HCL.HR

Dali su vam "igrice" nekako pomogle ili dale prednost u životu/poslu?

  • 20 Odgovora
  • 18784 Hitova
Odg: Dali su vam "igrice" nekako pomogle ili dale prednost u životu/poslu?
« Odgovori #15 : 13. Listopad, 2017., 13:44 »
Pa mislim da jesu ali ni priblizno koliko bi mi pomoglo da sam recimo umjesto svog tog provedenog vremena igrajuci igre na primjer programirao ili ucio nesto drugo :D

Odg: Dali su vam "igrice" nekako pomogle ili dale prednost u životu/poslu?
« Odgovori #16 : 13. Listopad, 2017., 19:29 »
Nekakva jednostavna definicija video igara bi mogla biti da su video igre skupina problema koje pojedinac mora riještit u određenom vremenu.
Primjer
super mario -  riješavaš problem kako ubiti kornjaču ili kako preskočiti rupu
online fps - kao preživjeti, kako ubiti protivnika, gdje se sakiriti, koje oružje izabrati na početku
avanture tipa  monkey island, grim fandango - 90% gameplaya je riješavanje problema/ zakonetki (eh sada što za 70% tih zagonetki ti je potrebna više sreća nego zdrava pamet to je druga stvar )
strategije - respolaganje resursa, odluka o buildu
...
Kao što rekoh igre su u samoj srži riješavanje problema, a nema bolje mentalne gimnastike od toga.
Veliki plus video igara u odnosu na drugie aktivnosti koje možemo svrstati u riješavanje problema (matematika,programiranje...) je da te probleme moraš riješiti u kratkom vremenu. Nekada su u pitanju sekunde. 
Tako da osobno smatram da nije uopće upitno dali nas igrice čine pametnijima, nego je pitanje bilo ako je tko imamo kakvih iskustva za koje smatra da su mu video igre pomogle.

Siguran sam da se napravi anketa na ulici gdje se ljude pita dali misle da šah čini ljude pametnijima, 90% njih pri reklo da. Da ih isto pitaš za "igrice" znamo kakv bi odgovor bio.

 

Odg: Dali su vam "igrice" nekako pomogle ili dale prednost u životu/poslu?
« Odgovori #17 : 13. Listopad, 2017., 19:39 »
Mislim da su u videu spominjali nešto vezano za starije ljude i video igre.
Definitino sam siguran da je to istina, jer vidim po svojoj baki. Žena zadnjih par godina teže hoda, tako da doma nešto malo tumara tu i tamo od na kavu sa svojim babama. Većinu vremena provodi gledajući sapunice i jako je uočljivo da joj opada sposobnost zapažanja, pamćenja, razmišljanja...
Kada 8 sati dnevno provedeš gledajući sadržaj za što ti nije potrebna moždana aktivnost, mozak jednostavno slabi + starost. Tako da mi ima smisla ovo što su pričali da se primjeti smanjeno propadanje mozaka,mozga, mozgova kod starkelja koji se igraju.

Mislim da ćemo mi biti jako neobični dedeki i bakice kada ostarimo. :bonk:

Odg: Dali su vam "igrice" nekako pomogle ili dale prednost u životu/poslu?
« Odgovori #18 : 14. Listopad, 2017., 20:13 »
Mislim da ćemo mi biti jako neobični dedeki i bakice kada ostarimo. :bonk:

Meni je dosta 40 i onda cu se obisit za prvo drvo.

*

JADRO

  • *
  • 24
Odg: Dali su vam "igrice" nekako pomogle ili dale prednost u životu/poslu?
« Odgovori #19 : 01. Prosinac, 2017., 20:41 »
Meni su pomogle sa engleskim jezikom. Pojavile su se igre u kojima je sve više dialoga, razgovora itd. Bio sam odličan učenik, ali engleski nikako. Nisam razumio kako i što treba. Išao sam po mapi i to tražio, a nekada kada ne bi znao otvorio bi rječnik i pročitao.  Ne odmah, ali vremenom sam išao prema 4 i onda nakon godinu dana 5. Prešao sam sa PS1 na PS2 ( oko 2002. ). PS2 mi je donio znanja ne samo u engleskom nego i u njemačkom jeziku. Onda smo priključili internet... našao sam google translate i shvatio kako sam zaista dobro naučio jezik. Igre su mi promijenile život na bolje!

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Dali su vam "igrice" nekako pomogle ili dale prednost u životu/poslu?
« Odgovori #20 : 02. Prosinac, 2017., 00:46 »
Naravno da jesu... Radim u kompaniji koja se bavi proizvodnjom VR igara, di su me i primili jer imam poprilično gaming iskustvo.
A o svemu ostalom ne vrijedi ni pričati jer se nakupilo toga dosta od tamo neke sredine 80-tih.
 :kava:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9