HCL.HR

Jeli govorite igre ili igrice?

  • 31 Odgovora
  • 16595 Hitova
*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Jeli govorite igre ili igrice?
« : 26. Studeni, 2015., 19:08 »
Kako naslov govori teme, jer ja nisam nigdje našao ovu temu pa me zanima dali govorite igre ili igrice? i sry ako promašijo nešto :bonk:

Ja osobno kažem igre, jer se puno truda ulaže danas u IGRE i novca a riječ IGRICE nekako ih spuštaju na dno i gleda se na to kao da je za samo djecu do 5 god i nije mi svejedno kad netko to kaže, ono smeta mi od onih koji to govore a ništa od gamingu ne znaju. I ne mislim da su neke igre za djecu npr fallout 4, šta dijete ima to igrat? jel ova IGRA ili IGRICA ako je IGRICA zašto je djete od 5 godina ne zna preć? eto samo procjenite :D

Dali i vama smeta riječ igrica? :kava:



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

theth1ef

  • **
  • 219
  • Učiš dok si živ.
Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #1 : 26. Studeni, 2015., 20:00 »
Bio sam vidio članak o tome negdje na Gamereportu dok je još valjao nešto. Uglavnom išlo je otprilike ovako:
"Trebalo bi se govoriti igre, a ne igrice. To je isto kao da kažeš da slušaš pjesmice ili gledaš filmiće i serijice."
Ja govorim igre, ali mi ne smeta ako netko kaže igrica. :thumbs:

Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #2 : 26. Studeni, 2015., 20:13 »
Vrlo jednostavno, osoba koja kaže igre je hardcore gamer, onaj tko kaže igrice je casual gamer. Barem je tako kod mene uvijek bio slučaj.

Inače uvijek ispravljam ljude i kažem da nisu igrice nego igre. Nekako se nađem uvrijeđen kad netko spominje mene i igrice u istoj rečenici.
"Keep that hair short, Clem."

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #3 : 26. Studeni, 2015., 20:24 »
Sry samo pratim HCL a odnedavno i forum, pretraživao sam i nisam našao ovu temu, uglavno hvala na mišljenju i da u pravu si, izgleda kao da se 'tepa' a kako narkomani govore?? --iglice :D

Nije ni meni da smeta al ponižavajuće nekad bude. :fpalm:
Inače uvijek ispravljam ljude i kažem da nisu igrice nego igre. Nekako se nađem uvrijeđen kad netko spominje mene i igrice u istoj rečenici.
[/quote] Da, upravo to. :)



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #4 : 26. Studeni, 2015., 21:00 »
"Trebalo bi se govoriti igre, a ne igrice. To je isto kao da kažeš da slušaš pjesmice ili gledaš filmiće i serijice."
To je to :kava:.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #5 : 26. Studeni, 2015., 21:09 »
Npr:

Igra   - Metal Gear Solid V, The Witcher 3, Grand Theft Auto 5, Desu Ex....

Igrica - Candy Crush Saga ili kako već...

Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #6 : 26. Studeni, 2015., 22:34 »
Nisam nikad razmatrao kad koristim deminutiv riječi da mislim da nešto manje ili da zvučim više casual, ili manje hardcore, ne znam otkud to ljudima. Iako je možda ostalo to kroz svu socijalnu stigmu ljudima, umanjivati samu riječ igra pa da zvuči manje vrijedno, ali meni nije nikad smetala ni jedna ni druga riječ, čak mislim da koristim naizmjenice - ne obazirem se jer mi ne znači, kad s pričam s ljudima o tome - svakodnevno, znamo o čemu pričamo nema nikakvih razlika u oba izraza. Ali opet svatko iz drugacijeg drustva dolazi, u nas ćeš češće čut IGRICE za množinu i samo IGRA za jedninu. Manje često IGRE, i IGRICA. Moj dojam.
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #7 : 26. Studeni, 2015., 23:10 »
kažem igrice jer tako oduvijek govorim i society oko mene kaže igrice pa sam se na to naviko nažalost. Ali svjestan sam da su igrice one gluposti na mobitelu a igre su veliki naslovi na koje mislim kad kažem fucking 'igrice'

*

Deyo22

  • **
  • 485
Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #8 : 27. Studeni, 2015., 00:31 »
Dakle, mene osobno smeta kad netko govori "igrice", i da također ne volim da se mene i tu riječ stavlja u istu rečenicu.Kao prvo toliko moćna industrija koaj vrti silne pare, radovi iza kojih stoje timovi od po 500-600 ljudi, nesto sto vani ima toliki utjecaj ne može se zvati "igricom" :hiha2: , a kao drugo, nigdje van našega balkana nećete čuti da se o video igrama govori u umanjenicama odnosno "little video games" tako da ono :wildboy: .

Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #9 : 27. Studeni, 2015., 00:38 »
Deyo22 igrice

The blood of youth is bubbling back..

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #10 : 29. Studeni, 2015., 18:19 »
Kako kad,obično za velike naslove kažem igre,a za ostale pogotovo ove na mobitelima kažem igrice.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

RobeX

  • *
  • 11
Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #11 : 29. Studeni, 2015., 18:29 »
Za igre na PCju govorim 'igre' i ništa drugo ;)

Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #12 : 17. Prosinac, 2015., 11:11 »
igrice na mobitelu igre na konzoli ili na PC-u

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #13 : 17. Prosinac, 2015., 13:50 »
Vrtićka rasprava. :hiha:

*

zvucnjak

  • *
  • 130
  • Carpe per diem
Odg: Jeli govorite igre ili igrice?
« Odgovori #14 : 27. Prosinac, 2015., 17:09 »
Paaa, za igrice kažem igrice, a za igre kažem igre.
I da, lagao bih kad bih rekao da mi ne smeta kad neko za igru kaže igrica, ili kad za igricu kaže igra.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9