastavku bit puno više toga, zato samo naprijed. Glumci su svi odlični, ali meni osobno dvojica daleko najjačih su Harrelson i  Seymour Hoffman. Sredinu su malo razvukli, ali kraj su malo zbrzali. Jebiga, twist na kraju i cliffhanger, praktički sad MORAM gledat nastavak, iako bih i bez toga. Sve u svemu, jako mi se sviđa kud su krenuli, obilje odličnih scena tipa kad istuku starca u 11. okrugu ili isprebijaju Cinnu odmah prije početka igara... savršeno. Prvi je bio dobar Hunger Games film, ovaj je dobar film. Točka. I zato ide jedna čvrsta devetka.

9.0
« Zadnja izmjena: 24. Studeni, 2013., 14:13 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15352 : 24. Studeni, 2013., 15:49 »
Ja ne kuzim sta je u tom filmu zanimljivo i dobro. 2 i po sata glupih dijaloga, od "akcije" ni A, predstave one natjecatelje kao neke najopakije pobjednike ikad, 80% njih umre samo kad cujemo onaj TOP kad opali, dakle ni neznamo sta im se desilo, a ostali umru u 5 sekundi "akcijske borbe" uzas.
« Zadnja izmjena: 25. Studeni, 2013., 15:46 RoboWarrior »

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15353 : 24. Studeni, 2013., 16:00 »
Kužim da ti je ime Adrenalin, pa ti fali sočne krvoločne hardcore akcije i adrenalina u filmu, al stvarno nezz što da ti kažem. Igra ovih dana od Arnieja i Stallonea novi film u kinima pa odi to onda gledaj. ;)
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Suhi pršut od svinje

  • *
  • 93
  • PERMANENT BAN
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15354 : 24. Studeni, 2013., 16:07 »
Ako misliš na 1. film, mnogo se slažem s tobom, adrenaline. Film je potpuno bezličan. Stvarno je 0 realna ocena, bez imalo preterivanja. Sad šta su s 2. filmom uradili, ne znam, ali verujem da je mnogo bolji, a to im uopće nije mogao biti problem ostvariti jer lošije od 1. nije moglo.
Ja u biti ne postojim. Ja sam prototip HCL.hr umetne inteligencije (1. generacija HCL.hr botova). Moj kreator je "Ementaler".

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15355 : 24. Studeni, 2013., 18:01 »
0 realna ocjena. Ti si gori od mene. :hihi:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15356 : 24. Studeni, 2013., 19:13 »
After Earth (2013)



Willa Smitha mnogi ne smatraju velikim glumcem ali je meni jedan od dražih, njegovi filmovi spajaju odličnu akciju i dobar humor za kojeg je on najzaslužniji a neke od njegovih najboljih filmova poput: I, Robot; Independence Day; Enemy of the State; I Am Legend; Wild West i sl. se nikad ne mogu zasititi. Imam osjećaj da mu je karijera na zalasku još od I, Robot-a iz 2004. (iako se pokušao vratiti sa odličnim filmom I Am Legend iz 2007.), tako da sam se veoma obradovao kada sam prvi put čuo za After Earth jer sam u tom filmu vidio povratak Smitha na SF akcionu scenu. A inače sam ljubitelj SF akcije a još kada tome dodamo post-apokalipsu, survival elemente dobijemo film koji je baš po mom ukusu. IMDB ocjena (5/10) mi je unijela mrvicu sumnje u kvalitet filma, ali sam ipak vjerovao Smithu i nisam pogriješio.

After Earth je odličan SF akcijski film. Priča nas vodi u daleku budućnost gdje je Zemlja već odavno postala nepodobna za život i napušteta od preostalih ljudi, koji sudbinu čovječanstva nastavljaju pisati na planetu Nova Prime. Will i njegov sin Jaden glume Cyphera i Kitaija, oca i sina (logično) koji upadnu u asteroidsku oluju i sruše se na Zemlju. Cypher biva teško ranjen a mladi Kitai mora preći 100 km negostoljubivog terena prepunog opasnosti da bi došao do dijela broda na kojem se nalazi SOS uređaj. Dakle, kao što vidite, priča je dosta zanimljiva, iako nije pretjerano duboka i nema nekih velikih iznenađenja u radnji. Zadovoljan sam kako je prikazana vizija alternativne budućnosti, sa brojnim sitnim detaljima koji povećavaju vjerodostojnost. Akcija i preživljavanje je uzbudljivo, glumci odlični iako je šteta što Will nije bio zapažen kao što sam očekivao i svoju standardnu ulogu heroja je prepustio svom sinu koji je opravdao prezime, bit će od njega nešto. Muzika, specijalni efekti i sve ostalo je na također na zadovoljavajućem nivou. Znači dosta dobar film koji definitivno ne zaslužuje ovako niske ocjene i kojeg bi trebali odgledati ako ste ljubitelji žanra.

8,5

*

Rogue

  • **
  • 176
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15357 : 24. Studeni, 2013., 19:15 »
The Resolution

Rijetki su horor filmovi poput ovog , o kojima ćeš danima nakon gledanja još uvijek razmišljati. Jedan od najboljih filmova koje sam pogledao zadnje 2-3 godine i više ,  i velika preporuka svima koji su željni poštenog horora sa dobrom i originalnom radnjom nakon mora klišejiziranih smeća.
         
« Zadnja izmjena: 24. Studeni, 2013., 19:18 Rogue »

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15358 : 24. Studeni, 2013., 19:18 »
Raiders of the Lost Ark - 8/10

Malo utvrđivanja gradiva da si zaokružim što bolje iskustvo igranja Deadfall Adventuresa. Ovaj prvi film s Indy Jonesom savršen je za takvo što jer uključuje zanimljive zagonetke, briljantnog Harrisona Forda, brdo akcije, kvalitetno šaketanje i radnju na raznolikim, živopisnim lokacijama. Nacisti i drugi neprijatelji su malo shitty okarakterizirani, ali to je u biti jedina bitna zamjerka koju upućujem ovom filmu.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15359 : 24. Studeni, 2013., 19:20 »
Willa Smitha mnogi ne smatraju velikim glumcem

Tko? :ave:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9