HCL.HR

Anketa

Koju konzolu smatrate najboljom, najviše gamerskom

PS3
16 (59.3%)
X360
8 (29.6%)
Wii
3 (11.1%)

Ukupno Glasova: 27

Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii

  • 115 Odgovora
  • 26838 Hitova
*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #30 : 23. Travanj, 2010., 10:54 »
Wii je sve manja opasnost, njegovo zlatno doba je otišlo - vrlo financijski uspješno za Nintendo.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #31 : 23. Travanj, 2010., 16:00 »
samo što neće. krajem godine izlazi natal, koji će se prodavat casual publici. a casual publike ima kudikamo više nego gt fanova.

?
Since the franchise’s first entry in December 1997, over 53 million units have been sold worldwide for the PlayStation, PlayStation 2, and PlayStation 3.
13. najprodavaniji serijal ikad. Ispred COD-a, Halo-a, MGS-a i inih.

Najprodavanije igre na PS1:
1. Gran Turismo (10.85 million)
2. Final Fantasy VII (9.8 million, includes Final Fantasy VII International)
3. Gran Turismo 2 (9.37 million)

Najprodavanije igre na PS2:
1. Grand Theft Auto: San Andreas (17.33 million approximately)
2. Gran Turismo 3: A-Spec (14.89 million approximately: 7.14 million in North America, 1.89 million in Japan, 5.85 in Europe)
3. Gran Turismo 4 (10.76 million approximately: 2.97 million in North America, 6.36 in Europe, 1.26 in Japan)

Najprodavanije igre na PS3:
1. Call of Duty: Modern Warfare 2 (4.74 million approximately)
2. Gran Turismo 5 Prologue (4.65 million)
3. Uncharted 2: Among Thieves (3.5 million)

Nekak iam filing da ljudi podcjenjuju GT.
Ono, prodaće ga na tone.


A natal je ogromna nepoznanica. Imo će fejlat. Kao i muv uostalom.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #32 : 23. Travanj, 2010., 16:04 »
Da bar. Dosta tih mošn smeća. Dajte dobrih igara.  :wildboy:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #33 : 23. Travanj, 2010., 16:38 »
@faca

ne dissam GT, ali ovdje ne pričamo o tome koliko će se primjeraka igra prodat, nego koliko će novih korisnika kupit ps3 radi tog naslova. ako se igra proda u ~ 12 milijuna primjeraka, što je otprilike neki prosjek, na ~ 36 milijuna PS3 konzola, moglo bi se ugrubo očekivat da će 1/3 ljudi kupit konzolu zbog GT5, što je nekih 4 mil.

pa i da ne računaš Natal i Move, ovo što Armor kaže da će se Sony s GT5 približit boksu na dva milijuna razlike, ne drži vodu. Iako tako nije izgledalo početkom ove godine, X360 ima sasvim dovoljno ekskluziva (halo:reach, gears 3) koje ako ne već individualno, onda združenim snagama mogu potuć broj prodanih ps3 konzola, ili barem održat MS u laganoj prednosti.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #34 : 23. Travanj, 2010., 17:19 »
X360 ima sasvim dovoljno ekskluziva (halo:reach, gears 3) koje ako ne već individualno, onda združenim snagama mogu potuć broj prodanih ps3 konzola, ili barem održat MS u laganoj prednosti.

GT5 tuče te dvije ekskluzive sam bez puno frke.
Tu je i The Last Guardian koji je, uz GT5, glavni razlog zakaj sam ja kupil PS3.
Igra izgleda premoćno, i ak nekaj gadno ne zeznu ili se otegne s odgodama, bit će to naslov koji će također prodavati PS3...
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #35 : 23. Travanj, 2010., 17:29 »
Teško da će ih po prodaji GT obojicu zajedno potući. ;(
Al GT će se sigurno super prodavati. Ez južual, ez dizrvd.  :ementaler:

Gears of War - 6 milijuna primjeraka
Gears of War 2 - 5.67 milijuna primjeraka
Halo 3 - 10.94 milijuna primjeraka
Halo ODST - 4.88 milijuna primjeraka

Istina, Gran Turismo 4 - 10.5 milijuna primjeraka, al treba uzet u obzir da je u to vrijeme bilo puno više plejstejšn dvica prodano nego sad trojke.
Al vidjet ćemo.

A TLG izgleda super, i jedan je od razloga zašto bih htio PS3, al on će teško biti system seller. Bar u nekoj značajnijoj mjeri.

Shadow of the Colossus - 0.95 milijuna
Ico - 0.7 milijuna

;(

Crackdown, koji nije bio neki super hit se prodao u gotovo 2 milijuna primjeraka, a i njegov nastavak izlazi ove godine.
A tu su još i Fable i Alan Wake...

U obzir se treba uzeti i da je X360 sad stvarno jako povoljan.

Mislim, mene zapravo i ne zanima toliko prodaja igara i konzola. I jedna i druga konzola se prodaju dovoljno dobro da zadrže interes kako igrača, tako i developera, tak da nema straha da će vlasnici bilo koje konzole ostati na suhom.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #36 : 23. Travanj, 2010., 17:33 »
Meh. GT3 se prodo isto u milijardu primjeraka, a bio skoro pa launč igra.
Isto tako i GT1. Nema veze koliko ima konzola na tržištu. Skroz ne bitno.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #37 : 23. Travanj, 2010., 17:40 »
Teško da će ih po prodaji GT obojicu zajedno potući. ;(
Možda neće ali ima izgleda da hoće...
Uostalom, slušaj Facu  :ementaler:
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #38 : 23. Travanj, 2010., 17:50 »
 :tired:

Da, GT3 se prodao u sto miljona primjeraka odmah na launchu. Ne, ček, nije.
Ne kužim uopće kako moš reć da je svejedno jel je igra na tržištu od 100+ milijuna konzola ili 30 milijuna konzola.
GT4 je kod nas izišao negdje u 3. mjesecu 2005. PS2 je u jesen 2005. postao najbrža konzola ikad koja je došla do 100 milijuna prodanih primjeraka. Štoćereć da je bilo približno 100 milijuna prodanih PS2 oko izlaska GT4. Al ae, to ne igra nikakvu ulogu.

Armor, nisam rekao da nema šanse. Ima šanse, fkors, al ti si reko da ih prešiša s lakoćom. To sam komentirao.

Ne da mi se više o ovom, zapravo. Nije ni približno tak jednostavno kak mi pokušavamo to računat, tak da nema smisla.
A i nebitno je zapravo.  :wildboy:

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #39 : 23. Travanj, 2010., 17:53 »
 :wildboy:

Čisto raspravljamo i iznosimo mišljenja...
Moje je da GT5 može sam protiv njih, tvoje nije ili se još nećkaš oko toga, uglavnom - postoji šansa.

Možda se "zalomi" pa neki od ta dva naslova bud još prodavaniji, što je teško očekivati.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #40 : 23. Travanj, 2010., 18:31 »
:tired:

Da, GT3 se prodao u sto miljona primjeraka odmah na launchu. Ne, ček, nije.

Neki link, nešto.  :tired:
Uostalom, GT3 se prodao u više primjeraka od GT4. 4 milijuna primjeraka više zapravo. Kako to? Ako je u vreme kad je izašao GT3 bilo 10 konzola, a kad je izašao GT4 100 milijuna?


Ne kužim uopće kako moš reć da je svejedno jel je igra na tržištu od 100+ milijuna konzola ili 30 milijuna konzola.
GT4 je kod nas izišao negdje u 3. mjesecu 2005. PS2 je u jesen 2005. postao najbrža konzola ikad koja je došla do 100 milijuna prodanih primjeraka. Štoćereć da je bilo približno 100 milijuna prodanih PS2 oko izlaska GT4. Al ae, to ne igra nikakvu ulogu.

Halo (igra, ne kao halo iXy disi šta ima). Kolko je bilo konzola kolko je prodano igre?

Odnosno da, manje više je ne bitno koliko je konzola. Posebno dal ih je 30 il 100.
Jer neb vjerovo, igre prodaju konzole. Ne obratno. Ne čudi te što su jedne od najprodavanijih igara prošle generacije Halo i Halo2? Na konzoli koju je kupilo samo 10 ljudi u americi?



@faca

ne dissam GT, ali ovdje ne pričamo o tome koliko će se primjeraka igra prodat, nego koliko će novih korisnika kupit ps3 radi tog naslova. ako se igra proda u ~ 12 milijuna primjeraka, što je otprilike neki prosjek, na ~ 36 milijuna PS3 konzola, moglo bi se ugrubo očekivat da će 1/3 ljudi kupit konzolu zbog GT5, što je nekih 4 mil.

pa i da ne računaš Natal i Move, ovo što Armor kaže da će se Sony s GT5 približit boksu na dva milijuna razlike, ne drži vodu. Iako tako nije izgledalo početkom ove godine, X360 ima sasvim dovoljno ekskluziva (halo:reach, gears 3) koje ako ne već individualno, onda združenim snagama mogu potuć broj prodanih ps3 konzola, ili barem održat MS u laganoj prednosti.

Ne znam baš.
Zapravo, jedno je sigurno, PS3 se godišnje prodaje u više primjeraka od Boxa i pitanje je vremena kad će ga stići. No, i MS ima par aseva u rukavu....točnije, Natal i moguće sniženje. I dok Sony može koliko toliko parirati Natalu sa Muveom, sumnjam da će snižavati cijene s obziom da još uvijek (neslužbeno jel) gube po svakoj prodanoj konzoli.


Al najzanimljivije je da je najprodavanija konzola ove generacije Wii. Pa zatim PS2. Pa tek ova dva HD brata.  :wildboy:


Edit: nepismen sam i hejter. Sorkać.
« Zadnja izmjena: 23. Travanj, 2010., 22:06 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #41 : 29. Travanj, 2010., 16:53 »
Shadow of the Colossus - 0.95 milijuna
Ico - 0.7 milijuna
Samo? Koja šteta, pa to su prava remek djela. Mislim, nije loše toliko, ali ove igre zaslužuju mnogo više

*

Mr. Lordi

  • *
  • 9
  • nine tailed fox
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #42 : 29. Travanj, 2010., 18:22 »
xbox360- odlična konzola no nažalost svi naslovi koje ima dolaze ili na ps3 ili na pc te ima jako malo eksluziva dostojnih njegove kupnje no za one koji imaju slab pc odličan izbor
ps3- konzola je dobra no nekako je sve to već viđeno. dolaze nastavci poznatih serijala sa ps1 i ps2. konzola ima super eksluzive popout mgs,uncharted,gran turismo,god of war no nekako smo to sve već slično vidjeli na ps2 samo s slabijom grafikom. po meni samo iskorištavanje stare slave pkejstejšena 2 t
wii- najinovativnija i najprodavanija konzola ove generacije. grafički se može nositi s ostale dvije konzole no programeri to ne iskorištaavaju.po meni najbolja konzola ove generacije samo što ima premalo vrhunskih igara i jer ljudi misle da je wii samo onaj pederski wii fit i wii sport pa zato misle da je wii glup no nije.
« Zadnja izmjena: 29. Travanj, 2010., 18:59 Mr. Lordi »
nine tailed fox

Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #43 : 29. Travanj, 2010., 20:03 »
ps3- konzola je dobra no nekako je sve to već viđeno. dolaze nastavci poznatih serijala sa ps1 i ps2. konzola ima super eksluzive popout mgs,uncharted,gran turismo,god of war no nekako smo to sve već slično vidjeli na ps2 samo s slabijom grafikom. po meni samo iskorištavanje stare slave pkejstejšena 2 t
:wildboy: :wildboy: :wildboy: A i ostalo :wildboy: :wildboy: :wildboy:
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #44 : 29. Travanj, 2010., 22:01 »
Glas za PS3, ako se mora birati. Ako je moguće, imati sve tri i ultra jaku kantu uz to. Nisam zagrižen, jednostavno su na PS3 sve ekskluzive koje moram igrati. Besplatni PSN, internet browser (iako ne pre funkcionalan) te veća pouzdanost hardvera samo su dodatni plusevi. Za X360 bih naveo Forzu 3, MassEffect 2 (koji ima i na PC), te mogućnost igranja backupa (ne bi li se originale sačuvalo na polici, jel...). Veliki minus X360 su preskupi dodaci, izostanak pravog force feedbacka za volane i nešto manja snaga (ovo treće nije veliki nedostatak).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9