HCL.HR

Macbook ili "neki" drugi laptop za pocetak ucenja dizajna ?

  • 8 Odgovora
  • 12547 Hitova
Pozdrav  :D
Zanima me da li da uzmem Macbook ili neki drugi laptop, i zasto vecina dizajnera bira iMac ili macbook umjesto pc-a ?
Za pocetak bih vise birao neku budget varijantu ili to mozda nije pametno... ?
Zamolio bih ako neko moze da mi odgovori na pitanje, da neki savjet ...  :D  :D  :D

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Macbook ili "neki" drugi laptop za pocetak ucenja dizajna ?
« Odgovori #1 : 27. Studeni, 2016., 21:33 »
Ako bi se bavio dizajnom prvi vidi koji ti softver treba (dali je neki Mac OS only i sl.)

Možda bi ti bilo najbolje da malo istražiš teme mac (ili apple) vs pc, možda nađeš nešto korisno. Osobno se nisam s njima nešto susretao pa se nebih "štel mešat" oko izbora mac-a (ako se za njega odlučiš). Ono što mogu vidjeti iz baze hardvera je da mnogo više deru (ponekad i suludo), tj. dosta se tu plaća brand
« Zadnja izmjena: 27. Studeni, 2016., 21:35 andrash »

*

10RV

  • *
  • 110
Odg: Macbook ili "neki" drugi laptop za pocetak ucenja dizajna ?
« Odgovori #2 : 28. Studeni, 2016., 09:55 »
Moja preporuka kao dugogodisnjeg korisnika appleovih racunala (imac & macbook pro) je da ako ides sa stavom "treba mi mek za dizajn" radije odustanes od cijele price i kupis neki budget windows laptop sa ssdom, indesign i ilustrator ce raditi isto. Ako kupujes mek zato sto "dobro izgleda" radije odustani u pocetku.

Osobno iskustvo grafickog dizajnera: Radio sam (profesionalno reci cemo tako) dug niz godina na windows laptopima (asus, acer, hp) i jedini razlog sto sam se prebacio na mek je kvaliteta konstrukcije, izrazito kvalitetan trackpad, iznadprosjecno kvalitetan ekran i OS direktno na cipu (nema trosenja miljona GB za nista kao windows) ALI i iskljucivo zato sto mi je potrebno racunalo koje mogu izvaditi u sred guzve i odraditi pripremu. Mekbuk kosta puno, cak i previse za ono sto nudi, ali ako ga znas koristiti i izvuci maksimum iz macOSa bit ce ti najbolji prijatelj (govorim iz iskustva), i nazalost svaki drugi laptop ce ti se ciniti plastican i ogavan :)

Topla preporuka - kupi neki dobar asus i ssd, pogotovo ako si na budzetu, a mekbuk ostavi za neke bolje dane, stovise jer ovaj novi je uzas.

Odg: Macbook ili "neki" drugi laptop za pocetak ucenja dizajna ?
« Odgovori #3 : 28. Studeni, 2016., 11:31 »
Hvala vam na odgovorima :)

Odg: Macbook ili "neki" drugi laptop za pocetak ucenja dizajna ?
« Odgovori #4 : 30. Studeni, 2016., 22:27 »
Moja preporuka kao dugogodisnjeg korisnika appleovih racunala (imac & macbook pro) je da ako ides sa stavom "treba mi mek za dizajn" radije odustanes od cijele price i kupis neki budget windows laptop sa ssdom, indesign i ilustrator ce raditi isto. Ako kupujes mek zato sto "dobro izgleda" radije odustani u pocetku.

Osobno iskustvo grafickog dizajnera: Radio sam (profesionalno reci cemo tako) dug niz godina na windows laptopima (asus, acer, hp) i jedini razlog sto sam se prebacio na mek je kvaliteta konstrukcije, izrazito kvalitetan trackpad, iznadprosjecno kvalitetan ekran i OS direktno na cipu (nema trosenja miljona GB za nista kao windows) ALI i iskljucivo zato sto mi je potrebno racunalo koje mogu izvaditi u sred guzve i odraditi pripremu. Mekbuk kosta puno, cak i previse za ono sto nudi, ali ako ga znas koristiti i izvuci maksimum iz macOSa bit ce ti najbolji prijatelj (govorim iz iskustva), i nazalost svaki drugi laptop ce ti se ciniti plastican i ogavan :)

Topla preporuka - kupi neki dobar asus i ssd, pogotovo ako si na budzetu, a mekbuk ostavi za neke bolje dane, stovise jer ovaj novi je uzas.
Da li bi HP Folio 9470m bio ok za 270e

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Macbook ili "neki" drugi laptop za pocetak ucenja dizajna ?
« Odgovori #5 : 30. Studeni, 2016., 23:03 »
Može link? Radi komponenta

Inače od jeftinih laptopa ovo je super ponuda, laptopi sa i3-om inače koštaju više

Odg: Macbook ili "neki" drugi laptop za pocetak ucenja dizajna ?
« Odgovori #6 : 01. Prosinac, 2016., 01:56 »
Može link? Radi komponenta

Inače od jeftinih laptopa ovo je super ponuda, laptopi sa i3-om inače koštaju više
https://www.cnet.com/products/hp-elitebook-folio-9470m-14-core-i7-3667u-windows-7-pro-8-gb-ram-256-gb-ssd-series/

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Macbook ili "neki" drugi laptop za pocetak ucenja dizajna ?
« Odgovori #7 : 01. Prosinac, 2016., 14:34 »
To je onda polovno kad je i5-ica ivy bridge. OK onda, s obzirom na to koliko je koštao, inače su 14" light laptopi skuplji

*

10RV

  • *
  • 110
Odg: Macbook ili "neki" drugi laptop za pocetak ucenja dizajna ?
« Odgovori #8 : 01. Prosinac, 2016., 14:53 »
Osobno ne bi uzeo niti jedan zbog kriminalne rezolucije ekrana, posao grafickog dizajnera je kirurska preciznost i ne bi isao na nista manje od fullHD na 15".

sto se tice ostatka komponenata, prioritet je brzi procesor i ŠTO VIŠE radne memorije. SSD je pozeljan ali nije neophodan, lako se moze dodati kasnije.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9