HCL.HR

Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca

  • 58 Odgovora
  • 17050 Hitova
*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #45 : 15. Veljača, 2015., 19:27 »

Dosta su mi zapeli za oko ludi na ovom postu koji kupuju igre pa ih ne igraju... to mi nikako ne ide u glavu. Ja sam vrsta osobe kojoj nije problem na ništa u životu potrošiti ako se nešto koristi ali me doslovno ubija ako potrošim novac na nešto šta se ne koristi. Ili da netko ide kupiti novu igru a da ima druge kupljene igre koje nije završio.. Još bih i razumio da ih je netko piratizirao pa da stoje ali kupiti pa da se ne koristi ne kužim.

OK. Ali samo mi reci koliko ti imaš kupljenih igara? Ja ih imam na svim DRMovima i u fizičkim izdanjima 200+

Neke sam već prije igrao piratizirane i kupio sam ih kad su bile na dobroj akciji. Te ću igre ponovno odigrati, ali kasnije. Igram većinu svojih igara, ali ne stignem sve.
I ja imam obitelj i posao i hobije i itd, ali ne mogu, niti želim, igrati po 6 sati na dan, a kamo li 11-12...

Ako imaš hrpu igara (kupljenih) kao neki od nas ovdje onda bi znao da fizički ne možeš stići sve. No to ne znači da ih ljudi neće odigrati. Možda će to biti za 5 godina, možda za 10, ali ja ću svoj igre odigrati i nekoliko puta.
Ne volim igrati 5 igara od jednom. Nemam puno vremena i onda moram svaki dan birati koju ću igru igrati...
Recimo sad igram Dying Light i imam 20+ sati igre i na 50% sam... Dugo mi traju igre i definitivno ne stignem sve igrati, ali da kupujem i kupovati ću igre, a igrati ću ih poslije.


Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #46 : 15. Veljača, 2015., 20:01 »
OK. Ali samo mi reci koliko ti imaš kupljenih igara? Ja ih imam na svim DRMovima i u fizičkim izdanjima 200+

Kupljenih oko 20 zato što sam učlanjen u klub igara u Rijeci (ingames) gdje posudim igru (original) i kada završim vratim i uzmem drugu.
Problem je što vrijeme ide dalje, vremena je sve manje a igraća industrija je sve veća. Ja sa svojih 10+ sati na dan ne vidim kako bih uspio ikada odigrati 200+ naslova sa svim igrama koje svakodnevno izlaze.  I da ne zaboravimo WoW sa preko 600 days /played.
Evo trenutno igram i ja dying light i oduševljen sam nakon toga izlazi the order itd a starije igre postaju sve starije. Baš sam odigrao saints row 2 i rekao sam da je ovo zadnja igra sa tako lošom grafikom koju igram jer jednostavno ju je pregazilo vrijeme i koliko god da je igra dobra nakon dying lighta (kojeg igram na max u 60 fpsa) vidi se da je grafika dala svoje.
« Zadnja izmjena: 15. Veljača, 2015., 20:04 Sackboy »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #47 : 15. Veljača, 2015., 20:08 »
Vidiš, ja uz Dying Light igram FF VII i moram reći da mi se više sviđaju neke stare igre od novih... Sve je stvar ukusa.

Meni grafika uopće nije bitna, bitnija mi je priča. No priča u Saints Row serijalu i nije priča (bar meni osobno, tako da igru ne bih ni igrao).

Meni je najbitnije uživati u igri i u njenoj priči. Recimo priča iz FF VII mi je 100x jača od Dying Lighta koji je ultra super nov i super izgeda.

No ima toliko starih igara koje još nisam do kraja prešao ili ih nisam prešao kupljene. Tako da polako imam ispred sebe godina i godina zabave. Nigdje mi se ne žuri.

Ova fora s iznajmljivanjem je OK, no više volim imati vlastitu kolekciju i ne znam je li iznajmljivanje uopće legalno (mislim da nije) i uz to ako je netko već iskoristio CD Key, a igra se aktivira putem DRMova na PCu ili online key za PS ili Xbox ne znam kako onda možeš uopće uživati u igri onako kako bi trebao, ako ne možeš igrati MP...


Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #48 : 15. Veljača, 2015., 20:27 »
Vidiš, ja uz Dying Light igram FF VII i moram reći da mi se više sviđaju neke stare igre od novih... Sve je stvar ukusa.

Meni grafika uopće nije bitna, bitnija mi je priča. No priča u Saints Row serijalu i nije priča (bar meni osobno, tako da igru ne bih ni igrao).

Meni je najbitnije uživati u igri i u njenoj priči. Recimo priča iz FF VII mi je 100x jača od Dying Lighta koji je ultra super nov i super izgeda.

No ima toliko starih igara koje još nisam do kraja prešao ili ih nisam prešao kupljene. Tako da polako imam ispred sebe godina i godina zabave. Nigdje mi se ne žuri.

Ova fora s iznajmljivanjem je OK, no više volim imati vlastitu kolekciju i ne znam je li iznajmljivanje uopće legalno (mislim da nije) i uz to ako je netko već iskoristio CD Key, a igra se aktivira putem DRMova na PCu ili online key za PS ili Xbox ne znam kako onda možeš uopće uživati u igri onako kako bi trebao, ako ne možeš igrati MP...

FF7 mi je ostao kao jedna od najljepših uspomena iz mladosti (igrao sam ga sa 17 na psx) i oduvjek sam htio ponovo odigrati i uzeo sam ga kada je izašao remake ali jednostavno nisam mogao preko grafike. Naki dan sam odigrao witcher 1 enhanced edition i tu bih potegnuo crtu u prihvatljivoj grafci za današnje vrijeme.

Šta se iznajmljivanja tiče nebiš vjerovao ali DRM je vezan za fizičku kopiju. Ubaciš disk u PS4 i igraš online kao da je tek kupljen, a kada ga druga osoba koristi ista priča jer ga ionako ne možeš igrati ako disk nije u PS4, i ne treba upisivati kod u PS4. E sada koliko je legalno iznajmljivanje to valjda sami znaju kada imaju službeni dućan već godinama i web shop i rade (poštom) sa cijelom hrvatskom.
« Zadnja izmjena: 15. Veljača, 2015., 20:30 Sackboy »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #49 : 15. Veljača, 2015., 20:38 »
Ja sam ih isto prešao većinu (od 3-10), no odlučio sam one "najbolje" ponovno odigrati i kupiti (VII, VIII i novi za pc XIII sam kupio).

Meni grafika definitivno ne smeta ako je priča dobra, ali ako me priča ne drži onda vjerojatno neću igru niti završiti do kraja... Imam Saints Row 2 i 3 i ne planiram ih ikada završiti niti u bližoj budućnosti instalirati, no ako netko od mojih odluči odigrati tu je Steam family sharing!

Meni je jednostavno bolje imati svoju igru u svojoj kolekciji nego li posđivati. Ne znam koliko igra može biti kod tebe, ali to mi nije to.Često puta igru koju sam već prešao igram ponovno. U ostalom nije legalno (provjerio sam) i nije mi neka fora.

A što se tiče kupnje igara i ne odigravanja istih usporedio bih ti to ovako:

Svaki dan visim na 101 stranici i pratim cijene igara. Ako je jako dobra cijena vjerojatno ću igru kupiti ili ako stvarno mislim da je nešto dobro nije mi strano napraviti i pre-order.
E sad zašto to radim i zašto neke stvari neću nikada odigrati (neke iz očitih razloga, ali kupim da netko od mojih može slobodno igrati, a kupim i neke stare klasike da mogu svojoj djeci za koju godinu pričati i pokazati)...

Zar ne rade isto i ekipa koja ide u kladionicu ili koji uplaćuju svaki tjedan loto?!?! Većinu si puta u gubitku (pogotovo loto) pa zašto onda to ponovno rade?
Možda ovisnost, možda glupost, neznam ni sam, ali tako je i sa mnom kada nađem dobru ponudu...

Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #50 : 15. Veljača, 2015., 20:48 »
Zar ne rade isto i ekipa koja ide u kladionicu ili koji uplaćuju svaki tjedan loto?!?! Većinu si puta u gubitku (pogotovo loto) pa zašto onda to ponovno rade?
Možda ovisnost, možda glupost, neznam ni sam, ali tako je i sa mnom kada nađem dobru ponudu...

Možda zato ja ne igram loto ni ostale igre na sreću nikada :)

Da se razumijemo ja obožavam dobru ponudu ali ovo mi izgleda kao da mi netko nudi super povoljan auto a 5 mi ih je u vrtu parkirano, dok izvozam ovih 5 kako treba 6-ti bi istrunuo :)

Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #51 : 16. Veljača, 2015., 01:42 »
Doslovno
Moji: Brawl 0949-5404-5562 | Last Story (PAL) 3870 2211 5436| Mario Kart Wii 4471-1515-9200 | The Conduit 3570-8233-6342 | Water Warfare 3397-8082-8601 (testira se). Tko me doda, pliz neka mi javi svoj fc

Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #52 : 16. Veljača, 2015., 21:51 »
Ne bi istrunuo. Trebalo bi ti 5-10 godina ali ne bi istrunuo.

Ja imam nekih 160 igara na steamu i u skoro 6 godina odkad na steamu imam acc. odigrao sam ih negdje oko polovice, pa kaj.
ima još vremena do smaka svijeta :mrgreen:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #53 : 16. Veljača, 2015., 23:36 »
imate malo glupe usporedbe sa kladionicom i autima, nhf.
radi se o kolekcionarstvu, jednostavno. netko skuplja igre a netko aute....  iako  meni osobno ima daleko više smisla aute.

Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #54 : 17. Veljača, 2015., 07:27 »
Prestaje biti kolekcionarstvo onaj trenutak kad te vise ne veseli, autor teme, meni se cini, vec dugo ne nalazi radost u posjedovanju tolike kolicine igara. Cak ga opterecuje?
Moji: Brawl 0949-5404-5562 | Last Story (PAL) 3870 2211 5436| Mario Kart Wii 4471-1515-9200 | The Conduit 3570-8233-6342 | Water Warfare 3397-8082-8601 (testira se). Tko me doda, pliz neka mi javi svoj fc

*

bad-cop

  • n00b
  • 3
Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #55 : 17. Veljača, 2015., 13:59 »
Ja igram koliko igram, trenutno sjednem na pc kad klinci odu u krevet. Igre ne kupujem jer smatram da dati 500 kn za jednu igru je besmislica, a da su po pristupačnim cijenama definitivno bih ih kupovao. Dati 500 kn pa kasnije shvatiti da to nije igra za mene......
Što se samog igranja tiće do nedavno sam bio tip koji bi nešto instalirao, odigrao pola sata pa deinstalirao, dok sam sada malo promjenio politiku i tjeram se da ono što započnem i odigram do kraja (naravno ako je naslov koji me zanima) što me na kraju dovelo do mišljenja da je svaka igra vrijedna igranja do kraja. Igre: nfs serijali, wolfenstain, bioshock, ac, poneka strategija

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #56 : 17. Veljača, 2015., 14:04 »
Ja igram koliko igram, trenutno sjednem na pc kad klinci odu u krevet. Igre ne kupujem jer smatram da dati 500 kn za jednu igru je besmislica, a da su po pristupačnim cijenama definitivno bih ih kupovao. Dati 500 kn pa kasnije shvatiti da to nije igra za mene......
Što se samog igranja tiće do nedavno sam bio tip koji bi nešto instalirao, odigrao pola sata pa deinstalirao, dok sam sada malo promjenio politiku i tjeram se da ono što započnem i odigram do kraja (naravno ako je naslov koji me zanima) što me na kraju dovelo do mišljenja da je svaka igra vrijedna igranja do kraja. Igre: nfs serijali, wolfenstain, bioshock, ac, poneka strategija

Igraš na PCu? Imas hrpu jeftinih digitalnih izdanja, osim ako bas želiš disk...
Npr Watch Dogs možeš uzet za 70ak kn. Far Cry 3 isto toliko. Tako da ne znam odakle cupas 500knpo igri, osim ako ne ppričaš o PS4.

GTA V za PC na pre orderu sam platio 48€ sto je cca 380kn.

*

bad-cop

  • n00b
  • 3
Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #57 : 17. Veljača, 2015., 14:17 »
Ja igram koliko igram, trenutno sjednem na pc kad klinci odu u krevet. Igre ne kupujem jer smatram da dati 500 kn za jednu igru je besmislica, a da su po pristupačnim cijenama definitivno bih ih kupovao. Dati 500 kn pa kasnije shvatiti da to nije igra za mene......
Što se samog igranja tiće do nedavno sam bio tip koji bi nešto instalirao, odigrao pola sata pa deinstalirao, dok sam sada malo promjenio politiku i tjeram se da ono što započnem i odigram do kraja (naravno ako je naslov koji me zanima) što me na kraju dovelo do mišljenja da je svaka igra vrijedna igranja do kraja. Igre: nfs serijali, wolfenstain, bioshock, ac, poneka strategija

Igraš na PCu? Imas hrpu jeftinih digitalnih izdanja, osim ako bas želiš disk...
Npr Watch Dogs možeš uzet za 70ak kn. Far Cry 3 isto toliko. Tako da ne znam odakle cupas 500knpo igri, osim ako ne ppričaš o PS4.

GTA V za PC na pre orderu sam platio 48€ sto je cca 380kn.

ma govorim opčenito za cijene igri pa sam usporedio ps4. 380 kn za gta5 svejedno previše za jednu igru. ovako nedam ni lipe a da su kao što rekoh po normalijoj cijeni vjerujem da bi većina kupovala originale a ne podržavala pirate. svemu je razlog cijena ili neimaština što na kraju dođe isto. nemam sponzora koji će mi kupovati igre a kad od buđeta za kućanstvo na kraju mjeseca ne ostane ništa i 100 kn je puno dati za igru.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Kada se od šume ne vidi drvo iliti puno igara, malo vremena/novaca
« Odgovori #58 : 17. Veljača, 2015., 17:24 »
Ja igram koliko igram, trenutno sjednem na pc kad klinci odu u krevet. Igre ne kupujem jer smatram da dati 500 kn za jednu igru je besmislica, a da su po pristupačnim cijenama definitivno bih ih kupovao. Dati 500 kn pa kasnije shvatiti da to nije igra za mene......
Što se samog igranja tiće do nedavno sam bio tip koji bi nešto instalirao, odigrao pola sata pa deinstalirao, dok sam sada malo promjenio politiku i tjeram se da ono što započnem i odigram do kraja (naravno ako je naslov koji me zanima) što me na kraju dovelo do mišljenja da je svaka igra vrijedna igranja do kraja. Igre: nfs serijali, wolfenstain, bioshock, ac, poneka strategija

Igraš na PCu? Imas hrpu jeftinih digitalnih izdanja, osim ako bas želiš disk...
Npr Watch Dogs možeš uzet za 70ak kn. Far Cry 3 isto toliko. Tako da ne znam odakle cupas 500knpo igri, osim ako ne ppričaš o PS4.

GTA V za PC na pre orderu sam platio 48€ sto je cca 380kn.

ma govorim opčenito za cijene igri pa sam usporedio ps4. 380 kn za gta5 svejedno previše za jednu igru. ovako nedam ni lipe a da su kao što rekoh po normalijoj cijeni vjerujem da bi većina kupovala originale a ne podržavala pirate. svemu je razlog cijena ili neimaština što na kraju dođe isto. nemam sponzora koji će mi kupovati igre a kad od buđeta za kućanstvo na kraju mjeseca ne ostane ništa i 100 kn je puno dati za igru.

Ja imam 25 eura mjesečno da trošim i to mi je kao džeparac. I opet sam počeo odnedavno da uzimam originale i vjeruj da nisu skupi. Eno pokupio sam Borderlands 2 za 5 eura, Bad Company 2 za 2.5 eura, Final Fantasy XIII za 6 eura itd itd. Sad ostavljam pare da uzmem witcher serijal i Assassins creed III i Black flag. Sve po 5 eura na akcijama. Igre nisu skupe samo treba sačekati 2 godine od njihovog izlaženja, što mi nije problem. Plus ako baš ne mgu čekat onda piratizujem pa kupim poslje nekad :hug

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9