HCL.HR

Oblak gaming -> revolucija?

  • 43 Odgovora
  • 12875 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #30 : 06. Listopad, 2010., 19:40 »
Svaka rasprava ista s njim, nadrkana ekipa poslje  :wildboy:  :(

Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #31 : 07. Listopad, 2010., 00:27 »
Zašto bi se itko nadrkavao?  :wildboy:
Lik ima svoje mišljenje koje pokušava prodati pod činjenice. A činjenice koje pokušava prodati pod činjenice je izvukao... ne znam otkud.

Nego...
Prvo, mislim da hardverski problemi su fabricirana glupost. Ako PS3 moze imat onakvu grafiku kakvu ima i trajat ne znam koliko godina (i prijasnji PSovi), onda moze i PC. Samo onda nitko ne bi kupovao l33t hardvere.

Krivo misliš. Ne postoji zavjera.  :hiha:
Postoje sponzorstva i slično (kad recimo neke igre rade bolje na nVidijinim grafičkim karticama nego ekvivalentnim ATI-jevim), al to o čemu ti pričaš ne.
Naime, kad radiš igru za PS3, imaš apsolutno sve specifikacije koje ti trebaju. I svi će igrati na identičnim procesorima, grafičkim karticama, OS-u i slično. Dakle, kako igra izgleda na tvojoj konzoli kad je testiraš, tako će izgledati apsolutno svakom tko je kupi.

S druge strane, kod PC-ja imaš milijun različitog hardvera, što je problem. A tek onda još imaš i različite verzije OS-a, različite drivere i sve ostalo.

Čru, može bolje. Danas se velika većina multiplatformskih igara razvija prvo za X360 (u najvećem broju slučajeva), pa se tek onda porta na PC i PS3. Zato te igre generalno i rade bolje na Xboxu nego na plejki, a na PC-ju igra bude nešto zahtjevnija nego što je "normalno". A budući da im je zarada od prodaje PC verzija ionako mizerna u usporedbi s konzolama, zašto bi ulagali dodatni novac u bolji port?

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #32 : 07. Listopad, 2010., 01:55 »
Svaka rasprava ista s njim, nadrkana ekipa poslje  :wildboy:  :(

jebes mjesec u kojem ja nisam bio bannan na 5 dana :) iako mi nikad nije namjera provociranje nadje se par likova koji dodju trolati i dizu mi tlak samo... inace sjedim danima doma i smisljam cinjenice koje cu prodati pod cinjenice....


*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #33 : 07. Listopad, 2010., 09:22 »
Čru, može bolje. Danas se velika većina multiplatformskih igara razvija prvo za X360 (u najvećem broju slučajeva), pa se tek onda porta na PC i PS3. Zato te igre generalno i rade bolje na Xboxu nego na plejki, a na PC-ju igra bude nešto zahtjevnija nego što je "normalno". A budući da im je zarada od prodaje PC verzija ionako mizerna u usporedbi s konzolama, zašto bi ulagali dodatni novac u bolji port?

Naprotiv.
Nikad prije nisu bili manji hardverski zahtjevi za multi plat igre. Odnosno, za PC gamere sa srednje jakim strojevima nije nikad bilo bolje. Mogu igrati 90% igara na high postavkama. Neoptimizirana govna poput GTA4 ne računam. 
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #34 : 07. Listopad, 2010., 11:49 »
GTA 4 je jedina igra na trzistu koja trazi jaki procesor, nesto sto vecina gamera nema posto svi sparaju na procesoru, a ulazu u graficku. Kada sam za svoje racuno kupio trojezgreni AMD Athlon 2 2.9 Ghz, igrao sam cetvorku na 25-40 fps-a na grafickoj vrijednosti 300kn. Opet napominjem, prvo se informirajte, onda pricajte ovdje.

I Facaa je dobro rekao. Nikada nije bilo jednostavnije portati igru, nego danas. Posto je opcenito konzola (pretezito X360) ima snagu racunala od jedva 2 i pol tisuce kuna, vec 4-5 godina nemamo neke velike pomake u računalnoj grafici, nego se samo modificiraju engine-i. Posto se igre pretezito rade za konzole, danas sve manji problem postaje te iste igre konvertirati za PC (ako igru radite na UE3 koji podrzava gotovo sve platforme, nema tu previse posla), a grafika je za dosta napredne komponente na PC-u postala macji kasalj za probavit. Zato sam rekao da igram bez problema sve nove igre na racunalu starom 3 godine.
« Zadnja izmjena: 07. Listopad, 2010., 12:12 Deadwalker »
The greatest teacher, failure is.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #35 : 07. Listopad, 2010., 12:22 »
Dobro, sto se tice portovaii nije samo to. Recimo, na konzolu igra mora dobro raditi, ili ce biti lose prodavana. Na pc-u ti mogu rec HEH, imas slab komp, pozz ;) Pa se nitko ni ne trudi. A nije valjda tako tesko optimizirati igru - ko sto radis igru za PS gdje znas specifikacije i sve, tako mozes i radit igru za prosjecno jak komp cije specse znas.

Al istina, ne mogu se previse zalit na optimiziranost novijih igara.

Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #36 : 07. Listopad, 2010., 14:46 »
Pa ne znaš specse kompova. Ne razumiješ, Athlonov dvojezgreni procesor 2.6 ghz, recimo =/= Intelov dvojezgreni procesor od 2.6 ghz. Isto vrijedi i za grafičke i sve ostalo.

Nego, Faca, vrijedi to što si rekao, al sam mislio u stilu da bi igra bila još manje zahtjevna da je razvijana prvenstveno za komp.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #37 : 07. Listopad, 2010., 16:00 »
Zapravo, tvrdim da je bolje optimizirano sve upravo zato što se primarno radi za konzole.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #38 : 07. Listopad, 2010., 16:05 »
Zapravo, tvrdim da je bolje optimizirano sve upravo zato što se primarno radi za konzole.  :wildboy:

this. Kak ne kuzite?  :(
The greatest teacher, failure is.

Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #39 : 07. Listopad, 2010., 16:06 »
Čini mi se da ne bereš šta oću reć.
Slažem se s tobom, al čini mi se da ne govorimo o istim stvarima.
Ne da mi se pisat.  :wildboy:

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #40 : 07. Listopad, 2010., 16:28 »
Pa ne znaš specse kompova. Ne razumiješ, Athlonov dvojezgreni procesor 2.6 ghz, recimo =/= Intelov dvojezgreni procesor od 2.6 ghz. Isto vrijedi i za grafičke i sve ostalo.

Imas kategorije kompomenata. Niska, srednja i visoka klasa. Postoji brdo recenzija gdje se svaka komponenta svrsta u pojedinu kategoriju. Optimizacija se vrši prema tim kategorijama. Naravno, ne moz postici da se igra jednako ponasa na Intelu i Amd-u, ali je to vecinom rijec o manjim razlikama (tu i tamo s kojom iznimkom, al se to u globalu krpa s driverima)

Nego, Faca, vrijedi to što si rekao, al sam mislio u stilu da bi igra bila još manje zahtjevna da je razvijana prvenstveno za komp.

Potpuno krivo. Najbolji primjer ti je Crysis. Siguran sam 99% da će se Cryisis 2 daleko bolje ponasati na PC-u od prethodnika samo zato jer je multiplatformski naslov.

The greatest teacher, failure is.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #41 : 07. Listopad, 2010., 18:14 »
Pa ne znaš specse kompova. Ne razumiješ, Athlonov dvojezgreni procesor 2.6 ghz, recimo =/= Intelov dvojezgreni procesor od 2.6 ghz. Isto vrijedi i za grafičke i sve ostalo.

Imas kategorije kompomenata. Niska, srednja i visoka klasa. Postoji brdo recenzija gdje se svaka komponenta svrsta u pojedinu kategoriju. Optimizacija se vrši prema tim kategorijama. Naravno, ne moz postici da se igra jednako ponasa na Intelu i Amd-u, ali je to vecinom rijec o manjim razlikama (tu i tamo s kojom iznimkom, al se to u globalu krpa s driverima)
Na ovo sam mislio. Ne mora sad svaka igra radit jednako ultra brzo na svemu, al evo, na intelu nek radi brzo a na amd-u podnosljivo il nesto.

A i mislim da kuzim sto faca kaze. Developeri, otkad su multiplatform igre postale neki trend, primorani raditi na optimizaciji igara da bi bolje isle na konzolama, pa idu bolje i na PC-u koji je jaci.

Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #42 : 07. Listopad, 2010., 18:20 »
Potpuno krivo. Najbolji primjer ti je Crysis. Siguran sam 99% da će se Cryisis 2 daleko bolje ponasati na PC-u od prethodnika samo zato jer je multiplatformski naslov.

Da, i skužio si jednako kao Faca, koji nije skužio šta oću reć.
Al nebitno je, jer je ista stvar naopako okrenuta. Al opet ista stvar.  :wildboy:

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Oblak gaming -> revolucija?
« Odgovori #43 : 08. Listopad, 2010., 00:03 »
Filozofi  :mrgreen:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9