HCL.HR

Pogodi tko sam...?

  • 750 Odgovora
  • 154085 Hitova
*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #480 : 25. Siječanj, 2011., 12:56 »
a dajte kad će bit nešto lagano da i ja mogu pogodit  :wildboy: :wildboy: :wildboy:

+1 :D
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #481 : 25. Siječanj, 2011., 13:26 »
driver 1 ?

Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #482 : 25. Siječanj, 2011., 16:07 »
Crazy Taxi

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #483 : 25. Siječanj, 2011., 16:38 »
Crazy Taxi

Koji kurac?  :wildboy: :wildboy: :geek:

+1  :piva:



Neznam, više ne stavljam slike dok ne objasniš kak ti uspjeva  :hiha2:

Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #484 : 25. Siječanj, 2011., 18:16 »
Ima nekakav hack za pretraživanje slika na google.  :wildboy: :wildboy: :wildboy:

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #485 : 25. Siječanj, 2011., 18:16 »
Ima nekakav hack za pretraživanje slika na google.  :wildboy: :wildboy: :wildboy:
+1


Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #486 : 25. Siječanj, 2011., 22:45 »
Ok, nastojat ću objasniti.

Naravno, neke sam igre pogodio jer sam jednostavno zapamtio neke stvari igrajući ih i tu nema puno mudrosti.

Ali naravno nisam sve te igre igrao i/ili zapamtio dijelove.
Za igre koje neznam nastojim prvo izvući informacije iz pojedinačnih kvadrata. To se uglavnom svodi na to da procijenim na temelju rezolucije tekstura, filtriranja i antialiasinga gdje bi ta igra mogla spadati u nekom vremenskom periodu i kojoj platformi pripada.

Objasnit ću na primjeru za Crazy Taxi.
Odmah sam se na početku ograničio na cirka 1998. do 2002. za PC igre i eventualno PS2 platformu i to s obzirom na oštrinu slike i razmuljanost tekstura koja je karakterična za računalne utrke iz tog vremena (ali računajući da je moguće da je igra emulirana s obzirom da je widescreen omjer slike, što još tada nije bilo toliko korišteno). Recimo tu sam se sjetio Test Drive 5 igre koju sam igrao 1999. godine i to mi je također bio hint na neki način. Naravno, i činjenica da je cesta pomalo "zblurana" i kut pod kojim je ograda na vidljivom kvadratu bila su dali naslutiti da je riječ o nekakvoj utrci.

Zatim sam otišao na Gamespot i iz njihove baze razvrstao sve "Racing" PC naslove koji su izašli od 1998. do 2002., sužavajući izbor samo na one koji su recenzirani i to sa nekom većom ocjenom. Isto sam i sa PS2 naslovima napravio. Dalje sam odmah eliminirao one kojima je HUD bio vidljiv u donjem lijevom kutu (na temelju drugog otvorenog kvadrata).
Nakon toga je izbor sužen na temelju viđenih slika na Gamespotu i ponovnom usporedbom same grafike (koliko se može usporediti).
Poslije toga igre koje su ostale pretražujem koristeći "Google slike" jer mi je cilj u konačnici pronaći identičnu, odnosno originalnu sliku. Ukoliko ista ili slična se ne pojavi do "Prikaži više rezultata" tada prelazim na drugu igru dok ne dođem do one koja doista jest. Za Crazy Taxi sam pronašao sliku sa potrebnim elementima, dakle ograda i zelenilo, ali bilo je slično i dosta niže rezolucije i standardnog omjera je slika bila.

Widescreen me malo zbunio, mislio sam da je emulirano pa forsirano 16:9 ili je PC verzija sa editiranim datotekama da radi na 16:9. U konačnici sam uvidom u Wikipediu pronašao da je igra izašla i na PSN i XBLA i to u 720p rezoluciji. Ponovno sam guglao, ovoga puta "Crazy Taxi PSN/XBLA" i tada sam odmah pronašao originalnu sliku i ustvrdio da je to stvarno Crazy Taxi.

Ovakav princip sam koristio za sve one igre koje stvarno nisam znao odmah, a istovremeno sam mogao pretpostaviti neke stvari iz vidljivih kvadrata.

Zapravo meni je stvarno to zanimljivo jer studiram Informacijske znanosti - knjižničarstvo pa mi je "information retrieval", pogotovo za digitalne slike, interesantan i ovo mi je zanimljiv način da spojim to sa igrama koje smatram hobijem i zanimacijom.

Možda je to nepotrebno i forsirano s moje strane, možda uništavam draž igre i pretjerujem, slobodno recite.
Ako je tako ja se odmah ispričavam, jer mi to nije bila namjera  :(

Nastojao sam biti iskren i otvoren s ovim postom i zato nemojte zamjeriti što je malo duži.

Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #487 : 25. Siječanj, 2011., 22:56 »
bog :)))))))))
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #488 : 25. Siječanj, 2011., 23:04 »
Pa ne znam. Kako vi određujete igre?  :wildboy:
Ne pokušavate guglati i tražiti po gejming sajtovima?

Ja sam krenuo za jednu sliku slično kako i on radi, ali mi se nije dalo baš.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #489 : 25. Siječanj, 2011., 23:12 »
SS  :hug

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #490 : 25. Siječanj, 2011., 23:18 »
Pa ne znam. Kako vi određujete igre?  :wildboy:
Ne pokušavate guglati i tražiti po gejming sajtovima?

Ja sam krenuo za jednu sliku slično kako i on radi, ali mi se nije dalo baš.

A ne znam, tipa ova zadnja slika mi je izgledala nekako driving fazon. Loša grafa, kontao sam da je šta tipa Driver ili šta već. Lupao bi tako po tim racing igrama što sam igrao, ali sumnjam da bi google koristio, čisto na iskustvo idem. ;( Jednostavno mi je mrsko. :<

AE SS!  :D

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #491 : 25. Siječanj, 2011., 23:38 »

/cut

 :ave: :ave:

Ok, move on!1!


*Klik za veću sliku
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #492 : 25. Siječanj, 2011., 23:39 »
Ajde da prvi startam.

Resident Evil 1  :geek:

Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #493 : 25. Siječanj, 2011., 23:57 »
Neighbours from Hell

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Pogodi tko sam...?
« Odgovori #494 : 26. Siječanj, 2011., 00:02 »
Nastojao sam biti iskren i otvoren s ovim postom i zato nemojte zamjeriti što je malo duži.

 :hug :hug


Genijlno sve. :ave:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9