HCL.HR

"Old-skul" vs "Next-gen" shooteri

  • 42 Odgovora
  • 8162 Hitova
*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
"Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« : 16. Travanj, 2013., 10:21 »
Naletio na intervju sa čovjekom koji stoji iza Killing Floora i Red Orchestra 2 i dobio ideju za ovaj topic. Odlične usporedbe baca lik , vrijedi pročitati.

http://www.pcgamer.com/2013/03/13/call-of-duty-red-orchestra-2-interview/

Neznam kad je točno to pošlo po krivu, vjerojatno je počelo s cod4, ali skoro svaki noviji šuter danas je mrtvo govno u usporedbi s šuterima mojeg djetinjstva. Linearno, bezidejno i lagano, a kako se stvari stoje sve se više i više poglupljuju i pojednostavljuju kako vrijeme prolazi.

Evo baš neki dan sam igrao BO2 MP na boxu i neznam, pa to je grozno nešto, od dizajna onih ogavnih mapa nadalje. Ja koji jedva baratam tim kontrolerom sam bez problema imao killstreakove od 10 i više. 0 zabave i 0 izazova 0 osjećaja nekog postignuća. Tako da ovaj naslov "Call of Duty “has almost ruined a generation of shooter players" i nije toliko preuveličan i nerealan, jer eto, večini današnjih klinaca je jedan cod2 smeće jer nemogu tri kila spojit, dok se tu tri kila sama od sebe spoje pritiskom tipke, doslovno.

Jeli moguće uopće da se ta situacija promjeni? pošto će dolaskom next-gen tehnologija još više isholivudizirat i "ukrasit" žanr, a istovremeno čisto sumnjam da će se vratit "old-skul" mehanikama napucavanja i općenito tom osjećaju. Red Orchestra 2 je čini se zadnji trzaj tog pravog filinga ratovanja.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #1 : 16. Travanj, 2013., 10:39 »
pa da, otišlo je sve kvragu kad su igre postale ozbiljan biznis. rezultat - prilagođavanje masama, privlačenje apsolutno svakog da kupi igru, zbog čega su najpopularnije MP igre danas redovito bezumno smeće.

vrijeme provedeno na učenju igre je kao što se iz tvog primjera vidi ništavno i općenito nekakav skill ne dolazi do izražaja.

isto je i sa vožnjama recimo. srećom, postoje igre poput RO2, quake live, a bome i UT99 koji dan danas živi tako da uvijek imaš izbora. industrija sama po sebi je odavno otišla u kurac s forsiranjem PRISTUPAČNOSTI od trenutka kad počneš igrati, jer nedaj bože da provedeš neko vrijeme za igrom i skupljaš skill, nitko nema vremena za to =]


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #2 : 16. Travanj, 2013., 10:43 »
cod 4 je smeće, ali cod 2, doslovno ista igra, je HARDKOR. :hiha:

mzehn frajeru, molim te nađi mi te nelinearne stare shootere?
daj mi ih par ajde.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #3 : 16. Travanj, 2013., 10:48 »
pričanje o pucačinama kao da nisu smeće igre koje igraju seljaci. :hiha:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #4 : 16. Travanj, 2013., 10:49 »
:D

:ave::D


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #5 : 16. Travanj, 2013., 10:49 »

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #6 : 16. Travanj, 2013., 10:53 »
cod 4 je smeće, ali cod 2, doslovno ista igra, je HARDKOR. :hiha:

mzehn frajeru, molim te nađi mi te nelinearne stare shootere?
daj mi ih par ajde.

Evo cod 2 i cod 4 su iste igre :ave:

Nelinearni šuteri? Stalker, deus ex, ajde i doom evo napamet ovako. Gluposti pričaš.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #7 : 16. Travanj, 2013., 11:03 »
Dragster je dobro rekao, danas imaš izbora pa ne moraš igrati ono što ti se ne sviđa. No veći problem je što igre koje i pokušaju predstaviti nešto novo, ostanu zanemarene, odnosno ne igra ih veliki broj ljudi iako imaju dobrih ideja u sebi.


Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #8 : 16. Travanj, 2013., 11:09 »
Nelinearni šuteri? Stalker, deus ex, ajde i doom evo napamet ovako. Gluposti pričaš.

Stalker je šuter iz tvog djetinjstva?

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #9 : 16. Travanj, 2013., 11:21 »
Zašto smaraš sad.

Tražio je primjere dobio ih je.

Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #10 : 16. Travanj, 2013., 11:33 »
Tražio je primjere starih nelinearnih šutera. Stalker nije baš star. Izišao je iste godine kao i COD4, nez.
Smaram jer je ova tema prožvakana valjda na dnevnoj razini. Ne na ovom forumu, ali ono, upiši u gugl LINEARITY IN FPS GAMES i naći ćeš tisuće blog postova od devesprve naovamo koji pljuju po NOVIM SMEĆASTIM IGRICAMA i hvale dobre stare legende hehe.

I naravno, sad ti ovdje uspoređuješ tri decenija igara s igrama od posljednjih godinu-dvije. Da, to je fer. Ajmo usporediti najbolje igre iz prošlih desetljeća s par rendom popularnih igara danas.
COD4, 5, 6, 7 i 8 SU RULALI, A DANAS, 16. 4. 2013. NIJE IZIŠLA NI JEDNA DOBRA IGRICA. DANAS JE SMEĆE PRIJE JE BILO BOLJE.

Za svaki Doom, Deus Ex i Stalker imaš 10 000 rendom smeća kojih se trenutno ne sjećaš. Zašto nitko nikad u ovim raspravama ne spominje... ne znam, Pariah? Aha, da, zato jer je igra bila smeće i nitko je se više ne sjeća. Iako je bila relativno hajpana u to vrijeme.

Za deset godina ionako nitko neće pričati o Black Ops 2, baš kao što nitko danas ne priča o Medal Of Honor Airborneu. Ako će netko i spomenuti CoD, spomenut će 2 ili 4, kao što bi danas spomenuo Allied Assault ili tako nešto.
Odnosno, želim reći da je ista šema bila i sa MOH serijalom. Samo što je sad gejming popularniji na nekoj generalnoj razini (plus imaš internet) pa je jednostavno više ljudi. Nezz.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #11 : 16. Travanj, 2013., 11:51 »
Ne kužim kako je sad ovo preraslo u raspravu o linearnost ako sam ja doslovno jednu riječ o tom napisao.

Samo sam htio ukazati na to da mi fale te stare pucačine i taj stil i filing cjelokupni i da je večina ovog novog što izlazi sve lošije i bezidejnije, da bilo bi super kad bi se barem malo to pokušalo promjenit, a sigurno nisam jedini koji tako misli. Pošto već svi ovdje igramo igrice :hiha:

OK Stalker je glup primjer OPROSTI napiso sam post u 10 sekundi.

Nek netko zapravo pročita intervju jebemu :wildboy:

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #12 : 16. Travanj, 2013., 11:57 »
Stalker je najbolji nelinearni shooter. Jedini shooter koji je uz to onda nudio vise razlicitih zavrsetaka.
Meni isto fale stari shooteri i opcenito stare igre.
Imaju odlican feeling i atmosferu.
Meni osobno fali soldier of fortune, doom, doom 2.
Ti likovi u igrama su bili macani. Ne na homo nacin, negó bilo je zabavno igrati s njima.
Ovi danas su sve neki papci.

Fali mi duke nukem.
« Zadnja izmjena: 16. Travanj, 2013., 11:59 Korisničko Ime »
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #13 : 16. Travanj, 2013., 11:59 »
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: "Old-skul" vs "Next-gen" shooteri
« Odgovori #14 : 16. Travanj, 2013., 12:04 »


Mozes objasnit?
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9