HCL.HR

što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one

  • 24 Odgovora
  • 12967 Hitova
*

puma

  • n00b
  • 2
ljudi imam komp star deset godina a nemam nikakvu konzolu pa što onda da kupim novi komp ili ps4/xbox one

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #1 : 03. Srpanj, 2014., 22:32 »
Da ti pomognem. Ako imaš oko 3000 kn i nemožeš više od toga, uzmi PS4, ne XBox One. Vjeruj mi.
Ako imaš više novaca od 3000 kn onfda uzmi PC. Nadam se da sam ti pomogao. :thumbs:

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #2 : 03. Srpanj, 2014., 23:44 »
uzmi PS4, ne XBox One. Vjeruj mi.

Krasno si to elaborirao branjasrax

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #3 : 04. Srpanj, 2014., 01:41 »
Zavisi primarno od toga što voliš/koji žanr preferiraš i slično. Daj nam napiši koje žanrove preferiraš, najdraži serijal i slično, jer nije ovo univerzalni odgovor, za svakog postoji konzola/PC koji mu više odgovara

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #4 : 04. Srpanj, 2014., 05:20 »
Malo je glupo pitat drugo sto da kupis.
Isto kao da pitas sto da jedes?
Jednostavno moras vidit koje igre volis, onda pogledas sto je na kojoj konzoli, i onda nadjes odgovor.
Nikad nemoj gledat konzole po snazi i slicno.
Igre su te koje odredjuju koja je konzola tebi bolja.
Ja sam npr uzeo PS4 jer na X1 nema meni skoro nista zanimljivo, Halo mi je bezveze i ne kuzim cemu toliko buke oko tog serijala, Gears of war mi je odlicna igra (igrao samo 1. dio); dok na PS4 imam killzone koji obozavam, sad ubrzo the last of us koji cu napokon zaigrat (nisam imao ps3) i ko zna sto sve jos od odlicnog Naughty Dog-a.
Vjerovatno jos koji nastavak God Of War-a koji isto volim...
A volim i Nintendo igre, ali vec imam DS, 3DS i Wii, pa Wii U nisam htio, radije sam uzeo PS4 jer sam preskocio PS3, a zazelio sam se malo tih kao ''ozbiljnijih'' igara.

I jos jedna barem meni jako bitna stvar je da je PlayStation sluzbeno podrzan u HR, dakle, mozes kupovat bonove u ducanima, cijene su u kunama i nemoras izmisljat toplu vodu za PSN i onlajn igranje. Nije ovo komicirano ni na drugim konzolama (nintendo bonove kupujem u Trstu, a moze se i onlajn, ali ja nemam kreditne kartice), ali je ovako najjednostavnije :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #5 : 04. Srpanj, 2014., 07:29 »
uzmi PS4, ne XBox One. Vjeruj mi.

Krasno si to elaborirao branjasrax
Nije mi se dalo previše pisati. XBox One nije službeno podržan u Hrvatskoj. A o serijalima.... Ako ti se sviđa Halo ili Gears of War, onda si XBox One. Iako su meni te dvije igre dosta loše. Igrao Halo, ništa posebno, običan FPS, a Gears of War neznam kakav je.
Ako ti se sviđaju igre: Killzone, Infamous i Last of Us, onda si PS4 uzmeš.
« Zadnja izmjena: 04. Srpanj, 2014., 07:32 manjamax »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #6 : 04. Srpanj, 2014., 08:57 »
PC se najviše "isplati", možeš i zaraditi s njime :approve


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #7 : 04. Srpanj, 2014., 10:07 »
PC se najviše "isplati", možeš i zaraditi s njime :approve

Najpametnije ti je PC da, koristiš ga za igre, za surfanje i ko zna što još ne. :mrgreen:

I ne trebaš se brinuti ako budeš kratak s lovom što se tiće igara, uvijek postoji način da je "nabaviš" :hiha:

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #8 : 04. Srpanj, 2014., 10:46 »
PC se najviše "isplati", možeš i zaraditi s njime :approve

I ne trebaš se brinuti ako budeš kratak s lovom što se tiće igara, uvijek postoji način da je "nabaviš" :hiha:
Los savjet :kava:

Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #9 : 04. Srpanj, 2014., 10:57 »
pa dobro već su mu gore napisali sa mu sve ovisi o žanrovima koje preferira itd. Al PC mu je deff najisplativija investicija. Može što ga volja s njime, igre su jeftinije (a di su još raznorazni saleovi i bundle stvari itd.)
Sad jedino ako ga zanimaju one konzolaške ekskluzive nek razmilsi ;)

:kava:

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #10 : 04. Srpanj, 2014., 11:10 »
pa dobro već su mu gore napisali sa mu sve ovisi o žanrovima koje preferira itd. Al PC mu je deff najisplativija investicija. Može što ga volja s njime, igre su jeftinije (a di su još raznorazni saleovi i bundle stvari itd.)
Sad jedino ako ga zanimaju one konzolaške ekskluzive nek razmilsi ;)

:kava:
Nisam na to mislio vec na tvoj savjet glede nabavke igara (boldano) :mrgreen:
A oko toga sta je bolje/isplativije, ne isplati se raspravljat.
Koristim jedno i drugo, svakako sam za konzole iz vise razloga....ali kao sta stara poslovica kaze; 100 ljudi, 100 cudi! ;)

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #11 : 04. Srpanj, 2014., 11:17 »
Pojam najisplativija je dosta razvučen. Da, isplativo je što se tiče igara koje su jeftinije nakon određenog razdoblja, no tu je i razmjena fizičkih kopija, nešto što nemamo mogućnosti kod PC-a, a kod konzola funkcionira bez problema. Osim toga, početno ulaganje u računalo je dosta veće, normalno ako želiš računalo koje će sljedećih 5-6 godina moći vrtiti igre iznad 30 FPS-ova.

Zato i govorim, ako je strastven što se tiče grafičke strane igara, voli modiranje i bitno mu je da posjeduje grafički najjači stroj, očigledan izbor je PC, no za to će trebati izdvojiti i određene novce. Konzole na drugu stranu su tu za ekipu koja voli uzeti kontroler u ruku i nešto zaigrati, bez nekog velikog namještanja, pogotovo ako želi s ekipom nabaciti nogač ili neku borbu, a osigurani su i na ogromnu količinu multiplatform naslova sljedećih 5 godina, oni se ne moraju brinuti hoće li im se nešto moći pokrenuti.

No opet dolazimo do pitanja preferiranja, glupo je davati nekome bilo kakav savjet (bilo konzola ili PC) ako ne znamo kakav je igrač, šta preferira i slično. To je kao da nekome tko obožava MOBA naslove preporučiš PS4 ili nekom fanu platformera rekneš da je Wii U očajna konzola. Svaka konzola je dobra za nekoga, samo trebamo odrediti kojoj publici puma pripada

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #12 : 04. Srpanj, 2014., 12:52 »
Sada sam tek skuzio da je i PC u igri, ja bi prvo komp, a onda sve ostalo :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #13 : 04. Srpanj, 2014., 16:39 »
pojam najisplativije je retardiran, kao i kad netko kaže najoptimalnije - takvo nešto ne postoji, pogotovo ako se radi o pizdarijama poput igrica. dva scenarija: ili će kupiti jedno i postati mutavi fenboj koji će pravdati da je to što je kupio najbolje čisto iz razloga jer je za to potrošen novac (super za njega, jel) ili će kmečati da bi bilo bolje kupiti nešto drugo jer susjedova trava je uvijek zelenija (vjerojatnije).

mislim pc objektivno deff rula, pogotovo u usporedbi sa next genom koji su, iskreno, zakurac zasad. stvari poput backwards compatibilitya što se igara tiče ili dodatnih kontrolera predstavljaju nemoguću opciju za nove konzole (osim ako nisi snob koji će plaćati 500 kn za dodatni kontroler) i ako to ikad dođe kao opcija predstavit će se kao MEGA BREJKTRU FIĆR, PITALI STE MI SADA DELIVER. iz tog razloga kapa dolje nintendu. normalno, ako te ne zanima ekstra kontroler ili backwards compatibility, ignoriraj ovo gore

da sad kupujem konzolu definitivno bih gledao kupiti polovni ps3/x360 i eventualno wii u čisto jer imam filing da ps4/xone vise u zraku još uvijek, bez nekih mega naslova, a i gledajući tradiciju prethodne generacije doći će "slim" verzije koje su uvijek pouzdanije, tiše, hladnije i vjerojatno jeftinije nego trenutačno raspoloživa roba.

eventualno ako imaš hrpu frendova s jednom ili drugom konzolom ti se "isplati" uzeti jedno ili drugo pa prašiti nekakav multiplayer, to je dosta dobro, ali ako nemaš, sačekaj, štedi, promatraj što se događa i kakva je situacija na sve tri strane. ako ne znaš što želiš i ako te ne privlači baš jedna stvar onako da te svrbe jaja nemoj ništa ni kupovati :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: što se više isplati kupiti novi komp ili ps4/xbox one
« Odgovori #14 : 04. Srpanj, 2014., 19:32 »
Dragster, nez zanemarivaš početno pitanje :( Tip očigledno želi konzolu za sljedećih par godina, a ne prijeći super naslove prošle generacije, stoga PS3/X360 je bezveze primjer. Mislim da, izaći će za njih nova FIFA, CoD i nez slična anualna izdanja, ali već počinje lagana tranzicija na ovu generaciju konzola. Tipičan primjer je novi Assassin's Creed koji izlazi samo za PS4, Xbox One i PC.

Wii U je fora konzola sa zanimljivim ekskluzivama, ali ono, očigledno puma nije zainteresiran za to, inače bi tu konzolu stavio u upitu :(

Što nas dovodi do PC, PS4 i Xbox One. I tu prestaje svako smisleno naklapanje bez nekog njegovog odgovora. Koliko je spreman uložiti? Koliko dugo želi da mu uređaj podržava najnovije igre? Koji žanr preferira? Miš ili kontroler? Želi li plaćati online multiplayer, a zauzvrat dobivati besplatne igre? Želi li kupovati jeftina digitalna izdanja ili želi mijenjati svoje fizičke kopije? Ima li prijatelja s jednom od konzola pa da mogu igrati skupa i trampati se? Želi li doma uz TV imati mogućnost upravljanja glasom u svom dnevnom boravku?

Ono, glupo je donijeti univerzalni odgovor i reći kupi XY. Potrebno je više podataka da se odgovori na ovo pitanje. I da, Xbox One već ima slim verziju, smršao je za Kinect :hiha:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9