HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1707402 Hitova
*

theth1ef

  • **
  • 219
  • Učiš dok si živ.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18210 : 12. Rujan, 2017., 12:45 »
Hard to Be a God / Trudno byt bogom (2013) - 7.5/10

Vizualno je stvarno prekrasan i groteskan. Time nažalost pati priča koja uopće nije jasna,
a nastala je na predlošku braće Strugatski(najpoznatiji po Piknik pokraj puta od čega je nastao Stalker),
stoga je najbolje pročitati synopsis ili istoimenu knjigu ako imate priliku.

Priča prati jednog od ruskih znanstvenika koji su došli promatrati planet Arkanar, po svemu sličan Zemlji,
osim što su svi učenjaci mučeni i ubijani pa je vremenski zaostao u Srednjem vijeku.

Inače pomalo tužna priča iza filma, sniman šest godina(2000. - 2006.)
nakon čega je redatelj Aleksej German sedam godina radio na editiranju prije nego li je preminuo
koji mjesec pred izlazak filma.






Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18211 : 12. Rujan, 2017., 14:00 »

The hitmans bodyguard (2017) 6.5/10
-očekivao sam više prema komentarima i najavama, no jednostavno mi je previše umjetan i namješten. Puno mi je bolji The nice guys (2016)

Hitman's bodyguard mi je ok, isto sam očekivao više, ali dobar mi je. I od Nice guys sam očekivao više, moram  priznati.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18212 : 12. Rujan, 2017., 14:30 »
Batman Begins (2005)

PG-13 | 2h 20min | Action, Adventure | 15 June 2005 (USA)



★★★★★

Briljantan | Sjajna gradnja temelja za trilogiju | Najbolja ekranizacija Batmanovog početka

Nisam ga dugo gledao. Od cijele Nolanove trilogije ovo mi je četvrto gledanje jedinice, dvojku sam pogledao tri puta, a troju dva puta (jedino sam trojku gledao u kinu; oba puta). Taman se uhvatio igranja Batman Originsa pa da se malo ušemim u ulogu Batsa. Ova jedinica je Batmanovski film bez mane. Tako sjajan početak, pa ta njegova tranzicija. Pa treninzi sa ligom sjenki. Pa odličan Ra's al Ghul; Gotham je predivan. Likovi su odlični. Nikad neću prežalit što Katica glumi samo u ovom filmu; predivna je. Bale je super odglumio Batsa; no Afflecku definitivno bolje sjeda ta uloga. Atmosfera, realizacija scenarija, ma sve je odlično napravljeno. Maksimalna ocijena - pet zvijezdica.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18213 : 12. Rujan, 2017., 17:44 »
Megan Leavey (2017)

PG-13 | 1h 56min | Biography, Drama, War | 9 June 2017 (USA)



★★★★★

Emotivan | Nevjerojatna priča o dvama herojima | Jedan od ljepših pasivno ratnih filmova

Već si neko vrijeme želim pogledat ovaj film. Nisam vidio ni trailer, nego samo poster od filma i saznanje da u njemu glumi Kate Mara koju obožavam. Film je jedan od najljepših pasivno ratnih filmova koje sam ikada pogledao. Većinom su takvi filmovi teške drame, no ovaj je toliko lijep i emotivan da sam pustio suzu. Dosta spori build up, no od polovice filma sam bio prikovan za ekran. Nisam ni u snu mislio da bi me ovaj film mogao tako emotivno skršit i to ne u jednoj sceni, ne dvije, nego većinu druge polovice filma. Još je k tome i po istinitom događaju. Nevjerojatna je gluma Kate Mare i povezanost s Rexom. To prenjet na ovaj način na filmsko platno je vrijedno divljenja! Od mene maksimalna ocjena i nadam se da će pokupit tonu nagrada.


*

BoBD

  • *
  • 94
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18214 : 15. Rujan, 2017., 01:05 »
sljedeći tjedan se ide na It :)

Jesi odgledao? Moze nekoliko rijeci prije osvrta? Ocekivao sam ga danas/jucer ali nista..

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18215 : 15. Rujan, 2017., 15:38 »
Home Again (2017)

PG-13 | 1h 37min | Comedy, Drama, Romance | 8 September 2017 (USA)



★★★★

Smješan i dobar | Feel good movie | Iznenađujuće dobra romatnična komedija

U kino sam odveden na prepad i nisam ni znao što gledam. Pet minuta prije rečeno mi je da se radi o komediji sa Reese Witherspoon; rekoh o ne. Ne volim baš njezine komedije i nisam baš neki štovatelj Reese, dapače dosta mi je antipatična s tom ladicom. Sami početak filma je smor i fakat sam mislio da ću se lupat po glavi što sam dopustio da idem gledat ovo bez da išta znam o filmu. Već nakon pet minuta mi je film počeo biti simpatičan, a od onda do kraja me baš razveselio. Baš ima odlične šale, provale, ova trojica likova su mi toliko prejaki bili, baš sam bio oduševljen. Odličnu vibru baca film i fakat mi je jedna od boljih romantičnih komedija koje sam gledao. Gotovo je nemoguće ovakvoj vrsti filma dat maksimalnu ocijenu, jer to nikad nisu neviđeni filmovi. Ali ovaj definitivno zaslužuje mnogo bolju ocjenu nego li je to na imdbu. Film me čak natjerao da mi se i Rees Witherspoon svidi. Preporučam svima!

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18216 : 17. Rujan, 2017., 09:38 »
The Dark Knight (2008)

PG-13 | 2h 32min | Action, Crime, Drama | 24 July 2008 (Croatia)



★★★★★

Najbolji film sa superherojem | Najbolja gluma negativca | Najbolji batman film ikad

Znam da sam dosta glorificirao prvi i treći kao možda u nekim segmentima kao bolje filmove od ovoga, no sada kada sam ga pogledao sa velikim vremenskim odmakom, ovo je jebeno remek djelo Nolanovih. Bale mi je tu puno bolji i superiorniji glumi nego li u prvom filmu. Katie Holmes je jedini minus ovog filma. Puno bolje bi mi sjela nego užasna meni sestra Jake Gyllenhaala. Gluma Heath Ledgera ovim će filmom zauvijek ostati njegova ostavština i životno djelo. Apsolutno je nemoguće dobro odglumio u ušao u lik Jokera. Ima jedan dobar interview sa Aaron Eckhartom, gdje objašnjava onu scenu u bolnici; tj. kako su je snimili. Daleko najbolji superhero film, potpuno opravdano kao četvrti najbolji film svih vremena. Sporedni glumci njihova gluma, akcijske scene, glazbena podloga; završetak filma; Fakat ga jako dugo nisam pogledao. Već sam malo i zaboravio koliko je savršen.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18217 : 17. Rujan, 2017., 10:49 »
Kickass je najbolji film sa superherojem. Vjerojatno nisi gledao, inače bi znao.

Anywayz, HL je jako dobar, al šta je je previše je to najhajpano realno. Jednodimenzionalne negativne uloge su onako za bar 53% jednostavnije od nezz nekih dinamičnih rolerkostera koje nitko ne primijeti ako su dobro odglumljene xD.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18218 : 17. Rujan, 2017., 14:05 »
Chuck the bleeder (2016) 7.5/10
-Priča o "pravom" Rocky-u. Nije loš film.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18219 : 17. Rujan, 2017., 22:07 »
Meni su Nolanovi betmeni ok, ali puno precijenjeni. Australac pogotovo. Puno veći dojam je na mene ostavio Hardy nego on i iskreno mislim da ga se glorificira zbog suicida.

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18220 : 17. Rujan, 2017., 22:16 »
Megan Leavey (2017)

PG-13 | 1h 56min | Biography, Drama, War | 9 June 2017 (USA)



★★★★★

Emotivan | Nevjerojatna priča o dvama herojima | Jedan od ljepših pasivno ratnih filmova

Već si neko vrijeme želim pogledat ovaj film. Nisam vidio ni trailer, nego samo poster od filma i saznanje da u njemu glumi Kate Mara koju obožavam. Film je jedan od najljepših pasivno ratnih filmova koje sam ikada pogledao. Većinom su takvi filmovi teške drame, no ovaj je toliko lijep i emotivan da sam pustio suzu. Dosta spori build up, no od polovice filma sam bio prikovan za ekran. Nisam ni u snu mislio da bi me ovaj film mogao tako emotivno skršit i to ne u jednoj sceni, ne dvije, nego većinu druge polovice filma. Još je k tome i po istinitom događaju. Nevjerojatna je gluma Kate Mare i povezanost s Rexom. To prenjet na ovaj način na filmsko platno je vrijedno divljenja! Od mene maksimalna ocjena i nadam se da će pokupit tonu nagrada.

Hvale Cole, odličan je film.

Preporučam svima, kad vas uvati nešto da pogledate tužnjaka od filma!  :thumbs:



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18221 : 18. Rujan, 2017., 12:44 »
Meni su Nolanovi betmeni ok, ali puno precijenjeni. Australac pogotovo. Puno veći dojam je na mene ostavio Hardy nego on i iskreno mislim da ga se glorificira zbog suicida.

Kao glumac mi nije nista posebno sudeci po ostalim filmovima al brate mili lik je Jokera odglumio prejebeno.

All eyes on me

Kakvo smetlje,doslovno ne gledljivo,film je njesra nemoguce,od glume,price,pa snimljen je kao da je proracun bio 200 dolara.Jos lik koji glumi paca moze proci ostalo je dno dna.Nakon sjajnog straight outta Compton ocekivao sam da ce ovo bit ok,sudeci po trailerima koji su bili solidni.
Medjutim teski skart,svakako zaobic u sirokom luku.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18222 : 18. Rujan, 2017., 13:52 »
http://www.imdb.com/title/tt3890160/

Evo pogledao Baby driver, film je dobar, ali nekako sam ipak više očekivao. Ponajviše jer se neke scene čine nemogućima, bar ne kao nešto što izvedeš baš iz prve dok te juri policija :) ali glazba je vrhunska, gluma je dobra.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18223 : 18. Rujan, 2017., 21:11 »
The Dark Knight Rises (2012)

PG-13 | 2h 44min | Action, Thriller | 26 July 2012 (Croatia)



★★★★★

Najbolji mogući završetak fantastične trilogije

Zadnja dva puta kada sam ga gledao bilo je u Cinestaru i to iskustvo mi je bilo jedno od najboljih kino iskustava. Od tada sam uvijek čitao na interentu kako je precjenjen zbog hypa ili nečega pa sam i sam sebe uvjerio od tada onako po sjećanju da i je tako. No sada sam ga pogledao uz zvučnike na maksimumu, malo isterorizirao susjede u tih dva sata i četrdeset i nešto minuta, stvorivši si nezaboravan feeling. Nemam riječi. FIlm je jednako dobar kao što mi je to bio u kinodvorani. Malo mi je uvijek smetalo što nema krvi u Nolanovim filmovima, pogotovo u ovome, no to mi je jedina mana ovog filma. Kako je Nolan savršeno prebacio fokus na neke druge likove, tako bi vrhunac bio svaki put kada se Batman pojavi u ovome filmu. Koji masterpiece Nolana u svim mogućim segmentima i nekim sitnicama, gdje rečenice zašto padamo; da bi se digli dobiju takao brutalan smisao u ovom filmu. Sjajno ubacivanje nekih likova poznatih nam, a pogotovo Joseph Gordon-Levitta koji se sjajno uklopio u ovu filmčinu. Anne Hathaway je također bila briljatna. I još samo da pohvalim kraj. SAVRŠEN! Iako bio bi savršen i da je završio film pet minuta ranije. Kakav kraj trilogije!

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #18224 : 18. Rujan, 2017., 21:23 »
Meni je to najlošiji dio, možda bih trebao ponovo gledat radi dublje slike ali definitivno nakon onakva dva remek djela mi je treći dio ostavio gorak ukus. I Bane kao glavni lik tog dijela je kraljina čitav film i onda na kraju bude običan papak. OK svi znamo da Bane kao lik i trebao biti njena bezumna lutka ali ključna riječ ovdje je "bezumna" a ne Nolan ga napravi kao lika s jakim karakterom koji sve drži u svojim rukama i onda se tek na kraju filma sjeti da bi Bane ipak trebao biti samo puppet.
« Zadnja izmjena: 18. Rujan, 2017., 21:25 Adam Jensen »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9